Detacheringsbureau voor gekwalificeerde technici BedrijfsBarometer f De Column Stom «pas begonnen 0 U 02 uit landen van buiten de Europese Unie. Naast de arbeidsovereenkomst, regel ik za ken als inschrijving bij de gemeente, huis vesting en verzekering voor deze mensen. Het voordeel van hoger opgeleiden is dat ze sneller inburgeren. Technisch opgelei den uit Europese landen die graag in Ne derland willen werken, hebben er veel baat bij dat ze goed Engels spreken. Daar door kunnen ze bij diverse bedrijven mak kelijk ingezet worden op de afdeling engi neering, waar Engels veelal de voertaal is. Bij Damen worden de casco's (rompen van schepen) op een van de scheepswer ven in het buitenland gebouwd, terwijl het bedenken en uitwerken van ideeën (engi neering) evenals de afbouw in Nederland plaatsvindt. Door de dreigende krapte op de Nederlandse arbeidsmarkt moet er voor gewaakt worden dat ook de engineering- activiteiten naar het buitenland gaan", al dus Van Leuven. Miehei van Leuven: "De krapte op de arbeidsmarkt verhoogt de kans van slagen.' Foto: duofoto Naam: Michel van Leuven (30) Woonplaats: Terneuzen Bedrijf: Nouvall Engineering Services BV Begonnen: 5 mei 2008 Meevaller: dat ik mezelf direct kon uit lenen zodat ik financiële zekerheid heb en mijn bedrijf kan opbouwen Tegenvaller: samenwerking met een ander detacheringbureau is niet gelukt E-mail: mvl@nouvall.com Website: www.nouvall.com Michel van Leuven is na een aanloop periode van een jaar op maandag 5 mei 2008 gestart met zijn eigen bedrijf Nouvall Engineering Services BV: een detacheringbureau voor middelbaar en hoger opgeleide technici. De eerste 'sollicitant' heeft Michel al aangenomen. Dat is hij namelijk zelf. De Terneuzenaar, afkomstig uit het aangrenzende Sluiskil, verhuurt zichzelf voor een jaar als werktuigbouwkundige. Zodoende heeft hij financiële zeker heid om zijn gezin te onderhouden en kan hij tegelijkertijd zijn eigen bedrijf rustig opbouwen. door Henk van de Voorde Van Leuven volgde na zijn studie werk tuigbouwkunde aan de Hogeschool Zee land te Vlissingen nog een masteroplei- ding, in het kader waarvan hij ook een half jaar een opleiding in Zweden heeft ge volgd. Op zijn visitekaartje staat dan ook keurig Michel van Leuven M.Sc. Na zijn studie werkte de Zeeuws-Vlaming eerst anderhalf jaar bij GTI in Terneuzen en daarna voor een zelfde periode via GTI bij DOW. Vervolgens vond hij enkele jaren emplooi bij Amels in Vlissingen via een detacher ingbureau. Amels is een dochteronderne ming van Damen Shipyards. Van Leuven heeft zichzelf via zijn BV per 5 mei uitge leend aan Damen in Gorinchem, dat en kele jaren geleden ook scheepsbouwbe drijf De Schelde uit Vlissingen overnam. "Ik liep al langer rond met het idee om voor mezelf te beginnen. De vrijheid en eigen beslissingsbevoegdheid spreken me aan. Ik ben getrouwd met een Kroatische en een familielid van haar stelde voor om Kroaten naar Nederland te halen voor iso latie- en stellingbouwwerkzaamheden. Daar zitten echter nogal wat haken en ogen aan, mede doordat Kroatië geen lid is van de EU. Het detacheren van hoger op geleide technische mensen zie ik echter als een gat in de markt, zeker gezien de krap te op de Nederlandse arbeidsmarkt. Als kennismigranten zijn ze welkom in Ne derland, ook al zouden ze afkomstig zijn Hij richt zich met name op bedrijven in Zuid-West-Nederland en België in alle technische disciplines: werktuigbouwkun de, elektrotechniek, civiele techniek, che mie, procestechniek. "Bij Amels merkte ik dat buitenlandse werknemers makkelijk geaccepteerd werden. De (technische) op leidingen in andere Europese landen zijn wat klassieker met veel colleges, terwijl er in Nederland veel meer in moderne pro- jectvorm wordt gestudeerd. Beide oplei dingsvarianten zorgen voor gekwalificeer de technische mensen van HBO en uni versitair niveau, de doelgroep van mijn de tacheringbureau. Voor buitenlanders is het spreken van goed Engels net zo belangrijk als hun opleiding." DeOndernemer.nl is als onderne mersplatform altijd bezig de website te optimaliseren voor de ge bruiker. In dit kader zijn er de afge lopen weken een aantal functionali teiten aan de website toegevoegd die voor u als ondernemer van waarde kunnen zijn. Het gaat om de Be drijfsBarometer, de Vraag- en Ant woord module en de mogelijkheid tot het schrijven van referenties. Bedrijfsbarometer De Barometer is een ideaal medium om te peilen hoe tevreden ondernemers uit uw regio zijn met het regionale economische klimaat. Ook kunt u hier uw eigen oor deel achter laten. In de BedrijfsBarometer staan zowel de beoordelingen van de re gionale experts (rechts, zie afbeelding) en de gebruikers (links, zie afbeelding) ver werkt. De barometer is terug te vinden op alle pagina's onder "Mijn Regio". Vraag en Antwoord De Vraag en Antwoord module is er voor ondernemers onder elkaar. Alle vagen met betrekking tot uw bedrijfsvoering, groot of klein van aard, kunt u hier stellen aan collega ondernemers. Op deze manier kunt u elkaar verder helpen met uw be drijfsvoering. (Ook zullen de experts van De Ondernemer die ook op de Barometer reageren deze sectie in de gaten houden om u te helpen met uw vragen!) De Vraag en Antwoord module kunt u terugvinden onder "Mijn Netwerk". Referenties Als extra netwerk-functionaliteit is het sinds kort ook mogelijk om bij contacten uit uw Businessclub een referentie achter te laten. Uw collega-ondernemers maken uw profiel op deze manier helemaal af. De referentie-tooi vindt u onderaan de pro fielpagina. 0 'de Ondernemer' is Uitgever: Accountmanagers: Vormgeving: een uitgave van BN/DeStem IPZC. Mark Vermeulen Jos van Dongen Hans Willekes Marcel Schreur 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks Bladmanager: in een oplage van 210.000 exemplaren. Johan van den Kieboom Adresgegevens: Redactie: Postbus 3805,4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 Ron Gregoor E-mail: info@deondememer.com www.deondememer.com Er zijn van die momenten datje wel achter het behang zou willen kruipen of dat je even een paar dagen heel iemand anders wilt zijn. Ik maakte dat een maand ge leden mee. Woensdagochtend 7 mei werd ik al vroeg gebeld door de collega's van de krant in Ter neuzen. 'Hoe kom je erbij dat Por- gy en Bess niet meer bestaat?' 'Nou, eehhh, dat had ik me laten vertellen door mensen die het heel goed kunnen weten.' Ik voelde het al aankomen, Porgy en Bess bestaat nog wel degelijk. En hoe. Het begon allemaal in 1944 toen Frank Koulen met de geallieerden Zeeuws- Vlaanderen hielp bevrij den. Hij kwam in Terneuzen te recht, werd er verliefd, trouwde en begon in 1957 tegenover de wolwinkel van zijn schoonfamilie een lunchroom. Koulen was trom pettist en kan gerust de grondleg ger van de jazzscene in Terneuzen genoemd worden. Hij was de man die de Streetparade in Nederland introduceerde. De lunchroom werd al snel een café en Porgy en Bess was geboren. Het middel punt van de jazz in de jaren zestig en zeventig. Zoals ik vorige maand al schreef kwamen in die tijd alle groten van de jazz naar Porgy en Bess. Waar bij de optredens van Art Blakey and de Jazzmessengers het meest zijn blijven hangen. Frank Koulen overleed in 1985. Even dreigde het café te verdwijnen. Maar de vrienden van Koulen en Porgy en Bess zetten de zaak voort. Er kwa men nieuwe initiatieven. Naast de oude stijlactiviteiten van de Stich tingjazzclub Zeeuwsch- Vlaande ren kwam er een Stichting Blues Promotion, met een eigen publiek en maandelijks concerten. Porgy en Bess breidde haar activiteiten uit. Prometheus organiseert met veel succes literaire activiteiten. P&B is een cultureel centrum, dat er toe doet, waar niet zelden meer dan tweehonderd bezoekers hun vertier vinden. Het is nog steeds het epicentrum van het Schelde Jazzfestival. Dat ik dat niet wist, is natuurlijk stom. Heel stom. Ik laat me ook te snel iets op de mouw spelden. Sorry, jongens van Porgy en Bess. Ik beloof met mijn hand op mijn hart dat ik zo snel mogelijk bij jul lie een pilsje kom drinken om mijn stommiteit goed te praten. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94