MET DE KAMER VAN KOOPHANDEL WEETJE WELBETER KvK raadpleegt ondernemers Zuidwest-Nederland in kaart Kwart ondernemers in Zuidwest-Nederland stopt Spreekdag Bedrijfsoverdracht op 10 en 18 juni kamer van koophandel» 07 hand£L ZUID*£ST ACTIVITEITENPLAN VOOR 2009 IN DE MAAK KA««*jflS^0 De Kamer van Koophandel bereidt momenteel het programma voor dat zij volgend jaar voor ondernemend Zuidwest-Nederland wil gaan uitvoeren. De belangrijkste uitgangspunten daarbij zijn de vereenvoudiging van wetten en regels, het versterken van toerisme en recreatie, het bevor deren van innovatie, de beschikbaarheid van sociaal-economische informa tie over de regio en voldoende ruimte voor bedrijvigheid. Andere belangrijke taken van de Kamer zijn het bieden van zekerheid bij onder nemen (door het zo goed mogelijk up- to-date houden van het handelsregister) en het geven van voorlichting aan (star tende) ondernemers. De Kamer van Koophandel vindt het be langrijk dat de projecten en activiteiten brede steun krijgen bij ondernemers in de regio. Ondernemers wordt dan ook ge vraagd hun wensen en ideeën kenbaar te maken. Dat kan tot dinsdag 10 juni via onderstaande website. Ondernemers kunnen daar aangeven welke thema's zij belangrijk vinden en daarbij concrete voorbeelden of activitei ten noemen. Niet alle suggesties kunnen worden overgenomen maar het bestuur van de KvK zal ieder voorstel serieus be oordelen. De definitieve vaststelling van het activiteitenprogramma vindt plaats in oktober. www.kuk.nl raadplegingzum Bijna één op de vier ondernemers in Zuidwest-Nederland denkt om te stoppen met het bedrijf. Van de 5.700 bedrijven met 2 of meer mede werkers, die de komende jaren hun deuren sluiten, heeft nog niet éénder de een opvolger. Van de opvolgers die wel al bekend zijn, is het merendeel (87%) binnen de familie gevonden. Dit blijkt uit onderzoek van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. Het bevorderen van innovatie is één van de speerpunten in het activiteitenprogramma van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. Foto: KvK Het verkopen van een eigen zaak is geen makkelijke klus. Van de on dernemers die de komende jaren hun deuren sluiten, heeft nog maar één op de drie een opvolger gevonden. De Kamer van Koophandel speelt hierop in met een spreekdag Bedrijfsoverdracht op 10 juni in Middelburg en 18 juni in Breda. Deze spreekdag is een onmisbare schakel als u een bedrijf wilt overnemen, of wan neer u uw bedrijf binnen een jaar of 10 wilt verkopen. In een persoonlijk gesprek kunt met een adviseur van de Kamer van Koophandel en externe adviseur(s) praten over uw eigen situatie. Zo komen zaken aan bod als: Wat is de waarde van mijn bedrijf? Hoe betaal ik zo min mogelijk belasting, Hoeveel goodwill kan ik reke nen? En waar vind ik een geschikte ko per? De spreekdag vindt plaats in het kantoor van de Kamer van koophandel in Breda en Middelburg. De kosten voor deze dag bedragen 100 euro. Interesse? Stuur een mail naar seminars-zuid- west@kuk.nl of bel Marlinda uan Nijnatten, T (076) 564 68 85 Ruim 1.600 ondernemers in Zeeland zijn van plan om voor 2012 te stoppen. In West-Brabant ligt dit aantal zelfs op 4.100 ondernemers. In totaal zijn er zo'n 56.000 medewerkers binnen deze bedrijven actief. (45.000 ar beidsplaatsen in West-Brabant en ruim 11.000 in Zeeland) Binnen de sector bouw (één op de drie) hebben relatief veel ondernemers al een opvolger. Dit in tegenstelling tot de dien stensector waar slechts 23% al een opvol ger heeft. In de detailhandel is dit 25%. Veel bedrijven staken activiteiten door gebrek aan opvolger Van de bedrijven die over 5 jaar een op volger nodig hebben, heeft slechts 13% al een opvolger geregeld. Van ondernemers voor wie al binnen 2 jaar opvolging aan de orde is, heeft eenderde nog niets geor ganiseerd. Van de bedrijven die tussen de 2 en 5 jaar een opvolger nodig hebben, heeft 36% al een opvolger aangewezen. Opvallend is de hoge score van de bedrijven waarvan de overdrachtstermijn niet bekend is (58%). Ondanks dat niet bekend is hoe het met deze bedrijven verder zal gaan, zal waar schijnlijk een aanzienlijk deel van de be drijven, bij gebrek aan opvolger, de acti viteiten staken. De banen van duizenden werknemers staan hierbij op het spel. Meer informatie: Pieter-Paul Ausems, T (0118) 67 35 36, pieterpaul. ausems@kvk. nl Zuidwest-Nederland telt ruim 72.000 vestigingen waar betaal de arbeid wordt verricht. Zo'n 1 miljoen buitenlandse toeristen kie zen voor Zuidwest-Nederland als vakantiebestemming, waarmee de regio een marktaandeel van 15% heeft binnen Nederland. In 3 jaar tijd is de werkloosheid er met 38% gedaald. Deze en heel veel andere feiten staan ver meld in de Sociaal-Economische Atlas Zuidwest-Nederland. De Kamer van Koophandel heeft de Atlas opgesteld om de regio letterlijk en figuurlijk op de kaart te zetten. Deze bevat een schat aan gegevens over uiteenlopende onderwerpen op sociaal- economische terrein. Geïnteresseerden kunnen hiermee snel inzicht krijgen in de structuur en in actu ele ontwikkelingen van het bedrijfsleven in Zuidwest-Nederland. Op onderstaande website is de Atlas gratis te downloaden. www. zuidwestnederlandincijfers. nl Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland Kantoor Middelburg Buitenruststraat 225 Postbus 6004 4330 LA Middelburg Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 47 Kantoor Terneuzen Schuttershofweg 1 Postbus 1034 4530 GA Terneuzen Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 46 Internet: www.kvk.nl Email: zuidwest@kvk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99