Busstaking kost Joni haar nieuwe autootje Alles moet weg Wrak is vrij van munitie HELFTSHELFT Zeeland Westkapelle massaal tegen afsluiting weg nieuw natuurgebied Spaargeld van drie jaar voor tweedehandsje is in één klap weg. Nu koopjeshoek met Brax, Basler, Jobis, Luisa Cerano e.v.a. Marineduikers vinden geen explosieven in schip in Veerse Meer. BANKSTELLEN LOSSE BANKEN FAUTEUILS EETHOEKEN TAFELS STOELEN SALONTAFELS DRESSOIRS KOLONIALE MEUBELEN SLAAPKAMERS BOXSPRINGS Excellent Woon Slaapcomfort Dorpsraad kant zich ook tegen landelijke fiets- en wandelweg. door Lilian Dominicus GOES - Het zal je maar gebeuren. Je spaart drie jaar lang voor een tweedehands autootje, waar je dus heel zuinig op bent. Je gaat er niet mee naar je werk, maar neemt ge woon de bus. Maar dan staken de buschauffeurs en moet je wel je ei gen paard van stal halen. En dan slaat het noodlot toe: auto gesto len. Het overkwam de 23-jarige Joni Sintemaartensdijk uit Zierikzee. Nog maar drie maanden reed ze rond in haar negentien jaar oude, witte Opel Kadett van vijfhonderd euro. Het was haar eerste autootje en wat was ze er blij mee. „TWee maanden geleden nog heb ik er een autoradio in laten bouwen. Een maand later volgden de ge luidsboxen. Voor mijn verjaardag kreeg ik van vriendinnen stoelhoe- zen, die heb ik er zondag nog in ge daan. Tja, en maandag was -ie in eens weg", zegt Joni, die als ver koopster werkt in een drogisterij in Goes. Nadat ze maandag de deur van de drogisterij achter zich had dichtge trokken, liep ze naar de parkeer plaats op het Stationspark, recht achter het station in Goes. „Eerst ging ik even aan mezelf twijfelen. Ik dacht: ik heb hem vast ergens 'Dit jaar moest ik kiezen: ga ik op reis of koop ik een auto? Nu heb ik niets meer' anders neergezet. Maar niet dus: hij was gewoon weg. Ze belde haar chef en samen schakelden ze de politie in. „Stonden we daar te wachten in het noodweer." Een 'nieuw' tweedehandsje zit er voorlopig niet in voor Joni. „Daar zal ik wel even voor moeten spa ren. Ik heb er toch veel geld in ge stoken. Het was voor mij dit jaar al de keuze: ga ik op vakantie of koop ik een auto? Nu heb ik niets meer. Het heeft namelijk ook geen zin om zo'n oude auto all risk te verzekeren. Het ergst is het gevoel dat je in één klap alles kwijt bent en dat ze aan jouw spullen hebben gezeten." En dus hoopt Joni dat de auto op de een of andere miracu leuze wijze terugkomt. „Bij elk sms'je hoop ik dat het de politie is." In de tussentijd is het flink impro viseren om vanuit Zierikzee op tijd op haar werk in Goes te ko men. „Ik probeer met iedereen die heen en weer gaat mee te rijden. Maar het is een hoop gedoe om het te regelen." Boos op de stakende chauffeurs is ze niet, verdrietig wel. „Het is een rotgevoel. Ik kan de staking goed begrijpen. Maar dit is de andere kant van het verhaal." i Joni Sintemaartensdijk (23) uit Zierikzee spaarde drie jaar voor haar eerste eigen tweedehandsje. Eén keer gedwon gen rijden naar Goes en haar auto is gestolen. foto Willem Mieras Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken 100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl door Frank Balkenende VEERE - Het Duitse landingsvaar tuig dat op vijftien meter diepte in het Veerse Meer ligt tussen Veere en Vrouwenpolder, bevat geen ex plosieven meer. Dat blijkt uit on derzoek van de duik- en demon- teergroep van de Koninklijke Mari ne. Duikers van de marine voeren de ze week een onderzoek uit naar het Duitse landingsvaartuig F920, dat 31 mei 1944 verging voor het Veerse Gat. Het landingsvaartuig kon 58 mijnen laden. Het is 49,8 meter lang en 8,55 meter breed en stamt uit 1943. Het wrak geliefd is bij duikers. Wrakstichting De Roompot, die al jaren onderzoek doet naar de F920, leidde er in 2006 en 2007 al dik duizend dui kers naar toe. Volgens woordvoer der Fred Groen zijn er tijdens die excursies geen explosieven gesigna leerd. Toch werd een duikverbod inge steld. Ten eerste omdat het schip in de vaargeul ligt en Rijkswa terstaat wil voorkomen dat er naar de oppervlakte flipperende dui kers in schroeven van passerende Waarschijnlijk zit er geen muni- tie meer in een Duits landings vaartuig dat sinds 1944 in het Veerse Meer ligt. Onderzoek van de marine bevestigt dat nu. (binnenvaartschepen terechtko men. Ten tweede omdat nooit honderd procent zeker was aangetoond dat het landingsvaartuig explosieven- vrij was. Om die reden kamt de duik- en demonteergroep deze week het wrak en de omgeving uit. Omdat het schip op zijn kopen half onder het zand ligt, is dat een behoorlijke klus. Mor gen wordt het onderzoek afge rond. De Wrakstichting hoopt dat de F920 een vrije duikplek mag wor den. „We zijn in overleg met Rijks waterstaat om de vaargeul te ver leggen en de duiklocatie te beton nen. Daarvoor is weer overleg no dig met de binnenvaart en plezier- vaart." DE GEHELE COLLECTIE NU VOOR DE Hermesweg 23 Vlissingen mega showroom Open dinsdag t/m vrijdag van 10-17.30 uur za. van 10-17 uur. Vrijdag koopavond tot 19.30 uur PZC Donderdag 5 juni 2008 25 door Henk Postma WESTKAPELLE - Het dorp pikt het niet. „Zomaar zondermeer een ge deelte van de Hogeweg slopen, is een stuk historisch verleden van Westkapelle uitwissen", schreef de dorpsraad aan het provinciebe stuur. Is er dan misschien te pra ten over een compromis? Geen denken aan. Die weg blijft gewoon open, lieten de Westkappelaars dinsdagavond nog eens klip en klaar weten. Reuze blij zijn ze met hun nieuwe natuurgebied Westkapelle Vroon. Het uitgestrekte gras- en waterge bied ten noorden van het dorp is nog niet eens helemaal af, en nu al strijken de zeldzaamste vogels er massaal neer. Tijd dus, dachten ze bij het provinciebestuur, om maar eens te gaan praten over de afslui ting van een stuk polderweg dat het natuurgebied dwars doormid den deelt. Helaas, de Westkappelaars hebben met die weg een 'emotionele bin ding'. Dus dan moet je daar ge woon vanaf blijven. Dus veegde de dorpsraad dinsdag ook het com promis van tafel om er dan maar een landelijk fiets- en wandelweg getje van te maken. Het natuurgebied en het nieuw stuk strand aan de andere kant van de zeedijk, trekt extra publiek. En dat, vindt de dorpsraad, moet dan wel over de Hogeweg kunnen rijden. Anders wordt het in West kapelle, en zeker in de Koestraat, veel te druk. Bovendien: die weg lag er al in 1811. Dat alleen al rechtvaardigt be houd als 'cultuurhistorisch' erf goed. NV De provincie wil een polderweg afsluiten in het nieuwe natuurge bied Westkapelle Vroon. Het dorp verzet zich tegen de sloop van zo'n stuk cultuurhistorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27