volk de tuin niet meer' I Open avond Eigen dorpsraad Schore AKF gaat komende weken tegen de vlakte Optreden en zeilen voor goed doel ,1.000,- Vandaag De allerhoogste spaarrente BenZeker.nl van Nederland? U2-nummers inspireren kerkdienst Golden Tulip 50 meter van 111 zee Oi Siraii" 18.00 - 20.00 uur Oude hangar in Goes' havengebied wijkt voor woningbouwproject. Opbrengsten wedstrijd en benefietavond gaan naar de Nierstichting. ^sfóftK-KORTING 0 rff3|in Westduin KoudekerkelVlissingen www.goldentulipwestduin.nl Tel. 0118-552510 B pzc Woensdag 4 juni 2008 27 Breda 's-Hertogenbosch Tilburg Maak kennis met al onze opleidingen en Associate degrees. ontdek 't bij avans hogeschool Sfef vergelijkt en helpt u op weg! goes - De sloop van de voormali ge Apparaten- en Ketelfabriek (AKF) op het Goese havenindus trieterrein is begonnen. Sloopbedrijf Sagro haalt de komen de weken het dak eraf. Dat moet met de nodige omzichtigheid ge beuren, omdat er asbest in zit. Het terrein is inmiddels afgezet. Naast de hal ligt het oude Goese beurtschip Frans Naerebout, dat wordt gerestaureerd. Mogelijk kun nen de vrijwilligers een tijdje niet aan het werk, vanwege de strenge veiligheidsmaatregelen. Rond de bouwvakvakantie wor den de spanten neergehaald. De hal, van oorsprong een Britse hangar, moet wijken voor de eer ste fase van het woningbouwpro ject Goese Schans. De Stichting Wings to Victory, die vliegeniers uit WOU, blijvend wil herdenken, wil de spanten graag hergebruiken in het (te bouwen) museumpark op vliegveld Midden-Zeeland. De Goese Schans CV moet er nog een besluit over nemen. Na de hangar worden ook de voormalige hout- loodsen van Van Riessen gesloopt om vandalisme te verijdelen. Janny Schrijver: „Onze tuin kenmerkt zich door hagen én bloemen in pasteltinten." foto Willem Mieras de belangstelling de laatste jaren af Een reisorganisatie als Garden Tours richt zich nu meer op België en wellicht zijn de gestegen benzi neprijzen ook debet aan het feit dat er minder Duitsers komen." Druk hoeft ze zich er niet om te maken. De tuin wordt weer privé- domein. Er blijft straks - 'in het voorjaar wil je toch de tuin op orde hebben voor de open dagen' - meer tijd over voor uitstapjes met de Beve- landse Tuinclub. Een groep dames met dezelfde passie. Buiten ruimt man Wim op. „Ik heb er geen verstand van, hoor", zegt 'ie. Tja, was al verklapt. door Gijs Kamphuis GOES - De stichting Sail4charity houdt dit weekeinde een aantal evenementen waarvan de op brengst naar de Nierstichting gaat. Vrijdag is vanaf acht uur in theater De Mythe in Goes een benefiet avond met verschillende muziek- en cabaretoptredens. Cabaretier Sil vester Zwaneveld van het cabaret duo Arie en Sylvester, de bands Fragment en Celtic 4, balletstudio Free en dichter Jan J. Pieterse wer ken mee aan de avond. Dj Sand storm verzorgt de afterparty. Zaterdag wordt vanaf elf uur een zeilwedstrijd op de Oosterschelde gehouden. In drie verschillende wedstrijdklassen strijden zo'n veer tig boten om de 'Charity cup'. Op het terrein bij het Goese Sas zijn verschillende activiteiten te bele ven, zoals een springkussen en een loterij. Aansluitend is in café Het Loze Vissertje een feestavond met live-muziek. Kaarten voor de avond in De Mythe zijn te bestellen via info@sail4chari- ty.nl of op de avond zelf bij de kassa van het theater. schore - Nog even, en dan heeft Schore weer zijn eigen dorpsraad. Drie mannen en drie vrouwen zijn hard bezig met de oprichting van het overlegorgaan. Inmiddels is het eerste wapenfeit er: een en quête onder de bewoners. De uit slag ervan wordt 30 juni bekendge maakt. „We wilden eerst eens weten wat onder bevolking leeft", zegt voor zitter Jaap Sinke. „We hebben de enquête opgesplitst in een aantal thema's: leeftijd en gezinssamen stelling, algemene voorzieningen, wonen, verkeer en veiligheid, mi lieu. Willen mensen een speel tuin, een dorpshuis of een bus?" De inwoners van Schore hebben zich volgens de dorpsraad altijd achtergesteld gevoeld in de ge meente Kapelle. „Het dorp zit let terlijk en figuurlijk overal buiten. Alleen al vanwege de snelweg tus sen Schore en Kapelle", aldus Sin ke. Langzaamaan zijn alle voorzie ningen verdwenen uit het 512 men sen tellende dorp. „Gelukkig heb ben we de school nog, maar ver der is er niets. Vroeger waren er veel winkels, nu geen een. Ik ver wacht ook niet dat er een winkel terug zal komen, die is gewoon niet levensvatbaar. Wel verwacht ik dat er meer woningen komen. Nieuwbouw staat al jarenlang stil. Gelukkig is het college van Kapelle enthousiast." wemeldinge - De Ierse popgroep U2 staat centraal tijdens een kerk dienst die zondag 8 juni in Wemel dinge wordt gehouden. Gastspreker en predikant Kees Geelhoed uit Gent zal de levensbe schouwelijke boodschap van enke le nummers van de groep ten ge hore brengen en ook toelichten. De speciale dienst vindt plaats in de kerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Noordelijke Ach terweg in Wemeldinge en begint om 16.00 uur. mma Avenue Bruidsmode Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Tel: 010 -411 33 72 op een groot deel van onze collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55