Sport Rogier Veenstra gaat op huurbasis naar Excelsior Toernooi Savok in trek bij volleyballers Doelman Jörg van Nieuwenhuyzen gaat naar Heracles, Twaalfde plaats voor De Nooijer in Lelystad Zeilwinst De Bat en Van Haestrecht Wiersum start goed in toernooi IJzendijke Luciën van Hootegem krijgt zijn revanche Nog geen vormbehoud Kadijk en Mooren Burgman en Deraes naar 's Lands Welvaren Ferguson: afscheid binnen drie jaar Piëdro Schweertman actief op EK squash Z PZC Woensdag 4 juni 2008 45 door Peter Snelders SAS VAN CENT - Het veertiende be- achvolleytoernooi van Savok kan op een maximale bezetting reke nen. Vrijdag, zaterdag en zondag komen er zo'n 500 deelnemers in actie op het Keizer Karelplein in Sas van Gent. Veertig kuub zand zorgen voor een strandachtige ondergrond. Daarop zijn vier velden uitgezet. Vrijdag wordt om 16.00 uur het spits afgebeten door de mini's (jeugd tot twaalf jaar). Zij spelen tot 18.00 uur. Een half uur daarna gaan de aspiranten (van twaalf tot en met achttien jaar) van start. Dat toernooi duurt tot omstreeks 22.00 uur. Zaterdag is de drukste dag. Vanaf 9.30 uur komen dan de gemengde recreantenteams in actie tot om streeks 17.30 uur. De inschrijving zit met 28 deelnemende ploegen aan de bovengrens. De organisatie heeft zelfs nog teams op de reser velijst moeten plaatsen. Wie volleybal op wedstrijdniveau wil zien, moet zondag een bezoek brengen aan het toernooi. Op die dag komen de wedstrijdploegen in actie. De ploegen zijn verdeeld in een A- en B-categorie. In de A-klas- se komen spelers en speelsters in actie die in de derde divisie of pro motieklasse spelen. Diverse teams komen uit België en het Brabant se. In de B-klasse zijn tweedeklassers en regionaal spelende deelnemers van de partij. De wedstrijden op zondag duren van 10.00 tot 17.30 uur. Herman van Dorst, voorzitter van de organiserende commissie, denkt wel te weten hoe het komt dat de belangstelling zo groot is. „Het volleybal zit hier in de regio weer in de lift. En zeker bij onze vereniging Savok. Ons eerste man- nenteam werd kampioen, het der de vrouwenteam promoveerde en ons eerste vrouwenteam speelde promotie/degradatie-wedstrijden." BREDA - Linksbuiten Rogier Veens tra komt komend voetbalseizoen op huurbasis uit voor Excelsior. Bij NAC kwam de twintigjarige speler uit Middelburg nauwelijks aan spe len toe. Technisch directeur Earnest Ste wart van NAC: „We hopen dat Rogier bij Excelsior wel veel speel minuten pakt." Veenstra sprak ook met het gepromoveerde FC Volendam. „Maar het leek zowel ons als Rogier beter om in de top van de eerste divisie ervaring op te doen. Bij Excelsior is de kans gro ter dat hij wekelijks speelt", aldus Stewart. Veenstra zegt een 'goed gevoel' te hebben bij Excelsior. „Ik ken coach Ton Lokhoff nog uit zijn NAC-pe- riode. Hij heeft veel vertrouwen in me. Excelsior streeft aanvallend voetbal na, dat spreekt me aan. Al blijft het vanzelfsprekend mijn doel om basisspeler bij NAC te worden." Veenstra heeft in Breda nog een contract tot 2010. Doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen, die afkomstig is uit Tholen, vertrekt naar Heracles. De keeper heeft tweejarig contract getekend bij de eredivisieclub. Hij komt over van Excelsior en keepte eer der voor RBC. Van Nieuwenhuij- zen heeft inmiddels 47 wedstrij den in het betaalde voetbal achter zijn naam staan. Hij kwam bij RBC 40 keer in actie en bij Excel sior zeven maal. Hij is sinds 1996 actiefin het betaalde voetbal. „Jörg is een goede keeper die als volwaardige stand-in kan fungeren voor Martin Pieckenhagen", zei al gemeen directeur van Heracles Ni- co-Jan Hoogma gisteren. Helmond Sport wil trainer Jan Poortvliet niet laten gaan. De 52-ja- NAC leent Rogier Veenstra uit aan eerste-divisieclub Excelsior. De Middelburger hoopt bij die club veel speelminuten te krij gen. rige oefenmeester heeft een door lopend contract bij de Helmondse club, maar bereikte vorige week ook een overeenkomst met de En gelse voetbalclub Southampton. Directeur Mario Captein van Hel mond Sport was uiterst verbaasd toen hij vrijdag via een Engelse journalist het nieuws hoorde. Cap tein had in de dagen daarvoor dui delijk aangegeven aan zowel Poort vliet als Southampton dat Hel mond niet wilde meewerken aan een transfer, ook niet voor een af koopsom. „Ik heb tegen Jan ge zegd: je hebt een contract en daar houden we je aan." Captein heeft inmiddels contact gehad met de advocaat van Poortvliet en met Southampton. „Volgens mij heeft Jan nu twee contracten. Dat is zijn probleem." De directeur wacht de ontwikkelingen af. „Ik heb niets op te lossen. Als hij er van af wil, zal hij actie moeten ondernemen." Poortvliet moet samen met voor malig technisch manager van Feye- noord, Mark Wotte, een technisch duo vormen bij Southampton. LELYSTAD - Motorcrosser Gregory de Nooijer is twaalde geworden tij dens de vijfde wedstrijd om het ONK Supermoto in Lelystad twaalfde geworden. De Vlissinger is fabrieksrijder van het Spaanse merk Gasgas. De zege was voor Marcel van Dru- nen, die samen met de Belg Mare Fraikin het kampioenschap domi neert. TERNEUZEN - De jaarlijke Terneu- zen Trophy zeilwedstrijden van de watersportverenigingen Neusen de Honte leverden zeges op voor Marco de Bat met het jacht Dia mond Lil en Hans van Haestrecht met de Felicia. Er deden 14 zeil jachten mee. Vanuit de jachthaven in Terneuzen werd gevaren op ba nen in de Zuid-Everingen, de Everingen en het Middelgat op de Westerschelde. IJZENDIJKE - Bij het Sportshop Francke Tiola Kids Open tennis toernooi is Job Wiersum goed be gonnen. De favoriet voor de titel in de categorie tot en met twaalf jaar bij de jongens tot en met twaalf jaar won met duidelijke cij fers van Gert-Jan van de Sande: 6-0 en 6-0. Korneel Bogaert versloeg Niels van Buren met 6-1 6-1. STAMPERSCAT - Daags na zijn te leurstellende optreden tijdens het NK heeft Luciën van Hootegem re vanche genomen. De ID-renner uit Hulst schreef een wedstrijd in Stampersgat op zijn naam. Samen met de onttroonde nationale kam pioen Davy Mertens uit Putte en Ard-Jan den Otter uit Barendrecht maakte de Zeeuws-Vlaming de ra ce. Maartje van Schijndel uit Hulst won bij de vrouwen. STARE JABLONKI - De beachvolley- balsters Rebekka Kadijk en Merel Mooren zijn er gisteren niet in ge slaagd het hoofdschema te berei ken in het toernooi uit de World Tour in Polen. Daarmee heeft het koppel één kans minder om aan de eis tot vormbehoud van NOCNSF voor deelname aan de Spelen te voldoen. Er zijn nu nog zes mogelijkheden over. KWADENDAMME - Het topteam van 's Lands Welvaren dat volgend sei zoen debuteert in de eredivisie heeft Philip Deraes en Raimond Burgman aangetrokken. Burgman, vooral bekend van zijn optreden voor Crystal Kelly, heeft zijn spo ren in het bandstoten en kader ver diend. Philip Deraes mag ook bo gen op een fraaie erelijst. Zo werd hij in de jaren 80 en 90 vijf keer kampioen van België in het libre. MANCHESTER - Alex Ferguson stopt over hooguit drie jaar als manager van Manchester United. Dat maak te de 66-jarige Schot gisteren op de website van zijn club bekend. „Nog twee of drie jaar, dan stop ik ermee", aldus Ferguson. Manches ter United pakte afgelopen seizoen onder zijn leiding zowel de landsti tel in Engeland als de Champions League. GOES - Piëdro Schweertman is van af vandaag actief op het EK squash in Bratislava (Slowakije). De speler uit Koudekerke komt uit in het en kelspel en wacht vandaag zijn eer ste partij. Naast Schweertman komen ook Laurens Jan Anjema, Dylan Ben nett en René Mijs in actie. Bij de vrouwen zijn Annelize Naude, Or- la Noom, Milja Dorenbos en Dag- mar Vermeulen geselecteerd. SLAGEN TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, kwartfi nales: Djokovic (Ser/3) - Gulbis (Let) 7-5 7-6 (3) 7-5, Nadal (Spa/2) - Almagro (Spa/19) 6-1 6-1 6-1. Vrouwen, vierde ronde: Koeznetsova (Rus/4) - Azarenka (WRu/16) 6-2 6-3, Kanepi (Est) - Kvitova (Tsj) 6-3 3-6 6-1. Kwartfinale: Ivanovic (Ser/2) - Schnyder (Zwi/10) 6-3 6-2, Jan- kovic (Ser/3) - Suarez Navarro (Spa) 6-3 6-2. Gemengd dubbel, kwartfinales: Zheng Jie/Bhupathi (Chn/lna) Razzano/Wassen (Fra/Ned) 6-2 6-4. IJzendijke. Sportshop Francke Tiola Kids Open. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: K. Bogaert-N. van Buren 6-1 6-1, J. Wiersum-G.J. van de Sande 6-0 6-0. Meis jesenkelspel, t/m 14 jaar: D. Engel aar-N. Wiersum 6-1 6-2. Districtscompetitie, gemengd, hoofd klasse. Yerseke-Game'78 2-4. MD: J. Bakx/D. Verschuure-R. Boddaert/E. Vers prille 6-1 6-0. VD: E. Smits/J. Verschuu- re-J. Hollestelle/M. Adriaansens 2-6 2-6. GD: J. Verschuure/J. Dhooge-J. Hollestelle/R. Boddaert 6-3 2-6 4-6, E. Smits/J. Bakx-F. Kool/L. Missiaen 6-7 5-7, E. Smits/J. Dhooge-F. Kool/E. Versprille 6-4 6-2, J. Verschuure/D. Verschuure-M. Adriaansens/L. Missiaen 4-6 6-7. Ani- mo-Yerseke 2 2-4. MD: R. van der Zeijst/D. de Waal-G. Dhooge/R. Janse 7-5 5-7 6-2. VD: N. Jansen/K. Agten-C. Bruynzeel/M. Meulmeester 6-4 1-6 4-6. GD: D. de Waal/K. Agten-M. van Gastel/J. de Jonge 7-5 6-4, R. van der Zeijst/I. Vis- ser-M. van Gastel/C. Bruynzeel 2-6 6-4 0-6, M. van Bremen/I. Visser-R. Janse/M. Meulmeester 1-6 3-6, M. van Bremen/N. Jansen-G. Dhooge/J. de Jonge 4-6 2-6. MLTC-Animo 2-4. MD: J. Otto/V. van ffir Meijden-M. van den Hout/R. van der Ze- ijst 5-7 1-6. VD: A. van der Meijden/I. Sa- man-M. Fraanje/G. Dannenburg 6-2 6-3. GD: V. van der Meijden/I. Saman-R. van der Zeijst/I. Visser 5-7 2-6, I. Saman/P. Koster-M. van den Hout/I. Visser 5-7 0-6, O. Luitwieler/P. Koster-M. van den Hout/M. Fraanje 5-7 6-4 4-6, O. Luitwieler/J. Otto-G. Dannenburg/R. van der Zeijst 6-4 5-7 6-4. Eerste klasse. Domburg-Tiola 5-1. MD: M. Bernard/C. Maranus-H. de Jonge/W. van Overloop 6-0 6-0. VD: P. Brouwer/M. Bernard-E. van Silfhout/Y. de Witte 6-3 6-2. GD: M. Bernard/C. Maranus-W. van Overloop/E. Aerssens 6-2 6-4, M. Bernard/P. Brouwer-E. van Silfhout/B. Ne ve 6-0 6-2, L. Caljouw/M. Bernard-H.'Bë Jonge/E. Aerssens 6-2 6-7 6-7, P. Brouwer/L. Caljouw-N. Neve/Y. de Witte 7-5 7-6. DOS-De Boskreek 2-4. MD: R. van der Male/W. Meulmeester-A. Riemens/H. Rie- mens 2-6 2-6. VD: M. Stijnman/M. van Mierlo-B. de Waele/K. Flikweert 0-6 4-6. GD: W. Meulmeester/M. Stijnman-B. de Waele/A. Riemens 2-6 3-6, M. van Mierlo/D. van der Ploeg-H. Riemens/K. Flikweert 6-2 7-6, R. van der Male/L. Erentreich-H. Riemens/N. Brenner 6-3 6-3, D. van der Ploeg/L. Erentreich-A. Riemens/N. Brenner 2-6 2-6. Sjef-DOS 2 0-6. MD: B. de Coussemaeker/R. Scher- beyn-A. Lourens/R. Jakobsen 4-6 4-6. VD: F. van Vaerenbergh/N. Paridaen-S. Schuitema/M. Flipse 3-6 5-7. GD: jt. Scherbeyn/K. Sluiter-S. Schuitema/A. Lou- rens 3-6 4-6, B. de Coussemaeker/F. van Vaerenbergh-R. de Vroe/M. Flipse 3-6 7-5 3-6, B. Scherbeyn/N. Paridaen-M. Kloet/R. Jakobsen 0-6 3-6, B. Scherbeyn/K. Sluiter-M. Kloet/R. de Vroe 2-6 3-6. Ruucstoppelen-MLTC 2 3-3. MD: J. Neele/D. Kot-J. Albregtse/K. de Rijk 6-3 0-6 1-6. VD: M. Verwijs/A. Jansen-M. Verhoef/L. Joziasse 4-6 6-4 6-3. GD: J. Neele/M. Verwijs-J. Albregtse/L. Joziasse 7-5 7-6, L. Steijn/A. Jansen-C. Nieuwenhuize/M. Verhoef 6-7 6-3 2-6, I. Giljam/D. Kot-K. de Rijk/B. Meijers 7-5 4-6 2-6, I. Giljam/L. Steijn-C. Nieuwenhuize/B. Meijers 6-0 6-1. Dri ve-De Schelde 2 6-0. MD: P. de Baets/F. Hamelink-R. Flipse/E. Kaaij 6-4 6-0. VD: M. Dutree/S. Boddaert-A. Verkade/M. Poppe 7-5 3-6 6-1. GD: F. Hamelink/M. Boddaert-R. Flipse/M. Poppe 6-1 6-1, M. Maes/S. Boddaert-R. Verkade/A. Verkade 6-4 6-2, P. de Baets/D. Maes-E. Kaaij/M. Kreikamp 6-7 6-1 6-0, M. Maes/M. Bod- daert-M. Kreikamp/R. Verkade 6-1 6-1 r AGENDA KORFBAL WOENSDAG Vierde klasse: BKC-Zaamslag (20.00 uur). Rogier Veenstra gaat op huurbasis naar Excelsior, maar blijft wei onder contract staan bij NAC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77