Zeeland En Lou Kluyfhout mag weer voorop Vd 'Je zag door 't ÊUJ Wemeldinge krijgt eigen diender Zoektocht naar 1001 dingen in Zwaakse Weel 26 Woensdag 4 juni 2008 PZC Koudekerkenaar (64) wandelt van Bergen op Zoom naar Vlissingen. 't lange uus Janny Schrijver uit Kloetinge stelt haar hof voor de laatste keer open. Raad Kapelle dringt aan op échte oplossing hondenpoepprobleem. Lou Kluyfhout wandelt voor de dertiende keer mee. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk KOUDEKERKE - Eén keer per jaar is Lou Kluyfhout heel opgelucht om de brug van Souburg te zien. Dan s voor de Koudekerkenaar het ein de van een lange tocht vanuit Ber gen op Zoom in zicht. Wandeltocht, welteverstaan. Want De Vrolijke Tippelaars gaan natuur lijk te voet. En dat geldt ook voor leden van andere wandelsportver- eningen. Met 'een goeie honderd man' steken ze al 38 jaar het eerste weekend van juni midden in de nacht de Zeeuwse grens over, via de oude rijkswegen, naar Vlissin gen. Lou Kluyfhout (64) doet zater dag voor de dertiende keer mee. En hij mag weer voorop. „Ja, dat is ook alweer voor de der de keer. Omdat ik snel ben en om dat ik ertoe bereid ben. Als koplo per moet je minimaal zeven kilo meter per uur lopen. Je mag nie mand harder laten gaan. Inhalen, dat doen ze maar één of twee keer en dan liggen ze eruit. Tja, je moet gewoon streng zijn." Vroeger was Kluyfhout vrachtwa genchauffeur, tegenwoordig spen deert hij zijn dagen als hulpbeheer der van speeltuin Lammerenburg. Zijn atletische talent heeft hij pas 21 jaar geleden ontdekt, op de ver jaardag van zijn zwager. „Met zijn drieën zeiden we tegen elkaar: zul len we de nachttocht van Bergen VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don derdag 5 juni 2008 om 10.00 uur zul len op het adres Amundsenweg 51-53 te Goes t.l.v. PRONOVA INTERIEUR- BOUW EN PROJECTINRICHTING B.V. diverse roerende zaken, waaron der kantoorinventaris, in het open baar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toe wijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW (bezichtiging uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2, Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes QerechKDeurwaardersKantoor J Zeeland op Zoom naar Vlissingen eens lo pen? Biertje erbij, je kent het wel. Nou, we schreven ons in en we de den mee. Zonder te oefenen. We waren total-loss, maar we hebben het wel gehaald. De rest is inmid dels afgehaakt, maar ik ga nog elk jaar mee. Ik had gelijk de smaak te pakken. Hetzelfde jaar nog heb ik de Vierdaagse van Nijmegen gelo pen, dat doe ik nu al 21 jaar, en alle andere tochten in de buurt." Kluyfhout is zo fanatiek dat hij de medailles niet eens meer hoeft. Al leen de standaardjes. Zijn lichaam sputtert nog lang niet tegen. „Het enige wat ik merk, is dat je langer nodig hebt om te herstellen. Het 'Nou, we schreven ons in en we deden mee. Zonder te hebben geoefend.' blijft leuk. Maar ook zwaar. Een stuk zwaarder dan Nijmegen, om dat je hier 75 kilometer achter el kaar loopt. Het moeilijkste stuk is tussen Hansweert en 's-Heeren- hoek. Dan moet je nog best lang. Maar als je dan de brug van Sou burg ziet, of vroeger de schoor steen van de PZEM, dan weet je: pfiew, ik ben er bijna." Ook zijn vrouw Diny heeft het ge daan. Als staartloopster. „Dat was pas zwaar. Dat doe ik nooit meer. Dan moet je je zó inhouden. Zelf doe ik nu nordic walking, maar ja, dan wil Lou weer niet naast me lo pen. Dat vindt-ie maar niks." KWADENDAMME - In natuurgebied De Zwaakse Weel bij Kwadendam- me komen -bij wijze van spreken- 1001 soorten dieren en planten voor. Zaterdag worden ze allemaal in kaart gebracht op de ïooi-soor- tendag. Wie mee op zoek wil, is welkom bij Natuurmonumenten aan de Zwaaksedijk 5. Er zijn ook kinderactiviteiten. Twee wandelingen met natuurken ners van KNNV, IVN en Natuur monumenten staan op het pro gramma, van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Kinderen van zeven tot elf jaar kunnen om 10 uur in de natuur aan de slag met 'de schatkist van Johannes'. IVN-gid- sen gaan ook om 14 uur op pad met kinderen op zoek naar 'het waterleven' in de Zwaakse Weel. Laarzen aan en verrekijker mee, ad viseert de organisatie. exclusieve woninginrichting havenpark 28 - zierikzee 0111 413727 www.langeuus.nl door Frank Balkenende KLOETINGE - Wil je neuzen in de min van Kloetingse Janny Schrij ver, dan moet je tijdens de Beve- landse Open Tuindagen je kans grijpen. Na elf jaar vindt ze het welletjes. „Ik doe dit jaar nog mee, maar aan alles komt een eind. Ik geloof dat ik alle verhalen over tui nieren, heesters en bloemen in middels wel verteld heb." Wanneer komt de fotograaf? „Oh, dan al. Trek ik even snel iets nets aan. Joh, als je me in mijn werkkle ding zou zien, denk je: 'die heks vliegt er zo op haar bezem van door'. Hahaha." Losjes in de omgang, maar recht in de leer als het haar min betreft. Trouwens, ook haar huis is om door een ringetje te halen. Wat op valt: symetrie. Alles staat keurig in het gelid. Buiten Brits design. Ge coiffeerde buxushagen, strakke pa den, rechthoekige zitjes. Links en rechts van het centrale pad drie bijna evengrote perken met rozen en clematis, omsingeld door een buxushaag. „De buxus moet worden inge toomd. Hij is te breed en hij moet omlaag. Dan krijgen de bloemen meer accent. Rozen, clematis en Open tuindagen Tuinen zijn open op 6,7,8,28 en 29 juni. Van 10-17 uur. Bij sommige eigenaren zijn de ope ningstijden minder strikt. Be zoek op andere data na telefo nische afspraak vaak mogelijk. »- Hofstede Heuvelhof, Oude Hoeveweg 8, Baarland, 0113-567789 Louise van den Akker, Burg. Vogelaarstraat 9, Baarland, 0113-639296 Engelse Tuin, Lenshoeklaan 12, Kloetinge, 0113-228324 Terptuin, Jachthuisstraat 10 in Kloetinge, 0113-214742 Intieme Tuin, Geertesplein 18, Kloetinge, 0113-213075 k De Dorpstuin, jachthuisstraat 18, Kloetinge, 0113-228169 Stadstuin, Kleine Kade 25, Goes, 0113-233812 Ireen Schmid, Kattendijkse- weg 6, Goes, 0113-228001 andere bloemen, allemaal in pastel- tinten, geven de min iets weelde- j rigs. Ze verzachten de harde lijn van de geknipte hagen." In zekere zin weerspiegelt de tuin haar (opgeruimde) karakter. Ze heeft haar paradijsje zelf ontwor pen. Inspiratie deed ze op tijdens één van de vele reizen naar Enge land en Schotland, voor fijnproe vers het tuinmekka. Bovendien is ze verzot op Gardener's World, het vermaarde BBC Hunprogram ma. Het moest dus iets in de geest van een Engelse tuin worden. „Meestal komen de ideeën 's nachts. Ik ben een slechte slaper en dan lig je te mijmeren..." Haar groene vingers zijn een gene tische gift. Moeder mocht ook graag een beetje schoffelen. Dus is het niet vreemd dat Janny als kind 'Rozen en clematis geven de tuin iets weelderigs, verzachten de buxushagen' al een eigen tuintje bezat. „Daar zaaide ik bloemetjes in." Dat was niets vergeleken bij de klus die haar te wachten stond toen ze met haar man Wim in 1 1981 neerstreek aan de Kloetingse Lenshoeklaan. „Er stonden een paar lelijke berken, een atlasceder "j en nog iets. De tuin was een woes tenij." Monnikenwerk dus, maar het loonde. Ook met dank aan echtgenoot Wim, die dan wel geen ontluikend bloemetje van on kruid kan onderscheiden, maar wel elk jaar een perfect gazon pre pareert. „Ja, én hij kan geweldig netjes opruimen." 1 Toen het hof een min van allure was geworden, spoorde de beken de tuinarchitect Arend Jan van der Horst haar aan deel te nemen aan de open tuindagen. Sindsdien zijn er vele Zeeuwen langs de buxusha gen gebanjerd en hebben vele bus sen Duitsers, Fransen en Belgen in de Lenshoeklaan halt gehouden. Op een warme dag had ze er wel eens honderd tegelijk op de gras mat. „Je zag alleen door het volk de min niet meer. Toch heb je er een leuk contact door, je krijgt compli menten, maar je hebt ook bezoe kers die een wildere tuin leuker vinden. Soit. Sommigen sturen zelfs een kaartje als ze een jaar niet kunnen komen. Toch neemt de belangstelling de laatste jaren door Lilian Dominicus KAPELLE - Er komt een vaste dien der in Wemeldinge. Dat kondigde burgemeester Sieb Kramer van de gemeente Kapelle gisteravond aan tijdens de behandeling van de voorjaarsnota en algemene be schouwingen. De politie-agent zal zijn aandacht met name moeten richten op de overlast die door sommige jonge ren in Wemeldinge veroorzaakt wordt. „Ik heb er hoge verwachtin gen van, zeker in samenspraak met de jongerenwerker die is aan gesteld", zei Kramer. De raad concentreerde zich gistera vond onder meer op het honden poepprobleem in de gemeente. Dat moet nu écht een keer opge lost worden, vindt een meerder heid. „Zet de opbrengst van de hondenbelasting in om een buiten gewoon opsporingsambtenaar, een boa, aan te stellen. En deel for se boetes uit", suggereerde CDA- fractievoorzitter Evert Damen. „Er moet wat meer gebeuren dan het ophangen van papieren zakjes in een doos, waar de jeugd vervol gens mee gaat spelen. Hij kreeg bijval van onder anderen PvdA-fractievoorzitter Rob Lam- beck: „Meer boatijd, prima. Maar die moet dan wel meer taken krij gen dan alleen maar hondenpoep controleren. Je lost het probleem pas écht op als je Newyorkse tarie ven zou toepassen. Ik geloof dat een boete daar op vijfhonderd dol lar komt; wij mogen wettelijk maximaal vijftig euro vragen." Daar voegde Wil van Boven van Gemeentebelang met licht cyni sche ondertoon aan toe, dat 'het met de aanstelling van de nieuwe diender in Wemeldinge nu toch goed zou komen'. „We stellen er gewoon nog een aan in Schore en Kapelle. Wethouder Giel-Jan Burger (CDA, milieu- en afvalbeleid) liet in het NI Burgemeester Kramer van Kapel- Ie zegde toe dat Wemeldinge een vaste agent krijgt. Die gaat zich vooral richten op overlast door jongeren in het dorp. midden of die extra 'boa-capaci teit' er nu zou komen. Wel zei hij het huidige beleid te willen hand haven. „Omdat er wel mensen zijn die er gebruik van maken van die zakjes." De raad drong er verder bij het col lege op aan eens voort te maken met de introductie van blauwe pa piercontainers in de gemeente. „We hebben nu de indruk dat er geen schot meer in zit. Dat de vere nigingen er niet op achteruit mo gen gaan, is geen haalbare kaart meer. Maar wanneer krijgen we een ander voorstel?", vroeg WD' er Peter Arkenbout. Burger zegde toe met de verenigingen, die de op brengsten van de verkoop van het oud papier gebruiken voor de club kas, te gaan praten. \DeurwaardersKantoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don- derdag 5 juni 2008 om 15.30 uur zul len op het adres De Poort 22, Rilland (van Hoek B.V.) t.l.v. M.Culha een Volkswagen Caddy, kleur wit, met kenteken VP-XT-01 en een pers.auto Oldsmobile Delta 88, met kenteken 18-XL-DN in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW(bezichtiging 1/4 uur voor de verkoop). Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54