Sport Rogier Veenstra gaat op huurbasis naar Excelsior Helmond Sport houdt Poortvliet aan contract Voorzitter Captein: trainer heeft nu een probleem. Doelman Jörg van Nieuwenhuyzen gaat naar Heracles. Ferguson: afscheid binnen drie jaar Burgman en Deraes naar 's Lands Welvaren Nog geen vormbehoud Kadijk en Mooren Piëdro Schweertman actief op EK squash Twaalfde plaats voor De Nooijer in Lelystad Zeilwinst De Bat en Van Haestrecht CSKA Sofia niet in de Champions League Sven-Goran Eriksson bondscoach Mexico PZC Woensdag 4 juni 2008 45- HELMOND - Helmond Sport wil de uit Arnemuiden afkomstige trai ner Jan Poortvliet niet laten gaan. De 52-jarige oefenmeester heeft een doorlopend contract bij de Helmondse club, maar bereikte vorige week ook een overeen komst met de Engelse voetbalclub Southampton. Directeur Mario Captein van Helmond Sport was uiterst ver baasd toen hij afgelopen vrijdag via een Engelse journalist het nieuws hoorde. Hij had in de dagen daarvoor duidelijk aangege ven aan zowel Poortvliet als Southampton dat Helmond niet wilde meewerken aan een trans fer, ook niet voor een afkoopsom. „Ik heb tegen Jan gezegd: je hebt een contract en daar houden we je aan." Captein heeft inmiddels contact gehad met de advocaat van Poort vliet en met Southampton. „Vol gens mij heeft Jan nu twee con tracten. Dat is zijn probleem." De directeur wacht de ontwikke lingen af. „Ik heb niets op te los sen. Als hij er van af wil, zal hij ac tie moeten ondernemen." Poortvliet moet samen met voor malig technisch manager van Feyenoord, Mark Wotte, een tech nisch duo vormen bij de club uit de Championship, de op een na hoogste afdeling. Wotte wordt hoofd jeugdopleidingen. Volgens de website van Southampton heb ben beide Nederlanders hun oude contracten afgekocht. Wotte werk te het afgelopen jaar in Qatar bij Al-Ahli. De Engelse profclub wilde giste ren niet reageren op het nieuws uit Helmond. Jan Poortvliet was nog onbereikbaar voor commen taar. Rogier Veenstra gaat op huurbasis naar Excelsior, maar blijft wel onder contract staan bij NAC. foto Roy Lazet BREDA - Linksbuiten Rogier Veens tra komt komend voetbalseizoen op huurbasis uit voor Excelsior. Bij NAC kwam de twintigjarige speler uit Middelburg nauwelijks aan spe len toe. Technisch directeur Earnest Ste wart van NAC: „We hopen dat Rogier bij Excelsior wel veel speel minuten pakt." Veenstra sprak ook met het gepromoveerde FC Volendam. „Maar het leek zowel ons als Rogier beter om in de top van de eerste divisie ervaring op te doen. Bij Excelsior is de kans gro ter dat hij wekelijks speelt", aldus Stewart. Veenstra zegt een 'goed gevoel' te hebben bij Excelsior. „Ik ken coach Ton LokhofF nog uit zijn NAC-pe- riode. Hij heeft veel vertrouwen in me. Excelsior streeft aanvallend voetbal na, dat spreekt me aan. Al blijft het vanzelfsprekend mijn doel om basisspeler bij NAC te worden." Veenstra heeft in Breda nog een contract tot 2010. Doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen, die afkomstig is uit Tholen, vertrekt naar Heracles. De keeper heeft tweejarig contract getekend bij de eredivisieclub. Hij komt over van Excelsior en keepte eer der voor RBC. Van Nieuwenhuij- zen heeft inmiddels 47 wedstrij den in het betaalde voetbal achter zijn naam staan. Hij kwam bij RBC 40 keer in actie en bij Excel sior zeven maal. Hij is sinds 1996 actiefin het betaalde voetbal. „In principe start men met Martin Pieckenhagen, maar volgens de club kom ik er gezien de leeftijd van Pieckenhagen (36) uiteindelijk ook aan keepen toe", zegt de bijna dertigjarige oud-doelman van RBC. NAC leent Rogier Veenstra uit aan eerste-divisieclub Excelsior. De Middelburger hoopt bij die club veel speelminuten te krij gen. Bij Excelsior wachtte Van Nieu- wenhuijzen zeven jaren op zijn kans. Meer dan zeven duels lever de dat geduld niet op. Toch is zijn vertrek opmerkelijk, „Met het ver trek van Graafland zou ik er vol gend jaar de eerste man worden, heeft voorzitter Simon Kelder me verteld", zegt de onlangs nog naar Bergen op Zoom verhuisde keeper. „Ik begrijp daarom dat de ze overgang vreemd overkomt. Toen Nico-Jan Hoogma me vroeg naar Heracles te komen, heb ik lang getwijfeld. De keuze was: met Excelsior keepen in de eerste divi sie of met Heracles op de bank be ginnen in de eredivisie. De aanbie ding van Heracles is beter. Maar dat maakt het verschil niet." „Uiteindelijk kwam ik tot het be sef dat ik al lang genoeg bij Excel sior heb gezeten. Als ik er op de wc zit, kan ik aan de voetstappen horen wie er voorbij komt. Ik heb behoefte aan een nieuwe omge ving. Waar ze me niet kennen en dan maar hopen dat die kans er ook echt komt." MANCHESTER - Alex Ferguson stopt over hooguit drie jaar als manager van Manchester United. Dat maak te de 66-jarige Schot gisteren op de website van zijn club bekend. „Nog twee of drie jaar, dan stop ik ermee", aldus Ferguson. Manches ter United pakte afgelopen seizoen onder zijn leiding zowel de landsti tel in Engeland als de Champions League. KWADENDAMME - Het topteam van 's Lands Welvaren dat volgend sei zoen debuteert in de eredivisie heeft Philip Deraes en Raimond Burgman aangetrokken. Burgman, vooral bekend van zijn optreden voor Crystal Kelly, heeft zijn spo ren in het bandstoten en kader ver diend. Philip Deraes mag ook bo gen op een fraaie erelijst. Zo werd hij in de jaren 80 en 90 vijf keer kampioen van België in het libre. STARE JABLONKI - De beachvolley- balsters Rebekka Kadijk en Merel Mooren zijn er gisteren niet in ge slaagd het hoofdschema te berei ken in het toernooi uit de World Tour in Polen. Daarmee heeft het koppel één kans minder om aan de eis tot vormbehoud van NOCNSF voor deelname aan de Spelen te voldoen. Er zijn nu nog zes mogelijkheden over. GOES - Piëdro Schweertman is van af vandaag actief op het EK squash in Bratislava (Slowakije). De speler uit Koudekerke komt uit in het en kelspel en wacht vandaag zijn eer ste partij. Naast Schweertman komen ook Laurens Jan Anjema, Dylan Ben nett en René Mijs in actie. Bij de vrouwen zijn Annelize Naude, Or- la Noom, Milja Dorenbos en Dag- mar Vermeulen geselecteerd. lelystad - Motorcrosser Gregory de Nooijer is twaalde geworden tij dens de vijfde wedstrijd om het ONK Supermoto in Lelystad twaalfde geworden. De Vlissinger is fabrieksrijder van het Spaanse merk Gasgas. De zege was voor Marcel van Dru- nen, die samen met de Belg Mare Fraikin het kampioenschap domi neert. terneuzen - De jaarlijke Terneu- zen Trophy zeilwedstrijden van de watersportverenigingen Neusen de Honte leverden zeges op voor Marco de Bat met het jacht Dia mond Lil en Hans van Haestrecht met de Felicia. Er deden 14 zeil jachten mee. Vanuit de jachthaven in Terneuzen werd gevaren op ba nen in de Zuid-Everingen, de Everingen en het Middelgat op de Westerschelde. SOFIA - De Europese voetbalbond heeft CSKA Sofia gisteren toegang tot de Champions League ont zegd. Ook dreigt de kampioen van Bulgarije zijn proflicentie te verlie zen. De club heeft grote schulden bij diverse banken. Supporters van CSKA Sofia reageerden woedend op het nieuws en bekogelden voor zitter Alexandre Tomov met plas tic flessen. MEXICO - Nog geen dag na zijn ont slag bij Manchester City heeft Sven-Goran Eriksson een nieuwe baan. De Zweed werd gisteren aan gesteld als bondscoach van Mexi co. Eriksson volgt Hugo Sanchez op, die in maart moest vertrekken. De trainer werd maandag ontsla gen bij Manchester City, de club waar hij slechts één seizoen de lei ding had. Eriksson was eerder vijf jaar bondscoach van Engeland. SLAGEN p- tennis Parijs. Roland Garros. Mannen, kwartfi nales: Djokovic (Ser/3)-Gulbis (Let) 7-5 7-6 (3) 7-5, Nadal (Spa/2)-Almagro (Spa/19) 6-1 6-1 6-1. Vrouwen, vierde ronde: Koeznetsova (Rus/4)-Azarenka""~ (WRu/16) 6-2 6-3, Kanepi (Est)-Kvitova (Tsj) 6-3 3-6 6-1. Kwartfinale: Ivanovic (Ser/2)-Schnyder (Zwi/10) 6-3 6-2, Janko- vic (Ser/3)-Suarez Navarro (Spa) 6-3 6-2. Gemengd dubbel, kwartfinales: Zheng Jie/Bhupathi (Chn/lna)-Razzano/Wassen (Fra/Ned) 6-2 6-4. Kapelle. Accon AVM Kapelle Open. Mannenenkelspei. HE7: N. Kole-G. Bur- gel 6-1 7-6. HE8: K. Hermans-J. Mulder 2-6 6-1 7-5, K. Vermunt-S. van Herk 6-3 3-6 7-6. Vrouwenenkelspel. DE8: E. Rijk-H. Vogelaar 6-0 6-1. Mannendubbel- spel. HD6: N. Kole/C. Schilperoort-J. Teurlings/M. van Tuijl 6-3 6-1. HD7: M. Ie Clercq/R. Pessers-H. Haarlem/J. Harmsma 6-3 6-3. Gemengddubbelspel. GD6: E." Kole/C. de Marco-A. da Silva/J. Teurlings 6-1 6-1, C. Sanderse/G. Slimmen-L. Bustraan/H. Bosschaart 6-2 6-4, J. Bustraan/M. van Tuijl-C. Dagevos/F. van den Akker 6-1 6-4. GD7: K. Dieleman/H. van Weele-S. Gerrits/E. van der Does 6-3 6-2, K. Dieleman/H. van Weele-W. van Oosten/C. Oosterlee 4-6 7-6 7-6. Districtscompetitie, gemengd, hoofd klasse. Yerseke-Game'78 2-4. MD: j. Bakx/D. Verschuure-R. Boddaert/E. Vers prille 6-1 6-0. VD: E. Smits/J. Verschuu- re-J. Hollestelle/M. Adriaansens 2-6 2-6. GD: J. Verschuure/J. Dhooge-J. Hollestelle/R. Boddaert 6-3 2-6 4-6, E. Smits/J. Bakx-F. Kool/L. Missiaen 6-7 5-7, E. Smits/J. Dhooge-F. Kool/E. Versprille 6-4 6-2, J. Verschuure/D. Verschuure-M.» Adriaansens/L. Missiaen 4-6 6-7. Ani- mo-Yerseke 2 2-4. MD: R. van der Zeijst/D. de Waal-G. Dhooge/R. Janse 7-5 5-7 6-2. VD: N. Jansen/K. Agten-C. Bruynzeel/M. Meulmeester 6-4 1-6 4-6. GD: D. de Waal/K. Agten-M. van Gastel/J. de Jonge 7-5 6-4, R. van der Zeijst/I. Vis- ser-M. van Gastel/C. Bruynzeel 2-6 6-4 0-6, M. van Bremen/I. Visser-R. Janse/M. Meulmeester 1-6 3-6, M. van Bremen/N. Jansen-G. Dhooge/J. de Jonge 4-6 2-6. De Schelde-Souburg 2 5-1. MD: B. Kats/W. ten Hacken-S. van Thienen/R. van Stee 1-6 4-6. VD: M. Meulenberg/E. de Raaff-M. van der Meer/L. Wisse 6-1 6-1. GD: M. Baljeu/E. Vendrik-G. Vriezekolk/M. van der Meer 6-2 6-0, B. Kats/M. Meulenberg-S. van Thienen/P- Masius 6-4 6-1, W. ten Hacken/E. Ven- drik-G. Vriezekolk/P. Masius 3-6 6-4 6-3, M. Baljeu/E. de Raaff-R. van Stee/L. Wisse 6-3 6-3. Eerste klasse. De Schenge-Wester- schouwen 0-6. MD: J. van de Kimmenade/M. de Ridder-J. van der Linden/R. Slotboom 4-6 6-4 3-6. VD: M. Feleus/R. Kas-D. Dettingmeijer/C. van Schelven 1-6 1-6. GD: M. Feleus/A. van de Laar-B. den Ouden/J. van der Linden 2-6 5-7, R. Kas/A. van de Laar-B. den Ouden/P. van Burg 2-6 4-6, M. Feleus/M. de Ridder-C. van Schelven/R. Slotboom 3-6 7-6 2-6, M. de Ridder/R. Kas-D. Dettingmeijer/P. van Burg 2-6 2-6. Ruuc- stoppelen-MLTC 2 3-3. MD: J. Neele/D. Kot-J. Albregtse/K. de Rijk 6-3 0-6 1-6. VD: M. Verwijs/A. Jansen-M. Verhoef/L. Joziasse 4-6 6-4 6-3. GD: J. Neele/M. Ver- wijs-J. Albregtse/L. Joziasse 7-5 7-6, L. Steijn/A. Jansen-C. Nieuwenhuize/M. Ver hoef 6-7 6-3 2-6, I. Giljam/D. Kot-K. de Rijk/B. Meijers 7-5 4-6 2-6, I. Giljam/L. Steijn-C. Nieuwenhuize/B. Meijers 6-0 6-1. Drive-De Schelde 2 6-0. MD: P. de Baets/F. Hamelink-R. Flipse/E. Kaaij 6-4 6-0. VD: M. Dutree/S. Boddaert-A. Verkade/M. Poppe 7-5 3-6 6-1. GD: F. Hamelink/M. Boddaert-R. Flipse/M. Pop pe 6-1 6-1, M. Maes/S. Boddaert-R. Verkade/A. Verkade 6-4 6-2, P. de Baets/D. Maes-E. Kaaij/M. Kreikamp 6-7 6-1 6-0, M. Maes/M. Boddaert-M. Kreikamp/R. Verkade 6-1 6-1. p. VOETBAL Kampioenschap zaterdagamateurs. HHC-Lisse 1-5. Stand: Lisse 4-10 (15-5), 2. Spakenburg 3-2 (5-9), 3. HHC 3-1 (2-8). Lisse kampioen bij zaterdagama teurs. p. WIELRENNEN Stampersgat. ID-koers, mannen: 1Luci- ën van Hootegem (Hulst), 4. Peter Jahn» (Hulst), 5. Nico Neijhof (Hulst), 6. Hans Snauwaert (Hulst), 7. Ronals Proost (Schoondijke). Vrouwen: 1. Maartje van Schijndel (Hulst), 2. Jacqueline Lange" (Hulst).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63