Zeeland wakker van Standfast Breskens is failliet Carillon Willibrordus klingelt als vanouds UIT VERKOOP! Programma festiviteiten in Hoofdplaat Studenten Hulst huren zelf bus als acties blijven Reynaertetsen in museum Hulst 22 mensen op straat na financiële rampspoed bij jachtenbouwer. Z PZC Dinsdag 3 juni 2008 23 Bakker Frank Verdonck ligt niet wakker van het idee het hele dorp van een ontbijt te moeten voorzien. „Ach, het is wel vaker druk." foto Wim Kooyman Het feest rondom 230 jaar Hoofdplaat begint op vrij dag 6 juni om 19.30 uur. Een half uur later gaan de tentoon stellingen in de kerk open. Weer een half uur later begint de Gezelli- door Raymond de Frel TERNEUZEN - Oplettende bezoekers en bewoners van de Terneuzense binnenstad hebben het de voor bije zaterdagen al gemerkt. Na ze ven jaar zwijgen klingelt het caril lon in de Willibrordustoren weer als vanouds. Bezwaarmakers vochten tot 2001 met succes tot aan de Raad van State om het carillon stil te krij gen, maar een wijziging in de wet geving zegt dat er geen geluids norm meer is voor onversterkte muziek. De klokjes mogen dus weer bespeeld worden, maar het aantal beiaardiers was aanvanke lijk schaars. Het gros van de oude bespelers kon vanwege leeftijd of ge Hoofdplaatse avond, inclusief een verrassingscompetitie. Op za terdag 7 juni is er van 7.00 tot 1.00 uur een grote rommelmarkt met driehonderd kramen. De feesttent op de Spuikom is dagelijks de hele fysieke ongemakken de trappen van de toren niet meer bestijgen. „Maar inmiddels heb ik een team van vijf bespelers kunnen samen stellen", zegt beiaardier Jo de Vis ser. „Dat zijn allemaal mensen die zich spontaan als vrijwilliger aan meldden. Twee mensen uit Ter- neuzen, één uit Axel en een meisje uit Goes dat in Mechelen op de beiaardiersschool zit. Ik heb zelfs nog twee mensen op een reserve lijst staan." Hij speelt als enige oud-gediende nog wel op het caril lon. In principe zijn de klokjes op zaterdag tussen 15.00 en 15.30 uur te horen. „De bespeelster uit Goes speelt eens in de maand op woens dagmiddag", aldus De Visser. dag open voor consumpties. Voor de jeugd zijn er op zaterdag diver se spelen. Vanaf 11.30 is er koersbal in het dorpshuis. Op de Spuikom zijn er vanaf 14.00 uur krulbolwed- strijden. Het Groot Hoofdplaats HULST - Museum De Vier Ambach ten in Hulst stelt van zondag 10 juni tot en met zondag 20 juli werk van de kunstenaar Theo van de Goor uit Eindhoven tentoon in Ontbijt is op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De helikoptervluchten beginnen om 12.30 uur. De paar- denwedstrijd is van 13.00 tot 17.00 uur. Het muziekfestival duurt van 15.00 tot 18.00 uur. de Reynaertkamer. De kunstenaar presenteert 24 etsen met taferelen uit het dierenepos. De etsen zijn afkomstig uit het derde Reynaert- boek dat hij heeft samengesteld. door Raymond de Frel BRESKENS - Jachtenbouwer Stand fast Yachts in Breskens gaat van daag hoogstwaarschijnlijk failliet. Het personeel is vrijdag door de di rectie van Standfast Holding op de hoogte gebracht van de financiële rampspoed, waarna zij direct hun werk moesten neerleggen. Door het faillissement raken 22 mensen werkloos. Directeur Filip De Wilde bevestig de gisteren de faillissementsaan vraag, maar liet de woordvoering over aan de raadsman van Stand fast, Ronny Nobus. „Ik heb de rechtbank in Middelburg vrijdag verzocht Standfast failliet te verkla ren. We horen dinsdag (vandaag) of dit daadwerkelijk gebeurt, maar ik verwacht dat het een hamerstuk is", aldus Nobus. Standfast Yachts is gespecialiseerd in ontwerp, bouw, productie en onderhoud van zeilschepen. No bus stelt dat het bouwen van jach ten al jaren 'een moeilijke busi ness' is. Nobus: „Dit heeft er in combinatie met de internationale kredietcrisis voor gezorgd dat een faillissement onafwendbaar werd. Er waren bovendien financiële pro blemen uit het verleden. Twee jaar geleden is er een nieuwe directie aangetreden. Die heeft nog wel ge probeerd het tij te keren, maar dat is dus niet gelukt." Bij Standfast handelen twee werk nemers op dit moment nog lopen de zaken af. „Er waren nog wat jachten die met een lift in een wa ter moesten worden geholpen. Dat wordt nog keurig gedaan", aldus Nobus. Hij heeft geen idee of er sprake kan zijn van een doorstart. „Dat is koffiedik kijken. Boven dien wil ik de curator niet voor de voeten lopen." Bij de werknemers van Standfast kwam de klap kei hard aan. „We wisten dat het niet goed ging, maar toch ben je ver rast. Dit gaat alle mensen van Standfast ontzettend aan het hart", aldus een werknemer. HULST - De studenten uit Hulst, die afgelopen zondag gedupeerd werden door de busstakingen, zet ten komend weekeind zelf een of meerdere bussen in als de acties van de buschauffeurs blijven voort duren. Dit maakt woordvoerder Robbert Seghers gisteren bekend. Het afgelopen weekeind probeer de wethouder Frank van Dries- sche (onderwijs) van Hulst nog bussen te charteren. Dat lukte, maar in tweede instantie verklaar de de busonderneming die voor vervoer zou zorgen zich solidair met de stakers. Seghers: „We zijn toen zelf maar gaan zoeken. Als ko mend weekeind het openbaar ver voer weer stil komt te liggen, dan zorgen we als groep zelf voor ver voer. Dat gaat dan bij benadering zeven euro per rit kosten." GIMBRÈRE - DAMESMODE MIDDELBURG BOBBE - DAMESMODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57