Sport Ik wil mijn bijdrage aan de droom blijven leveren' Alle dopingcontroles vallen negatief uit Portugal traint in uitverkocht stadion Jaliens en Babel bij olympische selectie Iniesta is ziek, Torres hersteld Scheidsrechter krijgt 10.000 euro per duel Jens Lehmann naar VfB Stuttgart Cannavaro blijft ondanks blessure bij het team. Marco van Basten kent nog veel twijfels in aanloop naar eerste duel 38 Woensdag 4 juni 2008 PZC WENEN - De dopingcontroles die voorafgaande aan het EK voetbal zijn gehouden, hebben alle een ne gatief resultaat gehad. Van alle zes tien teams werden spelers getest. „Urine- en bloedonderzoeken zijn in de afgelopen maand uitge voerd", aldus woordvoerder Willi am Gaillard van de Uefa. „Dat ge beurde na trainingen, bij spelers thuis of na wedstrijden." WENEN - De Portugese voetbalselec tie trainde gistermiddag voor een uitverkocht stadion in het Zwitser se Neuchatel. Liefst 12.000 trouwe fans betaalden een kaartje van 10 euro om de verrichtingen van hun voetbalhelden te kunnen aan schouwen. Portugal heeft twee be taalde sessies gepland. Dat is vol gens de bond om een beetje uit de hoge verblijfskosten in Zwitser land te komen. ZEIST - Bondscoach Foppe de Haan heeft Kew Jaliens en Ryan Babel opgenomen in de voorselec tie van de olympische voetbal ploeg voor Peking. De Haan moet later deze week het internationaal olympisch comité (IOC) en de we reldvoetbalbond FIFA laten weten welke dertig spelers kunnen uitko men op de Spelen. De bondscoach mag in totaal achttien spelers mee nemen naar Peking. MADRID - De Spaanse coach Luis Aragones kan vandaag in zijn laat ste oefenduel voor het EK toch be schikken over spits Fernando Tor res, maar mist de zieke Andres Iniesta. Torres ontbrak maandag op de training vanwege een enkel blessure, maar is op tijd hersteld voor de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. Iniesta heeft maag- en darmproblemen. WENEN - De scheidsrechters die op het EK voetbal in Zwitserland en Oostenrijk in actie komen, ontvan gen 10.000 euro voor elke wed strijd die ze fluiten. De assistent-ar biters vangen 5500 euro en de vier de official moet het doen met 4000 euro. Voor het EK zijn twaalf scheidsrechters, 24 assisten ten en acht vierde officials geselec teerd. Ze krijgen wel allemaal de zelfde onkostenvergoeding van 200 euro per dag. STUTTGART - VfB Stuttgart heeft Jens Lehmann teruggehaald naar Duitsland. De 38-jarige doelman tekende gisteren een contract voor één jaar in Stuttgart. Lehmann komt transfervrij over van Ar senal, waar hij afgelopen seizoen de concurrentiestrijd verloor met Manuel Almunia. Op het Europees kampioenschap voetbal is Lehmann eerste keus in het doel van Duitsland. De aankomst. 19.32 uur...de bus van Oranje rijdt het terrein van het hotel op. Het Nederlands elftal is gearriveerd in Lausanne, dus is het EK begonnen, dus is vanaf nu alles nieuws. De bus ziet er goed uit, strak en fraai gespoten in het oran je. Op de zijkant staat 1 doel, 1 ge voel, samen zijn we Oranje. Prima slogan. De bus is overigens vijf mi nuten te laat. Nog opvallender: het is zo stil op straat. Waar zijn de traditionele, gillende meisjes? Zouden de Zwit sers wel weten dat hier het grote Oranje rondrijdt? Op een steen zitten twee Neder landse tienermeisjes, er staat een jongen met een oranje hoed en is er is een motoragent die vriende lijk vraagt of die ene auto ergens anders geparkeerd kan worden. Dit is niet het ontvangstcomité dat je verwacht bij de aanstaande kampioen. Toen de Portugese ploeg zondag aankwam reden er zo'n tweehonderd motoragenten mee en stonden de fans midden op de snelweg te zwaaien met vlag gen. Het was een gekkenhuis, net als bij de Duitsers gistermiddag. In Lausanne stapt een vrouw uit de auto en vraagt wat er in hemels naam te doen is. „Komen de Duit se voetballers hier slapen, zegt u...??? Oh, de Nederlanders...- Leuk!" De bus is gestopt bij hotel Beau Ri- vage. Sir Winston Churchill bracht er al eens de nacht door, net als Michael Gorbatsiov, Charlie Chaplin, Liza Minelli en de koning van Thailand om er maar een paar te noemen. Het is ook een keurig hotel. Er zijn 169 kamers, 33 suites, 23 luxe kamers, er han gen kroonluchters, er is veel mar mer en er zijn meerdere restau- rants. De goedkoopste kamer kost 350 eu ro, de duurste 4200 euro plus 2,60 euro toeristenbelasting per nacht. Het is niet bekend welke kamer bondscoach Marco van Basten heeft. 19.38 uur...Khalid Boulahrouz stapt als laatste uit de bus. Het EK is begonnen, dus is alles nieuws. Leon ten Voorde door Hans Leber OBERWALTERSDORF - De opwin ding in het Italiaanse perscentrum is groot. Terwijl iedereen denkt dat Fabio Cannavaro naar huis is gegaan, komt de 34-jarige aanvoer der van het Italiaanse team la chend binnenstrompelen. Er klinkt applaus. Hij laat zich niet, zoals spelers ple gen te doen, in een geblindeerde wagen wegrijden naar het vlieg veld, maar blijft bij zijn team zoals het een aanvoerder betaamt. „Ik wil mijn bijdrage aan de droom van deze groep blijven leveren." Twee gescheurde banden in de lin kerenkel, opgelopen bij een onbe doelde botsing met ploeggenoot Giorgio Chiellini, betekenden maandag zes uur na aankomst in Oostenrijk het einde voor Canna- varo's EK 2008. „Ik wist door de pijn meteen dat het ernstig was." Maandag op de brancard vocht hij tegen de tranen, nu presenteert hij zich breeduit lachend op krukken. „Ik heb gisteren tien minuten no dig gehad om het verdriet te ver werken. Daarna dacht ik aan een manier om het team te helpen de droom waar te maken. Het gaat niet om mij, maar om het team. Ik blijf daarom hier. Als dat nodig is, kan ik mijn bijdrage leveren." Hij zegt het met heldere, opgewekte blik. En met aan zijn zijde de Itali- W* Fabio Cannavaro wordt vandaag geopereerd. De aanvoerder van het Italiaanse elftal scheurde maandag op een training zijn en kelbanden. aanse bondscoach Roberto Dona- doni: „Het is belangrijk Fabio hier te houden. Hij zit al twee jaar bij dit project, heeft een belangrijke rol. Het is een groot verlies voor het elftal, maar we moeten onszelf nu ook geen ellende aanpraten." Gisteren arriveerden chirurgen van Cannavaro's club Real Madrid en van de Italiaanse voetbalbond in het ziekenhuis in Wenen. Daar gaat de speler vandaag onder het mes. Is dit het einde van zijn loop baan? „Nee, ik kom terug op mijn oude niveau. Dat is de uitdaging. En ik wil in 2010 het WK spelen. Dit was wel mijn laatste EK." Met Ruud van Nistelrooij en We sley Sneijder was contact na het ongeluk. „We hebben niet veel ge sproken, maar dat hoefde ook niet. Maandag zie ik ze bij de wedstrijd tegen Nederland. Ik kijk er naar uit." LAUSANNE - Met een koffer vol vraagtekens arriveerde Marco van Basten gisteren met het Neder lands elftal in Zwitserland. De bondscoach moet in de aanloop naar het eerste optreden tegen Ita lië enkele cruciale beslissingen ne men. Van Basten kent zes dagen voor het treffen met de wereldkampi oen nog veel twijfels. Zo weet de coach niet of Robin van Persie al klaar is om tegen Italië te voetbal len. De aanvaller van Arsenal sluit vandaag in Lausanne voor het eerst in de voorbereiding aan bij de groepstraining van Oranje. Van Persie beweert dat hij helemaal van een dijbeenblessure is verlost. Van Basten weet ook nog niet met welke twee verdedigende midden velders hij tegen Italië start. De bondscoach posteerde tijdens de oefenwedstrijden tegen Oekraïne (3-0), Denemarken (1-1) en Wales (2-0) Demy de Zeeuw en Orlando Engelaar voor zijn defensie, maar weet nog niet of hij deze spelers ook inzet tegen Italië. Marco van Basten in gepeins verzonken. foto Rick Nederstigt/ANP Fabio Cannavaro: „We zijn voetballers en dit soort dingen gebeuren. foto Alessandra Tarantino/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40