■a I GROOTHANDEL VOOR DE B0UW| interview» Veel aandacht voor werk Vervolg van pagina 12 Om prettig in Hulst te kunnen wonen, zal er ook voldoende werkgelegenheid moeten zijn voor de Hulstenaren. "Natuurlijk heeft dat onze volle aandacht", zegt Diana van Damme. door Ron Gregoor HULST - De gemeente Hulst steunt ten volle de plannen van Morres om tussen Morres en de binnenstad een grootschalige bedrijven annex winkelboulevard te creë ren. "Als je van Morres naar de binnenstad loopt, zou je eigenlijk aan beide kanten van de weg moeten kunnen winkelen, leuke bedrijfjes tegen kunnen komen. Zo dat mensen met plezier van en naar Mor res lopen. Het moet een wisselwerking zijn. Zowel Morres als de binnenstad van Hulst moeten daarvan profiteren." Bijna net zo belangrijk als een mooie bin nenstad is voor Hulst het aantrekken van nieuwe bedrijven. "We moeten er alles aan doen om voor onze mensen de werk gelegenheid op een hoog peil te houden. En dat mensen van buiten graag in Zeeuws- Vlaanderen en dan vooral in Hulst komen wonen. Wat dat betreft komt de komst van de Jan Snel Group naar het bedrijventerrein Hogeweg IV als ge roepen. Jan Snel is gespecialiseerd in de le vering van semi- permanente gebouwen en transporten. De onderneming telt vier vestigingen in ons land, waar in totaal 300 mensen werken. In Hulst komen er in eerste instantie zestig mensen te werken, "maar het zal me niet verbazen als daar op termijn straks 120 mensen aan de slag zijn." Snel is het eerste van een aantal gro te bedrijven die Hulst wil halen. Van Damme: "Er zijn verschillende be drijven die interesse hebben om zich op Hogeweg IV te vestigen. Voor de ont wikkelingen van Hogeweg V zal de ge meente gaan samenwerken met de He- ijmans-groep. Impuls Tot nu toe gaat de gemeente Hulst vooral zelf de boer op om bedrijven voor de ge meente te interesseren. "Niet alleen be drijven, ook particulieren", zegt de wet houder. "We hebben, samen met de ande re gemeenten, op de Emigratiebeun ge staan, samen met de gemeenten Sluis en Terneuzen en het bedrijfsleven. Met die gemeenten en het bedrijfsleven willen we ook een loket openen. Bedrijven, maar ook mensen die hier willen werken en wonen, kunnen zich daar melden. Het 'lo ket' zorgt er dan voor dat bedrijven goede informatie krijgen en worden doorverwe zen, voor particulieren dat er voor de man en vrouw geschikte arbeid en/of een wo ning wordt gevonden. Dat speelt allemaal mee om Zeeuws Vlaanderen in hetalge- Luchtfoto van de markt en het centrum van Hulst. Foto: duofoto meen en natuurlijk ook Hulst in het bij zonder te verkopen." Hulst is ook van plan de banden met N.V. Economisch Impuls, de regionale ontwik kelingsmaatschappij in Zeeland, aan te ha len. "Als het aan ons ligt, is er regelmatig contact over allerlei zaken. Ze kunnen ons helpen bij het zoeken naar geschikte be drijven, maar ze kunnen ons ook adviseren over subsidiemogelijkheden, bijvoorbeeld in het kader van de Interreg 4- regeling." Wat betreft die Interreg- regeling, een Eu ropese subsidie voor 'internationale' pro jecten, zou Hulst graag een bijdrage willen hebben voor de aanleg van een rotonde aan de grens bij Kapellebrug. Met de Bel gische collega 's heeft de gemeente daar al contact over gehad. Werkbezoeken Wethouder Van Damme wil goed op de hoogte blijven van alles wat er op econo misch gebied in haar plaats gebeurt. Ze be zoekt iedere veertien dagen een bedrijf. "Daar leer je ontzettend veel van. Wat mij opvalt is dat er nog steeds heel veel bedrij ven heel moeilijk aan personeel kunnen komen. Ik heb al eens gezegd dat als er bij een bedrijf, bijvoorbeeld Morres, ontsla gen zouden vallen, die met een beetje goe de wil en omscholing, zo ergens anders aan de slag kunnen. Heel vervelend is wel dat er onvoldoende technisch personeel is. Ik vind het nog steeds jammer dat de oude manier van lesgeven van een lts of mts is verdwenen. Er worden nauwelijks meer goede vaklieden afgeleverd. Ik zou het wel prettig vinden als bedrijven en onderwijs met elkaar in gesprek komen hoe dit opge lost kan worden. Hulst timmert goed aan de weg. Het wil een stad zijn waar het goed toeven is: voor al haar bewoners en toeristen. Ook voor de jongeren. Er ligt een plan klaar om de jongeren aan hun stad te binden. Nieuwe bioscoop, disco, jongerencafés, plaatsen waar de jeugd zich thuis moet voelen en graag heen gaat. In de loop van deze maand zal het plan wor den gepresenteerd. "En laat ons eerlijk zijn wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Maar dan moeten we wel aan de gang blij ven in Hulst en zorgen dat er voor die jon geren starterswoningen, werk en ontspan ningsmogelijkheden zijn. En daar wil ik me voor 100 voor inzetten Winkelen in het centrum van Hulst. of meubels kopen bij Morres. Hang- en sluitwerk Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Bevestigingsmateriaal Tel. 0113-220510 - Fax 0113-232625 Gereedschap info@jacobboer.nl www.jacobboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105