Kliniek mag van provincie komen Zeela PZC Wandeling langs Goese kerken "GRATIS REACTIONS?" W Aanloop naar nieuwbouw sportopleiding Natte bedrijven naar Goese Sas of Schorebrug GA TOCH METEEN NAARSPECSAVERS Groen licht voor hulp aan alcoholverslaafden in Wolphaartsdijk. Leerlingen theaterklas spelen West Side Story Zeventallen voetballen in Wemeldinge Meer parkeerruimte bij sporthal De Zwake Nationale klompenrace beleeft twaalfde editie Aanpassing abonnementsprijzen SALONIKI door Harmen van der Werf wolphaartsdijk - De omstreden behandelkliniek voor alcoholver slaafden aan het Nazareth in Wol phaartsdijk mag er komen van de provincie. Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren het licht op groen ge zet voor het project. De kliniek is gepland in een karakteristieke wit te villa aan het Nazareth, aan de oostrand van Wolphaartsdijk. De behandelruimte moet in de villa komen. Op het terrein zal nog een logiesgebouw met zestien apparte menten verrijzen. Volgens de provincie past het plan in de omgeving. De beeldbepalen de villa blijft behouden en het nieuwe logiesgebouw is zo ontwor- COES - Heemkundige Kring De Be- velanden houdt zaterdag 7 juni een stadswandeling langs bestaan de en niet meer bestaande kerken in Goes. Stadsgids Marleen Ton neemt pen dat het niet uit de toon valt bij de villa. De provincie hoefde alleen een noodzakelijke wijziging van het ge meentelijke bestemmingsplan te beoordelen. In haar reactie aan de gemeente Goes gaat zij een stap verder. Het provinciebestuur laat weten de vestiging van de kliniek toe te juichen, omdat het project bijdraagt aan 'het verder uitbou wen van een goede zorginfrastruc- tuur in Zeeland'. De van oorsprong Schotse instel ling Castle Craig en de GGZ Weste lijk Brabant hebben het initiatief genomen voor de kliniek. Tegen het plan zijn eerder bij de gemeen te Goes door 276 personen bezwa ren ingediend. Die zijn in april dit jaar allemaal afgewezen. De race is nog niet gelopen. Tegen de wijzi ging van het bestemmingsplan is nog beroep mogelijk bij de Raad van State. mensen mee langs de Grote of Ma ria Magdalenakerk, waar recent op gravingen zijn verricht. De wande ling gaat verder naar de Wijngaard straat, de voormalige gereformeer de Westerkerk en het doopsgezin- COES - Haast is geboden, want sportopleiding Cios wil het nieu we schoolseizoen in 2009 begin nen in het nieuwe onderkomen naast Sportpunt Zeeland in Goes. Het terrein wordt momenteel bouwrijp gemaakt. Het oude zwembad dat voor een deel gelegen is onder de parkeer plaats moet worden verwijderd. Er moeten ook nieuwe parkeerplaat sen worden aangelegd, omdat de nieuwbouw deels op het huidige parkeerterrein wordt gebouwd. Het Cios zit nu op twee locaties: bij Sportpunt Zeeland en in het ROC aan de Bessestraat. De sport opleiding wil graag één vestiging voor alle studenten. Dat kan in het nieuwe onderkomen, dat twee ver diepingen van elk 1600 vierkante meter telt. Het CIOS krijgt twee blikvangers: waterreservoirs op het dak voor de sprinklerinstalla tie. Op het dak wordt ook een sportvloer aangelegd. De nieuw bouw kost 5,5 miljoen euro. de kerkje aan de Westwal, langs de voormalige kloosterkerk en via de Grote Markt naar de rooms-ka- tholieke kerk. De wandeltocht be gint om 13.30 uur voor de Maria Magdalenakerk. COES - Vmbo-leerlingen van het Goese Lyceum spelen vrijdag 6 juni de musical The West Side Sto ry- In het theater bij de school aan de Bergweg in Goes brengt de eind examenklas van de richting thea ter een eigentijdse versie van deze klassieke musical. De voorstelling begint om half drie. Plaatsen reser veren kan via het algemene email adres van de school info@gllb.nl. WEMELDINCE - In de Oranjestraat in Wemeldinge vindt vanavond een voetbaltoernooi plaats. Op het ijsbaantje nemen vier teams van zeven spelers het tegen elkaar op. Naast het veld staan een voetbal- kooi en een penaltyspel. De afdeling jeugd- en jongeren werk van de gemeen Kapelle orga niseert de activiteit die om half zes begint. 's-CRAVENPOLDER - Bij sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder waar sinds begin dit jaar volop wordt ge bouwd, komt extra parkeerruimte. Ook de straat langs De Zwake wordt verlegd. Meer parkeerplek ken - in totaal zeventien - zijn no dig om de supermarkt bij De Zwa ke tijdens de werkzaamheden goed bereikbaar te houden. Borse- le betaalt 75.000 euro, woningstich ting R en B Wonen 45.000 euro. NIEUWDORP - De nationale klom penrace op de Ring in Nieuwdorp beleeft vrijdag de twaalfde editie. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Iedereen vanaf vier jaar mag mee lopen. Er wordt 'gestreden' in ver schillende leeftijdsklassen. Dweil band Euterpe uit Heinkenszand treedt op. Stichting Behoud Hoog aars geeft een demonstratie. Na af loop is het feest met de Raayberg on Tour Drive-In Show. «I door Harmen van der Werf middelburg - Een nieuw waterge bonden bedrijventerrein voor Mid den-Zeeland komt bij Kruiningen aan het Kanaal door Zuid-Beve land (Schorebrug) of aan het Goe se Sas. Het dagelijks provinciebe stuur heeft gisteren besloten on derzoek te laten doen naar beide locaties. Het onderzoeksvoorstel komt 27 juni in provinciale staten. Wordt het goedgekeurd, dan kan de stu die eind dit jaar gereed zijn en is bekend welke locatie het hoogst scoort. Twee andere plekken zijn eerder genoemd: ten oosten van de Zandkreekdam in de Wilhelmi- napolder en ten noorden van de Vlakebrug langs het Kanaal door Zuid-Beveland vlakbij de Kapelse Moer. Die twee zijn afgevallen, om dat ze niet passen in het provincia le landschapsbeleid. Er gelden ook strengere natuurregels. Het is geen geheim dat Schorebrug de meeste kans maakt. Het Goese Sas is, aldus provinciaal ambtenaar Lies Dekker, zeker 'een reële op tie'. Is de locatiestudie eind dit jaar afgerond, dan moet Reimerswaal of Goes het bestemmingsplan nog wijzigen. Het nieuwe bedrijventerrein is vooral bedoeld voor de opvang van bedrijven die weg moeten uit het huidige Goese havengebied waar woningen komen. PZC Woensdag 4 juni 2008 I 29 Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 juli 2008 als volgt vastgesteld. Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 23,50 n.v.t. per kwartaal 66,25 69,25 per halfjaar 129,00 132,00 zaterdagabonnement per half jaar 50,00 53,00 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. De nieuwe tarieven voor andere abonnementsvormen vindt u op www.pzc.nl Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Directie PZC Wilt u deze zomer uw ogen goed beschermen tegen direct zonlicht en wilt u er met uw bril ook nog eens heel goed uitzien? Dan zijn REACTIONS de ideale keuze. Want met REACTIONS biedt Specsavers een serie innovatieve meekleurende glazen voor de mooiste monturen. REACTIONS reageren razendsnel op veranderende lichtomstandigheden en zijn bij Specsavers deze zomer helemaal gratis (normaal 85.-) bij aanschaf van een montuur vanaf 99.-. En omdat wij alleen werken met volledig gekwalificeerde en gediplomeerde opticiens, kunt u vertrouwen op professionele oogzorg. Dus loop gerust eens binnen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 www.specsavers.nl De REACTIONS aanbieding geldt t/m 6 juli 2008 en geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Voor extra glasopties (zoals varifocaal) betaalt u vaste lage toeslagen. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar 14,95 p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113) 215 715 www.saloniki.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57