PZC Kennedylaan dé plek voor winkels' 'Niet roken, geen alcohol drinken en blijven ademen' Gemeentebelangen hekelt kraam met wafels in Retranchement 21 Parkeertoezicht moet anders 3PIJri I ZEEUWS-VLAANDEREN 37 27 Wethouder ziet in rapport geen aanleiding tot aanpassen beleid. Mevrouw De Keyzer treedt toe tot galerij der sterken. Alles draait om deze zomer Dinara Safina zorgt voor stunt tegen favoriete Sjarapova Dinsdag 3 juni 2008 Drinkwaterbedrijven moeten hun tarieven matigen Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Kennedylaan West is in Terneuzen dé locatie om nieu we grootschalige detailhandel te vestigen. Tot die conclusie komt raadgevend bureau DHV uit Amersfoort dat in opdracht van de zogeheten 'Club van Vijf de ont wikkelingspotentie van het gebied in beeld heeft gebracht. Wethouder Adhémar van Waes (economie en detailhandel) van Terneuzen was gisteren nog niet op de hoogte van het rapport, maar stelde niettemin dat de be vindingen van DHV ontwikkelin gen in de stedelijke randzone - in de Koegorspolder bij de skihal - niet meer zullen keren. „Ons stede bouwkundig bureau RBOI heeft een afwijkende visie en ziet mo gelijkheden om op beide plaatsen zaken te realiseren. Wij delen die visie. De argumenten die DHV aandraagt zijn de voorbije jaren inde discussie over de detailhan delontwikkeling in Terneuzen al eens aangedragen. Ons beleid zul len we dan ook niet meer wijzi gen", benadrukt wethouder Van Waes. De vraag is of Gedeputeerde Sta ten het verhaal van DHV willen overnemen; dan zou de komst van grotere detailhandelzaken in de Koegorspolder wel eens op losse schroeven komen te staan. Van Onderzoek raadgevend bureau DHV steunt ontwikkeling van Kennedylaan West tot winkelge bied, zoals bedrijven dat voor staan. Waes verwacht niet dat GS de boel zullen blokkeren. De DHV-onderzoekers stellen dat het gebied Kennedylaan West bij uitstek geschikt is voor grootschali ge detailhandel in de sectoren in-en-om-het-huis en outdoor. Extra zaken erbij vergroot volgens DHV de aantrekkingskracht van de huidige cluster (Kennedylaan Oost), Schuttershofgebied en het centrum, alsmede de synergie met het kernwinkelapparaat. Een in richting van het gebied maakt ook de entree van de binnenstad aan trekkelijker en bovendien past zo'n invulling binnen de beleidslij nen die door provincie en gemeen te zijn uitgestippeld. De onderzoekers gaan ervan uit dat er voldoende fysieke mogelijk heden zijn om de verkeersafwikke ling te verbeteren en de extra par- keerbehoefte te vervullen. Voorts geven ze de opdrachtgevers (Van der Poel, Clavis, Naeye-Verstraten, De Hoop en Lafoma) mee dat de bewegwijzering naar het gebied toe beter moet en neringdoenden in het gebied met themadagen en acties de naamsbekendheid van het gebied moeten opkrikken. door Harold de Puysseleijr HULST - Marie de Keyzer-Baert be hoort sinds gisteren tot een zeer se lect gezelschap inwoners van de ge meente Hulst. Op een totaal van 28.000 inwoners is zij samen met nog vier andere Hulstenaren de enige die er trots op mag zijn dat ze honderd jaar of ouder is. Marie vierde haar honderdste ver jaardag gisteren in haar apparte ment aan het Blaauwe Hofke in Hulst temidden van familie, vrien den en bekenden. Natuurlijk kwam ook burgemeester Jan- Frans Mulder langs om haar te feli citeren en waren er gelukswensen van de commissaris van de konin gin en koningin Beatrix. Een geheim recept om zo oud te kunnen worden, heeft Marie niet. „Gewoon blijven ademen", aldus de eeuwelinge. Ze verklapt wel dat ze zich haar hele leven heeft ont houden van roken en alcohol. „Daar hadden we gewoon geen centen voor." De in Absdale gebo ren Marie woonde een groot deel van haar leven samen met haar HULST - B en W van de gemeente Hulst willen het toezicht op het parkeren samen met de gemeente Sluis en Terneuzen op een andere leest gaan schoeien. Hulst is ontevreden over het be drijf dat nu de parkeercontroles uit voert. „Er wordt slecht gehand haafd en we willen dat anders or ganiseren. Wellicht wordt het iets duurder, maar dan ook een stuk beter", aldus wethouder Clem de Kraker in een reactie op vragen van Groot-Hulst. echtgenoot Fredericus in Heikant, waar het echtpaar een eigen vlas- bedrijf had. Het echtpaar kreeg drie kinderen, twee dochters en een zoon. Die laatste heeft ze over leefd, evenals een van haar vijf kleinkinderen. Op een dag als giste ren had Marie het daar zichtbaar moeilijk mee en gaf toe dat het ver lies van die dierbaren emotioneel gezien erg lastig was. Marie woon de ook nog zestien jaar lang in de Een geheim recept om zo oud te kunnen worden, heeft Marie niet binnenstad van Hulst, om uitein delijk in 1990 te verhuizen naar het terrein van de Blaauwe Hoeve. De gemeente Hulst telt nu drie inwoners van honderd jaar oud entwee 101-jarigen. Als het goed is, treden dit jaar nog eens twee mensen die een eeuw oud worden toe tot de eregalerij der oudste inwoners van de ge meente. Marie de Keyzer-Baert. foto Camile Schelstraete f jftk r% i door Raymond de Frel RETRANCHEMENT - De fractie van Gemeentebelangen snapt niets van het afgeven van een vergun ning voor een mobiele wafel- en pannenkoekenkraam op de hoek van de Noordstraat en Markt in Retranchement. Raadslid Bram Basting conclu deert dat de gemeente Sluis met twee maten meet. „Enerzijds ver strekt u geen vergunningen meer in Cadzand, omdat dit niet zou passen in het straatbeeld van een mondaine badplaats. Maar aan de andere kant verstrekt u wel een vergunning voor een verkoopwa gen die geheel niet past in het ka rakteristieke straatbeeld op het marktplein", richt Basting zich tot het gemeentebestuur. Het kraam belemmert volgens Basting de ver keersveiligheid én het uitzicht van de bewoners van de Noordstraat. Bovendien vindt hij het vreemd dat het kraam vlakbij een horecage legenheid staat waar dezelfde waar wordt verkocht. „Conflicten over het gebruik van het terras zijn daarom niet uit te sluiten", aldus Basting. „Het zal duidelijk zijn dat wij graag iedereen in de gelegen heid stellen om commerciële acti viteiten te ontplooien, zolang het binnen de kaders van het gemeen telijk beleid past." Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55