Zeeland Uitbreiding Eerst zelfvertrouwen, woonwagens in Westdorpe 14 Terneuzen verkoopt 1,7 hectare aan Heros Sponsorgeld De Otters voor Ahouse4you Plasterk erkent culturele waarde kerk Groede Terneuzen trekt bijna half miljoen uit voor centrum Visverkorting. Zwemles V en D Contrast helpt klanten weer de arbeidsmarkt op te gaan 't lange uus 26 I Woensdag 4 juni 2008 PZC door Wout Bareman WESTDORPE - Het plan voor de uit breiding van het woonwagencen trum aan de Vissersverkorting in Westdorpe is rond. Het college van burgemeester en wethouders wil het bestaande (kleine) cen trum uitbreiden met vier kavels voor woonwagens en drie kavels voor vrijstaande woningen. Met de verwezenlijking van het uitbreidingsplan is bijna een half miljoen gemoeid, maar een kleine vier ton daarvan wordt gedekt door de grondverkoop. Het uitbreidingsplan was omstre den. De omwonenden verzetten tich ertegen, omdat de voormalige gemeente Sas van Gent ooit beloof- le dat het bestaande centrum rooit zou worden uitgebreid. Nu dat tóch gebeurd, vrezen ze over last én waardedaling van hun wo ning. Maar het college verklaarde de bezwaren ongegrond. Verant woordelijk wethouder Cees Lief- ting: „Wij hebben goede argumen ten om alle bezwaren te weerleg- Terneuzen legt bezwaren van om- wonenden naast zich neer en kiest voor uitbreiding huidige woonwagencentrum met vier woonwagenkavels. leurwoordersKantoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don derdag 5 juni 2008 om 15.30 uur zul len op het adres De Poort 22, Rilland (van Hoek B.V.) t.l.v. M.Culha een Volkswagen Caddy, kleur wit, met kenteken VP-XT-01 en een pers.auto Oldsmobile Delta 88, met kenteken 18-XL-DN in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW(bezichtiging 1/4 uur voor de verkoop). Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes gen." Bovendien waren in het ar chief geen stukken te vinden waar uit die toezegging aan de omwo nenden zou blijken. Volgens het college zijn de toekom stige bewoners - drie families van het woonwagencentrum Twee- kwartweg in Sas van Gent-noord, dat moet worden ontruimd in ver band met uitbreiding van de indus trie, in hun nopjes met het ont werpplan. En ook de dorpsraad vindt het acceptabel, blijkt uit het jaarverslag. B en w hebben, schrijven ze de ge meenteraad, bij het uitbreidings plan rekening gehouden met de nieuwe beleidsvisie dat 'woonwa gens en hun standplaats worden opgenomen in een reguliere woon wijk, met behoud van de wooncul- tuur'. Het college: „In het plan is er nadrukkelijk voor gekozen de beslotenheid van het huidige hofje te doorbreken door de nieuwe weg aan te sluiten op het woonwa gencentrum en een doorgaande verbinding vanaf de Vissersverkor ting richting de woonwagenkavels aan te leggen." Het nieuwe centrum krijgt een 'open uitstraling' zonder groen- of geluidswal. „Wij zetten met het plan Visverkorting een duidelijke stap naar hoe de woonwagens ver der in een reguliere woonwijk wor den opgenomen." Er wordt nog ge werkt aan het ontwerp voor de nieuwe 'woonwagenwoningen'. DEN HAAG - Minister Plasterk (Pv dA, cultuur) erkent dat de Neder lands Hervormde kerk in Groede bijzonder is. Toch kan hij nog niet zeggen of hij 1,3 miljoen subsidie geeft voor de restauratie. Dat antwoordt Plasterk op vragen van de PvdA-Kamerleden Luuk Blom en John Leerdam. Plasterk schrijft dat hij op de hoogte is van de acties van inwoners. Ook vindt hij 'dit project een van de voorbeel den waarbij wordt bijgedragen aan het behoud van een cultuurhisto risch en religieus monument'. Toch doet hij nog geen uitspraak over de gevraagde subsidie. Voor 1 juli neemt hij een besluit. ALMANAK MM De zin om te zwemmen was duide lijk niet aanwezig bij de vijf-jarige Delano en op alle mogelijke manie ren probeerde hij er onderuit te ko men. Eerst klaagde hij over ver moeidheid. Vervolgens beloofde hij 'volgende week tweemaal zo hard te zwemmen, als hij vandaag niet hoefde'. En met 'ik heb pijn in mijn buik en aan mijn benen' deed hij door Harold de Puysseleijr HENGSTDIJK - Met hun bedrijfje V en D Contrast helpen Marco Ver straeten en Eric Dekker mensen die om uiteenlopende redenen moeilijk aan betaald werk komen weer op weg naar de arbeids markt. Tien mensen, in leeftijd va riërend van vijftien tot en met 63 jaar, ontwikkelen in de eerste zorg- werkplaats van V en D Contrast hun talenten. Verstraeten en Dekker hebben alle bei een arbeidsverleden in de zorg. Hun laatste werkgever was het reïntegratiebedrijf Dethon, waar ze werkten bij het detacheringsbu reau Dethon Direct. „Daar hebben we onze visie ontwikkeld", zegt Verstraeten. „Het wezenlijke ver schil met de sociale werkplaats is dat wij werken met kleine groe pen waarin het individu centraal staat." De doelgroep van de kleinschalige onderneming van het tweetal is di vers; mensen die kampen met een psychische- of verstandelijke be perking, schoolverlaters uit het bij zonder onderwijs die al een aantal jaren thuiszitten, of ouderen die na jaren werkloos zijn geraakt en de weg naar de arbeidsmarkt weer in moeten slaan. „Stel je voor", geeft Dekker een voorbeeld. „Je bent 28 jaar, hebt al elf bazen gehad en bent steeds overal ontslagen. Waar moet je dan de motivatie vandaan halen Wij focussen op persoonlijke ontwikkeling. We doen hier niet aan bezigheidstherapie om toch weer opnieuw ergens te beginnen? Vaak blijkt, dat mensen zo onzeker zijn gemaakt, dat het hen gewoon niet meer lukt, waar door ze in een uitzichtloos be staan terecht dreigen te komen." Verstraeten en Dekker ontwikke len het talent van mensen die 'moeilijk bemiddelbaar' zijn op de door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen 1,7 hectare grond aan de Oostkade in Sluiskil verkopen aan Heros Sluis kil BV. Het bedrijf gespecialiseerd in de bewerking van afval- en bouwstoffen, waterbehandeling en havenactiviteiten, heeft in Sluis kil-oost al acht hectare in bezit. Heros wil de grond benutten voor uitbreiding van de nog in aan- V en D Contrast Mensen kunnen gebruik ma ken van de diensten van V en D Contrast via het Persoons Gebonden Budget (PGB). Dit PGB is aan te vragen via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten AWBZals mensen geïndiceerd zijn voor ondersteunende of activerende begeleiding. De indicatiestelling wordt ver zorgd door het Centrum Indi catiestelling Zorg (CIZ). Meer informatie op www.ciz.nl Meer informatie en contact met V/D Contrast: www.vend- contrast.nl arbeidsmarkt. Daartoe is op mini- camping De Oude Haven in Hengstdijk hun eerste zorgwerk- plaats ingericht. De deelnemers van V en D Contrast doen daar groenonderhoud aan de camping, verzorgen er de dieren en hebben er zelf een biologische moestuin aangelegd. In een loods op het campingterrein doen ze daarnaast kleinschalig productiewerk; hout bewerkingswerkzaamheden voor een bedrijf in Terneuzen, en ze maken er jam, appelmoes, bier en vruchtensappen. „Mensen die gefaald hebben op de arbeidsmarkt, leren we hier zon der werkdruk opnieuw kennisma ken met echt werk. Door die druk weg te nemen, blijken veel men sen veel meer te kunnen dan ze zelf dachten. Het onderscheid tus sen onze zorgwerkplaats en de zorgboerderij is, dat wij ons focus sen op de ontwikkeling van men sen. Wij doen hier niet aan bezig heidstherapie", zegt Verstraeten. „We werken altijd vanuit arbeids-, processen. Voor ons is dat het in-, strument om de ontwikkeling var? bouw zijnde biodieselfabriek van Rosendaal Energy, die naar ver wachting straks werk gaat bieden aan twintig mensen. Er wordt een tankpark, een raffinaderij en een fabriek neergezet met een jaarlijk se productiecapaciteit van ruim 280 miljoen liter biodiesel. In de tweede fase wordt de capaciteit uit gebreid tot ruim 1,1 miljard liter biodiesel. Met de transactie is bijna zeven ton gemoeid. exclusieve woninginrichting havenpark 28 - zierikzee 0111 413727 www.langeuus.nl Tip? redactie@pzc.nl een ultieme poging om onder de zwemles uit te komen. Maar ma ma was onverbiddelijk. Er moest en zou worden gezwommen. Ten slotte verzuchtte hij: „Dan slik ik maar een parasolletje tegen de pijn." En met zijn zwemspullen in zijn hand slofte hij achter zijn moe der aan naar de auto, op weg naar de zwemles. VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don derdag 5 juni 2008 om 10.00 uur zul len op het adres Amundsenweg 51 -53 te Goes t.l.v. PRONOVA INTERIEUR- BOUW EN PROJECTINRICHTING B.V. diverse roerende zaken, waaron der kantoorinventaris, in het open baar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toe wijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW (bezichtiging 1A uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Dam 2, Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes \DeurwaardersKantoor i Zeeland AXEL - Zwemvereniging De Otters in Axel houdt van maandag 16 tot en met vrijdag 20 juni voor de ee nendertigste keer een zwemvier- daagse in zwembad 't Plaatje aan de Sportlaan. De zwemmers kunnen zich laten sponsoren. De opbrengst is dit jaar bestemd voor Ahouse4you in Axel, een particulier coach- en trai ningscentrum voor jeugd en gezin. Het centrum biedt hulp aan men sen die te maken hebben met j dragsverandering, traumaverwj king, echtscheiding, rouwvenij king, ADHD, faalangst en bijvf beeld een dreigende burn-f Voor zwemmers, die zich sponsoren, is er een cadeautje.] De deelnemers kunnen dage in het Axelse zwembad baantjes zwemmen tussen^ en 12.00 uur en tussen 16 19.00 uur. Marco Verstraeten (I) en Eric Dekker hebben V en D Contrast opgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66