Meningen Walging om Mugabe-show in Rome PbJB s/°3& [3SL0GGI SLIPS, klM' Q GRATIS sbo@ President straatarm Zimbabwe logeert in suite van 900 euro. Tekort ziekenhuizen 2 Bedrijfsongeval Economie Mensenrechten Voetbaai? beetje bijklussen deze zomer? v_ 2 BEHA'S OF TOPS NU 5 KORTING PZC Woensdag 4 jurii 2008 1 1 De Zimbabwaanse dictator Robert Mugabe luistert naar een spreker op de VN-top in Rome over de voedselcrisis. De president van het straatarme Afrikaanse land verblijft in een vijfsterrenhotel. foto Chris Warde-Jones/EPA door Carel Coseling President Robert Mugabe is gisteren gearriveerd in zijn vijfsterrenhotel in Rome om een voedseltop bij te wonen. Thuis in Zimbabwe zorgt een inflatie van too duizend pro cent per maand voor gierende ar moede. Onlangs gooide Mugabe hulporganisatie Care zijn land uit. Zijn komst in Rome wordt 'ob sceen' genoemd. Welkom op de voedseltop in Rome is de Afrikaanse dictator allerminst De suite kost 900 euro per nacht. Maar daar heb je dan ook een ruim vertrek voor met Venetiaan- se kroonluchters, een marmeren schouw, antieke meubelen, een parketvloer alsmede een badka mer met jacuzzi. Ambasciatori Palace hotel Rome noemt zichzelf graag 'Het paleis van de ambassadeurs'. Gelegen aan de Via Veneto hartje Rome geldt het als één van de meest luxueuze hotels in de Italiaanse hoofdstad. Gebouwd tussen 1900 en 1905 wordt het vijf sterrenhotel gekenmerkt door klassieke stuc- co-plafonds, granieten pilaren uit Brazilië, marmeren mozaïekvloe ren en gevlochten stalen trapleu ningen. Hier verblijft de Zimbab waanse president Robert Mugabe sinds maandagavond. Tezamen met zijn vrouw, een handvol ge trouwen en een eigen kok, inclu sief etenswaren voor de hele week. Aanleiding vormt een driedaagse conferentie die de VN-land- bouworganisatie FAO organiseert over de voedselcrisis in de wereld. Formeel hadden Mugabe en zijn begeleiding niet in Rome mogen zijn. De EU besloot in 2002 hem voortaan de toegang te weigeren vanwege de schending van de mensenrechten in zijn land. Om dat het een door de VN georgani seerde conferentie betreft, en de VN de deelnemers uitnodigde, kon Mugabe deze keer toch naar Rome reizen. Welkom is de Afri kaanse dictator allerminst. De Au stralische minister van buitenland se zaken Stephen Smith noemde het 'obsceen' dat de man die zijn volk van honger laat sterven nu in Rome is. Minister Bert Koenders (Ontwik kelingssamenwerking) liet weten Mugabe persoonlijk verantwoorde lijk te houden voor de absurd ho ge voedselprijzen en afgrijselijke ar moede in Zimbabwe. „Wij zullen hem negeren", aldus Koenders vanuit Rome. Mugabe zal zich er weinig van aantrekken. Hij laat zich onder politiebegeleiding per luxe auto door de stad rijden. Op de conferentie mag hij tien minu ten spreken. Net genoeg om het koloniale Westen opnieuw de schuld te geven van de wantoe standen in zijn land. Dat hij er staat als verliezer van de eerste ron de van de presidentsverkiezing op 29 maart in Zimbabwe, deert Mu gabe niet. Via zijn staatssecretaris van informatie, Bright Matonga, herinnerde hij eraan dat hij nog steeds president is en dat ook nog vijf jaar zal blijven. Mugabe is er heilig van overtuigd op 27 juni de tweede ronde van de presidents verkiezing te winnen. Hoe zeker hij van zijn zaak is blijkt uit het feit dat hij de humanitaire organi satie Care International vlak voor zijn vertrek naar Rome verbood nog langer voedselhulp te geven aan een half miljoen Zimbabwa- nen. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Mooi hé, het ziekenhuismanage- ment kwam vorige week met een klein berichtje dat er financiële te korten zijn. Dit is typisch één van de trucjes waar managers zich van bedienen, wees gerust, er komen nog veel meer 'berichtjes' van de ze lieden met hun zelf gecreëerde dikbetaalde banen. De bedoeling van dit bericht is om het perso neel verder onder druk te zetten want 'Walchje' en 'Goesje' hebben hen toch in hun eer aangetast. Donderdag 29 mei werd bekend dat er een tekort is van vijf mil joen euro! De oplossing om mini maal drie miljoen maar waar schijnlijk vijf miljoen te besparen is om de managementlaag op te heffen. Daarnaast is er een nieuwe directie nodig, deze directie kan men vinden in Amsterdam. Het Slotervaart ziekenhuis wordt sinds drie jaar geleid door een uiterst be kwame directrice met een kleine staf die het gepresteerd heeft om het van een verliesgevend zieken huis tot een winstgevend bedrijf te maken. Deze vrouw die dage lijks op de werkvloer aanwezig is heeft er ook voor gezorgd dat er meer verpleegkundigen aan het 'bed' zijn en het ziekteverzuim on der het personeel is met 50% ge daald. Graag wil ik GS verzoeken om deze mogelijkheden te onder zoeken. Ronald Vonk Singel 162, Vlissingen Wie betaalt de kosten van een be drijfsongeval? (PZC, 29-05). Mel den, melden en nog eens melden. Zonder heden geen verleden. Nu ben ik nog van dat soort dat in Do- dewaard stage heeft gelopen. Dode- waard is dicht en wat heb ik daar van geleerd? En wat heeft de PZEM/EPZ er van geleerd? Zo be gon mijn reactie (4-12-2006) op een bericht in het EPZ personeels blad Zeedijkers en ik moet nu nog reactie krijgen van EPZ. In de prak tijk is het zo dat het slachtoffer van een bedrijfsongeval het gelag betaalt met zijn lichaam en zijn portemonnee. Heb je gezondheids klachten, dan komt dat altijd van zelf. Uit correspondentie met de vakcentrale citeer ik 'Er is kortom geen medisch causaal verband en geen juridisch causaal verband'. En toch zit je met gezondheids klachten en ben je lange tijd ziek thuis geweest en dat komt alle maal zomaar vanzelf Gerard. M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Wat een paniekberichten over de Zeeuwse economie. Vreemd dat de Rekenkamer geen antwoord kan geven op de vraag of het werk gelegenheidsbeleid van de provin cie van 1997 tot 2006 succesvol was. De ontwikkeling van het aan tal werklozen is tenslotte graadme ter voor de werkgelegenheid en voor de economie, en die heeft zich buitengewoon goed ontwik keld. Een volgende vraag is die van de continuïteit. Waarom nu pre cies de economie op oranje/rood staat, komt helemaal niet naar vo ren. Is het het gebrek aan mensen of de stilstaande groei? Stilstaande groei lijkt me een oplossing voor de zwaar overspannen arbeids markt. Gezien de kritiek van de Re kenkamer op het provinciale be leid is het misschien een idee de focus op economische groei te (her)ijken. Zijn de stijgende prij zen (o.a. olie) de oorzaak, is dit een extra reden grootschalige in vesteringen uit te stellen, en eens af te wachten hoe de 'wereld' zich ontwikkelt. Hester M. van Rees Marktveld 7, Kloetinge Het is altijd heel vreemd. In Neder land kan iedereen zijn afschuw to nen over de mensenrechten in Chi na, India, Pakistan enzovoort. Kle ding die met kinderhanden ge maakt wordt, luidkeels geven we blijk van onze afschuw daarover. Ondertussen worden de produk- ten van de Joodse illegale nederzet tingen op Palestijns grondgebied, volop Nederland ingevoerd. Deze zijn officieel verboden in Neder land, maar de winkels liggen er vol mee. Hoor je daar iemand over, nee, daar wordt over gefluisterd, want als de Israël-lobby over je heen valt heb je geen leven meer. Daar durft niemand zich over te ui ten, want dan is men bang zijn baan te verliezen, subsidie kwijt te raken, de media over je heen te krijgen op negatieve wijze, enzo voort enzozvoort. Wie is er eigen lijk de baas in Nederland. Is dat on ze grondwet, of is dat de Israël-lob by. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg De Afgod Baal was ook al een gro te miskleun en dat is met voetbal al jaren niet anders. Ik ga het maar niet hebben over wat het de belas tingbetaler kost en dat wat ik op de buis zie niets met voetbal te ma ken heeft, maar in de PZC van za terdag ging het weer een stukje verder. Daar werd geopperd dat de kinderen na een belangrijke wed strijd later naar school mogen gaan. Jawel, zeker en gewis was dit een serieus bericht. Laten we voor al ook met deze belachelijke acties gaan beginnen. Zo leer je een kind duidelijk waar de prioriteiten in het leven liggen. Net als met Sinter klaasavond. Ik vraag me af of dit voorstel van een ouder kwam die zelf uit een wat labiel nest afkom stig is of van een leerkracht die wel van voetbal houdt. Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl Geldig voor alle modellen en kleuren van 29 mei t/m 30 juni 2008 of zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11