Buitenland Clinton doekt campagne op Ontwerp YSL werd direct klassiek KRAS.NL SUPERCLUBS BREEZES PUERTO PLATA BARCELO PREMIUM PUERTO PLATA"*" DOMINICAANSE REPUBLIEK SOSUA BAY RESORT Een deel van Hillary's staf heeft inmiddels een ontslagbrief gekregen. Doden door noodweer Koenders negeert in Duitsland Mugabe op top Kapers dreigen bemanning te doden waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm PZC Dinsdag 3 iuni 2008 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Barack Obama en Hillary Clinton spraken het afgelo pen weekend voor het eerst sinds lange tijd weer met elkaar. Bijna drie minuten duurde het gesprek, erg lang voor twee politici die de afgelopen maanden vooral ijzige blikken voor elkaar over hadden. Het initiatief kwam van Obama, die Clinton uitvoerig prees. „Ik be sef beter dan wie ook hoe hard je hebt gewerkt", zo zou hij hebben laten weten. Het verzoenende tele foongesprek illustreert dat na bijna een half jaar voorverkiezingen het einde in zicht komt van de strijd om de Democratische nominatie voor het presidentschap. Campag nemedewerkers die verantwoorde lijk zijn voor het plannen van ver kiezingsbijeenkomsten voor Hilla ry Clinton wisten dat al eerder. Zij kregen het afgelopen weekend een ontslagbrief in de bus, zo meldde het blad Politico. Vanaf vandaag zijn hun diensten niet meer nodig. Clinton zelf keert terug naar thuis- staat New York. Ze zal daar van avond een toespraak houden. Eni ge melancholie was er bij de voor malige first lady al te bespeuren. Zo vertelde ze journalisten dat ze trots was op een compliment van een basketbalcoach, die zei dat zijn Partijbonzen staan volgens de berichten klaar om hem op het schild te hijsen pupillen van Clinton hadden ge leerd dat ze altijd moesten door gaan 'tot het laatste fluitsignaal'. Het laatste fluitsignaal zal deze week waarschijnlijk klinken als haar rivaal Obama de absolute meerderheid van alle gedelegeer den binnenhaalt. Partijbonzen, de zogenoemde supergedelegeerden, staan volgens de berichten klaar om hem op het schild te hijsen. Clinton vecht nog steeds voor de steun van de supergedelegeerden, maar zelfs als die kiezen voor Oba ma hoeft ze niet op te geven. Ze kan de beslissing aanvechten van de Democratische partij om de ge diskwalificeerde staten Michigan en Florida geen volledig stemrecht te geven op de conventie. Ze kan er ook voor kiezen haar campagne op te schorten zonder haar steun uit te spreken voor Obama. De meeste ingewijden denken ech ter dat ze zich volledig achter Oba ma zal scharen. Obama krijgt dan wellicht een iets beter aanzien on der blanke vrouwen en Clinton kan kan in ruil aanspraak maken op een topfunctie binnen de par tij, een kabinetspost of wellicht zelfs de Democratische kandida tuur voor het vice-presidentschap. JUNGINGEN - Door noodweer is in Duitsland gisteravond een nog on bekend aantal mensen om het le ven gekomen. Dit hebben de Duit se autoriteiten laten weten. De deelstaat Baden-Württemberg, in het zuidwesten van de Bondsre publiek, werd door hevig onweer en regenval getroffen. Volgens het persbureau DPA werden auto's meegesleurd door het kolkende water. Er is een crisisstaf gevormd om de noodsituatie het hoofd te bieden. In de plaats Jungingen is de elektriciteit uitgevallen. ROME - Minister Bert Koenders (Ontwikkelingssamenwerking) zal de Zimbabwaanse president Ro bert Mugabe deze week op de FAO-voedseltop in Rome namens Nederland volstrekt negeren. Koen ders betreurt het dat de omstre den president aanwezig is op de top, zo liet hij gisteren weten. „Pre sident Mugabe is persoonlijk schul dig aan de absurde hoogte van de voedselprijzen en de schrijnende armoede in Zimbabwe", aldus Koenders. pagina 9: Japan zit op rijstberg MOGADISHU - De kapers die het schip van een Nederlandse reder voor de kust van Somalië hebben gekaapt, dreigen de bemanning te doden als het schip wordt be stormd om de bemanning te be vrijden. Dat heeft de Somalische Radio Garowe gisteren gemeld. Het schip zou zijn gekaapt omdat het volgens de kapers de Somali sche territoriale wateren was bin nen gekomen om illegaal te vissen 'en de overheid doet daar niets aan', aldus een zegsman van de ka pers. Ze hebben losgeld geëist. Yves Saint Laurent verbleef al zolang in de schaduw, dat veel van zijn klanten niet eens wisten dat de couturier nog leefde. Zondag overleed Yves Saint Laurent op 71-jarige leeftijd in zijn woning in Parijs. Hij was al langere tijd ziek en leefde sinds 1991 als een kluizenaar. „Het allermooiste kledingstuk voor een vrouw zijn de armen van de man van wie ze houdt. Maar voor wie het geluk niet heeft gevonden, ben ik er", zei Yves Saint Laurent eens. Er zullen zeker vrouwen zijn ge weest die zich getroost voelden in zijn peperdure creaties. Yves Saint Laurent is in een paar kledingstukken samen te vatten: de smoking voor vrouwen, het sa fari-jasje, de doorzichtige blouse, de trapezejurk, het broekpak en de pantalon. Ontwerpers van nu borduren nog steeds voort op zijn stijl. En zijn confectielabel Rive Gauche, dat in 1999 voor 47,7 miljoen euro aan Gucci werd verkocht, zal ook wel voortbestaan zonder de oprichter. Net zoals het parfum Opium nog steeds verkoopt. Waarschijnlijk weten lang niet alle huidige klanten dat de Franse ont werper - de laatste vertegenwoordi- Yves Saint Laurent 1936-2008 door Bregje Lampe ger van een generatie waartoe ook Christian Dior en Coco Chanel be hoorden - nog in leven was. De couturier stopte in 2002 met wer ken, en nam afscheid met een re- troperspectief van veertig jaar mo de in driehonderd stukken, in het Parijse Centre Pompidou. Saint Laurent werd in 1936 gebo ren in Oran in Algerije. Op zijn ze ventiende won hij de eerste prijs in een ontwerpwedstrijd voor een cocktailjurk. Een jaar later ging hij naar de modeschool, maar zijn stu die duurde slechts drie maanden. Want toen Christian Dior, op dat moment 's werelds bekendste cou turier, hem ontmoette, kreeg hij meteen een baan aangeboden. Twee jaar later - toen Dior over leed - volgde hij hem op als hoofd ontwerper bij het modehuis. In i960 werd Saint Laurent opge roepen voor militaire dienst. Dat werd een beproeving voor de ge voelige ontwerper en uiteindelijk werd hij wegens een depressie uit de dienst ontslagen. Zijn hele car rière bleef hij last houden van de pressies. Zijn vriend Pierre Bergé zei ooit dat Saint Laurent met een zenuwinzinking was geboren, maar met een beetje huis-tuin-en- keukenpsychologie is zijn neiging tot zelfdestructie makkelijk terug te voeren op zijn schooltijd: zijn klasgenoten lieten de lange slun gel, die worstelde met zijn homo seksualiteit, op alle mogelijke ma nieren voelen dat hij anders was. In 1962 richtte Saint Laurent zijn ei gen modehuis op, in samenwer king met Bergé. Later begonnen zij de confectieketen Rive Gauche. Zijn ontwerpen sloegen aan. Zo was Yves Saint Laurent in de snel veranderende wereld van haute couture de eerste die vrouwen de - elegante - broek aandeed. Met suc ces. Met de smoking, zijn welge vormde broekpakken en doorzich tige blouses, drukte Saint Laurent een stempel op de tijdgeest. Wat Saint Laurent ontwierp werd met een klassiek, en is dat nu nog. Samen met Dior, Chanel en Hu- bert de Givenchy wordt hij gezien als een van de belangrijkste ont werpers van de Franse haute cou ture. Samen met Dior, Chanel en Hubert de Givenchy bepaalde hij jarenlang de Franse haute couture en wist hij Parijs tot de mode hoofdstad van de wereld te maken. GEEN VERTREKBELASTING INCL, LUCHTHAVENBELASTING INCL. BRANDSTOFTOESLAG INCL. REISLEIDING PUERTO PLATA Deze populaire badplaats in Victoriaanse stijl is een heerlijke mix tussen Europese, Amerikaanse en natuurlijk de Latijnse invloeden. Op de lange boulevard wordt er volop gewandeld, gesport en natuurlijk wordt er bekeken en gekeken. Vertrekdata; zaterdag van 28/6 t/m 26/7 Het 4-sterren Sosua Bay Resort is gelegen tegen een helling direct aan het strand. Het centrum van Sosua ligt vlakbij en overal in het hotel heeft u een prachtig uitzicht over de helderblauwe baai van Sosua. Het hotel beschikt o.a. over 5 restaurants, 2 bars, een lounge, 2 buitenzwembaden met kinderbad, zonneterras met ligbedden, parasols en handdoekenservice, spa- en beauty-center en Kid's club Pool. Qua sportfaciliteiten biedt het resort o.a. badminton, tafeltennis, een squashbaan en mini-golf. Tevens is er regelmatig entertainment voor jong en oud. Uw kamer beschikt o.a. over een telefoon, televisie, minibar en een kluisje (tegen betaling). Badkamer met bad en/of douche, toilet en haardroger. U verblijft o.b.v. all inclusive. Pnjzen zijn p.p. en o.b.v. een 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschnjving/reservering, zie www.kras.nl/22292 Luxe 4-sterren resort direct aan het strand! Vertrekdata: zaterdag van 28/6 t/m 26/7 Dit luxe 4-sterren resort is direct aan het strand gelegen en enkele kilometers verwijderd van het centrum van Sosua. Op kleine afstand liggen trekpleisters zoals de rumfabriek, het Taïnomuseum en het 16e eeuwse fort La Fortaleza San Felipe, die zeker een bezoek waard zijn! Het resort beschikt o.a. over 5 restaurants en bars, een strandgrill, verschillende zwembaden en een privé-strand met ligbedden, handdoekenservice en parasols, een spa- en beautycenter, fitnessruimte, internetfaciliteiten en winkeltjes. Qua sportfaciliteiten biedt het complex een klimmuur, 3 verlichte tennisbanen en een watersportcentrum. Tevens wordt er regelmatig voor entertainment gezorgd. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn p.p. en o.b.v. een 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22291 Vertrekdata; zaterdag van 28/6 t/m 26/7 Het 4-sterren Barcelo Premium Puerto Plata hotel is heerlijk gelegen een het parelwitte strand van Playa Dorada Zowel het centrum van Puerto Plata en het schilderachtige Sosua zijn beide gemakkelijk met de auto te bereiken. Het hotel beschikt o.a. over maar liefst 6 restaurants, diverse bars, een snackbar, 2 zwembaden omgeven door een zonneterras met ligbedden, parasols en handdoekenservice. Tevens biedt het complex een beautysalon, winkeltjes, een kinderclub en is er dagelijks entertainment. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel (tafeDtennis en diverse (water)sporten, zoals kajakken, windsurfen, snorkelen, waterpolo, aerobics, volleybal en paardrijden. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn p.p. en o.b.v. een 3-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22289. LAST-MINUTES JULI met vertrek vanaf BRUSSEL! Person, ALL INCLUSIVE! Barc^mecnium Puei to Plata Verblijf in 4-sterren resort gelegen aan het parelwitte strand van Playa Dorada! ALL INCLUSIVE! Person,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7