Spert met NBA-finale Lakers-Celtics laten zien dat hij een grote meneer is Serviër treft Spanjaard in halve finales van Roland Garros. Boete dopinggeval in Tour bedraagt een ton Kosten nieuw Thialf geschat op 100 miljoen Nico Rosberg kan GP van Canada rijden Schotse club Gretna weg uit profvoetbal Dubbelspecialist Wassen is al klaar Kerkhove en Rus door in dubbelspel Parijs PZC Woensdag 4 juni 2008 I 43 Lakers-basketballer Magie Johnson (met bal) en Larry Bird leverden grootse gevechten in de NBA-finale van de jaren tachtig. foto CPD door Certjan van Geen PARIJS - Hij is er klaar voor als vrij dag de jongens van de mannen ge scheiden worden. Novak Djokovic mag dan in de halve finale op Ro land Garros tegen Rafael Nadal la ten zien dat hij een echte grote meneer is. De eerste Grand Slamwinnaar van het jaar maakte een einde aan het sprookje van zijn trainingsmaatje in de jeugd, Ernests Gulbis. In een bij vlagen interessant gevecht op court Suzanne Lenglen was het verschil groter dan de cijfers doen vermoeden: 7-5 7-6 7-5. De Serviër Djokovic en de Let Gul bis trainden voorheen samen op de academie van grootmeester Ni- ki Pilic in München. Djokovic was daar omdat hij gevlucht was voor de oorlogssituatie in zijn thuis land Servië. Voor Gulbis waren in zijn thuisland geen goede facilitei ten en capabele coaches aanwezig. Op de trainingsbaan was de nu ne gentienjarige Let regelmatig de meerdere van zijn een jaar oudere opponent van gisteren. Dat verschil heeft Djokovic ruim schoots goed gemaakt. Vorig jaar al maakte hij zijn definitieve door braak, dit jaar wordt hij in staat ge acht om van de prijzen verdelen de top twee - Roger Federer en Rafael Nadal - definitief een top drie te maken. Om die veronder stelling te staven, won de Serviër in januari de Australian Open. Hij klopte drievoudig titelverdediger Federer in de halve finale in straight sets. Djokovic vervolgde zijn weg bij het prestigieuze Masters toernooi van Indian Wells, waar hij Nadal in de halve klopte, en pakte in aanloop naar Roland Garros de ti tel op het gravel van Rome. Hij is daarmee de succesvolste tennisser van het jaar en leidt de Cham pions Race vlak voor Nadal. Opgegroeid terwijl de Navo-bom- men op zijn woonplaats Belgrado vielen, heeft Djokovic het niet makkelijk gehad in zijn jeugd. Om dat de scholen gesloten waren, hield hij zich onledig met tennis ballen slaan. Djokovic kijkt niet om in wrok, zoals hij ook de bar re omstandigheden nooit als rem op zijn ontwikkeling heeft gezien. „De autoriteiten wilden oorlog, niet de mensen zelf. Ik denk niet vaak meer aan die tijd. Dat mijn ouders altijd geld hebben moeten lenen en zich dingen hebben moe ten ontzeggen om mij te laten trai nen, zit me ook niet dwars. Een gevulde maag kweekt geen kam pioenen." Het vormde hem alleen maar meer tot de persoon die hij is. Een winnaar en een showmannet je, die de tics, maniertjes en truc jes van collega's en tegenstanders feilloos kan imiteren. Tot vreugde van de toeschouwers, maar soms ook tot ergernis van de collega's. Vrijdag heeft Novak Djokovic, die gisteren zijn twee landgenotes Ana Ivanovic en Jelena Jankovic eveneens de laatste vier zag be reiken, wel iets anders aan zijn hoofd dan dat. Nadal, die zijn 22e verjaardag gisteren vierde met een imposante overwinning op land genoot Nicolas Almagro (6-1 6-1 6-1), heeft op weg naar zijn vierde opeenvolgende titel in Parijs nog geen set verloren en liet het schamele aantal van 25 games aan zijn tegenstanders. Het beest van Mallorca maakt er een gewoonte van opponenten te vermorzelen en met huid en haar op te peuze len. Djokovic heeft het ook ge- 155 De Servische tennisser Novak Djokovic tennist vrijdag in de halve finale van Roland Garros tegen de Spanjaard Rafael Nadal. PARIJS - Als tijdens de komende Ronde van Frankrijk een wielren ner wordt betrapt op doping, moet zijn ploeg een boete van 100.000 euro betalen. De deelne mende teams van de Tour van 2008 dienen een verklaring te on dertekenen waarin ze instemmen met onder meer de boete in geval van overtreding van het dopingre- glement. HEERENVEEN - Een nieuw, 'hy permodern en optimaal duur zaam' ijsstadion Thialf gaat onge veer too miljoen euro kosten. De gemeente Heerenveen zou daar van tien miljoen voor haar reke ning moeten nemen. Volgens bere keningen van het gemeentebe stuur is er 'voldoende perspectief om het overige geld te krijgen van andere overheden en marktpar tijen. MONTREAL - Formule i-coureur Ni co Rosberg is volledig fit verklaard voor de Grote Prijs van Canada van komende zondag. De Duitser uit het team van Williams crashte zwaar in Monaco. Hij verloor op het natte circuit de macht over de bolide en knalde hard in de vang rails. Uit voorzorg werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, maar bij een grondige inspectie ontdekte men geen lichamelijk letsel. GLASGOW - De failliete Schotse voetbalclub Gretna heeft zich te ruggetrokken uit het profvoetbal. De club heeft een schuld van onge veer to miljoen euro nadat de doodzieke eigenaar Brooks Mi- leson enkele maanden geleden de geldstroom had stopgezet. Gretna kan onder meer de spelers, leden van de staf en clubmensen niet meer betalen. PARIJS - Dubbelspecialist Rogier Wassen is gisteren op Roland Gar ros ook uitgeschakeld in het ge- mengddubbel. De Nederlander ver loor met zijn Franse tennispartner Virginie Razzano in de kwartfina les van het Chinees/Indiase duo Zheng Jie en Mahesh Bhupathi: 6-2 6-4. Wassen strandde in het mannendubbelspel al in de twee de ronde. Zijn Duitse partner Chri stopher Kas raakte geblesseerd en moest opgeven. PARIJS - Tennisster Lesley Kerkho ve heeft gisteren de eerste ronde van het dubbeltoernooi van Ro land Garros eenvoudig overleefd. Samen met Arantxa Rus versloeg de zestienjarige Zierikzeese een Oekraiens koppel met 6-t 6-t. Kerkhove en Rus, die als zevende geplaatst zijn tijdens de jeugd- Grand Slam, nemen het in de tweede ronde op tegen een Hon gaars duo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75