En Lou mag weer voorop Open avond BenZekernl jQÜEHL €1.000 Vandaag Lentefeest Stromenwijk in Park Toorenvliedt Flinke schade aan kerk door bliksem De allerhoogste spaarrente van Nederland? Zoektocht naar 1001 soorten in Zwaakse Weel avans Al Legno Duo geeft concert in Gasthuis 50 meter van zee strand Golden Tulip Koudekerkenaar (64) wandelt van Bergen op Zoom naar Vlissingen. 18.00 - 20.00 uur Park staat bol van activiteiten tijdens eerste Toorenvliedtdag. Westduin KoudekerkelVlissingen www.goldentulipwestduin.nl Tel. 0118-552510 W door Wendy van den Hurk KOUDEKERKE - Eén keer per jaar is Lou Kluyfhout heel opgelucht om de brug van Souburg te zien. Dan is voor de Koudekerkenaar het ein de van een lange tocht vanuit Ber gen op Zoom in zicht. Wandeltocht, welteverstaan. Want De Vrolijke Tippelaars gaan natuur lijk te voet. En dat geldt ook voor leden van andere wandelsportver- eningen. Met 'een goeie honderd man' steken ze al 38 jaar het eerste weekend van juni midden in de nacht de Zeeuwse grens over, via de oude rijkswegen, naar Vlissin gen. Lou Kluyfhout (64) doet zater dag voor de dertiende keer mee. En hij mag weer voorop. „Ja, dat is ook alweer voor de der de keer. Omdat ik snel ben en om dat ik ertoe bereid ben. Als koplo per moet je minimaal zeven kilo meter per uur lopen. Je mag nie mand harder laten gaan. Inhalen, dat doen ze maar één of twee keer en dan liggen ze eruit. Tja, je moet gewoon streng zijn." Vroeger was Kluyfhout vrachtwa genchauffeur, tegenwoordig spen deert hij zijn dagen als hulpbeheer der van speeltuin Lammerenburg. Zijn atletische talent heeft hij pas 21 jaar geleden ontdekt, op de ver jaardag van zijn zwager. „Met zijn drieën zeiden we tegen elkaar: zul len we de nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen eens lo pen? Biertje erbij, je kent het wel. Nou, we schreven ons in en we de den mee. Zonder te oefenen. We waren total-loss, maar we hebben het wel gehaald. De rest is inmid dels afgehaakt, maar ik ga nog elk jaar mee. Ik had gelijk de smaak te pakken. Hetzelfde jaar nog heb ik de Vierdaagse van Nijmegen gelo pen, dat doe ik nu al 21 jaar, en alle andere tochten in de buurt." Kluyfhout is zo fanatiek dat hij de medailles niet eens meer hoeft. Al leen de standaardjes. Zijn lichaam sputtert nog lang niet tegen. „Het enige wat ik merk, is dat je langer nodig hebt om te herstellen. Het blijft leuk. Maar ook zwaar. Een stuk zwaarder dan Nijmegen, om dat je hier 75 kilometer achter el kaar loopt. Het moeilijkste stuk is 'Nou, we schreven ons in en we deden mee. Zonder te hebben geoefend.' tussen Hansweert en 's-Heeren- hoek. Dan moet je nog best lang. Maar als je dan de brug van Sou burg ziet, of vroeger de schoor steen van de PZEM, dan weet je: pfiew, ik ben er bijna." Ook zijn vrouw Diny heeft het ge daan. Als staartloopster. „Dat was pas zwaar. Dat doe ik nooit meer. Dan moet je je zó inhouden. Zelf doe ik nu nordic walking, maar ja, dan wil Lou weer niet naast me lo pen. Dat vindt-ie maar niks." KWADENDAMME - In natuurgebied De Zwaakse Weel bij Kwadendam- me komen - bij wijze van spreken - 1001 soorten dieren en planten voor. Zaterdag worden ze allemaal in kaart gebracht op de tooi-soor- tendag. Wie mee op zoek wil, is welkom bij Natuurmonumenten aan de Zwaaksedijk 5. Er zijn ook kinderactiviteiten. Twee wandelingen met natuurken ners van KNNV, IVN en Natuur monumenten staan op het pro gramma, van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Kinde ren van zeven tot elf jaar kunnen om 10.00 uur in de natuur aan de slag met 'de schatkist van Johan nes'. IVN-gidsen gaan om 14.00 uur op pad met kinderen op zoek naar 'het waterleven' in de Zwaak se Weel. Laarzen aan en verrekij ker mee, adviseert de organisatie. Breda 's-Hertogenbosch Tilburg Maak kennis met al onze opleidingen en Associate degrees. ontdek 't bij hogeschool MIDDELBURG - In Park Toorenvliedt in Middelburg wordt zaterdag een lentefeest gehouden. Buurtbewo ners kunnen elkaar ontmoeten en deelnemen aan activiteiten. Kinderen kunnen ponyrijden, knutselen en stokbroodjes bakken, meedoen aan zeskamp, of naar het optreden van een clown kij ken. Bunkerexperts geven een informa tie over de bunkers die in het park staan. In één van de bunkers in Park Toorenvliedt was tijdens de Tweede Wereldoorlog een Duits commandocentrum gevestigd. De jeugdbrandweer geeft een de monstratie, net als een Tai Chi- groep en een linedancegroep, er is een optreden van een derwisj - een islamitische geestelijke die tij dens een gebed ronddraait om in trance te raken - en het koor van het Molukse verzorgingshuis Taba- dila uit de Rijnstraat geeft een op treden. Bovendien zijn er work shops en optredens van een djem- bégroep. Er is een orgelman en mensen kunnen meedoen aan een bomenroute. Aan het feest wordt onder meer meegewerkt door vogel- en zoog- dierenopvang De Mikke, de Ar- duinse school, de jeu de boules- vereniging, de wijkbeheergroep, de wijkvereniging en de Stichting Welzijn Middelburg. Het feest duurt van tien uur 's och tends tot vier uur 's middags. door Lilian Dominicus KRABBENDIJKE - De schade aan de Hervormde Kerk in Krabbendijke na de blikseminslag van maandag avond wordt geraamd op zo'n 75.000 euro. Dat hebben verzeke ringexperts gisteren gezegd. Alle bekabeling, internet-, tele foon- en geluidsapparatuur moet vervangen worden, meldt voorzit ter kerkbeheer Cor van Schaik. De kerk had recent een internetverbin ding laten installeren die het moge lijk maakte om de diensten ook thuis te volgen. Een investering van zo'n 5000 euro, die nu letter lijk in rook is opgegaan. De brandweer zaagde bij het blus sen een gat in de toren. Van Schaik: „Het herstel is kostbaar, omdat de toren moeilijk bereik baar is. We zullen met stellingen moeten werken." Verder zijn er ve le schroeiplekken aan de binnen wanden en moeten de kroonluch ters en de zwartgeblakerde haan op de torenspits opgepoetst wor den. De schade aan het orgel viel achteraf mee. In Krabbendijke is na de blikseminslag ook enig tijd de stroom uitgevallen. Vrijwilligers zijn met man en macht bezig om de trouwdienst van vrijdag door te laten gaan. MIDDELBURG - Het ensemble Al Legno Duo geeft vanmiddag en vanavond concerten in De Vlied berg in Koudekerke en in zorgcen trum 't Gasthuis in Middelburg. Al Legno Duo bestaat uit de twee violisten Miren Zeberio Etxetpidia en Ivan Garcia Artaraz. Ze spelen werken van Bach, Mozart, Bartók, Schnittke en Ysaye. De twee zijn allebei geboren in Spanje. Ze ont moetten elkaar op het Utrechts conservatorium en richtten vervol gens het ensemble op. Het concert wordt samen met de Stichting Mu ziek in Huis georganiseerd. De concerten beginnen om 15.00 en 19.00 uur. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Inhalen, dat doen wandelaars maar één of twee keer bij Lou Kluyfhout. „Dan liggen ze eruit." foto Lex de Meester op een groot deel van onze collectie Avenue Bruidsmode Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Tel: 010 -411 33 72

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29