De bakker ligt er echt Zeelar Bijeenkomst over plannen jachthaven op Zangers gezocht voor kerstmusical Advocaat Checkpoint zet in heropening café-restaurant Bressiaanders mogen meepraten over uitbreiding ligplaatsen. Toonbeeld houdt audities voor rollen in eigen productie. Junta Nevenzaken coffeeshop snakken naar geld voor betaling personeel. 22 Dinsdag 3 juni 2008 PZC Z door René Hoonhorst BRESKENS - De Sluise gemeente raad en inwoners van Breskens kunnen donderdagavond kennis nemen van de ontwikkelings- en uitbreidingsplannen voor de jacht haven in Breskens. Tijdens een in formatieve raadsbijeenkomst in ge bouw De Uitkomst presenteert Jachthaven Breskens BV haar idee ën over verdubbeling van het aan tal ligplaatsen voor plezierboten. Bestuur en directie van de jachtha ven hebben B en W van Sluis ge vraagd mee te werken aan de uit breidingsplannen en een milieu-ef fectrapportage op te stellen. Het college wil de raad en de Bressiaan ders in een vroeg stadium bij de besluitvorming betrekken en houdt daarom een informatieve bijeenkomst (19.30 uur) in het verenigingsgebouw aan de Lange- weg. Een woordvoerder van de gemeen te bevestigt dat het jachthavenplan in grote lijnen al bekend is. Direc teur Lex Verstraeten van Jachtha ven Breskens ontvouwde de plan- Opgeknapt Breskens krijgt toe- rist in de schoot geworpen als on dernemers inspelen op groei tot watersportcentrum. Uitbreiding van de jachthaven hoort daarbij. TERNEUZEN - Het Terneuzense cen trum voor beeldende en muzikale vorming Toonbeeld is op zoek naar acteurs, decorontwerpers en vocale talenten. Zaterdag 14 juni is er in Toonbeeld (op de hoek van Bellamystraat/ Zuidlandstraat) een auditie (10.00 uur). Inzet is deelna me aan de nieuwe musical Een lan ge weg naar Kerst, volledig een ei gen productie van Toonbeeld. Er staan twee uitvoeringen op ZEEUWSE Laatst parkeerde er een Spaanse touringcar in de Zeeuwse hoofd stad. Nieuwsgierig liep het reisge zelschap even later rond over het Abdijplein. Eén van hen schoot een Middelburger aan, die daar net zijn middagwandelingetje aan het maken was. „Monasterio?", vroeg de toerist. „Si", antwoordde de Middelburger, nen voor een uitbreiding tot zo'n 1200 ligplaatsen vorig jaar al. Vooral Belgische botenbezitters hebben veel belangstelling voor een vaste ligplaats. Breskens is voor hen nauwelijks verder weg dan Zeebrugge of Oostende, ter wijl het vanwege het ontbreken van zeeschepen veel makkelijker is om de haven in en uit te varen. Bo vendien is Breskens een stuk goed koper dan de Vlaamse havens. Lokale ondernemers én wethou der Henk Luijendijk reageerden di rect positief omdat ze veel econo misch perspectief voor het (voor malige) vissersdorp zien. Met 1200 ligplaatsen voor jachten met een diepgang tot zes meter wordt Bres kens één van de grootste jachtha vens van West-Europa, waardoor het dorp tot belangrijk watersport centrum kan uitgroeien. Na de ri goureuze opknapbeurt van het centrum is Breskens helemaal klaar voor een nieuwe, gestage stroom toeristen, verwachtten on dernemers en college. Dat de jachthaven volgend jaar al met de uitbreiding kan beginnen, zoals de initiatiefnemers graag wil len, wordt op het stadhuis als 'iets te optimistisch' ingeschat. Om be zwaren van natuurbeschermers, die de jachthaven liever in westelij ke richting zien opschuiven, te on dervangen, heeft de jachthaven wel aangekondigd ten oosten van Port Scaldis nieuwe natuur aan te laten leggen. het programma: zaterdag 13 en (bij voldoende belangstelling) zondag 14 december in het Scheldetheater. Het verhaal is geschreven door Su zanne Kennis en Jessica van de Wege, in een bewerking van Yvon ne Lemm en Sjoerd van Helmond. De muziek is van Peter de Clerq, Peter Verhelst en Mare Verschel den. Op 15 september gaat de pro ductiegroep acteurs aan het werk, drie dagen later begint de groep de corontwerp. Kandidaten kunen via www.eenlangewegnaarkerst.nl twee liedjes downloaden om in te studeren voor de auditie. Een vak jury beoordeelt de deelnemers. Tip? redactie@pzc.nl trots op zijn taalgevoel. Tot de Spanjaard wilde weten of het gebouw nu ook nog een kloos ter was. Nee dus, maar wat was het juiste Spaanse woord ook weer? „Ministe- rioprobeerde hij. „Ah....!", riep de Spanjaard. „Junta!" Die had het begrepen. Met een drie dagen durend feest doet Hoofdplaat dat van het dorpsjubileum van vijfjaar geleden nog eens dunnetjes over. Nu, bij het 230-jarig bestaan, barst het feestprogramma opnieuw haast uit zijn voegen. door Ronald Verstraten Een evenement van de vori ge editie dat hoe dan ook om herhaling vroeg, is het Groot Hoofdplaats Ontbijt op zondag 8 juni. Bleef de teller voor het afgelopen weekeind nog even op driehonderd steken, enke le uren later was het aantal in schrijvingen de vierhonderd al ge naderd. „Ja, nu gaat het hard. Da's typisch Hoofdplaats, om tot op het laatst te wachten. Dat doen ze zeker om het ons nog even moei lijk te maken?" lacht coördinator Adri Voogdt. De organisatie had en heeft vol gens hem geen streefgetal. „We zul len niet zoveel deelnemers halen als de vorige keer," zegt hij. Toen waren er 540 mensen. De feest tent op de Spuikom is namelijk ietsje kleiner dan toen. Niettemin denkt Voogdt dat het nog wel in de richting van de vijfhonderd zal TERNEUZEN - Raadsman Wilfred Suijkerbuijk van coffeeshop Check point in Terneuzen hoopt deze week - mogelijk vandaag nog - het Openbaar Ministerie in Middel burg zover te krijgen dat de beslag legging op het pand geheel of ge deeltelijk wordt opgeheven. Daar naast wordt de komende dagen duidelijk of de 65-jarige eigenaar van de shop en de twee verkoop medewerkers nog langer in hechte nis moeten blijven. Suijkerbuijk diende vorige week gaan. Bakker Frank Verdonck kan er alvast niet wakker van liggen. Hij zorgt voor het brood, de tul band en de broodjes. Nachtwerk en geen geringe klus. Kan hij dat wel aan? „Ach, dat vroegen ze de vorige keer ook. Maar het is wel eens vaker druk. Met Pasen of Kerstmis zie je je bed ook niet. Dus dat is het probleem niet. Je moet goed plannen. Als je maar materiaal genoeg hebt." De bakker doet het allemaal zelf „Je krijgt hier geen mens voor. En bovendien, ze moeten het nog kunnen ook. Maar ik vind het niet erg: je moet er immers wat voor over hebben." Hij zal op de zaterdag dan ook niet op straat gezien worden. Geen tijd voor een Ommetje. Dat is de bena ming van een vijf kilometer lange wandelroute in en om Hoofdplaat, die trouwens nog een landelijke toeristische prijs heeft gewonnen. Wethouder Carine Bolijn gaat die vrijdag openen nadat ze eerst het startschot heeft gegeven voor het feestweekend. Doorlopend is er in de rk-kerk een tentoonstelling te zien, met als the ma 'Terug naar school'. Foto's uit heden en verleden, van Hoofd plaat zelf maar ook van het nabu rige Nummer Een en Slijkplaat, maken daar deel van uit. Op zaterdagmiddag zijn er aanslui tend een concert en een boekpre sentatie. Het boek in kwestie gaat over de familie Lensen, die er een een klacht in tegen de sluiting en beslaglegging. De raadkamer buigt zich deze week over die klacht. De advocaat is gespitst op de op heffing van het beslag, omdat - als het lukt - de zaak dan weer gedeel telijk open kan. Als het restaurant en het cafégedeelte open kunnen, dan kan het bedrijf weer wat geld genereren. Dat is nodig, omdat het personeel, dat vorige week ontslag aangezegd heeft gekregen, nog te goeden heeft uitstaan over de Stroom drugstoeristen vrijwel op gedroogd na sluiting Checkpoint. Jan Lonink spreekt volgende week met grensgemeenten over verschuiving van koopstroom. kleinschalige reünie aan koppelt in het plaatselijke hotel-restaurant De Vriendschap. Uiteraard is er veel muziek. Dat be gint al met dj Edwin en de band Wit en Koo tijdens de Gezellige Hoofdplaatse avond op vrijdag. Op zaterdag trekken de hele dag dweilbands en een draaiorgeltje door het dorp. 's Avonds is er in de feesttent een optreden van Saint Michael's Big Band uit Sint Laureins, met een Hoofdplatenaar in de gelederen. Dat concert wordt gevolgd door een feestavond met popgroep Maple Leaf die nog in het voorpro gramma heeft gestaan van De Dijk. Op zondagmiddag is het om 15.00 uur pas echt raak: verdeeld over drie podia geven tien muziekvere nigingen acte de présence, met in totaal 350 muzikanten. Of het na dat ontbijt wel zo ver standig is, moeten deelnemers zelf inschatten, maar vanaf 12.30 uur kunnen ze een helikoptervlucht meemaken van vijf, tien of vijftien minuten. Dezelfde middag is er de paarden- wedstrijd Tally Ho, aan elkaar ge roepen door spreekstalmeester Pol van de Vijver. Bijzonder om te zien worden de plaatselijke da mes in 'Ascot achter de Dijk'. Een hoedenparade waarvan de naam verwijst naar de jaarlijkse traditie op de gelijknamige Engelse ren baan. Het driedaagse feest wordt zondag op passende wijze afgesloten met een verloting en een taptoe op de Spuikom. Hoofdplaat Hoofdplaat heeft nog geen dui zend inwoners. Het ligt achter de dijk van de Westerschelde, ten oosten van Breskens. Het is ontstaan in de achttien de eeuw, toen Vlaamse arbei ders er zich vestigden voor de bedijking van de Hoge Plaat. Vroeger was Hoofdplaat ver bonden met de zee. Het haven tje s in de jaren zestig verdwe nen door dijkverhoging in het kader van de Deltawerken. Het 230-jarig bestaan wordt gevierd met een driedaags feest, van vrijdag 6 juni tot en met zondag 8 juni. maand mei, en ook nog recht heeft op vakantiegeld. Omdat justi tie ook beslag heeft laten leggen op de financiële middelen van de eigenaar, kan voor de betalingen daarop geen beroep worden ge daan. Nu Checkpoint dicht is, blijft het vrij rustig in Terneuzen. De overge bleven shop, Miami, trekt wat meer volk, maar Terneuzen trekt nu veel minder drugstoeristen dan aanvankelijk werd verwacht. Of de stroom zich verlegd heeft naar plaatsen als Bergen op Zoom of i Roosendaal, is nog niet duidelijk, i Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen spreekt daarover volgende 4 week met collega's in die plaatsen. Het dorp is helemaal versierd ter ere van het 230-jarig bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56