MKB-Zeeland realiseert nieuw Kernenprogramma m diversen» Hampshire Hampshire Holel - Churchill Terneuzen Hampshire Inn - City Terneuzen U bent bij de Hampshire Hotels Terneuzen: "More than Welcome...!" www.hampshire-hotels.com Met deze vier woorden typeerde Mart Smeets Lance Armstrong, de wielrenner die een kwaadaardige tumor met uitzaaiingen overleefde, terugkwam in het wielercircuit en vervolgens zeven achtereenvolgende edities van de Tour de France won. Never ever give up door Loes van der Hoeven GOES - In 1997 organiseerde Lance Arm strong, net genezen verklaard, de eerste Ride for the Roses in Texas. Waarom ro zen? Die traditie bestond al voor zijn ziek te. Elk vooijaar fietste Lance met vrienden door de heuvels van Texas. De winnaar kreeg een dozijn rozen. Na zijn ziekte wilde hij met fietsen fond sen werven voor kankerpatiënten. Dat deed hij met de Ride for the Roses. Zijn doel, geld inzamelen voor kankeronder zoek, blijkt een inspirerend initiatief. Ride for the Roses is inmiddels een begrip in de wielerwereld. In vele landen over de hele wereld wordt deze tocht georganiseerd. Het is geen evenement met een wedstrijd element, maar een fietstocht met voor ie dere deelnemer aan de finish een rode roos. De roos staat symbool voor andere waar den in het leven dan geld, bijvoorbeeld voor medemenselijkheid. Iedereen kan aan de Ride for the Roses meedoen In Nederland wordt de Ride for the Roses al sinds 1998 elk jaar gereden. Op 31 au gustus 2008 vindt de elfde en eerste Zeeuwse editie plaats in Goes. Er zijn tochten van 25, 50 en 100 kilometer. Eind april was in theater De Mythe in Goes de kick off van dit spektakel dat met 12.000 deelnemers alle voorgaande edities over treft. Forumdiscussieleider Mart Smeets: "Dat verdient wel een heel bijzondere sponsoring...' Twee doelen Burgemeester Dick van der Zaag van de Gemeente Goes en voorzitter van de stichting 'Ride for The Roses Zeeland 2008' is blij met de enorme belangstelling die er voor de tocht is. Ruim een week na de feestelijke kick off staat de teller op het streefgetal 12.000 deelnemers en wordt de inschrijving uit veiligheidsoverwegingen gestopt. Presen tator en forumdiscussieleider Mart Smeets vertelde dat hij tijdens een uitzending van Studio Sport in 1996 een papiertje in de handen kreeg gedrukt met daarop de on heilstijding dat bij de vijfentwintigjarige topwielrenner Lance Armstrong prostaat kanker is geconstateerd. "Ik heb het be richt voorgelezen met een brok in mijn keel en knikkende knieën. Maar... ik heb ook van nabij mogen zien hoe Lance tegen zijn ziekte vocht en die overwon. Al in 1998 werd hij vierde in de Ronde van Spanje en daarna de grootste wielrenner ooit. Lance Armstrong is hét voorbeeld van: 'nooit opgeven'." Luctor et Emergo Onno Mulder, hoofd Fondsenwerving van KWF Kankerbestrijding: "Een op de drie personen krijgt kanker, heeft onder zoek nog zin? Jazeker! Mede door het feit dat tachtig procent van de donaties wordt besteedt aan onderzoek, geneest nu 55% van alle patiënten. Maar wij zijn er nog lang niet. Ook voor KWF Kankerbestrij ding geldt het Zeeuwse motto 'Luctor et Emergo'." Ben de Pauw, als hoofd bloedtransfusie en Foto: Willem Mieras transplantatie immunologie verbonden aan het Universitair Medisch Centrum Sint Radboud in Nijmegen schetste eveneens een gelijkenis, die tussen de topsporter en de kankerpatiënt. "De eerste strijdt voor de eer, de tweede om te overleven, beiden voor het 'Luctor et Emergo'." www.ridefortheroses.nl MKB Zeeland realiseert concrete projecten waar de ondernemers hun voordeel mee kunnen doen, zoals het nieuwe Kernenprogramma MKB- Zeeland. De bedoeling van het project is dat ondernemers, samen met ge meenten, het economisch beleid bedenken en uitvoeren ter stimulering van het Zeeuwse bedrijfsleven. Het nieuwe Kernenprogramma MKB-Zeeland be oogt te werken aan een ondernemend, innovatief, daadkrachtig en creatief MKB. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - MKB-Zeeland pro jectmanager Sabine Verburg neemt de uit voering van die concrete activiteiten ter hand, die direct zijn gericht op het verster ken van het Zeeuwse midden- en kleinbe drijf per gemeente. Brancheoverstijgende belangenbehartiging op gemeentelijk niveau is hierbij het uit gangspunt. Brancheoverstijgende MKB- activiteiten zijn onder andere het opnieuw activeren van bestaande ondernemersver enigingen, streven naar koepelvorming van ondernemerscollectieven in gemeen ten waar nodig, het professionaliseren van bestaande ondernemerscollectieven en - ad-hoc interventies in samenwerkingsver banden waarin in ieder geval het (georga niseerd) bedrijfsleven en de lokale over heid een rol spelen. De MKB-projectmanager heeft door haar gemeenteoverschrijdende, centrale positie een toegevoegde waarde. Zij verspreidt ideeën en kennis van geslaagde en minder geslaagde projecten in de verschillende ge meenten en werkt mee waar nodig aan een goede opzet en start van projecten. Zij heeft ook een nadrukkelijke rol in het sti muleren van partijen om nieuwe projecten die het MKB ondersteunen op te starten, en heeft zelf ook een belangrijke taak in het genereren van deze projecten en het beschikbaar krijgen van financiële midde len. Door kennis van projecten elders, ook in andere gemeenten, moet de zij bijdra gen aan de succesvolle verbetering van het ondernemersklimaat in Zeeland in het al gemeen en ondersteuning van de onder nemers in het midden- en kleinbedrijf in het bijzonder. De MKB-projectmanager kan ook een rol vervullen in het informeren van onderne mersverenigingen) over het gemeentelijk beleid, regelingen en de gemeentelijke or ganisatie. Economische structuurversterking is hier bij het toepasselijke begrip. Ze dient te vens producten te leveren ter ondersteu ning van de werkzaamheden van onderne merscollectieven. Denk daarbij aan praktische handvatten als een 'Handreiking Hoe bestuur ik een on dernemersvereniging?'. De MKB-project manager kan een coachende rol voor be sturen van ondernemerscollectieven gaan vervullen. Sabine Verburg, projectmanager van het nieuwe Kernenprogramma MKB Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109