CU bestookt met haatmail Mosselprotest Zeeuwse scholieren raakt Kamer Word ook abonnee! Protesttekeningen stromen bij Kamerleden binnen. Souburger krijgt vijf jaar en tbs voor incest 'Kabinet staakt beveiliging Verdonk' Kamerlid Christenunie krijgt beledigingen naar het hoofd geslingerd. Hong Kong herdenkt bloedbad Donderdag 5 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 131 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 PÜ5TELL1NC Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Tientallen protestteke ningen van Zeeuwse kinderen stro men binnen bij Tweede Kamerle den. De scholieren protesteren te gen de dreigende teloorgang van de mosselvisserij. De tekeningen zijn 'warm-maker- tjes' voor de overhandiging dins dag in de Kamer van zeker n.ooo handtekeningen aan de woordvoer ders visserij van alle fracties. Ze zijn afkomstig van leerlingen van de 258 Zeeuwse basisscholen. Bij alle partijen komen tekeningen binnen. Uit de creaties spreekt dat de kin deren vinden dat mosselvisserij hoort bij Nederland. Behalve mos- selkotters staan Nederlandse vlag gen en molens afgebeeld. Ook de woorden Zeeland en Holland ko men veelvuldig voor. Kamerleden zijn onder de indruk en reageren positief CDA-Kamer- lid en Zeeuw Ad Koppejan noemt het een 'geweldig initiatief. „Mij is een tijd geleden gevraagd of er te- Pi^ Zeeuwse scholieren sturen mas- saai protesttekeningen naar Tweede Kamerleden. Ze proteste ren tegen de dreigende teloor gang van de mosselvisserij. keningen in de Kamer konden worden opgehangen. Dat kan niet, maar het opsturen werkt net zo goed." Ernst Cramer (Christenu nie) en Kees van der Staaij (SGP) wijzen op de betrokkenheid van de vissersfamilies. Van der Staaij: „Ik wil deze week nog aandacht be steden aan de tekeningen op mijn weblog." PvdA-Kamerlid Lutz Jaco- bi: „Ik krijg kippenvel als ik zie hoe kinderen begaan zijn met de mosselvissers." Kindertekening maakt meer indruk dan een dik rapport reageer op www.pzc.nl MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een inwoner (37) van Oost-Sou burg tot een gevangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverple ging. De man heeft zijn stiefdoch ter zeven jaar lang, vanaf haar ze vende jaar, seksueel misbruikt. Haar moeder (41) kreeg een gevan genisstraf van dertig maanden, waarvan tien voorwaardelijk voor haar aandeel in de incestzaak. Ze wist jarenlang dat haar vriend haar dochter misbruikte, maar deed daar niets tegen. De laatste ja ren nam ze ook deel aan het mis bruik. pagina 2 en 3: incestzaak is studiema teriaal voor politie DEN HAAG - Minister Hirsch Ballin heeft met onmiddellijke ingang de persoonsbeveiliging van Rita Ver donk gestaakt. Dat meldt de websi te van Verdonks beweging Trots op Nederland. „Rita Verdonk en Trots op Neder land zijn het nadrukkelijk oneens met deze beslissing. Trots op Ne derland heeft onlangs een eigen ri sicoanalyse opgesteld. De conclu sie is dat Rita Verdonk nog steeds een groot risico loopt", aldus de website. Er wordt gevraagd om do naties, zodat Verdonk zelf voor haar beveiliging kan zorgen. Apotheker kan wel tegen een stootje ■■■■■■■■■■185% oneens 15% aantal reacties: 410 door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Voor het eerst in haar parlementaire leven krijgt Esmé Wiegman, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, haatmails bin nen. Grove beledigingen, zoals 'christenhond' krijgt ze daarin toe gevoegd. „Akelig", zegt ze. Haar fractie is tegen embryoselec tie op een gen dat bij draagsters in zestig tot tachtig procent van de ge vallen borstkanker veroorzaakt. Hun standpunt legde een groot meningsverschil in de coalitie bloot. De PvdA is voor, het CDA twijfelt. Wiegman heeft in haar familie de dodelijke gevolgen van erfelijke kanker meegemaakt, al het is niet het borstkankergen waarover de discussie is opgelaaid. „Ik ken de angst en het verdriet. In mails en kranten word ik als gevoelloos weggezet. Dat ben ik niet." Zelf weet ze niet of ze de ziekte bij zich draagt. „Ik heb geen onderzoek la ten doen. Maar ik weet wel dat ik het goed in de gaten moet hou den." Dit emotionele argument 'ik weet waar ik het over heb' zou ze kunnen gebruiken. „Maar in het parlement wordt van je verwacht dat je beleid maakt en niet dat je emoties de boventoon voeren." Niet elke mail die ze krijgt bevat hatelijke teksten. „Er mailen mij ook vrouwen die draagster zijn van het borstkankergen. Dat zijn verhalen met veel emotie. Die ant woord ik uitgebreid." Vandaag debateert de Tweede Ka mer over de hele gang van zaken. Een boze Christenunie moest vern is Vandaag debateert de Tweede Kamer over de selectie van em bryo's op ernstige erfelijke ziek ten. De Christenunie ligt onder vuur omdat ze hier tegen is. ge week op de televisie zien hoe staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid (PvdA) embryo selectie op het borstkankgen wilde toestaan. Niets daarvan, eerst met het kabinet overleggen, eiste CU-vicepremier André Rouvoet. De oppositie wil vandaag van Bus semaker en haar minister Ab Klink (CDA) weten hoe het nou zo heeft kunnen lopen. De coalitie partijen CDA, PvdA en CU willen nu geen inhoudelijke discussie over deze gevoelige materie. Vra gen daarover van de oppositie zul len onbeantwoord blijven. Eerst een brief van het kabinet hierover, zo vinden de drie fracties. HONG KONG - Vele duizenden mensen hebben gis teren in Hong Kong herdacht dat negentien jaar geleden het Chinese leger het studentenprotest op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking bloedig neersloeg. Ook elders in de wereld stond men stil bij het bloedbad van 1989 en werd om verbetering van de mensenrechten in de Volksre publiek China gevraagd. De voormalige Britse kroonkolonie Hong Kong is de enige plaats in China waar dit soort politiek geladen bijeenkomsten wordt toegestaan. foto Adrian Bradshaw/EPA Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; meningen: 9; Weekagenda: 12 en 13; Dagagenda: 15; Cultuur: 16 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Econo mie: 28; Beurs: 29; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1