berco Asselbergs boos op ZMF Breder gebruik van kerk Westdorpe Slecht weer zorgt voor wateroverlast veel voordeel Trekkertrek Agrarische Jongeren Axel Ingezonden stuk in PZC steekt burgemeester van Schouwen-Duiveland. Brandweer pompt water uit huizen, haalt takken van de weg. Corsacvossen klaar voor dierentuin Auto's gestolen in Westdorpe Diefstal bij bedrijf in Sas van Cent Zomerexpositie in ziekenhuis De Honte Disco's voor jeugd in speeltuin Terneuzen z 111m> PZC Dinsdag 3 juni 2008 25 lange vorststraat - goes door Melita Lanting ZIERIKZEE - Burgemeester Jack As selbergs eist excuses van de Zeeuw se Milieu Federatie. De burgemees ter is zeer geïrriteerd over het feit dat directeur Tjeu van Mierlo van de ZMF de verantwoordelijkheid voor het afgelasten van een leden vergadering in de schoenen van de gemeente schuift. Op 20 mei wilde de Zeeuwse Mi lieu Federatie een ledenvergade ring houden op een passagiers schip op de Oosterschelde. Die ver gadering zou gaan over de proble matiek in de mosselsector en is op het allerlaatste moment afgelast. Volgens Van Mierlo omdat mos selkwekers actie wilden voeren en de veiligheid van de leden niet ge garandeerd was. Dat zou blijken uit signalen van de politie en de ge meente Schouwen-Duiveland. Asselbergs weerspreekt dat de ge meente dat signaal heeft afgege ven. „Ik had geen enkele indicatie van ordeverstoring. Dat teksten die mosselkwekers hanteren niet welgevallig zijn, is wat anders dan ordeverstoring." Volgens Assel bergs had de ZMF op dat moment zélf al het voornemen om de verga dering af te gelasten en werd de burgemeester alleen nog maar ge vraagd om advies. Asselbergs zegt dat hij - via een medewerker - heeft laten weten dat de beslissing geheel bij de ZMF lag. „Ik heb alleen aangegeven dat als er sprake was van ordeversto ring, dat de KLPD (de waterpoli- tie) dan geen boot beschikbaar zou hebben." Asselbergs stelt dat hij noch de po litie vooraf op de hoogte was van een ledenvergadering op de Oos terschelde over de problematiek rond de mosselsector. „Je kunt je afvragen of het verstandig was om NV Jack Asselbergs is boos opde Zeeuwse Milieu Federatie. Die schuift de schuld van het afgelas ten van de ledenvergadering in de schoenen van de gemeente. een ledenvergadering over zo'n ge voelig onderwerp te organiseren boven de percelen van de mossel kwekers." Directeur Tjeu van Mierlo wil ei genlijk niet reageren op de brief van Asselbergs omdat hij het een 'persoonlijke brief vindt. „En dat bespreek je niet in een krant", al dus Van Mierlo. Hij wil wel kwijt dat hij zijn beslissing om de leden vergadering af te gelasten, heeft ge baseerd op geluiden vanuit politie en van de veiligheidsambtenaar van de gemeente. Inhoudelijk wil hij verder niet ingaan op de brief Hij geeft wel aan dat de burgemeester de ge vraagde excuusbrief tegemoet kan zien. HULST - Het slechte weer heeft gis teren op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen voor overlast gezorgd. In Hulst rukte de brandweer met enkele wagens uit om de water overlast in verschillende kernen te beteugelen. In de grensplaatsen Clinge, Heikant en Sint-Jansteen bleek het rioleringsstelsel niet op gewassen tegen de plotselinge kort stondig vloed in de straten. Putdek sels popten omhoog en in sommi ge woningen zorgde het wassende water voor enkele ondergelopen toiletten. Op enkele plaatsen - volgens de brandweer plekken waar wel vaker bij wolkbreuken het water niet snel wegloopt - werden pompen ingezet, maar dat hoefde niet lang te duren. Voor de tweede grote bui, in Oost-Zeeuws-Vlaanderen rond half tien gisteravond, was het leed weer geleden. Ook in de lagere delen van de stad Hulst was er even sprake van wa teroverlast, maar ook daar bleek het rioleringstelsel later op de avond de overvloedige regenval aan te kunnen. De brandweer in Terneuzen ruk te om kwart voor acht uit voor wateroverlast in twee woningen aan de Schependijk en Westkolk- straat. In twee woningen aan de Hoofdweg-Zuid in Zuiddorpe was rond half tien brandweerhulp no dig om water uit twee huizen te pompen. Door het onweer vielen op de Mo lenstraat in Westdorpe een aan tal takken over de weg, die door de brandweer zijn verwij derd. WESTDORPE - Hun dagen in Westdorpe zijn ge- in de provincie Noord-Brabant. De dierentuin is is uitzonderlijk in Nederland (De Putter: 'Slechts teeld. Binnen anderhalve week verhuizen twee blij met de jongen (geboren op 2 april). Met na- twee dierentuinen hebben ze'), maar mannetjes jonge corsacvosjes (of steppenvossen) naar de me, zegt eigenaar Simon de Putter (foto), omdat zijn nog zeldzamer. In Zizou komen de twee in particuliere dierentuin Zizou bij vliegveld Volkel beiden van het mannelijk geslacht zijn. De corsac een kweekprogramma terecht, foto Wim Kooyman AXEL - Zondag 15 juni worden in Axel trekkertrek-wedstrijden ge houden voor standaardtractoren. Het is alweer de dertiende editie. De organisatie is in handen van het Agrarisch Jongeren Kontakt. De wedstrijden worden gehouden op het boogschuttersterrein achter de ruitersportaccommodatie bij de watertoren van Axel. Ze beginnen om 13.00 uur. Voor de kinderen is er animatie en de bezoekers worden onthaald door een speciale bezoekersservi- e. n de wedstrijden nemen zoals ruikelijk zowel deelnemers uit euws-Vlaanderen als uit Bei- li Vlaanderen deel. WESTDORPE - De parochiecommis- sie die zorg draagt voor de dorps kern van Westdorpe is van plan wat voorzieningen aan te brengen in het bedehuis, zodat de kerk in de toekomst beter voor meer doel einden gebruikt kan worden. Ge dacht wordt aan het toiletgroep en een keukentje. De Westdorpse parochiecommis sie is ervan overtuigd dat de uit 1948 daterende kerk een meerledi ge functie kan vervullen. Dat is af gelopen weekeind bij de Graaf Jansfeesten duidelijk gebleken. In de kerk werden een concert en een expositie gehouden. Gevolg: zondagmiddag een volle kerk. „Dat gebeurt nog wel eens vaker, maar dan is het helaas een uit vaart. Momenteel wordt de kerk zo'n honderd keer per jaar ge bruikt voor diensten. Wij denken het gebruik te kunnen intensive ren door andere activiteiten, die aansluiten bij de functie van het gebouw, er in plaats te laten vin den", zegt voorzitter Carlo de Hul- sters. Het plan om het Westdorps mu seum in de kerk onder te brengen, is overigens verlaten. „Een mu seum vergt extra verwarming en bemensing en dat kost geld. Dat hebben we niet. Onderhoud kost veel geld. De glas-in-loodramen zijn bijvoorbeeld aan vervanging toe. Dat kost twee tot drie ton." WESTDORPE - Tussen zondagoch tend tien uur en maandagochtend half negen uur zijn in Westdorpe twee personenauto's gestolen. Een auto, een grijze BMW 316I, ver dween uit de Wilhelminastraat. De andere auto, een blauwe Golf type 2, werd gestolen in de Jan Del- laertstraat. SAS VAN CENT - Dieven hebben tus sen vrijdagmiddag vijf uur en maandagochtend half acht hun slag geslagen bij een bedrijf aan de Wervenweg in Sas van Gent. Van het terrein is tachtig meter kabel van een portaalkraan gestolen. Het schadebedrag is onbekend. TERNEUZEN - In de maanden juni en juli 2008 hangen er in de expo sitieruimte van streekziekenhuis De Honte in Terneuzen schilde rijen (aquarellen en pastels) van Annie van Hecke uit Westdorpe. Ook zijn er sieraden tentoonge steld van Jenny Tak uit Sas van Gent. TERNEUZEN - Speeltuin Oranje kwartier in Terneuzen houdt twee disco's. Vrijdag 6 juni van 19.00 tot 22.00 uur is er een disco voor 8 tot en met 13 jaar. Zaterdag 7 juni van 20.00 tot 23.00 uur is er een disco voor 14 tot en met 19 jaar. De en tree is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59