Sport Meeste duels ooit van Zierikzee Ondernemer Tim Lips voorlopig niet naar de Spelen Club speelde in 1955 zijn laatste wedstrijd zelfs pas op 26 juni. Nederlands kampioen eventing snapt niets van NOCNSF. Wildcards naar Jan Hendrickx en Jeroen Romeijn Bel nu 0113 - 315 500 0 IM wmmm 13 44 Woensdag 4 juni 2008 PZC W door Rudy Boogert COES - Terwijl vrijwel alle voetbal clubs in Nederland zijn uitge speeld, moet Zierikzee zondag nog één keer aan de bak. In de 45e 'werkweek' van het seizoen speelt de club in Made voor promotie te gen CHC/Orka uit Den Bosch. „Normaal is het seizoen na zo'n veertig weken klaar", rekende trai ner Marco Groeneveld voor. Maar het kan bonter. Dik een halve eeuw geleden - in 1955 - speelde Zierikzee zijn laatste competitie wedstrijd pas op 26 juni. Zierikzee trof op die zomerse zon dag Odio uit Ossendrecht. Het was een duel om des keizers baard, want beide ploegen waren al gede gradeerd uit de derde klasse C van het zondagvoetbal. Zierikzee, dat het seizoen met veertien opeenvol gende nederlagen was begonnen, won op die late slotdag dan toch nog z'n tweede potje van het sei zoen. Het werd 3-2. De jaren daarna moest Zierikzee nog twee keer op een later tijdstip dan dit jaar aantreden in de com petitie. Het werden beide keren doelpuntenrijke potjes. Op 9 juni 1956 was Zierikzee in Waalwijk met 4-6 te sterk voor RWB (Rood Wit Blauw) en op 9 juni 1963 won Zierikzee met - hou je vast -11 te gen 5 van Cluzona. Drie goals van zowel Koevoets als Goedegebuure, terwijl Van Beveren bij 0-0 het veld met een beenbreuk moest ver laten. Hoewel Zierikzee dus wel 's later dan de huidige achtste juni moest spelen, heeft het in één seizoen nog nooit zoveel (na)competitie- wedstrijden gespeeld. Zondag speelt de ploeg het 28e duel. Eén speler maakte tot nu alle wedstrij den mee: Mathijs Hage. De top schutter (25 goals) ontbreekt zon- Zierikzee speelt zondag tegen CHC/Orka zijn 28e (na)competi- tiewedstrijd van het seizoen. Nog nooit speelde de Schouwse club er zó veel. door Yadran Blanco MADE - Tim Lips gaat voorlopig niet naar de Olympische Spelen. NOCNSF eist dat de 22-jarige even- tingruiter uit Made met extra docu mentatie komt over de representa tiviteit van de driesterrenwedstrijd in het Duitse Marbach, waar Lips volgens de geschoonde lijst zesde werd. Lips betitelt de beslissing van de sportkoepel NOCNSF als een abso lute teleurstelling. „Ik snap het echt niet. Dit is een flinke domper, waar ik absoluut geen rekening mee had gehouden." NOCNSF heeft de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) gistermiddag laten weten dat het deelnemersveld in Marbach niet re presentatief genoeg was, omdat liefst veertien van de eerste twin tig combinaties Duitsers waren. „Het Nederlands Olympisch Comi té vindt het nu een veredeld Duits kampioenschap in plaats van een internationale wedstrijd. Maar wat kan Tim daaraan doen?", vraagt Martin Lips, bondscoach en vader van Tim Lips, zich af. Lips staat momenteel 21e op de ge schoonde internationale lijst. De Fédération Equestre Internationa le (FEI) heeft bepaald dat 75 even- tingruiters aan de Olympische Spe len in Hongkong mogen deelne men. Vijftig van hen komen uit de landenteams. De overige plaatsen gaan naar de 25 beste combinaties op de internationaal geschoonde lijst. „Probleem is alleen dat Neder land een strenger selectiecriterium hanteert dan Ierland of Polen, waardoor de 21e plaats niet vol staat." ZOUTELANDE - De organisatie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft twee wildcards weggegeven. Ze gaan naar Jan Hendrickx uit Hoogstraten en Jeroen Romeijn uit Rotterdam. De Belg eindigde in de editie van 2006 als zevende. Remeijn debu teert op 4 oktober in de loop van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de. Hij won dit jaar de halve mara thon van Rockanje en schreef vo rig jaar Dwars door Dordt op zijn naam. De organisatie heeft nu vier van de elf wildcards vergeven. De Kustmarathon wordt zaterdag 4 oktober gehouden. Een dag later is de wandelmarathon. In de aan loop wordt donderdag 12 juni een bijeenkomst gehouden, waarbij on der anderen de atleten Theo Ra- bout en Ingrid IJsebaert aanwezig zijn. De bijeenkomst in theater De Parel in Domburg begint om 19.30 uur. Op woensdag 2 juli verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van businesskleding en etiquette. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bei voor een afspraak! 27 spelers in 27 wedstrijden Zierikzee heeft 27 spelers gebruikt voor de (na-) competitiewedstrijden tot nu toe. Topscorer Mathijs Hage speelde in allemaal mee, maar is zondag in het promotieduel met CHC/Orka afwezig vanwege vakantie. Centrale verdediger Freek Torensma miste als enige geen minuut in de reguliere competitie, maar raakte in de nacompetitie geblesseerd. ZIERIKZEE Topscorers comp nacomp totaal Mathijs Hage 19 6 25 Wesley Quist 9 2 11 Rutger Kooman 8 - 8 IngmarQuist 6 1 7 Ben Verwest 4 - 4 Thomas Vos 4 - 4 Leon Sinke 2 BHMEH 2 ElmarVerhage 1 - 1 Patrick Roggeband - 1 1 Nick Kappetijn 1 - 1 Eigen doelpunt 1 HHHHH 1 Totaal 55 10 65 Mathijs Hage comp nacomp totaal Mathijs Hage 22 5 27 Freek Torensma 22 3 25 Wesley Quist 20 ■m 25 Rutger Kooman 20 5 25 Peter Brussé 19 24 Barry Hage 20 4 24 Ben Verwest 19 ■HHHB 24 ElmarVerhage 22 1 23 IngmarQuist 20 MMM 23 Martijn van Crunsven 19 4 23 Serge Berrevoets 17 MHMI 22 Jens Koks 17 3 20 Thomas Vos 16 MMM 17 Patrick Roggeband 8 5 13 Nick Kappetijn 11 11 Leon Sinke 10 10 Mischa Hrkac 5 MMM 8 Perry Lu kus 7 7 Robin in 't Hout MHM8 5 Lars Stols 4 4 Justin Vaane MMM 3 Niels Lodewijk 3 3 Tjerk Mereman 2 2 Eric Schot 2 2 Björn Boot 1 1 2 mm Fred Kramer 1 1 Michiel van Schelven 1 1 Meeste uitvalbeurten Rutger Kooman ElmarVerhage Mathijs Hage Serge Berrevoets IngmarQuist Meeste invalbeurten Thomas Vos Jens Koks 9 Patrick Roggeband 8 Leon Sinke 8 Mischa Hrkac 7 Nick Kappetijn 7 Freek Torensma dag echter omdat hij vakantie viert in Portugal. Er is nog gepro beerd om hem 'in te vliegen', maar die poging strandde bij ge brek aan een directe vlucht huis waarts. Behalve Mathijs Hage zal ook Ser ge Berrevoets niet aan de aftrap verschijnen. Niet alleen wordt hij gekweld door een liesblessure, hij zit bovendien bij het Europees kampioenschap voetbal in Zwitser land. Jens Koks lijkt zijn logische vervanger. De vaste afwezigen (door blessures) zijn Elmar Verhage, Leon Sinke en Perry Lu- kus. Wel weer beschikbaar is Ingmar PZC Felix Binicewicz bron Rudy Boogert Quist, na een schorsing. Thomas Vos, die volgend seizoen bij buur man Mevo gaat spelen, pakte afge lopen zondag tegen Dubbeldam zijn eerste speelminuten weer mee na een blessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46