Sport Oranje kan KNVB rijk maken op EK Zeldzaam pessimisme bij achterban 't Halve Maantje wordt vierde met krappe ploeg HORMONEN verantwoordelijk voor OVERGEWICHT! Twee Tuirtboekert de staat van Miljoenen te verdienen als Nederland finale van het toernooi haalt. m LEZERSEMTRA PZC J Realiseer uw droomtuin Europese kampioenen voetbal S'3 PZC Dinsdag 3 juni 2008 35„ door Leon ten Voorde Maar tien procent van de Neder landers denkt dat het Nederlands elftal winnaar van het EK wordt. Onze jongens zijn wel eens en thousiaster uitgezwaaid door de achterban. Tien procent... dat is maar één op de tien die denkt dat we de titel wel even gaan halen. Het is een zelden vertoonde be scheidenheid, want meestal is het andersom en denkt één op de tien dat we niet kampioen worden. Waar al dat pessimisme vandaan komt? Is het de poule? Of is het toch onze eigen verdediging die ons afschrikt? Nog een cijfer dat bevreemdt: slechts twee procent van de Neder landers denkt op dit moment dage- lijks aan het EK. Het schijnt een ge tal uit een betrouwbaar onderzoek te zijn, maar wie om zich heen kijkt, moet denken dat dit is uitge voerd op een zondagmorgen in de dorpsstraat van Staphorst. Is er dan helemaal niets te vinden dat Oranje een prettig gevoel be zorgt als de ploeg op het vliegtuig naar Zwitserland stapt? Ja toch wel, eentje. Zeventig procent van de Nederlanders is ervan over tuigd dat Oranje de tweede ronde gaat halen. We worden volgens het volk dus geen kampioen, maar halen wel de tweede ronde in een poule met Italië, Frankrijk en Roe menië. Je zou er in deze tijd van somberheid direct voor tekenen. ZEIST - Het Nederlands elftal kan de KNVB bij het komende EK in Oostenrijk en Zwitserland rijk ma ken. De startpremie van de Uefa bedraagt alleen al zeven miljoen euro. Voor een overwinning keert de Europese voetbalunie 1 miljoen uit, een gelijkspel levert een half miljoen op. „Het droevigste scenario, met nul punten uit drie groepsduels, is nog altijd goed voor een winst van om streeks twee miljoen euro", rekent KNVB-directeur Henk Kesler voor. „Als we de finale halen, loopt dat bedrag al snel op tot on geveer negen miljoen. Voor de bond is het financieel beter als we de titel dan niet winnen. Dat scheelt flink in de premies voor de spelers. Maar dat is natuurlijk al leen maar een rekensommetje." De KNVB werkt met een EK-be- groting van zeven miljoen euro. Het budget voor het komende sei zoen bedraagt 55 miljoen. De gemiddelde bondscoach bij het EK is een honkvaste vijftigplusser van Nederlandse nationaliteit. Dat heeft het Spaanse persbureau EFE vastgesteld na een grondige bestu dering van de zestien dienstdoen de trainers op het EK. De doorsnee-coach bij het EK is 56 jaar, heeft een Nederlands pas poort en is 4,5 jaar in functie. Met Marco van Basten (Nederland), Guus Hiddink (Rusland) en Leo Beenhakker (Polen) aan het be wind is de inbreng van de Holland se trainersschool het grootst. Austria-Switzerland Nog meer feitjes over de bonds- coaches: Luis Aragones (Spanje) is met 69 jaar de oudste, op de voet gevolgd door de Duitser Otto Rehhagel. De bondscoach van titel houder Griekenland is slechts twaalf dagen jonger dan zijn Spaanse collega. Ook Karei Bruckner van Tsjechië is met 68 jaar een oudje. Beenhakker (bijna 66) en Hiddink (61) behoren even eens tot de zestigers, Van Basten (43) maakt duidelijk deel uit van de nieuwe generatie. De jongste EK-coach is de Kroaat Slaven Bilic (39). De Roemeen Victor Piturca, de Zweed Lars Lagerback, de Zwitser Jacob Kuhn en Otto Rehhagel zijn met zeven jaar op rij het langst in functie. Rehhagel is met zijn sensa tionele triomf bij het EK in Portu gal (2004) de enige bondscoach bij het komende toernooi al kan pron ken met een Europese titel op zijn erelijst. Ruud van Nistelrooij heeft het in zich op het komende EK Johan Cruijff te evenaren (of voorbij te streven) op de eeuwige topscorers- lijst van het Nederlands elftal. Van Nistelrooij maakte in de afgelopen oefenperiode zijn 31e goal als inter national. Cruijff maakte er 33. Het moyenne van de legendarische nummer 14 ligt hoger. Cruijff had er 48 interlands voor nodig, Van Nistelrooij speelde er inmiddels 61. De lijst van topscorers wordt aan gevoerd door Patrick Kluivert: veer tig treffers in 79 interland. Daarna komt Dennis Bergkamp met 37. Verdediger Fabio Cannavaro heeft gisteren de training van het Itali aanse voetbalelftal per brancard verlaten. De aanvoerder van het na tionale team raakte geblesseerd aan de linkerenkel en zal het toer nooi moeten missen. Italië, de eer ste tegenstander van Nederland, trainde voor het eerst in het basis- Het Nederlands elftal kan de bond rijk maken als het ver door dringt op het EK. De startpremie bedraagt al zeven miljoen. Een zege levert een miljoen op. kamp in Maria Enzersdorf in Oos tenrijk. Patrick Vieira, aanvoerder van het Franse voetbalelftal, mist de eerste wedstrijd. De middenvelder raakte vrijdag geblesseerd aan zijn dij been. Bondscoach Domenech be slist zondag of Vieira blijft voor de rest van het toernooi of definitief naar huis moet. Wel is Mathieu Flamini van Arsenal al aan de se lectie toegevoegd. ARTSEN ONTDEKKEN disbalans tussen insuline, serotinine en het groeihormoon veroorzaakt een sselingsprobleem waardoor er een constante behoefte aan voedsel is. Voedsel igezet in vet i.p.v. energie en vocht wordt vastgehouden. Diëten biedt slechts jsultaat en er onstaat zelfs gevaar voor diabetes en darmirritatie. veilig vetverlies kilo per maand itgifting en hernieuwde energie binnen enkele dagen minder stressgevoelens verminderd hongergevoel verminderd hoog cholesterol in 3 a 5 dagen de oplossing voor diabetes type 2 de oplossing voor spastische darm 88% spiervestevigend opmerkelijke verjongings- positieve invloed op de bloeddruk kenmerken Beauty-instituut Mariëlle Wouwseslraat 57 4651 DW Steenbergen Bel voor GRATIS consult 0167-565209 www.tlcbenelux.eu Uuj vo6 door Arnoud Stok WOUW - Hoewel het een wedstrijd om des keizers baard was, heeft 't Halve Maantje toch met een goed gevoel de competitie afgesloten. Op bezoek bij het al gedegradeer de Wouw wonnen de Goesenaren met 5-1. Rinke van Remortel opende de dag met een overwinning op Ge rald Baal: 3-6 3-6. Roland Beerens verloor vervolgens verrassend zijn single tegen Willem van de Kar in twee sets (6-3 6-2). In de daarop volgende enkelpartijen stelden de Bevelanders weer orde op zaken. Rikkert van der Wel deed dat door Tommy Damen met 6-3 6-0 te ver slaan, waarna René Struijk in drie sets voorbij Bob de Klerk ging: 6-4 4-6 6-4. Ook in het eerste dubbelspel liep 't Halve Maantje over zijn tegen stander heen. Rinke van Remortel en Rikkert van der Wel versloegen Gerald Baal en Bob de Klerk met 6-1 6-4. In de laatste partij was het iets spannender, toen René Struijk en Roland Beerens drie sets nodig hadden tegen Willem van der Kar en Tommy Damen: 6-4 4-6 6-4. „Van tevoren hadden we wel iets meer van het seizoen verwacht, maar met een vierde plaats staan we uiteindelijk wel op een terech te plaats. Sommige ploegen waren gewoon sterker" zei Van der Wel. „Voor volgend seizoen willen wé* er wel een speler bij hebben, om dat het met zijn vieren maar krap is. Misschien komt Harold Schip per terug en we zijn ook nog met een speler uit de 3-categorie be zig." Het tweede team van de Goese club, eveneens uitkomend in de landelijke derde klasse, degradeer de op de slotdag van de competi tie. Dat gebeurde na een nederlaag tegen Hartel 1. Een tuin die bij je past van tv-tuinman Rob Verlinden ontwerpen, aanleggen en onderhouden van uw tuin Zoek vind tuinvragen-gids Naslagwerk voortuinproblemen Het antwoord op al uw tuinvragen H kbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Al in 1927 bedacht de Franse secretaris-generaal van de Fifa, Henri Delauney, een Europees kampioenschap voor landenteams. Toch duurde het, mede vanwege de Tweede Wereldoorlog, nog tot 1960 voordat de eerste EK-eindronde plaatsvond. Delauney, naar wie de beker werd genoemd, maakte het niet meer mee: hij stierf in 1955 Jaar Kampioen Tweede Gastland 2004 Griekenland 1-0 Portugal Portugal 2000 Frankrijk 2-11 Italië Nederland/ Bek)iè'C' 1996 Duitsland 2-1 Tsjechië Engeland 1992 Denemarken 2-0 Duitsland Zweden f/£m»k 1988 Nederland 2-0 Sovjet-Unie Duitsland I V® 1984 Frankrijk 2-0 Spanje Frankrijk J 1|| 1980 West-Duitsland 2-1 België Italië M M 1976 Tsjechoslowakije 2-2 W-Duitsland locgoslaviep 3k Strafschoppen \«lj| 1972 West-Duitsland 3-0 Sovjet Unie België 1968 Italië 1-1 Joegoslavië Italië 'jL Tweede wedstrijd 2-0 1964 Spanje 2-1 Sovjet-Unie 2-1 Joegoslavië Spanje Frankrijk PZC Graphic News bron Uefa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53