Kind is installateur van morgen Optimale service en alle onderwijs» column disciplines onder een dak Rabobank Jog en kele stands op Scaldis B ie stands op Jcaidts iair F.K CLEANING vof www.fkcleaning.nl 15 Caro Dehulsters manager zakelijk Rabobank Hulst Na de verbouwing van het pand aan de Stationsweg in Hulst en de verhui zing van de circa 90 medewerkers van de Rabobank Hulst - vestigingen Hulst, Kloosterzande en Sint Jansteen - wordt in het nieuwe bankgebouw nog opti malere service verleend. Installatiebedrijven komen moeilijk aan technisch geschoold personeel. Het tekort aan vaardige medewerkers is zo groot dat zes installatiebedrijven uit Tholen het probleem letterlijk bij de basis willen aanpakken. Ze hebben op basisscholen in de gemeente Tholen lespakketten uitgedeeld die kinderen moeten interesseren voor techniek. door Dennis Rijsbergen THOLEN - "Je kunt niet vroeg genoeg beginnen", stelt Joran Marks van het Op- leidings- en Ontwikkelingsfonds voor Technisch Installatie Bedrijf (Otib), dat het lespakket heeft samengesteld. "In de gehe le technische branche is het tekort aan per soneel enorm. Het gaat landelijk om zo'n 70.000 mensen die nodig zijn." Het duurt nog wel even voordat de tienjarigen van nu een diploma techniek op zak hebben, maar volgens Marks is het toch noodzake lijk om de alleijongsten nu al voor tech niek te interesseren. "Met het oog op de toekomst moeten we al het mogelijke doen om de branche aantrekkelijk te ma ken. We pakken het probleem zo breed mogelijk aan. We maken niet alleen les pakketten voor basisscholen, we richten onze aandacht ook op oudere kinderen en jongeren en zij-instromers, mensen die zich willen laten omscholen." De zes bedrijven (Pro Industrial Automa tion BV, Jansen Tholen BV, Van Meer BV, Technisch bureau Visser BV, Installa tietechniek Lindhout en Deltatechniek Sint Philipsland BV) hebben zeventien Thoolse scholen benaderd, zegt Andy van de Velde, die het project in Tholen coörd ineert. "De ondernemers hebben de les pakketten zelfbij de scholen aangeboden om zo ook de contacten met de scholen te versterken. Want ook scholen hebben be hoefte om te weten waar bedrijven be hoefte aan hebben en wat er speelt in ver schillende branches, zodat ze er eventueel de lesstof op kunnen aanpassen." Volgens Van de Velden slaat het lespakkettenpro- ject goed aan. "Het is een leuke club on dernemers die elkaar vertrouwen. Want eigenlijk zijn het concurrenten van elkaar, zeker op de arbeidsmarkt. Maar ze zien er het algemeen nut van in. En als het om ta lenten gaat, vangen ze elkaar geen vliegen af. Inmiddels kloppen ook al andere be drijven aan de deur of ze mogen mee doen." Nu of nooit Een van de bedrijven die de lespakketten in Tholen heeft uitgedeeld, is Deltatech niek in Sint-Philipsland. Het is nu of nooit, de jeugd moet interesse in techniek krijgen, stelt ook Marco van Meel van het bedrijf. Anders ligt de branche over enke le jaren op zijn gat. "We merken dat er weinig studenten zijn die voor techniek kiezen." Het bedrijf komt nog wel aan loodgieters, maar elektromonteurs zijn een ander verhaal. "Oudere jongeren kunnen zich relatief gemakkelijk laten omscholen tot loodgieter. Dat gebeurt dus ook. Maar wil je aan de slag in de elektra, dan is een goede vooropleiding echt wel nodig." Vandaar dat Van Meel het lespakket een goed initiatief vindt. "We willen spelen derwijs kinderen enthousiast maken voor ons werk." Deltatechniek gaat nog een stapje verder dan alleen het lespakket aanbieden. "Het hoofd elektra van ons bedrijf is bereid om een spreekbeurt op de scholen te houden. Bovendien kunnen veertien-, vijftienjari gen een paar dagen een snuffelstage bij ons lopen." Het lespakket bestaat uit een paar boekjes waarin op een simpele manier wordt uitgelegd hoe bijvoorbeeld een koelkast of een boiler werkt en wat er alle maal komt kijken aan techniek in een pretpark. "Het is themareeks met spreek beurtboekjes", legt Marks uit. "Ook heb ben we een computerspelletje ontwikkeld: Red Fred. Je moet dan een hamster redden door apparaten in huis op een juiste ma nier aan te sluiten en te gebruiken." "De uideg is heel eenvoudig, maar zelfs vol wassenen kunnen er van leren", vult Van Meel lachend aan. Lokaal Volgens Van de Velden is het niet de be doeling dat het project al te groot wordt. "Het is juist een succes omdat het zo lokaal is. Als het bijvoorbeeld provinciebreed wordt gedaan, heb je de kans dat het zo'n wollig project wordt, waarbij alles over zoveel schijven moet gaan. Nu vergaderen we niet meer dan een uur en gaan we weer verder met waar we goed in zijn, onderne men." Marks van Otib pnjst de zes Thool se bedrijven, die de moeite hebben geno men de lespakketten te verspreiden. "Be drijven en ondernemers zelf vervullen im mers een zeer belangrijke rol om meer techniekstudenten te werven. Ze moeten alle promotiemiddelen gebruiken die er zijn, ze moeten open dagen houden en ac tief zijn richting scholen. Want de kinde ren van nu zijn misschien wel de installa teurs van morgen." Ook scholen kunnen het lespakket bestellen en wel via de website uww.praktischtechniek.nl Caro Dehulsters, manager zakelijk en tevens voorzitter van de bouwcommis sie is hiervan overtuigd. "In het drie verdiepingen tellende gebouw kan de klant voor alles terecht, alle specialisaties zijn onder een dak aanwezig. Zowel ten behoeve van onze particuliere klanten als onze zakelijke klanten". Na de fusie tussen de Rabobanken St. Jansteen, Kloosterzande-Graauw en Hulst Nieuw-Namen werd de afgelopen twee jaar uitgekeken naar een nieu we locatie. Die werd snel gevonden. Het nieuwe pand is goed te bereiken en ligt midden in ons werkgebied. Het biedt veel mogelijkheden om onze klan ten zo optimaal mogelijk te ontvangen en integraal te adviseren. De huidige panden in Hulst en SintJansteen krijgen een bestemming die posi tief is voor de woongemeenschap. Zo is het pand aan de Van Hovestraat 8 gekocht door Woongoed Zeeuws- Vlaanderen. Op deze locatie en op het terrein van de voormalige winkel van de firma Polspoel worden drie groepswoningen voor oudere mensen met een verpleeghuisindicatie en circa twintig seniorenappartementen worden gereali seerd. Het is de bedoeling dat Curamus de zorgverlening voor haar rekening neemt. 'Ook blijft de geldautomaat beschikbaar op de huidige locatie te Sint Jansteen", aldus Caro. Het pand aan de Grote Markt in Hulst is verkocht aan de Gemeente Hulst die een deel van de publieke functies daarin onderbrengt. Ook hier blijft een geldautomaat operationeel. De verbouwingen van het nieuwe pand aan de Stationsweg 14 bevinden zich in de afrondende fase. Vanaf 23 juni kunnen we onze klanten in ons nieuwe pand ontvangen. De officiële opening voor genodigden is op 25 juni en zater dag 28 juni staan onze deuren open voor al onze leden en klanten tijdens een Open Dag. De bouwcommissie heeft een binnenhuisarchitect in de arm genomen. Samen vormen zij het interieur om naar het Rabobank-concept. Aan de achterzijde van het gebouw wordt in dezelfde stijl een archiefruimte bijgebouwd. Het he le gebouw krijgt een Rabobank-uitstraling het zal er bruisen van activiteiten. Uiteraard wordt u geregeld geïnformeerd over de komende activiteiten. Caro ervaart het werken met de werkgroepen en de bouwcommissie als pret tig. "Er komt behoorlijk wat bij een verbouwing en verhuizing kijken. Maar het is werken aan de toekomst van ons zelf: "Hoe we onze klanten in de toe komst willen bedienen" en "hoe de werkplekken er voor de medewerkers uit komen te zien". In de ontvangsthal wordt een warme en kindvriendelijke sfeer met veel priva cy gecreëerd. We willen het laagdrempelige en de gastvrije sfeer van onze huidige panden behouden en verder optimaliseren. Tot de week van 16 juni zullen onze klanten weinig merken van de verbou wing en aanstaande verhuizing. Vanaf die week zullen we ons nieuwe kan toor gefaseerd gaan inrichten en onze bestaande kantoren ontmantelen. Als dit ongemakken gaat opleveren zullen we dat tijdig communiceren. Alles onder één dak, biedt voordelen voor de klant. Op één adres krijgt de klant advies op al zijn financiële vraagstukken. Of het nu de discipline betalen, sparen, beleggen, hypotheken, verzekeren of financieren betreft, vooralle disciplines hebben wij de specialisten in eigen huis. Graag ontmoeten wij u dan ook in ons nieuwe kantoor aan de Stationsweg 14 te Hulst. De Rabobank verzorgt periodiek een rubriek in de Ondernemer. Andy van de Velde (r) geeft het lespakket aan docent Oscar Huiskamp, Foto: het fotoburo Goes, 19 t/m 22 nov. Grote of Maria'Magdalsnakerk Reeds 60% gereserveerd. Nog 16 stands voor top-Iifestyle kunst, antiek, interieur, mode en culinaire producten. Veel publiciteit en veel gerichte bezoekers verwacht. Kijk op www.scaldisfair.nl. Bel voor Zeeland Eveline Schipper, gsm 06 - 23 105 944 ement - Zeeland op Niveau - Etappe Commerce - Florad Fantas Schoonmaakbedrijf glazenwasserij tel/fax 01 13-403161 info@fkcleaning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107