Inzetten op wonen, toerisme en economie «interview 2 DIANA VAN DAMME- FASSAERT: Hulst moet het in de zomer vooral hebben van de volle terrassen. Zo'n veertig jaar geleden stonden de bussen vol met Belgen in Hulst in rij en opgesteld, op zoek naar een parkeerplaats. Onze zuiderburen kwa men hier goedkope levensmiddelen halen, boter bijvoorbeeld. De bussen ko men al lang niet meer. De teloorgang van het seks- en banktoerisme, de re organisatieplannen van een paar grote werkgevers, het wordt er voor Hulst niet gemakkelijker op. "Wij willen Hulst toch blijvend op de kaart zetten in Zeeuws-Vlaanderen. We moeten dè toeristische trekpleister van Zeeuws- Vlaanderen worden waar het goed wonen en werken is. Trots op Hulst, met aandacht voor het historisch perspectief", zegt wethouder Diana van Dam me- Fassaert. door Ron Gregoor HULST - In Hulst moet het goed toeven zijn. Ten eerste voor de inwoners van de plaats zelf; je moet er prettig kunnen wo nen en werken. Daarbij wil Hulst net iets meer bieden voor de toerist. Want ook toerisme is een belangrijke bron van in komsten voor een van de twee echte Vlaamse plaatsen in Zeeuws Vlaanderen. Het gaat even wat minder met Hulst. De grootste werkgever van de stad Morres Meubelen, is bezig met een forse reorgani satie. Bij Neckennann, een andere grote werkverschaffer in de regio, gaat het ook al niet hosanna. Het banktoerisme is voorbij door een nieuwe belastingwetgeving in Europa. De seksshops hebben hun beste tijd ook gehad. Zeeuws-Vlamingen vin den het tegenwoordig lang niet zo druk als een paar jaar geleden. "Toen ik klein was, kwamen op maandag de Belgen met volle bussen om bijvoor beeld goedkoop boter te kopen. Er waren wel meer dingen hier, die in België niet of nauwelijks te krijgen waren. Smokkelen noemden wij dat altijd." Er waren tijden dat de Belgen in Sluis en Hulst seksboekjes kwamen kopen. Inter net heeft die handel de das omgedaan. 'Het is veel minder druk dan vroeger', hoor je wel. Klopt dat? Ja, het is onzin te zeggen dat er nu even veel Belgen komen dan pakweg dertig jaar geleden. Maar toch hebben we niet te kla gen over de klandizie van de Belgen. We merken dat veel Belgen hier komen win kelen omdat de levensmiddelen op dit ogenblik een stuk goedkoper zijn dan daar. En ook in het weekend komen ze nog met velen richting ons stadje. Vaak hoor je de mensen dan zeggen ik kon Hulst niet in komen. Ik zeg dan altijd dat is een goed te ken want dan is het druk en gezellig in de stad. Het is ook niet zo dat het toerisme nu op zijn gat ligt, verre van dat. We doen er alles aan om die Belgen, maar ook andere toeristen, in groten getale naar Hulst te trekken." We hebben een goed VW en een actief Bezoekersmanagement. Op de kaart Hulst moet als toeristengemeente nog be ter op de kaart komen te staan. In België, in ons eigen land en zelfs in Frankrijk. "Hulst leeft momenteel", zegt Van Dam me. "Er is veel aan de hand. We hebben een prachtige woonkern, zijn een gezellig stadje, de meest Vlaamse gemeente van Zeeland, in verhouding nagenoeg amper last van criminaliteit." Maar het kan na tuurlijk beter. Vandaar dat er behoorlijk veel plannen zijn om van Hulst 'de blij vende trekpleister van Zeeuws- Vlaande ren te maken. Het meest in het oog springende plan is ongetwijfeld De Nieuwe Bierkaai. Het water komt terug in de binnenstad van Hulst. Daaromheen verrijzen winkels, woningen, appartementen en horecagele genheden met leuke terrassen. Van Dam me: "De Nieuwe Bierkaai bestaat uit tien deelplannen. Onlangs zijn ze met plan 1 begonnen, de bouw van de eerste wonin gen. Hier komen 39 appartementen. Het De nieuwe Bierkaai, water terug in het centrum van Hulst. doortrekken van het water naar het cen trum maakt deel uit van deelplan 2. Je kunt het een beetje vergelijken met het haven project in Breda. Langs dat water moeten leuke terrassen komen, zodat de toeristen en natuurlijk onze eigen inwoners hier lekker kunnen ontspannen." In totaal komen er in De Nieuwe Bierkaai vele appartementen en winkels. Het win- kelgebeuren is erg belangrijk in dit plan. "We willen leuke, originele kwaliteitswin kels in dit plan. Geen grote ketens, maar bij voorkeur ondernemers uit onze streek. We stimuleren kleine ondernemen om hier te beginnen." Van Damme hoopt in 2010 te kunnen starten met het 'waterproject'. Rond 2015 moet De Nieuwe Bierkaai dan al een heel eind op weg zijn. Met de realisering van de Nieuwe Bierkaai moet het nóg prettiger winkelen worden in Hulst. Zondagsopening Voor een niet gering gedeelte moeten de ondernemers het in Hulst hebben van de zondag. Dan is het in de grensgemeente Wethouder Diana van Damme. verschrikkelijk druk. Van Damme: "Ik maak me toch een beetje zorgen om het voornemen van het kabinet om de zon- dagsopeningstelling aan banden te leggen. Ik kan me een Hulst zonder winkelzondag niet voorstellen. Ik denk dat we een van Foto: archief BN/DeStem die uitzonderingsgevallen zijn, Hulst als toeristische trekpleister, maar zeker weten doe je dat toch niet." In ieder geval is het voor Hulst "een must om die zondag openstelling te behouden. Lees verder op pagina 13. Foto: cluofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 104