Zeeland Duur water in bouwkuip Goese parkeergarage PZC En Lou Kluyfhout mag weer voorop r v_ r Studente beboet voor bijten en krabben agente Schade door blikseminslag 75.000 euro Vrouw steelt benzine om 't warm te krijgen Tankwagens rijden af en aan na innamestop water uit westvest. Aanpassing abonnementsprijzen Heimachine valt om in Zierikzee Koudekerkenaar (64) wandelt van Bergen op Zoom naar Vlissingen. pzc Woensdag 4 juni 2008 29 door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes zoekt naar een goedkopere methode om de bouwkuip van de parkeergara ge aan het Bleekveld te vullen. Ze laat nu tankwagens rijden die wa ter halen uit het bufferbekken op bedrijventerrein Poel II. De trans portkosten zijn echter erg hoog. Een paar duizend euro per dag. Eerder werd water gehaald uit de westvest, die recht tegenover de bouwplaats ligt. Waterschap Zeeuwse Eilanden stel de echter een innamelimiet in, om te voorkomen dat de beschoeiing en het waterleven gevaar lopen. Onlangs bleek het water in de vest middelburg - Het verjaardagsfeest je van een studente van de Hoge school Zeeland eindigde in een po litiecel. De twintigjarige Vlissingse fietste in de vroege uren van de 16e maart, na haar feestje, door het rode licht. Toen een agente haar daarover aansprak, en zonder succes om haar identiteitskaart vroeg, schold de dronken studente haar uit voor 'bitch'. Vervolgens verzette ze zich hevig tegen haar aanhouding. Daarbij krabde en beet ze de bewuste agente. Als ge volg daarvan zat ze bijna veertig uur vast in Torentijd. De vrouw bekende gisteren tegen over politierechter A. Ente dat ze die nacht volkomen fout had ge handeld. Volgens haar advocate was ze nogal dronken omdat ze geen ervaring heeft met alcohol. Officier van justitie W. Smeenk eiste een boete van 260 euro. Vol gens haar had ze nog hoger kun nen gaan maar vond ze dat de stu dente met dat bedrag voldoende gestraft zou zijn. Ente vond het echter te hoog en legde een boete van 260 euro op, waarvan 160 voorwaardelijk. tot het kritische punt te zijn ge daald en moest de pomp worden uitgezet. Aannemer BAM laat 17 miljoen li ter water (17.000 kuub) in de bouwkuip van de parkeergarage op het Bleekveld stromen, om te zorgen dat de damwanden vol doende tegendruk houden. De vloer van de parkeergarage wordt vervolgens onder water gestort. Tot november werkt de aannemer onder het maaiveld. Dat is de fase waarin het meeste mis kan gaan. Het drama met de bouwput voor het Middelburgse theater heeft dat aangetoond. Daar begonnen aan grenzende huizen te verzakken. Uiteindelijk werd het project stop gezet. In Goes pakken ze het an ders aan. Weliswaar is het gemak kelijker een bouwkuip droog te zet ten en beton te storten, maar daar voor moet wel het grondwaterni veau in de omgeving worden ver laagd. Dat vergroot het risico op verzakkingen. Om die reden is er voor gekozen na het heiwerk de put één tot anderhalve meter uit te graven. Vervolgens wordt de bouwkuip volgezet met water, om te zorgen dat de damwanden niet naar binnen worden gedrukt. De resterende drie tot vier meter (de parkeergarage heeft één bouwlaag onder het maaiveld) worden on der water afgegraven. Vervolgens wordt onderwaterbeton gestort, bijna een meter dik. De parkeerga rage is eind 2009 klaar. 155 Goes zoekt een goedkopere me- thode om de bouwkuip van de parkeergarage te vullen, nu er geen water uit de westvest meer mag worden ingenomen. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 juli 2008 als volgt vastgesteld. Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 23,50 n.v.t. per kwartaal 66,25 69,25 per halfjaar 129,00 132,00 zaterdagabonnement per halfjaar 50,00 53,00 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. De nieuwe tarieven voor andere abonnementsvormen vindt u op www.pzc.nl Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Directie PZC ZIERIKZEE - Bij de nieuwbouw van Syntess Software aan de Julianastraat in Zierikzee is gistermiddag een zeven tig ton zware heimachine omgevallen. Dat gebeurde rond half vier toen een van de steunvoeten wegzakte in de modder. Er waren drie mobiele kranen nodig om het gevaarte weer overeind te krijgen. Tegen acht uur gister avond was de klus geklaard. Er vielen geen gewonden en er was geen schade. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wendy van den Hurk koudekerke - Eén keer per jaar is Lou Kluyfhout heel opgelucht om de brug van Souburg te zien. Dan is voor de Koudekerkenaar het ein de van een lange tocht vanuit Ber gen op Zoom in zicht. Wandeltocht, welteverstaan. Want De Vrolijke Tippelaars gaan natuur lijk te voet. En dat geldt ook voor leden van andere wandelsportver- eningen. Met 'een goeie honderd man' steken ze al 38 jaar het eerste weekend van juni midden in de nacht de Zeeuwse grens over, via de oude rijkswegen, naar Vlissin- gen. Lou Kluyfhout (64) doet zater dag voor de dertiende keer mee. En hij mag weer voorop. „Ja, dat is ook alweer voor de der de keer. Omdat ik snel ben en om dat ik ertoe bereid ben. Als koplo per moet je minimaal zeven kilo meter per uur lopen. Je mag nie mand harder laten gaan. Inhalen, dat doen ze maar één of twee keer en dan liggen ze eruit. Tja, je moet gewoon streng zijn." Vroeger was Kluyfhout vrachtwa genchauffeur, tegenwoordig spen deert hij zijn dagen als hulpbeheer der van speeltuin Lammerenburg. Zijn atletische talent heeft hij pas 21 jaar geleden ontdekt, op de ver jaardag van zijn zwager. „Met zijn drieën zeiden we tegen elkaar: zul len we de nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen eens lo pen? Biertje erbij, je kent het wel. Nou, we schreven ons in en we de den mee. Zonder te oefenen. We waren total-loss, maar we hebben het wel gehaald. De rest is inmid dels afgehaakt, maar ik ga nog elk jaar mee. Ik had gelijk de smaak te 'Nou, we schreven ons in en we deden mee. Zonder te hebben geoefend.' pakken. Hetzelfde jaar nog heb ik de Vierdaagse van Nijmegen gelo pen, dat doe ik nu al 21 jaar, en alle andere tochten in de buurt." Kluyfhout is zo fanatiek dat hij de medailles niet eens meer hoeft. Al leen de standaardjes. Zijn lichaam sputtert nog lang niet tegen. „Het enige wat ik merk, is dat je langer nodig hebt om te herstellen. Het blijft leuk. Maar ook zwaar. Een stuk zwaarder dan Nijmegen, om dat je hier 75 kilometer achter el kaar loopt. Het moeilijkste stuk is tussen Hansweert en 's-Heeren- hoek. Dan moet je nog best lang. Maar als je dan de brug van Sou burg ziet, of vroeger de schoor steen van de PZEM, dan weet je: pfiew, ik ben er bijna." Ook zijn vrouw Diny heeft het ge daan. Als staartloopster. „Dat was pas zwaar. Dat doe ik nooit meer. Dan moet je je zó inhouden. Zelf doe ik nu nordic walking, maar ja, dan wil Lou weer niet riaaét me lo pen. Dat vindt-ie maar niks." krabbendijke - De schade aan de Hervormde Kerk in Krabbendijke na de blikseminslag van maandag avond wordt geraamd op zo'n 75.000 euro. Dat hebben verzeke ringexperts gisteren gezegd. Alle bekabeling, internet-, tele foon- en geluidsapparatuur moet vervangen worden, meldt voorzit ter kerkbeheer Cor van Schaik. De kerk had recent een internetverbin ding laten installeren, waardoor het mogelijk was de diensten thuis te volgen. Een investering van zo'n 5000 euro, die nu letterlijk in rook is opgegaan. De brandweer zaagde bij het blus sen een gat in de toren. Van Schaik: „Herstel is kostbaar, omdat de toren moeilijk bereikbaar is." Verder zijn er vele schroeiplekken aan de binnenwanden en moeten de kroonluchters en de zwartgebla kerde haan op de torenspits opge poetst worden. middelburg - Nadat ze het enkele jaren geleden uitmaakte met haar vriend, belandde de jonge Vlissing se vrouw in de problemen. Haar ex bleef haar achtervolgen en zou er de oorzaak van zijn dat haar huisje afbrandde, vertelde ze giste ren aan de Middelburgse politie rechter A. Ente. Sindsdien leefde ze met haar nieuwe partner in een auto. Om het warm te krijgen tankte ze zeker veertig maal zon der af te rekenen. Voor twee van die 'gratis' tankbeurten, in Rilland en Krabbendijke, moest ze giste ren voorkomen. Raadsman W. Bos pleitte voor aanhouding van de zaak omdat hij vindt dat de vrouw begeleid moet worden. De rechtbank kan die begeleiding al leen opleggen als er een rapport hierover ligt van de reclassering. Ente was het eens met de advocaat en bepaalde dat de vrouw in augus tus weer moet voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83