Zeeland Folklorefestival Zeeland Vijfdaagse' OPEN DAG www.ou.nl Kunstweekend in Steenovens Schaapscheren Cantecleerhoeve Popkoor EigenWijs viert tienjarig bestaan op Terneuzense Markt Organisatoren vangen vrijwilligerstekort op met kleiner programma Zaterdag 7 juni Honden aan de wandel tijdens tweedaagse Sint en piet strooien met nieuwe haringen Man belandt in sloot en raakt gewond Driehonderd euro voor Tjasker in Zaamslag Magnificent Seven viert tienjarig bestaan Z PZC Woensdag 4 juni 2008 29 door Wout Bareman SAS VAN CENT - Het Internationaal Folklorefestival Zeeland, met Sas van Gent als thuisbasis, krijgt een nieuwe opzet. De organisatoren zien zich daartoe genoodzaakt door het gebrek aan vrijwilligers. Werden er vroeger probleemloos zestig ingezet, nu wordt met pijn en moeite maar de helft gehaald. Woordvoerder Anouk Houtepen: „Wij kampen met hetzelfde pro bleem als andere evenementen. Jonge mensen trekken voor hun studie weg uit Zeeland, waardoor de toestroom van jonge vrijwilli gers stagneert. En de overige vrij willigers worden wat ouder en stoppen ermee." Om de kwaliteit van het festival, desondanks toch te handhaven, is gekozen voor een verkort festival, van woensdag 23 tot en met zon dag 27 juli, vijf dagen en daarmee een halve week korter dan voor gaande jaren. Houtepen: „Vorig jaar kwam een heftig, groot en druk festival op de schouders van een klein aantal vrij willigers terecht. Iedereen heeft zich voor meer dan tweehonderd procent ingezet om tot het succes volle festival te komen, dat men van ons gewend is. Dat willen we blijven doen, maar niet ten koste van onze medewerkers." De organisatoren zijn blij met het De organisatie van het Internatio- nale Folklorefestival in Sas van Cent kampt met een tekort aan vrijwilligers. Daarom wordt het evenement dit jaar verkort. huidige vrijwilligersteam. Vandaar het verkorte festival, dat de titel 'Zeeland meets the world' heeft ge kregen. Tijdens het folkorefestival treden naast De Grutmoole uit Sas van Gent, de groepen Mladost uit Bulgarije, Kresala uit Baskenland, Solnech Naya Raducha uit Rus land, Gelmel uit België en een nog onbekende volksdansgroep uit Co lombia op. Hoewel op woensdagsmiddag en -avond, de eerste dag van het festi val, al optredens worden verzorgd in Breskens en Axel, wordt het fes tival pas op donderdag geopend. Dat gebeurt met een twee uur du rende voorstelling van alle dans groepen op het Sassa Keizer Karei- plein, die wordt afgesloten met een afterparty. Dat feest staat ook vrijdag en zaterdag op het pro gramma. Vrijdagavond zijn de groepen opnieuw te zien op het Keizer Karelplein. Zaterdagmiddag tussen half drie en half vijf treden ze op in Hulst en 's avonds keren de groepen terug naar Sas van Gent voor (opnieuw) een optre den op het vertrouwde plein. Daar is op zondagmiddag ook het slot- optreden. Provinciaal steunpunt Zeeland Infomarkt van 11.00-15.00 uur Kijk voor meer informatie op: OpenUniversiteit Nederland Open Universiteit... Jouw Universiteit RETRANCHEMENT - 'Zit en af, was gisteravond na- duinen en het strand. De excursie maakte onder- teren pas gestart, in plaats van maandag, en is bij camping De Zwinhoeve in Retranchement re- deel uit van de jaarlijkse wandeldriedaagse van het evenement beperkt tot een tweedaagse. Van- gelmatig te horen. Zo'n vijftig honden en hun de Hondenclub Aardenburg. Doordat de regen avond wordt gestart bij het clubhuis van de hon- baasjes vertrokken voor een wandeling over de maandag met bakken uit de hemel viel, werd gis- denclub in Aardenburg. foto Camite Schelstraete ZAAMSLAC - Voor de vierde keer wordt in buurtschap Steenovens een kunstweekend gehouden en wel op 7 en 8 juni. Het succes van vorig jaar gaf zeven kunstenaars weer inspiratie om ook dit jaar te exposeren op Steen ovens, een gebied tussen Axel en Zaamslag. Dit jaar is beeldhouwer Frans Kegels als gastexposant uit genodigd. De expositie is te bezich tigen van ïi.oo tot 20.00 uur op het erf en in de tuin. Tevens expo seert Fotoclub Brandpunt. CLINCE - Op (kinderboerderij De Cantecleerhoeve op het Sterreter- rein in Clinge worden zondag 15 juni weer traditioneel de schapen geschoren. Van 13 tot 17 uur helpt schaap scheerder Van Neer de schapen uit hun wollen jas. Ook is er een im ker en een hoefsmid die paarden hoeven onderhanden neemt. In de plantenkas is een tentoonstel ling van bonsaiboompjes en kun nen belangstellenden zelf aan de slag met de dwergboompjes, tij dens een workshop. De band Cu- pe vermaakt het publiek en kinde ren kunnen, behalve bij de lamme tjes, ook terecht bij clown Frollie, shet springkussen, een schmink- Jcraam en het eendjesvissen. bp De Cantecleerhoeve werken fcensen met een verstandelijke be- ■tódng via Stichting Tragel. TERNEUZEN - Het Popkoor Eigen- Wijs bestaat tien jaar. Dat wordt zaterdag 14 juni gevierd met een groot muzikaal evenement op de Markt in Terneuzen. Tussen 13.00 en 18.30 uur treden de shantyko- ren de Dekzwabbers en Zuidwest 10, het J0R0 Choir, Boo's Jazzoo's, dweilband Tè Geen Naom en Country Coast Dance Line op. Ook zijn er demonstraties van sport- en dansstudio Hamelink. EigenWijs trad tien jaar geleden voor het eerst op als gelegenheids koor tijdens de Dag van de Muziek in Hoek. Het enthousiasme bij de koorleden en het publiek was toen zo groot, dat besloten werd door te gaan. Het koor telt nu vijfen twintig leden. Het repertoire be staat uit popsongs van de jaren zes tig tot nu. De opbrengst van het evenement op de Markt is be stemd voor KIKA (Kinderen Kan- kervrij). Kinderen kunnen zich die middag laten schminken en mede werkers van de organisatie verko pen beertjes. HULST - Sinterklaas en zijn pieten 'strooiden' gisteravond in Hulst geen pepernoten, maar haringen. De sint kwam hoogstpersoonlijk het eerste vaatje naar de haringpar ty in restaurant De Korenbeurs brengen, omdat de party deze keer voor hém werd gehouden. Met de opbrengst van het haringhappen wordt zijn intocht in Hulst bekos tigd. De ongeveer 120 gasten hap ten zo'n 2250 euro bij elkaar. SCHOONDIJKE - Een 20-jarige auto mobilist is maandagavond rond half tien gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Groene- weg in Schoondijke. De man uit de gemeente Sluis raakte door onbekende oorzaak van de weg en belandde in de sloot. Passanten hebben hem uit de auto geholpen. Hij is daarna met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. AXEL - Leerlingen van de katholie ke Antoniusschool in Axel hebben met de jaarlijkse broodactie drie honderd euro ingezameld voor or thopedisch centrum De Tjasker in Zaamslag. De scholieren verkoch ten huis-aan-huis Antoniusbrood voor het goede doel. Gisteren kreeg de leiding van De Tjasker een cheque overhandigd. Leerlin gen van groep zes en zeven na men een kijkje in het centrum. KLOOSTERZANDE - In hotel De Lin de in Kloosterzande viert jazzfor matie The Magnificent Seven zater dag haar tienjarig bestaan. Dat feestje begint om 20.30 uur. De groep, nu bestaande uit Sjef Menu, Toon van Waterschoot, Ed dy Meijers, Eric Provoost, Michiel Meijers, Roger van Heese en Pa trick Sponselee, heeft oud-leden en gastmuzikanten uit het verle den uitgenodigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69