Eerste lustrum JKW Veiling «slowfood Matthijsse Lekker, puur en eerlijk eten Op 17 en 18 mei beleefde Zeeland de eerste Terra Madre Neder land. In de Abdij te Middelburg maakten de vele bezoekers in een ongedwongen sfeer kennis met een grote diversiteit aan ambachtelijke streekproducten van producenten uit Nederland en België. MIDDELBURG - Het evenement was een ontmoetingsplaats voor kleinschalige producenten die ervaringen met elkaar willen delen. Daarnaast kunnen belangstel lenden tijdens kennismaken met die pro ducenten. Zij kunnen de producten van vissers, boeren, tuinbouwers, slagers, bak kers, imken, wijnbouwers, brouwers en anderen proeven en met hen in discussie treden. Terra Madre Nederland 2008 is georganiseerd door de beweging Slow Food Nederland, een non-profit organisa tie voor ecogastronomie, die sinds haar oprichtingsvergadering op de tweede dag van dit Zeeuwse evenement officieel Ver eniging Slow Food Nederland heet. In Convivia (lokale afdelingen) komen leden bijeen om de genoegens van lekker, puur en eerlijk eten te delen. Wereldwijd kent Slow Foods meer dan 100 Convivia. In Nederland zijn er inmiddels veertien ac tief. Dat aantal groeit gestaag. Slow Food Voorzitter Jan Wolf: "Eten is een essen tieel deel van ons leven. Voedselkwaliteit is daarom voor iedereen van belang. Slow Food omschrijft die kwaliteit met drie be grippen: Lekker: rijk aan smaak en aroma; Puur: de productie brengt geen schade toe aan het milieu, dierenwelzijn en de mens; Eerlijk: alle betrokkenen bij het productie Het eerste lustrum van de JKW Veiling wordt gehouden op vrijdag 14 november in Grand Hotel Arion aan de boulevard te Vlissin- gen. Het lijkt allemaal nog ver weg, maar de leden van de Junior Kamer Walcheren zijn al druk doende met de voorbereidingen van deze specia le editie. De sponsorwerving is in middels aangevangen en in septem ber zal de traditionele veilinggids verschijnen. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - De JKW Veiling is een van de grootste zakelijke trefpunten van Zeeland. De opbrengst van de kavelstuk ken komt ten goede aan Zeeuwse goede doelen. De ambassadeurs van de vijfde edi tie van de JKW Veiling zijn Commissaris der Koningin Karla Peijs, burgemeester Wim Dijkstra van Vlissmgen en Delta-di recteur Peter Boerma. Zij zullen hun goe de doel zo optimaal mogelijk promoten bij de potentiële kopers van de gevarieerde en spraakmakende kavels. Karla Peijs steunt Stichting Behoud Hoogaars, Peter Boerma de Stichting Palazzoli en Wim Dijkstra een nog nader te definiëren project van Sport Zeeland. De bevlogen veilingmeester Ab Verhage is wederom van de partij, evenals toezichthouder Manëlle Buijs. Gastheer Joost van Damnie van Hotel Arion (tevens proces ontvangen een rechtvaardige ver goeding voor werk. Slow Food staat voor een ongehaaste manier van leven, te be ginnen met eten en drinken. Slow Food producten danken hun naam aan de lang zame bereidingswijze die zij nodig heb ben." Tijdens de openingsceremonie lichtte Pa- JKW-lid) zal samen met de veilingmeester het evenement op levendige wijze becom mentariëren. "Vanwege het lustrum gaan we een aantal zaken wat anders doen. We gaan het eve nement wat exclusiever maken: een luxer diner, cocktails, meer feestelijkheden, ex clusievere kavels. Daarnaast zal het spekta kel plaatsvinden in een ruimere setting, waardoor we meer gasten kunnen begroe ten. Behalve speciale duurdere kavels, zijn er eveneens diverse kavels voor belangstel lenden die geen grote bedragen willen uit geven", aldus Machteld van der Slot, voorzitter van de JKW Veilingcommissie. Het JKW-programma start om 17.00 uur en duurt tot na middernacht. "We zijn vo lop aan de slag. We hebben de 'leaflet' klaar en zijn druk doende met het benade ren van sponsoren en kavelaanbieders. Ook hebben we een hele nieuwe huisstijl, zoals te zien is op onze website, in de leaf let en (straks) in de veilinggids en op de toegangskaarten. Trouwe hoofdsponsoren als Jumbo Offset (die net als vorige jaren de veilinggids zal vervaardigen), Delta, oio di Croce, secretary Board of Directors Slow Food International de betekenis van 'lekker, puur en eerlijk' toe in de context van de mondiale voedselproductie en - consumptie. Jan de Wolf onderstreepte het belang van deze eerste Terra Madre Ne derland 2008 voor ons land en kondigde de oprichting aan van de Vereniging Slow Schipper/OAZ, Grand Hotel Arion, Ra bobank en Adriaanse van der Weel hebben inmiddels al weer toegezegd de JKW Vei ling te willen ondersteunen. Nieuwe hoofdsponsoren zijn Boom en Buijs Partners." Machteld van der Slot, in het dagelijks le ven consultant procesmanagement bij SKF Food Nederland. Op het Streekproductenplein kon de be zoeker kennismaken met ambachtelijke kazen, groenten, vruchten, chips, jam, ijs, worst, vis, vlees, sappen enzovoort. De Smaaktheaters waren het toneel voor Asset Management Services, legt uit dat het niet mee zal vallen om de opbrengst van 2007 te overtreffen. "De opbrengst was vorig jaar om precies te zijn 61.443 euro. Ons streven dit jaar is niet zozeer om dit te overtreffen, als wel om er een heel mooi en geslaagd evenement op hoog ni veau van te maken waar zakelijk Zeeland proeverijen, kennisoverdracht en -uitwis seling met deskundigen, onder meer in de vorm van workshops. Producten die daar de revue passeren zijn bijvoorbeeld geiten kaas, jam, bier, walnoten, brood, snel- kooktarwe, ham, Oosterscheldekreeft en wijn. In het Producentencafé wisselden produ centen van gedachten over actuele slow foodthema's. Ten slotte was er elke dag een forumbij eenkomst. Op de eerste dag spraken des kundigen uitgebreid over de toekomst van smaakeducatie in Nederland. De forum bijeenkomst op de slotdag ging over de vraag of hygiëneregelgeving nuttig, nood zakelijk of juist een belemmering is. Terra Madre Turijn Terra Madre Nederland sluit aan op de succesvolle internationale Terra Madre bijeenkomsten die Slow Food elke twee jaar in Turijn organiseert, gelijktijdig met de beroemde Salone des Gusto. Sinds de eerste bijeenkomst in 2004 is er een we reldwijd netwerk ontstaan van kleinschali ge producenten, vissers, ambachtslieden, voedselgemeenschappen, koks en univer siteiten die lekker, puur en eerlijk voedsel voorop stellen. Na deze première in Mid delburg staat Terra Madre Nederland op de kaart. Het enthousiasme van de deelne mers en de bezoeker* is voor de kersverse Vereniging Slow Food Nederland onge twijfeld een stimulans om het Turijnse voorbeeld te blijven volgen: met in 2010 een tweede editie van Terra Madre Ne derland. mm.sloufood.nl wufw. terramadre2008nl gezellig kan netwerken." Dit jaar houdt de Junior Kamer Walcheren op vrijdag 6 juni in Veere ook een Haringparty, samen met d'Ouwe Werf. Karla Peijs zal het eerste vaatje veilen voor het goede doel: de Stichting Behoud Hoogaars. wufw.jkwueiling.nl Accountants Badhuisstraat 28 4381 LS Vlissingen 10118-416 961 F 0118-413 253 info@deklerk-matthijsse.nl www.deklerk-matthijsse.nl De lustrumeommissie van de JKW Veiling: v.l.n.r: Maehteld van der Slot, Debbie Smit, Joop Maas, Tatiana Booi. Den nis de Nooijer; Alexander Dijkwel. Danny Boer. Op de foto ontbreekt Ellen Akkerman. Foto: Lies Davidse Fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 110