Zeeland Stakers komen Voor het eerst kijkje in nieuw huis rcJ 'Verkoop het dan meteen, dat had ons een hoop werk bespaard' h i m Vaderdag tip! 22 I Donderdag 5 juni 2008 PZC Vijftig jonge Zeeuwen Rookontwikkeling Korfbalcoach Ad Vos maken muziek in kerk stremt verkeer tunnel spreekt in Vlissingen Samen herdenken, luisteren, verwerken Open tuinenroute met kunstexpositie 3 Verontwaardiging over verkoop voormalige Latijnse School. Buschauffeurs duwen rolstoelers naar Loskade voor rondvaart. Toekomstige bewoners maken kennis met Veersche Plein. Voor de leukste cadeaubon gaat u naar Knuijt Mode! KNUIJT W VLISSINGEN - Het Zeeuwse Jeugdor kest levert zaterdagavond haar bij drage aan het 700-jarig jubileum jaar van de Vlissingse Jacobskerk. De vijftig musici worden begeleid door dirigent Carlo Nabbe. Het concert begint om 20.00 uur. De entreeprijs is op zevenhonderd eu rocent. Toegangskaarten zijn te koop bij Primera-winkels op Wal cheren, en boekhandel 't Spui en de Tourist Shop in Vlissingen. MIDDELBURG - Het Middelburgse Muziek Korps geeft morgenavond samen met pianist Wouter Ize- boud een Concerto in Memoriam op de begraafplaats aan de Weste lijke Oude Havendijk in Middel burg. Het openluchtconcert is be doeld voor nabestaanden en ande re belangstellenden die hun overle den dierbaren willen herdenken. Het concert is vrij toegankelijk en begint om 19.30 uur. Burgemeester Koos Schouwenaars en Lieke Bos veld houden een toespraak. DRIEWEGEN - Het verkeer door de Westerscheldetunnel van Beve land naar Zeeuws-Vlaanderen is gistermiddag enige tijd gestremd geweest. Rond kwart voor een werd gemeld dat er een vrachtwa gen met zware rookontwikkeling voor de ingang van de westbuis van de tunnel stond, waarop de politie de weg afsloot. Een uur la ter kon het verkeer over de rechter- rijstrook weer doorrijden. VLISSINGEN - Om haar zestigjarig jubileum te vieren, houdt de Wal- cherse afdeling van de stichting Groei Bloei vanaf morgenavond een open tuinenroute, waarin ook kunst te zien is. De dertien tuinen zijn opengesteld op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In bijna alle dorpen en steden op Walcheren zijn tuinen te bezichtigen. Meer informatie bij secretaris Heieen Peeters: 0118-464683. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Twee weken is Ma- rijn de Valk van boek- en papier- restauratiebedrijf De Valk bezig ge weest met het maken van een plan voor de voormalige Latijnse School aan de Latijnse School straat. Gisteren las ze dat de ge meente het pand heeft gegund aan Woongoed, voor een bedrag ver onder de prijs die zij had gebo den. „Niet netjes", vindt ze. Marijn de Valk wil haar bedrijf in het pand onderbrengen en ze wil er gaan wonen. Ze krijgt daarbij steun van onder meer het Zeeuws Archief, Nehalennia, het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, de Middelburgse Teekenacademie (die begonnen is in het pand) en de directe omwo nenden. „Het zijn instellingen die een band met het pand hebben", zegt De Valk. „En instellingen waar ik voor werk, omdat ze geen eigen restau ratieatelier hebben." Ze wil die school ook openstellen voor de in stellingen: voor Nehalennia bij voorbeeld, de opvolger van de La tijnse School, om weer lessen La tijn te geven of voor anderen om er te vergaderen. Makelaar Freek Kuzee van Maat en Kuzee, die de aankooppoging voor De Valk heeft begeleid, is kritisch over de gang van zaken. „Voor alle partijen zit er heel veel werk in. Mijn klant is risico's aangegaan. Haar huis is al verkocht. Dat moest wel, want de inschrijving moest zonder ontbindende voor waarden. Financiering was op de ze korte termijn haast niet te rege len. Als het allemaal op een eerlij- Marijn de Valk had ook een oog- je op de voormalige Latijnse School in Middelburg. Haar bod was hoger, maar het pand ging aan haar neus voorbij. VLISSINGEN - Tijdens de landelijke open dag van Open Universiteiten komt korfbalcoach Ad Vos op het provinciaal steunpunt in Vlissin gen vertellen over topprestaties. Vos staat op de informatiemarkt, die duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Het steunpunt zit in het pand van de Hogeschool Zeeland, aan de Edisonweg. Op 3 juni 2008 is door C.A.H.M. Venhorst-van Gastel, gerechtsdeurwaarder te Goes, uitge bracht een exploot op verzoek van Eric Ernst Kopmels, wonende te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, in deze zaak woonplaats kiezende te Middelburg aan de Vlasmarkt 28 ten kantore van de advocaat en procureur mevr. mr E.H.M. Graafmans, bij welk exploot in kort geding is gedagvaard Maria Johanna Wilhelmina van Baal, wonende althans inge schreven te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op 10 juni 2008 om 10.00 uur te ver schijnen voor de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg alsdan en aldaar zitting houdende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt onder meer gevorderd de toevertrouwing van de minderjarige aan de vader. Een afschrift van voornoemd exploot kan worden verkregen bij de hiervoor genoemde advocaat. Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES ke manier gebeurt, dan is dat all in the game, maar dat is hier niet zo." De gemeente Middelburg heeft het pand aan Woongoed verkocht, voor 495.000 euro. De Valk had 553.000 euro geboden. „Dat vind ik toch een belangrijk verschil", zegt Kuzee. Woongoed wil de school verhuren aan het Center for Transatlantic Studies, een insti tuut dat gelieerd is aan de Roose velt Academy. Wethouder Albert de Vries zei gisteren in de PZC dat het maatschappelijk belang de doorslag had gegeven bij de keuze voor het instituut. „Iedereen die ik er over sprak, ver moedde van tevoren al dat het naar Woongoed zou gaan", zegt De Valk. En dan doen ze een in schrijving, dus dan denk je: het gaat toch eerlijk." Kuzee: „Verkoop het dan meteen aan Woongoed. Dat had ons een hoop werk be spaard." De gemeenteraad beslist eind deze maand definitief of de school aan Woongoed mag wor den verkocht. door Emile Calon MIDDELBURG - De 88-jarige Elisa beth Beerendsen vond het giste ren wel aangenaam om door een staker geduwd te worden. De be woonster van verzorgingstehuis Buitenrust lachte naar haar actie voerder, een buschauffeur, die haar rolstoel duwde. Deze staker, die zijn naam liever niet noemde, had ervoor gekozen om niet in de remise te zitten wachten tot de directie met een be ter loonbod komt. Nee, samen met tal van andere collega's was hij gisterochtend naar Buitenrust gekomen om vanaf daar een aan tal bewoners naar de rondvaart boot Lady Madeleine te duwen. Die lag aan de Loskade en bracht die bewoners van Buitenrust ver volgens naar het Veerse Meer en te rug. De stakers, zo'n vijftig mannen en vrouwen, vonden het ook wel leuk om te helpen de bewoners van Buitenrust voort te duwen. Met name ook omdat ze zo kon den laten zien dat ze niet alleen maar passief afwachten tot het ein de van het CAO-conflict met hun directie is bereikt. Want het liefst gaan ze vandaag weer rijden, ver telden ze stuk voor stuk. Rijden is immers hun vak en ze vinden het gewoon leuk om mensen te ver voeren. Maar ze vinden de voorstellen zo als de directie die tot nu toe ge daan onacceptabel, vertelden de stakers. Volgens hen probeert die directie alleen maar te bezuinigen door allerlei verworven rechten van hen af te nemen. De schuld ligt volgens de chauf feurs bij de marktwerking en bij de aanbestedingen in het streek vervoer. Door deze manier van handelen kan alleen maar het ver voersbedrijf een opdracht krijgen dat als goedkoopste uit de bus komt. Daardoor moet er nu bezui nigd worden op alles, aldus staker Herman Louweret. Als voorbeeld- noemde hij het inleveren van de betaalde pauzes. En het verruimen van de gebroken diensten, waar door hij voorziet dat hij straks nooit meer met z'n gezin 's avonds aan de warme maaltijd kan zitten. Ook vertelde Louweret dat de di rectie de remise aan de Kleversker- keseweg in Middelburg dit najaar inruilt voor een nieuwe remise op het bedrijventerrein Arnestein II. Maar daar zullen de bussen niet in garages staan, maar op een open terrein, aldus de staker. „En de chauffeurs moeten daar straks lun chen in barakken." Volgens Louweret kost de oude stalling per bus 8000 euro. Op de nieuwe locatie gaat het om een be drag van 1000 euro per bus, zo re kende hij voor. Volgens hem vindt de directie het niet erg dat de bus sen extra slijten als ze straks con stant buiten staan, in weer en wind. „Het gaat immers om bus sen die ze leasen." Maar het ergste vindt Louweret dat de chauffeurs van het streek vervoer straks weer in een soort noodgebouw bij elkaar worden ge zet. „We gaan weer terug naar af, naar vroeger." Ellen Keerssemeeckers, medewerk- 'Chauffeurs moeten straks lunchen in barakken. We gaan weer terug naar af ster van Buitenrust, vond het wel leuk dat al die stakers gisteren een deel van haar werk overnamen. „Helemaal te gek", zo zei ze nadat de chauffeurs de bewoonsters van haar tehuis tot op de Madeleine hadden geduwd. Ook haar collega Nina van Duin had niets dan lof voor de buschauffeurs die bereid waren om dat duwwerk uit te voe ren. Bewoonster Maasje Heintzen kon de actie ook wel waarderen. „Het is goed dat ze dat doen", zei ze kort voor de Madeleine vertrok voor de drie uur durende rond vaart. Vanaf de Loskade keek Middelbur ger Peter Stroo toe hoe de staken de chauffeurs zich verzamelden om terug te keren naar Buitenrust voor een kop koffie. Hij vindt de staking niet prettig, want hij be seft dat de buschauffeurs heel wat mensen duperen. Onder andere een neef van hem die elke dag van zijn dorp in West-Brabant naar Roosendaal moet naar zijn school. Tegelijkertijd gaf hij aan dat hij snapt dat ze nu niet rijden omdat de directie wel erg veel van hen vraagt om in te leveren. „Dat zou ik ook niet willen." door Carla van de Merbel middelburg - Lidy Blom en Anke Brouwer kwamen gistermiddag graag met de trein van Ridderkerk naar Middelburg. Met veel andere toekomstige bewoners maakten ze kennis met hun nieuwe apparte ment boven het winkelcentrum aan het Veersche Plein (bij de Veer- sepoort, op de hoek van de Veerse- weg en de Nassaulaan). De kennis makingsbijeenkomst met rondlei ding was georganiseerd door ver huurder Woongoed. Lidy Blom en Anke Brouwer zien hun appartement voor het eerst. Ze kennen Middelburg onder meer van vakanties en willen nu, na 32 jaar Ridderkerk, 'die drukte daar' achter zich laten. Meteen na binnenkomst in hun woning halen ze de meetlat tevoor schijn. In september worden de eerste appartementen pas opgele verd, maar nu kunnen ze mooi vast kijken hoe lang de gordijnen moeten worden. In totaal komen boven het winkel centrum aan het Veersche Plein 134 koop- en huurappartementen. Eronder komt een parkeergarage met 156 plaatsen, ernaast nog een groot parkeerterrein. In het winkel centrum komen onder meer Al- bert Heijn, Kruidvat, Marskramer, een bakker, slager, kledingzaak, boekhandel, brasserie en slijterij. Lidy Blom (links) en Anke Brouwer zagen gisteren hun nieuwe apparte ment aan het Veersche Plein in Middelburg voor het eerst, foto Ruben Oreel 0 a i ude Markt 45. Vlissingen T: 0118-419 337 l: www.knuiitmode.nl E: inlo@knuijtmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24