Zeeland PZC 'School onder prijs verkocht' Presentatie plannen Molenwater 25 Eén tip over Panta Rhei Duikers in de bouwput WALCHEREN Een warmtelek in een gebouw is in een oogwenk ontdekt 31 Park Poëzie in Middelburg beleeft zijn eerste lustrum 33 Doorbraak op de Markt Middelburg verkiest 'maatschappelijk boven financieel belang'. Zwemles Woensdag 4 juni 2008 Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - In het voormalige café Nationaal aan de Markt onderdeel uit van het plan. Boven de winkels worden acht ap- druk gebouwd. Ook hier komt een nieuwe modezaak. Het is in Middelburg is een gat geslagen. De gevel ligt eruit. In het partementen gebouwd. Café Nationaal ging begin dit jaar plot- de bedoeling dat die winkels de schakel gaan vormen tussen pand komen twee modewinkels. Die strekken zich straks uit seling dicht. de winkelgebieden in de Lange Delft en de Langeviele. tot aan Plein 1940, want ook het voormalige café Flaix maakt Ook op de hoek van de Markt met de Gravenstraat wordt foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het voormalige gym nasium aan de Latijnse School straat in Middelburg is verkocht aan Woongoed. De woningcorpo ratie had bij de openbare inschrij ving niet de hoogste prijs gebo den. Toch besloot de gemeente Middelburg om de school aan Woongoed te verkopen. „Het maatschappelijke belang weegt voor ons zwaarder dan het finan cieel belang", zegt wethouder Al- bert de Vries (PvdA). Woongoed wil het pand verhuren VLISSINGEN - Bij de politie is één tip binnengekomen over de over val op strandtent Panta Rhei in Vlissingen in de nacht van zondag op maandag. „Dat is erg mager", vindt politiewoordvoerder Alwin Don. „Als mensen nog wat infor matie hebben, zouden ze ons - en de persoon die aanwezig was - erg helpen." De medewerker was zelf niet in staat om een duidelijk sig nalement van de daders te geven. aan het Center for Transatlantic Studies, een instituut dat gelieerd is aan de Roosevelt Academy. Aan dat instituut kunnen veertig stu denten studeren. Twee jaar geleden constateerde de rekenkamer dat de verkoop van ge meentelijke panden aan derden niet transparant verloopt. Veel ver kopen vonden onderhands plaats, stelde de rekenkamer. Het advies was om voortaan panden via een open biedprocedure te verkopen. De gemeenteraad nam die aanbe veling over. „We hebben deze procedure dan ook gevolgd omdat de rekenkamer dat heeft geadviseerd", zegt De Vries. „Vervolgens heeft de hoog ste bieder zich teruggetrokken. Er was uiteindelijk nog een verschil van enkele tienduizenden euro's. Wij zijn van mening dat het in dit geval terecht is om het niet aan de hoogste bieder te gunnen, omdat hierdoor een voor de stad belang rijke ontwikkeling in gang gezet kan worden." Arjen de Pagter van De Pagter vast goed was één van de andere in schrijvers. Hij vindt het niet eerlijk dat er een hele procedure wordt opgetuigd, terwijl de gemeente blijkbaar toch al van plan was om De gemeente Middelburg heeft het oude gymnasium aan de La tijnse Schoolstraat verkocht aan Woongoed. De woningcorporatie was niet de hoogste bieder. het pand aan Woongoed te verko pen. „Andere inschrijvers hebben moeite gedaan om het pand te kunnen kopen", zegt hij. „We moesten de bestemming voor het pand opgeven." Zelf wilde hij het pand opknappen en een woon- werkbestemming geven. Het pand dat is verkocht, is een deel van de voormalige school. De rest heeft de gemeente al eerder verkocht aan architect Ben Westen burger. Die gaat dat gedeelte ver bouwen tot woning en kantoor. Woongoed zou de rest, een rijks monument, voor 495.000 euro hebben gekocht. De gemeenteraad moet in juni de finitief besluiten ofWoongoed het pand mag kopen. MIDDELBURG - Vandaag beginnen duikers met het schoonmaken van de bodem van de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg. Met een grote waterstofzuiger wordt de bo dem gepoetst. Pas als de bodem schoon is, kunnen de nieuwe la gen beton in de put. Op 23 juni wordt de eerste laag gestort. Voor de bouwvak is het eerste deel van het werk klaar. Volgend jaar gaat het water uit de put. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Volgende week don derdag presenteert de gemeente Middelburg de plannen voor het Molenwater. Volgend jaar vertrekt Miniatuur Walcheren naar de Mor- tiere. Het gebied moet dan een nieuwe bestemming krijgen. De presentatie is tijdens een extra ver gadering van de wijktafel binnen stad in de Stadsschouwburg. De Socialistische Partij is onlangs een actie begonnen voor de aanleg van een stadspark op de plaats van Miniatuur Walcheren. De actie is een groot succes: heel veel mensen in de binnenstad hebben de actie poster inmiddels achter hun raam hangen. Of er ook een park komt, is nog niet duidelijk. Eerder is het Molen water genoemd als locatie voor de bouw van een nieuw theater. Ook is al geopperd om er appartemen ten te bouwen in de stijl van de ap- partementenblokken die nu tus sen de Zuidsingel en het Molenwa ter staan. Miniatuur Walcheren vertrekt naar de Mortiere. Daar wordt een nieuw miniatuurpark gebouwd, vlak naast het nog te openen voet balmuseum en het Zeeuws Evene menten Podium (ZEP). Miniatuur Walcheren wil voor volgend sei zoen open. Het voetbalmuseum volgt een halfjaar later. De extra wijktafel begint om 19.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl De zin om te zwemmen was dui delijk niet aanwezig bij de vijfja rige Delano en op alle mogelijke manieren probeerde hij er onder uit te komen. Eerst klaagde hij over vermoeidheid. Vervolgens beloofde hij 'volgende week twee maal zo hard te zwemmen, als hij vandaag niet hoefde'. En met 'ik heb pijn in mijn buik en aan mijn benen' deed hij een ultieme poging onder de zwemles uit te komen. Maar mama was onver biddelijk. Er moest en zou wor den gezwommen. Tenslotte ver zuchtte hij: „Dan slik ik maar een parasolletje tegen de pijn." En met zijn zwemspullen in zijn hand slofte hij achter zijn moe der aan, naar de zwemles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27