PZCI 25 Actie ouders brede school Sluiskil Regen legt koelingen AH lam College Terneuzen: verwachtingen Dethon voor 2009 zijn te somber Behr bedankt definitief voor voorzitterschap Stadsraad Sluis 33 ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Spandoeken tijdens avondvierdaagse voor leefbaarheid Sluiskil. Wandelaars Terneuzen mogen stoppen wegens onweersbuien. Park Poëzie in Middelburg beleeft zijn eerste lustrum Woensdag 4 juni 2008 Tip? redtern@pzc.nl Een warmtelek in een gebouw is in een oogwenk ontdekt door Raymond de Frel SLUISKIL - Een actiegroep van zes ouders van de drie basisscholen in Sluiskil blaast de discussie over een brede school in hun dorp nieuw leven in. Zij vindt dat het bundelen van krachten nodig is om het dorp leefbaar te houden. De ouders zetten donderdagavond hun pleidooi kracht bij door met een spandoek op de route van de avondvierdaagse in Terneuzen te staan. Daarop staat 'Gemeente Ter- neuzen, dit is een Sluiskilse nood kreet. Voordat men ons vergeet, maak onze scholen en leefgemeen schap breed'. Woordvoerster Helga Mobach be seft echter dat de gemeente geen schuld had aan een eerdere, mis lukte poging tot de vorming van een brede school. „De schoolbestu ren konden het niet eens worden. De gemeente doet nu een nieuwe poging om de scholen onder één dak te krijgen, op de huidige plek van de katholieke Antoniusschool, maar de Oranje-Nassauschool heeft ook nu reserve. Die is bang om zijn identiteit te verliezen. Dat hoeft volgens ons echt niet zo te zijn. Elke school behoudt zijn be staansrecht, maar onder één dak kunnen de scholen wel gebruikma ken van gezamenlijke faciliteiten", aldus Mobach. Als het niet lukt om de drie scholen, met in totaal Met eeri spandoekactie hopen ouders van de drie basisscholen in Sluiskil donderdag de nood zaak voor een brede school in het dorp kracht bij te zetten. zo'n tweehonderd leerlingen, in één gebouw te krijgen, dan moet het ook met twee onderwijsinstel lingen (Antoniusschool en De Vrije Vlucht) kunnen, stelt de ac tiegroep. Mobach: „Nu we op het punt staan om de te investeren in de nieuwbouw van de Antonius school, rijst de vraag waarom we geen brede school realiseren. In het bouwontwerp kan rekening worden gehouden met drie scho len, zodat de derde school zich als nog kan aansluiten op het mo ment dat zij daar klaar voor is. Een brede school is echt broodnodig. Het heeft zijn weerslag op het hele dorp, dat op dit moment wordt ge teisterd door verpaupering." In de brede school moeten ook ouderenvoorzieningen, een plek voor pubers en activiteiten van het verenigingsleven worden opge nomen, vinden de ouders. Zij wor den gesteund door de dorpsraad, ondernemersvereniging SSS'87 en woonstichting Clavis. Op 24 juni houden de ouders een informatie avond in 't Meulengat, waar het Nederlands Jeugdinstituut uitleg geeft over de voor- en nadelen van een brede school. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Supermarkt Albert Heijn in het Terneuzense winkel centrum Zuidpolder heeft voor tienduizenden euro's schade gele den door de hoosbuien die Terneu zen en omstreken maandagavond teisterden. De regen zorgde ervoor dat de con densorventilatoren van de koelsys temen in de supermarkt stopten met draaien. Daardoor vielen alle koelingen uit. Alle gekoelde pro ducten (groentes, vlees, broodbe leg, zuivelproducten) werden giste ren uit de schappen gehaald, om een mogelijk risico voor de volks gezondheid uit te sluiten. De koel- producten worden vernietigd. De supermarkt hoopt dat het euvel vandaag weer is verholpen. Ook de eerste tocht van de avond vierdaagse in Terneuzen had te lij den onder donder en bliksem. „De deelnemers waren al vertrok ken toen het onweer losbarstte. Wij hebben toen gezegd dat ze mochten stoppen. Het gros van de wandelaars gaf daaraan gehoor", al dus voorzitter Dick Dijkgraaf van de Avondvierdaagse vereniging. HULST - Janus de Visser (32) heeft gisteravond zijn tentje opgezet voor het gemeentehuis van Hulst. Hij wil hiermee aandacht vragen voor zijn situatie. De geboren Hulstenaar is al lange tijd dakloos. Volgens De Visser en de Stichting Zorg Voor El kaar, die zich het lot van De Visser aantrekt, kan of wil geen enkele instantie hem helpen aan woonruimte. Ook bij de gemeente kreeg hij giste ren weer nul op het rekest. De afgelopen weken sliep De Visser in zijn tent in de bossen tussen Craauw en Hulst. „Dat hij zijn tent opzet voor de deur van het stadhuis, is echt een noodkreet", zegt Danielle Velland van Zorg Voor Elkaar. foto Wim Kooyman idoor Raymond de Frel 'TERNEUZEN - Werkvoorziening- fschap Dethon ziet de toekomst te Bomber in. Dat concludeert het terneuzense college van B en W Ka het inzien van de begroting van fcethon voor 2009. Pethon behaalde in 2007 een posi- Ëef resultaat, maar verwacht dat Kt jaar en volgend jaar niet te kun- En handhaven. Een stijging van ^fcloonkosten en een verwachte l^g van de rijksbijdrage maken samen een tekort van 426.633 eu ro, denkt Dethon. In januari is de gewijzigde Wet So ciale Werkvoorziening ingegaan, waarna de gemeenteraad een aan tal speerpunten vaststelde. Zo moet onder meer de wachtlijst worden verkort en moeten er meer plaatsingen worden behaald dan door de minister wordt opge legd. „Van deze visie zien wij niets terug in de begroting. Er wordt ge bouwd op vrij negatieve verwach tingen, terwijl de wet en verorde ningen ruimte geven voor een be groting waaruit enige ambitie spreekt en die met name van in vloed kunnen zijn op de loonkos ten en begeleid werken. Een ver hoogde taakstelling legt Dethon zichzelf met deze begroting niet op", stelt het college. De commissie samenleving buigt zich dinsdag om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis over de be groting. door René Hoonhorst SLUIS - De Stadsraad Sluis moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Oud-voorzitter Willem Behr neemt de hamer niet opnieuw ter hand, omdat hij binnenkort naar Cadzand verhuist. Tijdens de jaarvergadering vroe gen het bestuur en aanwezige in woners van Sluis of Behr nog eens wilde overwegen om de kar weer te trekken. Behr kondigde vorig jaar zijn ver trek aan, nadat hij een aanvaring had gehad met enkele andere be stuurders. Die andere stadsraadle den zijn intussen zelf afgetreden en de huidige ploeg stadsraadbe stuurders zag Behr graag nog enige tijd aanblijven. Omdat hij formeel slechts zes jaar de voorzittersha mer zwaaide, hoefden de statuten -die een bestuursperiode van maximaal twee keer vier jaar toe- staan- zelfs niet direct te worden veranderd. Behr beloofde het verzoek in over weging te nemen, maar haakt nu af, omdat hij binnenkort een nieuw huis in Cadzand betrekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65