Zeeland Ook inwoners krijgen pas Middelburg PZCI25 Grand café in loods stap dichterbij Brandweer redt man uit huis SCHOUWEN-DUIVELAND 31 33 Kortingskaart moet ondernemers prikkelen creatief te werk te gaan. Zwemles Woensdag 4 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Een warmtelek in een gebouw is in een oogwenkt ontdekt Park Poëzie in Middelburg beleeft zijn eerste lustrum door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landpas komt begin volgende maand ook beschikbaar voor be woners van het eiland. De kaart, goed voor allerlei voor deeltjes, werd tot nu toe alleen uit gereikt aan toeristen. Overigens blijven die er wat meer aan heb ben, want gratis met de bus blijft voorbehouden aan gasten van bui tenaf en, voor het eerst, vijfenzes tigplussers. De gemeente en de stichting SchouwenDuivelandPas (waar IllEUWE-TONGE - Aan de Molendijk Bi Nieuwe-Tonge hebben brand- fcer en politie maandagmiddag Rn 72-jarige man gered. De man Kin een kamer op de bovenver- Kping. De etage stond vol rook, B: waarschijnlijk is ontstaan om- B een doek over een theelichtje ■s gelegd. De bejaarde bewoner W overgebracht naar een zieken- Inuis en voor verdere opvang over gedragen aan een zorginstelling. met name ondernemers in zitten) komen daarmee tegemoet aan een kritische kanttekening van sommi ge Schouwen-Duivelanders. Die vonden het jammer dat alleen toe risten profiteren van aanbiedin gen. „Wij denken dat het draag vlak voor de pas hiermee een stuk groter wordt, zowel bij onderne mers als bij inwoners", zegt Peter van Oost van SchouwenDuiveland Pas. Inwoners krijgen in de eerste week van juli de pas thuisge- nv Na toeristen krijgen nu ook be- woners van het eiland de Schou- wen-Duivelandpas. Daarmee pro fiteren ze van aanbiedingen van ondernemers. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het plan om een grand café te realiseren in de zogenaam de hoge loods aan de Vissersdijk in Zierikzee, is een stapje dichter bij. Burgemeester en wethouders zijn van plan een monumentenver gunning voor verbouw van de houtloods te verstrekken. De loods is een rijksmonument. Architect Willem Kort uit Zierikzee heeft een ontwerp gemaakt. Het plan is om in de houtloods een soort van stuurd. „We bekijken nog even of we iedereen een exemplaar sturen, of een bepaald aantal per huishou den", zegt Huig Bode van de ge meente. Hij benadrukt dat de kaart niet precies hetzelfde is als de toeristenpas. „Je kan er immers wat minder mee doen. Bovendien is de pas voor inwoners het hele jaar geldig. Die voor toeristen maar een week." Mensen van 65 jaar en ouder krij gen een derde uitvoering. Die mo gen er namelijk wél gratis mee met het openbaar vervoer. Dat is een proef van provincie en ge meente. Volgens Van Oost biedt de pas extra kansen voor ondernemers om inwoners van het eiland op glazen binnenbak te creëren. Het karakteristieke uiterlijk blijft zo be houden. Naast het vergunningen traject dat nu wordt afgelegd, wordt gezocht naar iemand die het grand café wil pachten. De werving van kandidaten wordt ge regeld via een horecamakelaar. Voorzitter Renger Erenst van de Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland verwacht op korte termijn meer duidelijkheid op dit punt. De Stichting Renesse (waar een creatieve manier voor zich te winnen. „Ik kan me voorstellen dat er speciale acties en arrange menten komen, puur gericht op mensen uit de streek. Dat kan va riëren van het aanbieden van een gratis lunch tot korting op produc ten. Daarnaast zijn de huidige aan biedingen voor toeristen in veel ge vallen ook al interessant voor men sen van het eiland." De pas is geldig tot het einde van het jaar. Dan wordt de proef geëva lueerd en bekijken de gemeente en de stichting of er een vervolg komt. ■Pj De huidige mogelijkheden met de pas zijn te vinden op de website www.schouwenduivelandpas.nl van de monumentenstichting een dochter is) heeft de hoge loods in april 2002 gekocht. Samen met de naastgelegen loods, waarin - sinds september 2004 - de Stads- en Commerciewerf is gevestigd. De gebouwen hebben vroeger als houtloodsen dienst gedaan. De bij zondere invulling die door de stichting aan de loods is gegeven, heeft onder meer de monumen- tenprijs Bouwfonds Award voor Vitale Monumenten opgeleverd. MIDDELBURG - Vandaag beginnen duikers met het schoonmaken van de bodem van de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg. Met een grote waterstofzuiger wordt de bo dem gepoetst. Pas als de bodem schoon is, kunnen de nieuwe la gen beton in de put. Op 23 juni wordt de eerste laag gestort. Voor de bouwvak is het eerste deel van het werk klaar. Volgend jaar gaat het water uit de put. l-iEUVtSli ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De zin om te zwemmen was dui delijk niet aanwezig bij de vijf-ja rige Delano en op alle mogelijke manieren probeerde hij er onder uit te komen. Eerst klaagde hij over vermoeidheid. Vervolgens beloofde hij 'volgende week twee maal zo hard te zwemmen, als hij vandaag niet hoefde'. En met 'ik heb pijn in mijn buik en aan mijn benen' deed hij een ultieme poging. Maar mama was onver biddelijk. Er moest en zou wor den gezwommen. Tenslotte ver zuchtte hij: „Dan slik ik maar een parasolletje tegen de pijn." En met zijn zwemspullen in zijn hand slofte hij achter zijn moe der aan naar de auto, op weg naar de zwemles. BURGH-HAAMSTEDE - Met een recordaantal van 401 deelne mers is gisteravond de avondvierdaagse van Burgh-Haamstede van start gegaan. De wandelaars lopen vijf, acht of vijftien kilo meter. Het grote aantal deelnemers is mede te danken aan ba sisscholen 't Staepel'Of uit Renesse en de Helcherseeschool uit Scharendijke. Die doen voor de eerste keer mee. Voor organisator Willie de Meij van sportvereniging Door Fu sie Sterk (DFS) is het grote deelnemersveld een flinke opste ker, al zorgt het nog wel voor wat zorgen want er zijn te wei nig appels om uit te delen. En dus stapt ze snel op de fiets om bij de plaatselijke super extra appels te halen. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79