Economie Werkwilligen vinden maar geen baan deOndernemer„i PZC Justitie doet inval bij Dow Benelux vanwege milieu-incidenten Blijf ik op de hoogte van het JÊÊÊk ondernemersnieuws uit mijn regio? Uw krant tijdens uw vakantie "Nederlandse bedrijven kalm onder kredietcrisis' Onder werklozen in probleemwijken veel werkwilligen. Deel administratie in beslag genomen, geen mensen aangehouden. Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice lees vind leef PZC Woensdag 4 juni 2008 15 DEN HAAG - In de veertig door het kabinet aangewezen probleemwij ken wonen ongeveer 60.000 men sen die wel willen werken, maar niet aan de slag komen. De rede nen daarvoor verschillen per stad en per wijk, blijkt uit een studie van de Raad voor Werk en Inko men en Institute Nicis, die van daag wordt gepubliceerd. De RWI wil enkele steden een op maat gesneden proefjproject aan bieden waarmee de kansen en pro blemen van werkwilligen in aan- dachtswijken in beeld worden ge bracht. De volgende stap is hen aan een baan te helpen. Volgens het rapport gaat het om mensen met een onvoldoende of verkeerde opleiding, of die na tal van pogingen werk te vinden moe deloos zijn geworden. Soms den ken de werklozen dat ze 'toch te Uit een studie van de Raad voor Werk en Inkomen en Institute Ni- cis blijkt dat in achterstandswij ken veel werklozen wonen die graag willen werken. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Een multidisciplinair milieuteam onder leiding van de bovenregionale recherche Zuid-Ne derland heeft gisteren een inval ge daan bij Dow Benelux in Terneu- zen. De actie vormt onderdeel van een strafrechtelijk onderzoek te gen het bedrijf Dow zou de voor bije jaren vergunningsvoorschrif ten hebben overtreden bij verschil lende milieu-incidenten. Bij de doorzoeking werd een deel van de administratie in beslag ge nomen. Er werden geen personen aangehouden. Dow liet bij monde van voorlichter Matthijs van Meer- veld weten 'niet blij te zijn met de actie'. „Maar", voegde hij er aan toe, „we hebben alle medewerking Marktbericht Markt Goes. Aardappelen: frites geschikt 9,25-10,75. Ex port 9,50-11,00. Uien: zaaiuien 30 Grof droog uit de schuur geen notering meer. Zaaiuien 60 Grof d r oog uit de schuur van oogst 2007. Granen, za den en peulvruchten. Tarwe maal 175,- per ton. Tarwe voer 175,- per ton. Brouwgerst 220,- per ton. Voergerst 185,- per ton. Blauw maanzaad: 3650,- per ton. Karwijzaad 1.450,- per ton. Kapucijners 650,- per ton laatste notering. Bruine bonen 700,- per ton laatste notering. Fourage. Tarwestro Grote pakken uit de schuur 110,-130,- per ton. Tarwestro Kleine pakken uit de schuur 125,-140,- per ton. Gerstestro grote pakken uit de schuur 95,-110,- per ton. Gerstestro kleine pak ken uit de schuur 115,-125,-per ton. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. oud' zijn of'toch de verkeerde ach ternaam' hebben. Per wijk moeten de kansen op deelname aan de arbeidsmarkt worden bezien en waar nodig ver beterd. Volgens RWI en Nicis gaat het om tien procent van het volledige zo genaamde 'onbenutte arbeidspo tentieel' in Nederland. De werkwil ligen in de aandachtswijken wo nen vooral in de vier grote steden - ongeveer 50.000 - omdat daar de meeste probleemwijken zijn gecon centreerd. RWI en Nicis zijn tot hun schattingen gekomen op basis van analyse van cijfers van het CBS. De betrokken wethouders in alle achttien steden met aandachtswij ken krijgen van RWI en Nicis een aanbod om na te denken over een proefproject in hun gemeente. De vandaag verschenen analyse is een vervolg op het advies 'De Wijk Inc.' dat de RWI afgelopen najaar aan het kabinet uitbracht. Daarin stonden voorstellen om de economische bedrijvigheid in aan dachtswijken te vergroten, zodat mensen sneller in hun woonomge ving werk zouden kunnen vinden. Het kabinet komt naar verwach ting binnenkort met een reactie hierop. Gericht op succes AMSTERDAM - Nederlandse onder nemers zijn relatief laconiek over de kredietcrisis. Een vijfde zegt ge volgen te ondervinden van de cri sis op hun bedrijfsvoering. Alleen in Zweden ligt dit percentage la ger. Dat blijkt uit onderzoek van kredietverzekeraar Atradius onder 2500 bedrijven in tien Europese landen, Australië en Nieuw Zee land, Mexico en de Verenigde Sta ten. In de VS ligt het percentage bedrij ven dat last zegt te hebben van de kredietcrisis met 68 procent ruim drie keer zo hoog. Ook in Mexico (60 procent), Italië (58 procent), Groot-Brittannië (46 procent) en Spanje (44 procent) ondervinden ondernemers veel hinder. Directeur Bert Bruning van Atradi us denkt een verklaring te hebben voor het optimisme van de Neder landers. „Nederland is een echte handelsnatie, we gaan uit van ei gen kracht en richten ons op ie kansen." Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie bent kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: A) Doe iemand anders een plezier met uw krant Gratis bezorging binnen ons verspreidinqsqebied B) Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Gratis bezorging binnen ons verspreidingsgebied Buiten ons verspreidings gebied tegen portokosten ciüa verleend en zijn in afwachting wat er verder uitkomt." Justitie en Dow konden niet vertel len waarom juist nu een onder zoek wordt ingesteld. Dow ont kent niet dat er de voorbije jaren incidenten zijn geweest. „En feite lijk is elk incident waarbij stoffen vrijkomen die niet in onze vergun ningen vermeld staan, een overtre ding. Neemt niet weg dat we bij elk geval melding gemaakt hebben van incidenten bij de instanties en maatregelen hebben genomen om de gevolgen voor mens en omge ving zo te beperken dat er geen sprake was van gevaar", aldus de woordvoerder. Het onderzoek richt zich op de vraag of relevante milieuwetgeving en veiligheidsnormen zijn overtre den. Bij de incidenten die onder zocht worden, was sprake van de uitstoot van benzeen, kraakgas pro peen en acrylnitrit. C) Haai de f In te wisselen van bij: alle losse verkooppunten in Zeeland zoals o.a. cam pingwinkels, supermarkten boekwinkels en kiosken Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Ik maak gebruik van de vakantieservice: Voorletters:Tussenvoegsel: Het tijdelijk bezorgadres is: Voorletters:Tussenvoegsel: Achternaam: Om Ov Achternaam: O m Ov Adres: Camping/hotel* Postcode: Kamernr*: Plaats: Adres: Telefoon: Postcode. E-malladres: Plaats: Geboortedatum: Ik kies voor het volgende: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant B O Vakantieadres in Nederland* C O Vakantiewaardebonnen Vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. Telefoon: Het betreft de periode: van: t/m Indien van toepassing Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC, Afdeling Lezersservice, o.vv. Vakantieservice, Postbus 31, 4460 AA Goes De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voordat u op vakantie gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15