Ruud Rentmeester even in lappenmand Erik Brems moet HVV weer omhoog brengen Hulster club vindt snel opvolger voor Michel Leonhart. Goese mountainbiker klapt in WB-wedstrijd Andorra op boom. Rudi Rabout vierde in trimkoers van Waod Roy Gijsel de sterkte öp het Scheldecircuit Open Baandijk prooi voor Van der Rassel Diamond Lil en Felicia winnen zeilwedstrijd Ml Dinsdag 3 juni 2008 PZC Z De Belg Erik Brems is de nieuwe trainer die HVV'24 volgend seizoen terug naar de tweede klasse moet brengen. foto Camile Schelstraete door René van Stee hulst - De voetbalclub HWV'24 wil na de degradatie uit de tweede klasse zo snel mogelijk terug naar een hoger niveau. Dat moet vol gend seizoen gebeuren aan de hand van Erik Brems uit Sint Ni klaas. Hij volgt de naar Vrasene vertrokken Michel Leonhart op als hoofdtrainer. De 45-jarige Belg, die ook drie jaar aan het roer stond bij Steen en ver der onder meer actief was bij de jeugd van AA Gent en de reserves van Sint Niklaas, tekende voor één seizoen. Hij was de eerste kandi- Saat, nadat de contacten met Ange- lo Nijskens, ex-prof en voormalig Hoek-trainer, op niets waren uitge lopen. Hoewel HW'24 een turbulent sei- UJ De Hulster voetbalclub HW'24 heeft een trainer voor volgend seizoen. De Belg Erik Brems is de opvolger van Michel Leon hart, die naar Vrasene vertrekt. zoen doormaakte, was de belang stelling voor de vacature van hoofdtrainer bij de Hulster club groot. „De reacties kwamen opval lend genoeg veelal van buiten de streek. Zo is er contact geweest met trainers uit Middelburg, Vlis- singen, Roosendaal en Bergen op Zoom", vertelt HW-voorzitter Ge rard van de Voorde. Dat de keuze op Brems viel, heeft verschillende redenen. „Uit alles blijkt dat hij een voetbaldier is. Hij heeft goed werk afgeleverd bij Steen en andere clubs waar hij werkzaam was. En verder vinden we het belangrijk dat we een trai ner hebben die vlakbij woont en de mentaliteit in de streek goed kent." Ook niet onbelangrijk is voor HW dat Brems sterk vasthoudt aan orde en regelmaat. „Dat zijn zaken die het afgelopen seizoen onbewust toch een beetje zijn ver onachtzaamd", verklaart Van de Voorde, die het nog steeds onbe grijpelijk vindt dat HW is gedegra deerd. „Want we hadden echt een ploeg die er probleemloos in had moe ten blijven." door Koen de Vries GOES - Mountainbiker Ruud Rent meester is even uit roulatie. De 24-jarige Goesenaar kwam zater dag tijdens een wereldbekerwed strijd in Andorra zwaar ten val. De huisarts constateerde gisteren dat de schade meevalt: enkele gekneus de ribben. De wedstrijd in het Pyreneeën -staatje Andorra, op zo'n 1200 kilo meter van Goes, duurde voor Ruud Rentmeester een kwartier. In de eerste afdaling bracht een boomstam dwars over het par koers hem uit evenwicht. „Of ik nu te vroeg of te laat sprong, weet ik niet meer. In elk geval raakte ik die stam met m'n voorwiel. Even verderop klapte ik met m'n ribben vol op een boom." Rentmeester bleef even liggen, omdat hij geen lucht kreeg. „Ik was even in pa niek, maar wilde per se verder. Als je in een wereldbekerwedstrijd op geeft krijg je geen punten. Maar als je uit de strijd genomen wordt, krijg je er drie. Ik heb er nog niet veel, dus ik wilde die drie punten per se hebben." Daarom reed Rentmeester door, ondanks adviezen van omstanders om de strijd te staken. De 'bezem motor' was al voorbij, zijn ribben, rug, nek, voet en arm deden pijn. Bij de finish werd hij na wat heen en weer praten uit de strijd geno men. Zondag reed hij met zijn vader en I** Ruud Rentmeester uit Goes is even uit roulatie. Hij raakte in de eerste ronde van de wereldbeker wedstrijd uit evenwicht en klap te tegen een boom. Marco Minnaard (69e) zo goed en kwaad als het kon het hele eind te rug naar Nederland. „Bij de EHBO duurde het daar alle maal ontzettend lang. Vandaar dat ik maar naar mijn huisarts ben ge gaan." Die kwam met een positief bericht: niets gebroken. Met een re cept voor pijnstillers keerde Rent meester opgelucht naar huis. Daar kreeg hij toch een tegenvallertje te slikken. In de uitslag staat achter zijn naam dnf, wat did not finish betekent. Rentmeester zou toch hebben opgegeven en kan naar zijn drie zuurverdiende punten fluiten. De komende week doet de Goesenaar het rustig aan, maar daarna hoopt hij weer te kunnen trainen. „Volgende week is het EK longdistance. Ik ben bang dat dat te vroeg komt. Maar over vier we ken is er een wedstrijd voor de Be nelux Cup. Daar wil ik per se aan de start staan." massemen - Bij een Waod-koers in het Belgische Massemen heeft Rudi Rabout uit Heinkenszand een vierde plaats behaald. Hij reed mee in de categorie B van de trim koers. Dennis Kerkhaert uit Schoondijke was in die klasse goed voor een ze vende plaats. Wim de Waal gaat het winnen de laatste tijd wat minder goed af Hij werd achtste in de E-klasse. rilland - Roy Gijsel heeft de mo torcrosswedstrijd op het Schelde circuit van Rilland-Bath gewon nen. De 17-jarige crosser uit Hei kant was in de klasse MXi de sterk ste in beide manches. Daarin werd ÏWarinus Hoek telkens tweede. Martijn Roos uit Zuiddorpe won bij de 8scc-motoren. Mark Boot wit Burgh-Haamstede was de sterk ste in de MX 2. terneuzen - De tweede editie van de Baandijk Open is gewonnen door Jan van der Rassel. De Neder landse PDC-darter won in de fina le met 5-0 van de Belg Christoffer Schauwen. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Nicole Delia. Zij versloeg Pe tra Oversluizen met 5-1. Het dartstoernooi in café 't Kelder tje in Terneuzen trok ruim hon derd deelnemers. terneuzen - De jaarlijkse Terneu zen Trophy zeilwedstrijden van de watersportverenigingen Neusen de Honte uit Terneuzen leverden zeges op voor Marco de Bat met het jacht Diamond Lil en Hans van Haestrecht met de Felicia. Er deden 14 boten mee. Er werd geva ren op banen in de Zuid-Everin- gen, de Everingen en het Middel gat op de Westerschelde. DARTS Baandijk open, Terneuzen. Finale mannen. Christoffer Schauwen-Jan van Rassel 0-5. Finale vrouwen: Petra Oversluizen-Nicole Elia 1-5. DUIVEN Provinciaal Bergerac (2128 duiven): 1. H. Ca- lon (Hoofdplaat), 2. A. Coppoolse (Middel burg), 3. J. Steketee (Bruinisse), 4. gebr. van Be- veren (Nieuw Namen), 5. Cl. Thuy (Heikant), 6. P. Potappel (Stavenisse), 7. A. v.d. Linde (Ril land), 8. S. v.d. Velde&Zn (Breskens), 9. F. Pro voost (Domburg), 10. M. van Iwaarden (Krui- ningen). Provinciaal Argenton(3644 duiven): 1. comb, de Ridder (Arnemuiden), 2. gebr. Schee- Ie (Terneuzen), 3 en 4. comb. R&L. Traas, 5. comb. Huige/de Vos (Middelburg), 6. L. van Wallenburg (Middelburg), 7. P. Geijs (Vlissin- gen), 8. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 9. A. Mattens (St.Jansteen), 10. R. Verschuren (Kloosterzande). Nanteuil: Rayon 1: 1. J. Vermeere (1200 m/m), 2,4,5. H. Calon, 3. B. Thomaes. Rayon 2: 1. A. Gommers (1194 m/m), 2. gebr. Schee- Ie, 3. A. Rinn, 4. comb. Delzenne/Verpoorte, 5. C. de Mul. Rayon 3: 1. Th. Casteels (1195 m/m), 2. G. Vioen, 3. A. Mattens, 4. gebr. Van Beveren, 5. P. Sturm. Rayon 4: 1. Mattie de Witte (1168 m/mO, 2. j. de Witte, 3. J. van Mal- degem, 4. J. van 't Westende, 5. P. Hoondert. Rayon 5: 1. C. de Rooy (1164 m/m), 2. comb. J&M. de Groot, 3. H. Paauwe, 4. J. de Schipper, 5. M. v.d. Dorpel. Rayon 6: 1,2. J J. Bolier (1159 m/m), 3. P. Laban, 4 P. De Wilde, 55. J. Moerland. Rayon 7: 1. K. Minderhoud (1173 m/m), 2. L. de Nooijer, 3. H. Melis, 4. A. Walra ven, 5. comb. Antheunisse. TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, vierde ronde: Federer (Zwi/1) - Ben- neteau (Fra) 6-4 7-5 7-5, Ferrer (Spa/5) - Stepa- nek (Tsj/21) 4-6 6-2 1-6 6-3 6-3, Gonzalez (Chl/24) - Ginepri (VSt) 7-6 (4) 6-3 6-1, Mon- fils (Fra) - Ljubicic (Kro/28) 7-6 (1) 4-6 6-3 6-2. Vrouwen, vierde ronde: Safina (Rus/13) - Sja- rapova (Rus/1) 6-7 (6) 7-6 (5) 6-2, Dementje- va (Rus/7) - Zvonareva (Rus/11) 6-4 1-6 6-2. Dubbelspel, kwartfinale: Cuevas/Horna (Uru/Per) - Bob en Mike Bryan (VSt/1) 6-3 5-7 7-6(1). Kapelle Open. HE8 17+: K. Hermans-J. Mul der 2-6 6-1 7-5, K. Vermunt-S. van Herk 6-3 3-6 7-6. HE7 17+: N. Kole-G. Burgel 6-1 7-6. DE7 35+: T. Stomp-b. Kole 5-7 6-1 6-2. DE8 17+: E. Rijk-D. de Wit 6-2 6-0. DE8 18+: E. Rijk-H. Vogelaar 6-0 6-1. HD6: O. Filus/R. van Laarhoven-R. Baart/R. Kalau 6-0 6-2, N. Kole/C. Schilperoort-J. Teurlings/M. van Tuijl 6-3 6-1. HD7 35+: M. Ie Clercq/R. Pessers-H. Haarlem/J. Harsma 6-3 6-3. HD8 17+: L. Iangebeeke/K. Vermunt-K. Gijzen-J. Hermans 3-6 6-1 6-0. DD6: W. Gijzen/M. Masclé-R. Jacobs/K. van Sabben 6-1 6-0. DD8 17+: T. Huyzen/L. Krijger-M. van der Does/L. Priester 6-1 6-1. GD6: J. Bustraan/M. van Tuijl-C. Dagevos/F. van den Akker 6-1 6-4, C. Sanderse/G. Slimmen-L. Bustraan/H. Bos- schaart 6-2 6-4, E. Kole-C. de Marco-A. da Silva/J. Teurlings 6-1 6-1. GD7 17+: K. Dieleman/H. van Weele-S. Gerrits/E. van der Does 6-3 6-2, J. Berks/S. Theunissen-S. Gerrits/E. van der Does 6-3 6-0.\, K. Dieleman/H. van Weele-W. van Oosten/C. Oos- terlee 4-6 7-6 7-6. GD7 35+: M. Boogert/J. Schipper-J. de Koning/D. de Koning 6-3 6-7 7-6, B. Kole/C. Kole-G. Almekinders/R. Evers- dijk 6-1 6-1GD8 17+: A. Hage/A. Hage-A. Jopse/E. Pietersen 6-4 6-2. WIELRENNEN Klimomnium in Dordrecht. Renners van Theo Middelkamp. Categorie 2. 3. Timo de Jong, Categorie 3. 9. Nick Janssen, Cat 3. 14. Sven van Nieuwkerk. Cat 4. 5. Denise Gunst. 20. Maurits de Waal. Cat 5. 11. Milan Vader. Cat 5. 17. Tim Janssen. Cat 6. 10. Davy Gunst. Cat 7.10. Peter Blok. Amersfoort. Cat. 6. 6. Ivar Moeleker. Cat 4. 16. Maurits de Waal. Aalburg: Cat 6. 2. Frank Vermue. Cat 6. 7. Men- no Rietveld. Stampetsgat. ID-koers, mannen: 1. Luciën van Hootegem (Hulst), 4. Peter Jahn (Hulst), 5. Nico Neijhof (Hulst), 6. Hans Snauwaert (Hulst), 7. Ronals Proost (Schoondijke). Vrou wen: 1. Maartje van Schijndel (Hulst), 2. Jac queline Lange (Hulst). AGENDA Biljarten Micha biljart toernooi. Derde ronde. Organisa tie: BV Scheldezicht. Locatie: Hotel Smits, We- meldinge. Aanvang: 19.30 uur. Tennis IJzendijke. Sportshop France Tiola Kids Open. Locatie: tennisvereniging Tiola te IJzendijke. Aanvang: 16.00 uur. meer uitslagen: www.pzc.nl Ruud Rentmeester: „Of ik nu te vroeg of te laat sprong, weet ik niet meer. In elk geval raakte ik die stam met m'n voorwiel." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62