3 dagen Ameland Sport ontvangst' in de bunker LEZERSEKTRA PZC Zwitserland kent nog geen EK-koorts J ManUnited en Cardiff akkoord over Ramsey Peter Wisgerhof langer bij NEC Marquez nieuwe hoofdtrainer Espanyol Van der Laak verlengt bij FC Groningen Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl SPORTZOMER Niet ver van het vaste land en toch krijgt u dat typische eiland gevoel als u op Ameland aankomt. Wandelen over het strand, fietsen door de duinen, de vuurtoren beklimmen en souvenir winkeltjes kijken in één van de pittoreske dorpjes. En nadat u een dag buiten energie heeft opgedaan kunt u zich heerlijk laten verwennen in uw hotel. Geniet van een wijntje op het terras, relaxen in het zwembad en daarna een heerlijk diner. Arrangement Glas rosé met olijven 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 dag fietshuur met routes Gratis gebruik van het binnenzwembad tot 04-07 en 18-08 t/m 31-10 04-07t/m 17-08 Adviesprijs 141,- 171,- Abonneeprijs C 99,- 119,- prijs per persoon. Kinderprijzen op aanvraag. Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,- p.p. Toeslag kamer enkelgebruik: 35,- p.p.p.n. Dineractie Boek nu een 4-gangen diner voor de prijs van een 3-gangen diner en betaal maar 24,50 p.p. (alleen geldig als u dit direct bij uw reservering opgeeft). Geen reserveringskosten. Reserveren Bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-277744 of ga naarwww.marrea.nl/wegener PZC Woensdag 4 juni 2008 41 den, waarvan alleen de onderste bedden klaar zijn gemaakt voor ge bruik. „Sturz-Gefahr", verklaart Gfeller. „We willen geen patiënten creëren, maar beschermen." Gfeller heeft geen idee hoeveel supporters hij in zijn kelder kan verwachten. „We houden reke ning met tien tot dertig op norma le dagen, en tot honderd op speel dagen. Onze enige referentie is de Streetparade in Zürich, een soort Loveparade. Dan vangen ze daar zo'n honderdvijftig jongeren op, maar dat komt vooral door een combinatie van drugs en alcohol. Het kan ook zijn dat er hier hele maal niemand komt." Aan het personeel is ook gedacht. Er staan een televisie, een tafelvoet balspel, een keuken en bedden. Gfeller: „De omgang met dronk aards is belastend. Dat hou je niet langer dan acht uur vol." MANCHESTER - Manchester United is met Cardiff een transfersom overeengekomen voor de jeugdige middenvelder Aaron Ramsey. De talentvolle 17-jarige voetballer moet nog wel een medische keu ring ondergaan en zelf tot een ak koord komen met de Engelse landskampioen. Ramsey speelde pas zestien wedstrijden voor het eerste team van de club uit Wales, maar werd door United-trainer Alex Ferguson meteen bestempeld tot meest talentvolle jeugdspeler van Groot-Brittannië. NIJMEGEN - Peter Wisgerhof heeft gisteren een nieuw contract gete kend bij NEC. De club uit Nijme gen besloot de verbintenis van de verdediger, die nog een jaar door liep, open te breken en te verlen gen tot medio 2012. De 28-jarige Wisgerhof speelt al acht seizoenen voor NEC. In 253 competitiewedstrijden maakte hij twaalf doelpunten. Afgelopen sei zoen plaatste Wisgerhof zich met NEC via de play-offs voor de Uefa Cup. MADRID - De Spaanse voetbalclub Espanyol heeft assistent-trainer Bartolomé Marquez gepromo veerd tot hoofdtrainer. Marguez volgt de naar het Grieks Olympia- kos Piraeus vetrokken Ernesto Val- verde op. De 46-jarige Marquez is oud-spe ler van Espanyol en maakt al vanaf 1999 deel uit van de technische staf Hij was eerst assistent van Mi guel Angel Lotina en de laatste vier seizoenen van Valverde. Espa nyol eindigde afgelopen seizoen als twaalfde in de competitie. GRONINGEN - FC Groningen heeft het contract van Koen van der Laak opengebroken. De aanvaller staat nu tot tot medio 2011 onder contract bij de eredivisieclub. Dat liet algemeen directeur Hans Nijland gisteren weten. De oude verbintenis van de middenvelder liep in 2009 af Koen van der Laak (25) speelde eer der voor eerste-divisieclub FC Den Bosch. In drie seizoenen bij FC Groningen maakte hij twaalf doel punten. ZÜRICH - De neutrale status heeft het land de afgelopen decennia veel welvaart gebracht. En ook tij dens het Europees kampioenschap voetbal, dat zaterdag begint, lijken de Zwitsers hun gasten zoveel mo gelijk te vriend te willen houden. Amper een week voor de ope ningswedstrijd tussen Zwitserland en Tsjechië heeft Zürich absoluut nog geen last van voetbalkoorts. Natuurlijk, multinationals hebben de stad beplakt met grote adverten ties en de feesttenten en podia worden opgezet. Maar een argelo ze toerist zou zonder veel moeite door de stad kunnen lopen zon der te beseffen dat het EK voetbal op het punt van beginnen staat. Terwijl in medegastland Oosten rijk de opwinding met de dag toe neemt, reageren de Zwitsers voor lopig vrij onderkoeld. Daar zijn di verse redenen voor. Ten eerste ligt het in de aard van de Alpenbewo ners om zich gereserveerd op te stellen en staat Zwitserland zeker niet bekend als echte voetbalnatie. „Daarnaast heeft iedereen in Zü rich 't veel te druk met zijn werk", merkt Simon, medewerker in de EK-fanshop. „Ze realiseren zich nog niet dat zaterdag het EK écht begint." Hij verwacht dat de Europese titel strijd pas het gesprek van de dag wordt als het evenement daadwer kelijk is begonnen. Zaterdag 7 juni stuit 'Schwiiz' op Tsjechië, twee dagen later vindt het eerste EK-duel in Zürich plaats: Roeme- nië-Frankrijk. „Pas na de aftrap gaat het echt leven", denkt Simon. Daar is Daniela Leeb, woordvoer ster van het lokale organisatiecomi té van Zürich, ook van overtuigd. Ze refereert aan de sfeer in Duits land toen dat land het WK van 2006 organiseerde. Volgens Leeb waren de Duitsers in aanloop naar het toernooi ook niet enthousiast. „Maar toen 'Die Mannschaft' zijn eerste wedstrijd van Costa Rica won, barstte het land uit zijn voe gen." Of een soortgelijke euforie Zwitser land zal veroveren, is nog maar de vraag. Het Alpenland staat simpel weg niet bekend om zijn chauvi nisme, zoals dat wel geldt voor buurlanden als Oostenrijk en Duitsland. In Zwitserland leven 165 nationali teiten en er wonen grote Italiaan se, Portugese en Kroatische ge meenschappen. „Vele Zwitsers hebben ook een an dere nationaliteit in hun bloed. De één heeft een Duitse moeder, de ander een Portugese vader. Je hebt altijd nog een andere optie dan Zwitserland", glimlacht Simon, die zelf in Duitsland geboren is. De winkels proberen het EK tot leven te brengen. foto Rungroj Yongrit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43