Zeeland Hoofdofficier: 500 gram is de grens Voorbode Zeeuwse canon Eigenaar Checkpoint blijft langer vastzitten •ïïSrsSS* ■.sïr^issss-4 SE?SS— Snelheid op A58 weer omhoog na aanpassingen weg Sloelijnviaduct Hoofdofficier van justitie tegen oprekken van het gedoogbeleid Erfgoedmobiel toont zes vensters op de Zeeuwse historie. ZeitwiaAefHi ar/fouilse cC- .Zfi. 5% korting En het was weer een succes, PZC Donderdag 5 juni 2008 j 2 7 door Emile Calon MIDDELBURG - Kom bij hoofdoffi cier Diederik Greive niet aan met het verhaal dat geen enkele coffee shop kan werken met de huidige gedoogregels. Die regels zijn er en daar moet iedereen zich aan hou den, zegt de voorman van het Zeeuwse Parket. „En als iemand die regels overtreedt, dan is hij strafbaar. Dan loopt hij het risico dat hij opgepakt wordt." Greive verzekert ook dat de politie in actie komt als er duidelijke aan wijzingen zijn dat een coffeeshop houder de regels overtreedt. Er vin den echter geen invallen plaats in coffeeshops omdat sommige bur gers denken dat de regels worden overtreden of denken dat er een handelsvoorraad ligt die groter is dan de maximaal toegestane hoe veelheid van 500 gram. Greive: „Aan zulke aannames en gissingen heb ik niets. Daarmee kan ik bij de rechtbank niet aanko men." De Zeeuwse hoofdofficier wil in houdelijk niet ingaan op de recen te inval bij Checkpoint in Terneu- zen. Dat onderzoek loopt immers nog. Wel geeft hij aan dat justitie met deze actie duidelijk maakt dat een handelsvoorraad van 500 gram de grens is. Nadrukkelijk: „Als ondernemer regel je het maar zo dat je je aan de gedoogregels houdt." Wat dat betreft is die boodschap wel overgekomen. De inval bij NV Het Openbaar Ministerie handhaaft de regel dat coffee shops een voorraad drugs van maximaal 500 gram in huis mogen hebben. Checkpoint wordt in de wereld van de coffeeshops alom gezien als een duidelijk signaal dat het OM bij iedereen kan binnenvallen. Cof feeshophouders die al jarenlang een goede band hebben met ge meentebestuurders, weten dat zo'n relatie geen enkele garantie biedt om invallen door OM en po litie te voorkomen. De afgelopen jaren richtten OM en politie Zeeland nadrukkelijk hun aandacht op de toeleveran ciers van de coffeeshops. Het ge volg is dat zowat elke dag hennep kwekers voor de Middelburgse rechtbank verschijnen en dat ook flink wat telers naar België zijn uit geweken. Met de inval in Check point is volgens Greive dat beleid niet veranderd. Die inval vond vol gens hem met name plaats om in zicht te krijgen in de organisatie die achter Checkpoint zit. „Wij willen zien wat daar gebeurt." Ver volgens verhaalt hij ook over de ri sico's van softdrugs voor met na me de gezondheid van jonge veel- gebruikers. „Sommigen raken echt verslaafd." Maar er wordt ook on derzoek gedaan naar de enorme hoeveelheden geld die worden ver diend. „Wat dat betreft zijn we on ze naïviteit wel verloren." SINT LAURENS - Driewerf hoera voor de Beatrixschool in Goes en de Theo Thijssenschool in Vlissingen. De Goese groepen vijf en zes versloegen de Poeljeugd van 's Heer Hendrikskinderen met 1-0 en de groepen zeven en acht van de Theo Thijssen lieten de Burcht-Rietheim met 3-1 achter zich op het korfbalveld van sportpark De Brigge in Sint Laurens. Daar vond gistermiddag het provinciaal schoolkorfbalkampioenschap plaats. Vijfhonderd men sen stonden er op het veld: 256 korfballertjes, veertig vrijwilligers en natuurlijk alle ouders. Basisschool De GOES - Met Michiel de Ruyter en Annie M.G. Schmidt blaast Zee land een aardig deuntje mee in de nationale historische canon. Aan een Zeeuwse canon wordt hard ge werkt. Een voorproefje daarvan was gisteren te zien in de Erfgoed mobiel in Goes. De mobiele tentoonstellingsruim te van de Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (Scez) stond bij thea ter De Mythe, waar een Zeeuwse onderwijsdag zich afspeelde. Die spitste zich volledig toe op cultuur educatie. Ook de nationale ca non-karavaan hield er halt. De Scez bood voorheen meestal één thema aan de trailer. Nu heeft ze in haar Erfgoedmobiel zes the ma's vertaald naar Zeeland. Eigen lijk zes vensters op belangrijke pe rioden in de (Zeeuwse) geschiede nis. „Het begint met de Romeinse tijd, gevolgd door de middeleeu wen, de Tachtigjarige Oorlog, de Gouden Eeuw, de Tweede Wereld oorlog en de watersnoodramp van 1953", licht pabo- studente Marlies de Goffau van de Hogeschool Zee land toe. Derdejaars pabo-studen ten treden voor hun project cul tuureducatie vandaag in de trailer op als gids. Iedere bezoeker krijgt uitleg over wat de vensters laten zien en horen, want ze bevatten ook audiovisuele presentaties. „Scholen kunnen de Erfgoedmo biel inzetten voor geschiedenisles. De trailer wordt dan op het school plein geparkeerd. Leerkrachten kunnen er met groepjes van zes tot acht leerlingen aan de slag. Het aardige is dat aan elk venster een door Raymond de Frel TERNEUZEN - De eigenaar en twee medewerkers van de Terneuzense coffeeshop Checkpoint blijven minstens dertig dagen langer in hechtenis. De hechtenis kan nog maximaal twee keer met dertig da gen worden verlengd. Daarnaast is het verzoek om de be slaglegging op het restaurant en het café van Checkpoint (boven de coffeeshop gevestigd) op te hef fen, gisteren door het Openbaar Ministerie in Middelburg afgewe zen. „De reden daarvoor wordt niet openbaar gemaakt", zegt OM-woordvoerster Elke Kool. Wilfred Suijkerbuijk, de advocaat van de 56-jarige eigenaar, wilde be werkstelligen dat het café en res taurant weer open konden, zodat het bedrijf weer wat geld kon gene reren. Het personeel, dat vorige week ontslag heeft gekregen, heeft nog recht op vakantiegeld en te goeden over de maand mei. Om dat justitie ook beslag heeft gelegd op het geld van de eigenaar, kan voor de betalingen daarop geen be roep worden gedaan. Suijkerbuijk was gisteren niet be schikbaar voor commentaar op de afwijzing. Justitie sloot Checkpoint eind mei, nadat zij bij een inval voor de tweede keer in een jaar een ruime overtreding van de gedoogvergun ning constateerde. Wegwijzer uit Serooskerke won de spandoekenwed strijd. In de 25 ploegen zaten opvallend veel niet-korf- ballers, constateert organisator Hans Adriaanse. „Hun beweging en het vrijlopen ging ze goed af, alleen het schieten was misschien wat minder." Maar de dag was geslaagd, ondanks de afwezigheid van Schouwen-Duive- landse basisscholen. Zeeuws-Vlaanderen was er dan weer wel, zij het maar nét op tijd. Zij stuitten op een brand in de tunnel. De winnaars kunnen door naar het NK in Kampen, op 21 juni. foto Ruben Oreel buiskapPen kootkapPen afdekzeilen hoezen jachtzeWen Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u Geldig van 1 maart t/m 30 september 2008 Veerstraat 22 4698 RM Oud-Vossemeer tel.: 0166-672686 fax: 0166-672706 autotel.: 06-51198226 leskist is gekoppeld. Op deze ma nier wordt leren leuk", prijst Mar lies de Erfgoedmobiel aan. Minister Plasterk wil vanaf het schoolseizoen 2009-2010 de natio nale canon opnemen in de kern doelen voor basis- en voortgezet onderwijs. Zo worden alle kinde ren van 8 tot 15 jaar vertrouwd ge- 'Scholen kunnen de Erfgoedmobiel inzetten voor geschiedenisles' maakt met de vijftig belangrijkste feiten van de vaderlandse geschie denis. Gisteren debatteerden Zeeuwse leerkrachten, ambtena ren en medewerkers van cultuurin stellingen over hoe de canon in de lespraktijk kan worden gebracht. zie ook video op www.pzc.nl Vaste openingstijden: ma-vrij. 18.30-19.30 - zat. 9.30-10.30 of na afspaak door Joeri Wisse ARNEMUIDEN - Nog voor het eind van dit jaar mogen automobilisten op de A58 ter hoogte van het Mal- lardviaduct (het nieuwe spoorvia duct van de Sloelijn) weer 120 kilo meter per uur rijden. Sinds de ope ning van het nieuwe stuk snelweg, november vorig jaar, geldt ter plaat se een snelheidslimiet van 100 kilo meter per uur. Voor het zo ver is, moet echter de zuidbaan (richting Bergen op Zoom) worden aangepast. „Uit on derzoek blijkt dat weggebruikers niet in het midden van de rijbaan rijden. Dat komt door de flauwe slinger en het feit dat de weg naar beneden loopt", weet woordvoer der Jan van Gorp van Rijkswater staat. Om de weg veiliger te maken zijn, inmiddels bolreflectoren aange bracht en is een groter deel van de berm vrijgemaakt van objecten. In de loop van het jaar zal tot slot de belijning worden aangepast. Daar na kunnen de too-borden weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29