Ambulante handel aan banden gelegd Zeeland Eerste paal geslagen in Noorderpolder Strandtent overvallen maandeifcelwjorverpachtingen Positief OOfcM met kritische 22 Dinsdag 3 juni 2008 PZC Helft van de eerste veertig woningen is inmiddels verkocht. Standplaatshouders straks alleen op vooraf aangewezen locaties. Jonge muzikanten vertonen kunsten Kindermiddag in gebouw De Driehoek Dronken toerist steelt bank uit tuin Renesse Diefstal op bouwplaats en bedrijfsterreinen Illegale visvangst bij Tholen opgespoord Orgelconcert in kerk in Sommelsdijk Rechtbank weigert rekening te houden met culturele achtergrond. Relatief veel mensen met uitkering weer aan werk geholpen. Toekomstige bewoners van Noorderpolder 2 zetten hun handtekening op de heipaal. foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bouw van Noorder polder in Zierikzee is gisteren offi cieel van start gegaan. Noorderpolder is het jongste nieuwbouwproject in Zierikzee. Veel twee-onder-een-kappers in de wat duurdere prijsklasse. Maar die ambitie is inmiddels bijgesteld, zegt projectontwikkelaar AM Zee land. „We hebben twee rijen wo ningen, 25 stuks, inmiddels veran derd in rijtjeswoningen. De markt is op zoek naar woningen van 200.000 tot 210.000 euro, vooral mensen van Schouwen-Duiveland en dat blijkt nu te werken want er zijn inmiddels veertien opties op genomen en elf komen van Schou wen-Duiveland en drie van el- VUSSINGEN - Strandtent Panta Rhei in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag overval len. Een medewerker van het be drijf is bedreigd met een vuurwa pen. De daders hebben geld buitge maakt. Ze zijn nog niet opgepakt. In de zaak was nog een medewer ker aanwezig. Die heeft aangege ven dat de overval van kwart over twee tot vier uur duurde. ders", zegt Lino de Jong van AM Zeeland projectontwikkeling. „Dat is de kracht van kleinschalige pro jectontwikkeling. Door het plan telkens bij te stellen blijf je het plan vlottrekken." Bij het officiële moment gistermid dag - het slaan van de eerste paal - waren ook de kopers van de eerste woningen uitgenodigd, onder wie de peuters Tim en Thijs. Zij kre gen ter gelegenheid van de feeste lijkheden een klein cadeautje: een plastic vergrootglas. Daarmee start ten de jongens onmiddellijk een ei gen bodemonderzoek door alle zandkorrels en stenen op de bouw plaats te onderwerpen aan een mi nutieus onderzoek. Nadat alle ko pers met een stift hun handteke ning op de heipaal hadden gezet, sloeg wethouder Wijnand Renden het gevaarte de grond in en daar mee ging het bouwproject offici eel van start. Vorige week was Panta Rhei ook al doelwit van criminelen. Er wer den een paar ramen ingegooid. Een auto die bij het paviljoen ge parkeerd stond, werd totaal ver nield. Vorig jaar werd de strand tent volledig verwoest door een brand. Die was aangestoken. Politiewoordvoerder Alwin Don kon niet aangeven of de zaken ver band met elkaar houden. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Standplaatshouders en venters op het eiland mogen straks alleen nog op door de ge meente bepaalde plaatsen hun waar aanbieden. Verder moeten ze om tien uur 's avonds dicht en kunnen ze een vergunning voor onbepaalde tijd krijgen in plaats van hoogstens een jaar. Dat zijn de opvallendste punten in de nieuwe nota over vent- en standplaatsvergunningen, die de gemeente de komende tijd ter in zage legt. Het college komt daarmee tege moet aan klachten van een aantal 'vaste' ondernemers. Die stelden dat de kramen en karren het uit zicht verpesten en klaagden over oneerlijke concurrentie doordat de kramen soms tot diep in de nacht MIDDELHARNIS - Prille muzikanten vertonen vrijdag hun kunsten. De jongste kinderen van muziek school Goeree-Overflakkee treden op voor ouders, andere familiele den en belangstellenden. De kinde ren hebben allemaal de algemene muzikale vorming achter de rug en spelen een gevarieerd program ma. De avond begint om 19.00 uur in de muziekschool in Middelharnis. ZIERIKZEE - Met als thema 'Nie mand zoals jij' houdt de Vakantie- bijbelclub Zierikzee morgen een feestelijke kindermiddag in ge bouw De Driehoek, aanvang 14.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Zij worden onthaald op taart. Verder wordt er geknutseld en staan er spelletjes en een ballonnenwed strijd op het programma. open bleven. Terechte geluiden, meent wethouder Ad Verseput. „Maar met de huidige regels kon den we vergunningen vaak simpel weg niet weigeren." Hij geeft het voorbeeld van kramen op het gras veld bij de kerk in Renesse. „Dat is geen gezicht natuurlijk." Er is per kern nu precies aangege ven waar plaatsen komen voor am bulante handelaren. Daarbij geldt: wie eerst komt, die eerst maalt. Voor de meeste kernen wordt maar één vergunning gegeven, maar er is een aantal uitzonderin gen (zoals de grotere plaatsen en het terrein van biologische kweke rij Zuidbos). Het aantal standplaatshouders dat dient te 'verhuizen', valt volgens Verseput wel mee. „Bovendien Standplaatshouders mogen straks alleen nog op bepaalde plekken staan. Ze kunnen wel een vergunning voor onbepaalde tijd krijgen. RENESSE - Een 27-jarige man uit Veenendaal is gisterochtend aange houden omdat hij in Renesse een tuinbank had gestolen. De toerist werd op heterdaad be trapt door een bewoner van de Mauritsweg. Die hield de verdach te vast tot de politie kwam. De 27-jarige Veenendaler zei de bank in een dronken bui en daar toe aangezet door vriendinnen te hebben gestolen. MIDDELBURG - Van een bouwter rein in de Middelburgse wijk de Mortiere zijn het afgelopen week einde tien tot twaalf koperen lei dingen gestolen. In Tholen en Kamperland werden spullen gestolen van bedrijfsterrei nen. In Tholen ging het om vier haspels en een lasbrander. In Kam perland werd een verdeelstation meegenomen. komt er een overgangsregeling voor die mensen en is er genoeg mimte om ze op termijn een ande re plek aan te bieden." Als een locatie vrij is, wil dat overi gens niet zeggen dat iedere hande laar die standplaats mag innemen. Dat hangt ook af van wat hij ver koopt. „We willen opletten dat er niet drie vishandelaren op één dorp komen", stelt ambtenaar Ruud Lak. Bovendien wordt er re kening gehouden met een eventue le markt. Die krijgt extra bescher ming. Lak: „Als er van maandag tot woensdag een groenteboer op een bepaalde plek staat, kan ik me voorstellen dat dit gevolgen heeft voor zijn collega die donderdag naar de markt komt. Dat willen we voorkomen." De nota is niet alleen beperkend voor standplaatshouders, het biedt ook nieuwe ruimte. Zo kunnen ze een vergunning voor onbepaalde tijd aanvragen. „Dat geeft een stuk je zekerheid", denkt Lak. THOLEN - In het Zoommeer vlakbij Tholen is door de Algemene In spectie Dienst van het ministerie van Landbouw vorige week een il legaal staand visnet van tweehon derd meter lang opgespoord. De ei genaar is niet achterhaald. Het net is vernietigd. De gevangen vis (brasem, snoek en snoekbaars) is teruggezet. Het gaat de illegale vissers vooral om de dure snoekbaars. SOMMELSDIJK - Organist Sander van den Houten geeft zaterdag een concert in de Rehobothkerk in Sommelsdijk. Hij bespeelt het drie klaviers Van Vulpenorgel, dat an derhalf jaar geleden in gebruik is genomen. Van den Houten is bijna afgestudeerd aan het conser vatorium in Rotterdam en zal en kele eindexamenwerken spelen. Het concert begint om 20.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 44-jarige inwo ner van Zierikzee is gisteren ver oordeeld tot een celstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaarde lijk. Hij krijgt die straf voor het veelvul dig verkrachten van zijn echtgeno te. Ook mishandelde en bedreigde die man zijn vrouw en zijn doch ter. De Middelburgse rechtbank be paalde daarnaast dat de inwoner van Zierikzee ook nog een half jaar extra in de gevangenis moet doorbrengen omdat hij zijn misda den bedreef tijdens zijn proeftijd. Twee weken geleden vroeg de offi cier van justitie aan de rechters de man te veroordelen tot een celstraf van in totaal 36 maanden. De advocaat van de man vroeg des tijds aan de rechtbank om bij het vaststellen van de strafmaat reke ning te houden met de culturele achtergrond van de man. Gezien zijn Turkse achtergrond zou hij niets verkeerds hebben gedaan, al dus de raadsman. Uit het vonnis blijkt dat de Middel burgse rechters totaal geen reke ning hebben gehouden met die culturele achtergrond. Dat was ook niet mogelijk omdat de man weigerde mee te werken aan psy chiatrische en psychologische on derzoeken. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is er in geslaagd in drie jaar tijd het aantal bijstands uitkeringen met 24 procent te la ten dalen. Dat is aanzienlijk hoger dan het landelijk gemiddelde van vijftien procent. De rekenkamercommissie oordeelt positief over dit resultaat, maar plaats daar wel een kritische kant tekening bij. De gemeente heeft zich namelijk vooral gericht op de meest kansrijke groep om door te stromen naar werk. „Plukken van laaghangend fruit", gebruikt voorzitter Bert van 't Laar als metafoor voor het feit dat 55 procent van de uitkeringsgerechtig den een ontheffing heeft gekregen van de arbeidsplicht. De resultaten van het re-integratiebeleid worden daar positief door beïnvloed. Het percentage van 55 procent steekt juist weer ongunstig af tegen het landelijk gemiddelde van 33 pro cent. „Wij adviseren de gemeente dan ook de groep die een onthef fing heeft gekregen van de ar beidsplicht nog eens tegen het licht te houden", zegt Van 't Laar. Volgens hem staat het haaks op een van de uitgangspunten van de Wet Werk en Bijstand (WWB) de ze grote groep - in de praktijk komt het neer op circa 130 perso nen - alleen een uitkering te ver strekken en verder aan zijn lot over te laten. 'Niemand aan de kant of niemand wordt afgeschre ven', luidt dat uitgangspunt. De on derzoekers van de rekenkamer ad viseren de gemeente de categorie mensen die op grote afstand van 'Wij zeggen inderdaad tegen de gemeenteraad: veer op uit uw leunstoel' de arbeidsmarkt staat, wel te be trekken bij begeleiding en maat schappelijke activering. De zogeheten 'work first' aanpak levert goede resultaten op. Die houdt in dat nieuwe aanvragers van een uitkering meteen werk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66