Iteiatii 'Roxy gesloten na valse verklaringen' Boete voor bijtende Vrouw steelt benzine dronken studente om 't warm te krijgen 'We willen helemaal niemand wegzetten' Êui Veerse wethouder Jaap Melse wil veehouders helpen overschakelen. Rechtbank hoort getuigen om sluiting coffeeshop te toetsen. Dronken man aangehouden 't lange uus Man gered uit rokend huis Man ligt bewusteloos in berm Oost-Souburg Ruim 4500 euro voor Anjercollecte Twintigjarige Vlissingse erkent dat te lijf gaan agente fout was. Politierechter houdt zaak tegen vrouw aan tot onderzoek klaar is. 26 I Woensdag 4 juni 2008 pzc W Wethouder Jaap Melse van Veere. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk DOMBURG - Tegen intensieve vee houders zegt hij 'op zich' niets te hebben. Wat Jaap Melse wél dwarszit, is de uitbreidingszucht die dan weer nodig is om aan alle overheidseisen te kunnen vol doen. Eigenlijk probeert de Veerse wethouder de kippen- en varkens houders binnen zijn gemeente ge woon te bhoeden voor hun ge dwongen ondergang. „Precies, dat ja!" Het woordje 'hetze', dat intensieve veehouders bezigden als omschrij ving van hoe de gemeente Veere met hen omgaat, dat heeft hem ge raakt. Maar is dat gevoel dan fout? „Laten we voorop stellen: het is he lemaal niet onze bedoeling om ie mand weg te zetten. Voor ons zijn boeren de beste onderhouders van het landschap. We kunnen ze niet missen. Ook tegen intensieve vee houders hebben wij op zich niets. Ik ken ze bijna allemaal." Waarom zegt u dan toch dat u 'op zich' niets tegen ze heeft? ,,'t Zit hem in de uitbreiding. Vee- fabrieken wil niemand, maar als die bedrijven nu vierduizend vier kante meter hebben, willen ze er nog eens zo'n stuk bij om het ren dabel te houden. Maar dat brengt enorme verstening aan in ons land schap. Dat gaat ons te ver." Bestaan ze over tien jaar nog, de in tensieve veehouders? „De overheid zal het de sector als maar moeilijker maken, met name door de regels voor dierenwelzijn. Zelfben ik veel te nuchter om het zielig te vinden, maar ik kan me voorstellen dat de overheid daar nog eens kritisch naar kijkt. En zo zou het best wel eens kunnen dat er steeds minder van overblijven. Die gaan we het leven niet zuur maken, maar helpen." Hoe dan? „Door ze te helpen overschakelen naar bijvoorbeeld biologische land bouw. Daar bestaan provinciale en Europese subsidies voor en de ge meente kan faciliteren. We zien de vraag naar biologische producten toenemen, onze Duitse gasten zijn daar erg van gecharmeerd. Je moet 'We gaan de bedrijven die overblijven niet het leven zuur maken, maar helpen' er niet aan denken dat een inten sieve veehouderij tegen een cam ping aan komt te zitten. Dat zorgt voor spanning. En die toerist wil niet in de stank zitten. Al weet ik ook wel dat die luchtwassers hun werk heel goed doen." Varkenshouder Arie van Dam bood u zijn stallen al aan voor een mooi bedrag. En zo zijn er meer. „Stel dat boeren zich door de over heid gedwongen voelen de boel af te breken en ze kunnen met dat geld ergens anders een nieuw be drijf beginnen, dan zou dat ook voor ons een kans zijn. Dan zetten we daar gewoon een paar leuke bungalowtjes voor terug." door Emile Calon MIDDELBURG - Valse verklaringen hebben geleid tot de definitieve sluiting van de Middelburgse cof feeshop Roxy, zo vindt advocaat G. Beckers. Om dat standpunt te verifiëren, hoorde de Middelburg se rechtbank gisteren twee Fran sen die die valse verklaringen te genover de Walcherse politie zou den hebben afgelegd. Het gaat om twee mannen die, sa men met een derde vriend, op 1 september vorig jaar Vlissingen en Middelburg aandeden om soft drugs in te kopen. Volgens hun verklaringen kochten ze eerst elk vijf gram in een Vlissingse coffee shop. Kort na hun vertrek uit die shop werden ze aangehouden door de politie, maar die Vlissing se agenten vonden tijdens een rou tinecontrole geen drugs. Vervol gens gingen de drie naar Middel burg om in Roxy elk vijf gram soft drugs te kopen. Een paar honderd meter na hun vertrek uit die shop werden ze wederom aangehouden en trof de politie bij de vriend ruim dertig gram softdrugs aan. De drie verklaarden destijds tegen over de politie dat ze die drugs bij Roxy hadden gekocht. Dat was voor burgemeester Schouwenaar een reden die coffeeshop te sluiten omdat dat de vierde overtreding van de gedoogregels zou zijn ge weest binnen een paar jaar tijd. Gisteren bezwoeren de twee dat ze destijds hadden gelogen om te voorkomen dat hun vriend in de problemen zou geraken. Vorig jaar oktober hebben ze dat op verzoek Twee Franse drugstoeristen ko- men terug op eerdere verklarin gen op basis waarvan coffeeshop Roxy in Middelburg definitief is gesloten. MIDDELBURG - Een 53-jarige man uit Amersfoort is gisteren op de Markt in Middelburg aangehou den omdat hij naar de mensen op de terrassen liep te schreeuwen. Hij is ter ontnuchtering ingeslo ten. van een kennis van de eigenaar van Roxy ook al tegenover Beckers verklaard. Maar tot diens verba zing werden die verklaringen gene geerd. Hij had verwacht, zo zei hij tegen bestuursrechter G. Nomes, dat Middelburg die beide mannen wel als getuige zou opgeroepen om precies te weten te komen wat er zich bij Roxy had afgespeeld. De twee verklaarden ook dat ze na hun tweede aanhouding een infor meel gesprek voerden met een re chercheur. Die zou gezegd hebben dat hun vriend een risico liep als ze zouden verklaren dat alle drugs van hem waren. Nomes wil op kor te termijn nu ook die agent horen. Daarna bepaalt hij of de sluiting van Roxy wel of niet terecht is. Ambtenaar J. Groenenberg van de gemeente is ervan overtuigd dat de eerste verklaring van de Fran sen de juiste is. Hij vindt het vreemd dat ze bereid zijn om twee maal naar Nederland te komen om Roxy te beschermen. exclusieve woninginrichting havenpark 28 - zierikzee 0111 413727 I www.langeuus.nl NIEUWE-TONGE - Aan de Molendijk in Nieuwe-Tonge hebben brand weer en politie maandagmiddag een 72-jarige man gered. De man lag in een kamer op de bovenver dieping. De etage stond vol rook, die waarschijnlijk is ontstaan om dat een doek over een theelichtje was gelegd. De bejaarde bewoner is overgebracht naar een zieken huis en voor verdere opvang over gedragen aan een zorginstelling. OOST-SOUBURG - De politie heeft gisteravond rond zes uur een man (41) aangehouden die dronken en bewusteloos in de berm lag in Oost-Souburg. De man, van wie de woonplaats niet bekend is, werd naast zijn fiets aangetroffen aan de Ritthemsestraat, tussen het viaduct en de oprit richting Mid delburg. Een ambulance heeft hem naar Torentijd gebracht. VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don derdag 5 juni 2008 om 10.00 uur zul len op het adres Amundsenweg 51-53 te Goes t.l.v. PRONOVA INTERIEUR- BOUW EN PROJECTINRICHTING B.V. diverse roerende zaken, waaron der kantoorinventaris, in het open baar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toe wijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW (bezichtiging uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2, Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes DeurwaardersKantoor j Zeeland vlissingen - In Ritthem, Oost-Sou burg en in Vlissingen is ruim 4500 euro opgehaald met de Anjercollec te. De Anjercollecte is onderdeel van het Prins Bernhard Cultuur fonds. De opbrengst gaat naar cul tuur en natuurbehoud. eurwaardersKantoor j Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE. Op don derdag 5 juni 2008 om 15.30 uur zul len op het adres De Poort 22, Rilland (van Hoek B.V.) t.l.v. M.Culha een Volkswagen Caddy, kleur wit, met kenteken VP-XT-01 en een pers.auto Oldsmobile Delta 88, met kenteken 18-XL-DN in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW(bezichtiging 1/4 uur voor de verkoop). Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes middelburg - Het verjaardagsfeest je van de studente van de Hoge school Zeeland eindigde in een po litiecel. De twintigjarige Vlissingse fietste in de vroege uren van de 16e maart, na haar feestje, door het rode licht. Toen een agente haar daarover aansprak, en zonder succes om haar identiteitskaart vroeg, schold de dronken studente haar uit voor 'bitch'. Vervolgens verzette ze zich hevig tegen haar aanhouding. Daarbij krabde en beet ze de bewuste agente. Als ge volg daarvan zat ze bijna veertig uur vast in Torentijd. De jonge vrouw bekende gisteroch tend tegenover politierechter A. Ente dat ze die nacht volkomen fout had gehandeld. Volgens haar advocate wist de studente niet dat een identiteitskaart verplicht is en was ze nogal dronken omdat ze geen ervaring heeft met alcohol. Officier van justitie W. Smeenk eiste een boete van 260 euro. Vol gens haar had ze nog hoger kun nen gaan, maar vond ze dat de stu dente met dat bedrag voldoende gestraft zou zijn. Ente vond het echter te hoog en legde een boete van 260 euro op waarvan 160 voor waardelijk. door Emile Calon middelburg - Nadat ze het enkele jaren geleden uitmaakte met haar toenmalige vriend, belandde een jonge Vlissingse vrouw in de pro blemen. Haar ex bleef haar achter volgen en zou zelfs er de oorzaak van zijn dat haar huisje afbrandde, zo vertelde ze gisteren aan de Mid delburgse politierechter A. Ente. Sinds die brand leefde ze lange tijd min of meer permanent met haar nieuwe partner in een auto. Om het warm te krijgen, tankte ze ze ker veertig maal zonder af te reke nen. Voor twee van die 'gratis' tankbeurten, in Rilland en Krab- bendijke, moest ze gisteren voorko men. Ook zou ze een verboden wapen in haar bezit hebben ge had, een gasdrukpistool. Raadsman W. Bos pleitte voor aan houding van de strafzaak omdat hij vindt dat de vrouw goed bege leid moet worden. De rechtbank kan echter alleen die begeleiding opleggen als er een rapport ligt van de reclassering waarin aangege ven wordt hoe die begeleiding vorm moet krijgen. Ente was het eens met de raadsman en bepaal de dat de vrouw in augustus weer moet voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28