Zmk-mi Voetlicht geeft Free artistieke vrijheid m het parlement UIT VERKOOP! Nieuwe stichting zet zich in voor beleving van kunst in Zeeland. Hét adres voor uw njeuwe Geert Kimpen geeft lezing in Kloetinge Borselse scholieren naar Sportolympiade Illegale visvangst bij Tholen opgespoord Rollatorshow in Goes' zorgcentrum Randhof Kinderen kunnen peer of appel adopteren PZC Dinsdag 3 juni 2008 [23 SÉL- 'W§Ê&m Danslerares Vera Sorber aan het werk met leerlingen in balletstudio Free. Stichting Voetlicht wil kinderen in de schijnwerpers zetten. door Lilian Dominicus GOES - Een nieuwe stichting is ge boren. Naam: Stichting Voetlicht. Geboorteplaats: Goes. Doel: be houd en beleving van cultuur in Zeeland. Motto: zet kinderen voor het voetlicht. „De voetlichten zijn de lichtjes aan het eind van het podium, die de artiesten in de schijnwerpers zetten", verklaart Markoetja Bors, een van initiatiefnemers. Het eer ste project van Stichting Voetlicht sluit hier helemaal op aan: de orga nisatie van acht leerlingenvoorstel lingen van balletstudio Free in theater De Mythe in Goes, in april 2009. De voorstellingen hebben de werktitel Terug naar Afrika meege kregen, verwijzend naar het Afrika- jaar van Goes in 2009. De stichting neemt zo een pak werk uit han den van studio-eigenaresse Lia Sor ber, die al jaren de motor is achter de leerlingenvoorstellingen. Voet licht speelt de rol van producer, Lia en dochter Vera houden de ar tistieke verantwoordelijkheid. „Een luxe", vindt Lia. „Het is even wennen. Belangrijk is wel dat we onafhankelijk blijven. Ze zijn geen verlengstuk van Free. Na de voor stellingen laten ze me helemaal los." De drie bestuursleden zijn er in middels achter dat de leerlingen voorstellingen niet vanzelf tot stand komen. Markoetja: „Het is een levensgroot project en het groeit steeds groter. Ik had nooit gedacht dat er zoveel tijd in zou zit ten." Voetlicht neemt onder meer de zoektocht naar sponsors voor haar rekening. „We hebben daar voor een cursus gevolgd. We leer- 'Het is beter gericht om hulp te vragen. Zo levert Intra uit Kapelle de kledingrekken.' den bijvoorbeeld dat het beter is om sponsors gericht om hulp te vragen. Dat werkt beter dan geld vragen. Zo levert Intra uit Kapelle de kledingrekken en C1000 krat ten om de schoenen van de leerlin- www.stichtingvoetlicht.nl en www. balletstudiofree.nl badkamer, inclusief staat en meestal niets ontvangt." Het gevolg: Marian moet een be roep doen op gemeentelijke steun voor kinderopvang. Helaas is die af gewezen. „De fiscus beschouwt ali mentatie niet als inkomsten, de ge meente echter wel. Dat betekent voor mij dat ik net boven de grens kom voor gemeentelijke steun of kwijtscheldingsregelingen. Ik vind dat onrechtvaardig." Ze is ervan overtuigd dat veel vrou wen in Nederland in hetzelfde schuitje zitten. „Wat ik heb gele zen is dat vijftig procent van de ge scheiden vrouwen niet de alimen tatie voor de kinderen ontvangt waar ze recht op heeft." Daarom probeert Marian met een burgerinitiatief de Tweede Kamer te bewegen tot een wetswijziging. Burgerinitiatief Met een Burgerinitiatief kan ie dere Nederlander van 18 jaar en ouder de Tweede Kamer verzoeken een wet of regeling te veranderen. Een initiatief moet gesteund worden door 40.000 landgenoten. Marian uit Wolphaartsdijk wil bereiken dat kinderalimentatie altijd wordt betaald. Steunformulieren te vinden op www.kinderalimentatiel .hy- ves.nl of reroS8.hyves.nl Formulier met handtekening opsturen naar: Burgerinitiatief Kinderalimentatie, Postbus 459, 4460 AW Goes. vakkundige installatie! Arp nidröme Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 GIMBRÈRE - DAMESMODE MIDDELBURG BOBBE - DAMESMODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com foto Willem Mieras gen in te doen. We bedenken steeds meer. Zo van: oh ja, de crew moet straks eten en ze moe ten verplicht veiligheidsschoenen dragen. Voor dat laatste hebben we De Jager Tolhoek benaderd, en die gaan daar voor zorgen." Voor Lia betekent de samenwer king meer artistieke vrijheid. Zo reist ze in het najaar af naar Kame roen om zich te verdiepen in de Afrikaanse cultuur „Niet om er Afrikaanse dans te leren, daar heb ben Vera en ik allebei al van ge proefd. Maar om te leren hoe bij voorbeeld een huwelijksceremonie in elkaar steekt. Sommige elemen ten wil ik in de voorstelling ver werken." f/jople^ Kijk snel °P: www.bamrijopleidingen.nl KLOETINGE - Geert Kimpen, auteur van het bij de Arbeiderspers uitge geven boek De Kabbalist, geeft morgenavond in zaal Amicitia in Kloetinge een lezing. Hij neemt bezoekers op reis door de ontstaanshistorie van zijn boek waarin iemand zijn grote liefde moet opgeven om het heelal te ontdekken. Alles draait om door zettingsvermogen. Aanvang 20 uur. Reserveren: saanen21@zeelandnet.nl 's-GRAVENPOLDER - Bijna vierhon derd Borselse scholieren uit groe pen zeven en acht nemen donder dag in 's-Gravenpolder alvast een voorproefje op de Olympische spe len in Beijing. De gemeente Borse- le houdt die dag de Schoolsport Olympiade op de sportvelden van sportclub Apollo '69. De opening is om 9.20 uur. Om 15.15 uur is de winnaar bekend. Bij slecht weer gaat de Olympiade niet door. THOLEN - In het Zoommeer vlakbij Tholen is door de Algemene In spectiedienst van het ministerie van Landbouw vorige week een il legaal staand visnet van tweehon derd meter lang opgespoord. De ei genaar is niet achterhaald. Het net is vernietigd. De gevangen vis (brasem, snoek en snoekbaars) is teruggezet. Het gaat de illegale vissers vooral om de dure snoekbaars. GOES - Bewoners van zorgcentrum Randhof in Goes doen donderdag in eigen huis mee aan een rollator show. Ze lopen met versierde rolla- tors over een catwalk onder muzi kale begeleiding van leerlingen uit de eerste en tweede klas van het Goese Lyceum, locatie Bergweg. Bewoners van Randhof krijgen om 10 uur eerst een kopje koffie en dan begint de show. KAPELLE - Kinderen vanaf zes jaar kunnen morgenmiddag bij het fruitteeltmuseum in Kapelle een peer of appel adopteren. Het idee erachter is dat de kinderen een ap pel of peer in de museumtuin uit kiezen, er hun naam aangeven en de vrucht blijven volgen totdat die kan worden geplukt. De adoptieactie met wandeling begint om 14 uur en duurt tot 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47