Zeeland Naar Den Haag voor alimentatie bsrco Noodweer veroorzaakt overlast in Zeeland veel voordeel 'Winterpeil Veerse Meer is toch acceptabel' Prijs op hoofd bekrasser van auto's in Goes Advocaat wil Checkpoint deze week open Wolphaartsdijkse moeder maakt werk van burgerinitiatief. Gratis spaarlampen voor een milieubewust EK Kinderen kunnen peer of appel adopteren Vrouw bestolen van portemonnee in Goes Rollatorshow in Goes' zorgcentrum Randhof Geert Kimpen geeft lezing in Kloetinge PZC Dinsdag 3 juni 2008 I 25 door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Marian (41) uit Wolphaartsdijk begint een burger initiatief om afdoende te regelen 'dat gescheiden vrouwen daadwer kelijk alimentatie ontvangen voor hun kinderen. Zelf loopt ze al en kele jaren alimentatie mis, omdat haar ex-man schulden heeft. Het burgerinitiatief maakt in de Tweede Kamer alleen kans als er 40.000 handtekeningen onder staan. Marian - die om privacyre- denen haar achternaam voorlopig geheim wil houden - heeft twee in ternetpagina's geopend waarop sympathisanten een steunbetui gingsformulier kunnen downloa den: www.kinderalimentatiei.hy- ves.nl en rero88.hyves.nl. Vervol gens kunnen ze dat met een hand tekening opsturen naar Burgerini tiatief Kinderalimentatie, Postbus 459, 4460 AW Goes. Marian vecht al sinds 2002 voor kinderalimentatie. Het probleem is dat haar ex schulden heeft. „Ik heb twee opgroeiende kinderen en een baan. Met mijn werk ver dien ik te weinig om mijn kinde ren te kunnen geven waar ze recht op hebben, namelijk een onbezorg de jeugd. Als gezin zijn we deels af hankelijk van de kinderalimenta tie die ex en vader van beide kin deren dient af te dragen voor het onderhoud van de kinderen. Geld komt er echter maar mondjesmaat binnen, hoewel de rechter heeft bepaald dat mijn ex-man verplicht is alimentatie te betalen." 'Heeft je ex-man veel schulden, dan sta je als gezin altijd achteraan in de rij' Marian heeft loonbeslag laten leg gen, maar ook dat zet niet zoveel zoden aan de dijk. „In de praktijk pakt het anders uit. Als hij bij ver schillende partijen schulden heeft, gaan instanties en overheden voor. Dan heb je het over de Belasting dienst, de uitkeringsinstantie UWV en de gemeente. Het gevolg is dat het gezin achteraan in de rij staat en meestal niets ontvangt." Het gevolg: Marian moet een be roep doen op gemeentelijke steun voor kinderopvang. Helaas is die af gewezen. „De fiscus beschouwt ali mentatie niet als inkomsten, de ge meente echter wel. Dat betekent voor mij dat ik net boven de grens kom voor gemeentelijke steun of kwijtscheldingsregelingen. Ik vind dat onrechtvaardig." Ze is ervan overtuigd dat veel vrouwen in Ne derland in hetzelfde schuitje zit ten. „Ik heb gelezen dat de helft van de gescheiden vrouwen niet de alimentatie voor de kinderen ontvangt waar ze recht op heeft." GOES - Bij Sportpunt Zeeland in Goes delen me dewerkers van energieproducent Nuon maandag de Nederlamp uit, een gratis spaarlamp met oran je omhulsel. Het bedrijf wil met de actie het Ne derlands elftal milieubewust supporten tijdens het EK-voetbal. De promotiejongens rollen bij Sportpunt Zeeland ook een voetbalveldje uit. Wie wil, kan er een balletje trappen. Op een groepje jongeren na laten de Goesenaren het ech ter afweten. Het Nuon-team deelt een handjevol lampen uit en vult de rest van de tijd met voet ballen. foto Willem Mieras lange vorststraat - goes KORTGENE - Landbouworganisatie ZLTO en de gemeente Noord-Be veland overwegen hun beroep te gen wijziging van het waterpeil in het Veerse Meer in te trekken. Ze hebben er langzamerhand vertrou wen in dat Rijkswaterstaat vol doende aan hun bezwaren tege moet wil komen. Tegen wijziging van het waterpeil zijn nog zeven andere beroepschriften ingediend. Het Veerse Meer heeft sinds het ontstaan in 1961 een hoog zomer- peil en een lager winterpeil. Dat is niet natuurlijk en de recreatie wil het liefst één vaste waterstand op zomerniveau. Ondiepe delen van het meer staan in de winter - van de herfstvakan tie tot in april - droog. Waterspor ters kunnen dan slecht uit de voe ten. GOES - Bewoners van de Evertsen- straat in Goes van wie de auto afge lopen weekeinde is bekrast, loven een beloning van vijfhonderd euro uit aan degene die de dader(s) bij de politie aangeeft. In de nacht van vrijdag op zater dag werden zo'n beetje alle auto's die in de straat in Goes-West ge parkeerd stonden, aan de straatzij de van voor tot achter bekrast met een scherp voorwerp. Dat was niet de eerste keer. Een burgerwacht instellen is vol gens bewoner Bram de Kubber geen optie. „In de straat wonen vooral oudere mensen, die kun je niet midden in de nacht laten op blijven." 1 TERNEUZEN - Raadsman Wilfred Suijkerbuijk van coffeeshop Check point in Terneuzen hoopt deze week het Openbaar Ministerie in Middelburg zover te krijgen dat de beslaglegging op het pand geheel of gedeeltelijk wordt opgeheven. Daarnaast wordt de komende da gen duidelijk of de 65-jarige eige naar van de shop en de twee ver koopmedewerkers nog langer in hechtenis moeten blijven. Suijkerbuijk diende vorige week een klacht in tegen de sluiting en beslaglegging. De raadkamer buigt ich deze week over die klacht, e advocaat wil het beslag laten heffen omdat de zaak dan weer deeltelijk open kan. KRABBENDIJKE - Het slechte weer heeft gisteren op diverse plaatsen op de Bevelanden en Walcheren en in Zeeuws- Vlaanderen overlast veroorzaakt. In Krabbendijke sloeg de bliksem in de toren van de her vormde kerk en een huis aan de Drie Minuten. De bedrading in de kerktoren verbrandde volledig. Ook in een nieuwbouwwoning aan het Baentje in Grijpskerke (W) sloeg de bliksem in. De 150 deelnemers aan de avond vierdaagse in Krabbendijke beleef den door het noodweer gistera vond benauwde momenten. De vierdaagse die om tien voor half ze ven begon, werd vanwege het slechte weer na een half uur afge blazen. In Hulst rukte de brand weer uit om de wateroverlast in verschillende kernen te beteuge len. In de grensplaatsen Clinge, Heikant en Sint-)ansteen bleek het rioleringsstelsel niet opgewassen tegen de plotselinge kortstondige vloed in de straten. Putdeksels pop ten omhoog en in sommige wo ningen zorgde het wassende water voor enkele ondergelopen toilet ten. De brandweer in Terneuzen rukte om kwart voor acht uit voor wateroverlast in twee woningen aan de Schependijk en Westkolk- straat. In twee woningen aan de Hoofdweg-Zuid in Zuiddorpe was rond half tien brandweerhulp no dig om water weg te pompen. KAPELLE - Kinderen vanaf zes jaar kunnen morgenmiddag bij het fruitteeltmuseum in Kapelle een peer of appel adopteren. Ze geven de vrucht hun naam en volgen die totdat ze kan worden geplukt. De adoptieactie inclusief wande ling begint om 14 uur en duurt tot 15 uur. GOES - Een vrouw uit Yerseke is gisteren in Goes het slachtoffer ge worden van een zakkenroller. In de Lange Kerkstraat werd haar por- temonee, met daarin persoonlijke papieren en meer dan honderd eu ro, gestolen. De portemonnee zat in de zak van haar kinderwagen. GOES - Bewoners van zorgcentrum Randhof in Goes doen donderdag in eigen huis mee aan een rollator show. Ze lopen met versierde rolla- tors over een catwalk onder muzi kale begeleiding van leerlingen uit de eerste en tweede klas van het Goese Lyceum, locatie Bergweg. Aanvang is om 10 uur. KLOETINGE - Geert Kimpen, auteur van het boek De Kabbalist, geeft morgenavond in zaal Amicitia in Kloetinge een lezing. Hij neemt be zoekers op reis door de ontstaans- historie van zijn boek. Aanvang 20 uur. Reserveren kan via e-mail: saanen21@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69