Noodweer overvalt avondvierdaagse Zee and Dwayn droomt van huttendorp op markt Weinig voortgang Schorebrug Duo berooft strandtent Panta Rhei pHi3oT^tl8dTn Strijd voor alimentatie tot in Kinderburgemeester Goes maakt binnenkort plaats voor opvolger. Krabbendijkenaren halen hun kinderen per auto uit de polder. Wolphaartsdijkse moeder maakt werk van burgerinitiatief. Wethouder Kapelle wil bekijken wat er met zakjes gebeurt. 22 1 Dinsdag 3 juni 2008 PZC B De Goese burgemeester Dwayn Akuoko Maclean draagt 18 juni zijn ambts keten over aan zijn opvolger. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Na een Obama-achtige cam pagne kwam Dwayn Akuoko Ma- clean (12) in Goes aan de macht. Hij werd de eerste 'donkere' kin derburgemeester. Binnenkort ein digt zijn ambtstermijn van een jaar, want zes mogelijke opvolgers lopen zich al warm voor de verkie zingsstrijd. Sport en spel, daar moest wat aan gebeuren in de Bevelandse cen trumgemeente. Zijn leus luidde dan ook: 'Met Dwayn weet je het wel, meer bewegen, sport en spel'. „We hebben een heleboel sport no dig, want de jeugd wordt te dik." Hij tetterde zijn boodschap door een megafoon en trok mensen van de Grote Markt, hup het stem bureau binnen. Met overmacht werd hij tot kinderburgemeester gekozen. Een overwegend ceremoniële func tie. Heeft hij iets kunnen berei ken? „In de Goese Polder, waar ik woon, zijn een heleboel speelplaat sen vernieuwd. Dat is natuurlijk niet allemaal aan mij te danken, maar ik denk dat er aan heb bijge dragen." Toch viel het niet mee om daad werkelijk het beleid van de Goese bestuurders een andere kant op te duwen. „Ik had wel plannen, maar daar waren ze al mee bezig, zeiden ze. Ik heb dus niks ingediend." Als kinderburgemeester moest hij wel vaak opdraven. Om een bin nenspeeltuin, kinderopvang en een (brede) school te openen. Of om Sint Nicolaas te ontvangen. „Toen bleek dat kinderburgemees- terkostuum aan de dunne kant. Hij had het zo koud", blikt zijn moeder terug. Dwayn heeft wel veel geleerd van het kinderburgemeesterschap. Spreken in het openbaar bijvoor beeld. „Ik was alleen zenuwachtig bij de opening van de brede school in de Goese Polder. Daar heb ik opgezeten en dus sta je voor vrienden en bekenden je praatje te houden. Ging wel goed." Dwayn, deels van Ghanese komaf lanceerde ook een ideetje voor het Goese Afrikajaar in 2009. „Het zou mooi zijn als we een huttendorp bouwen op de markt en daar exoti sche spullen verkopen." Of die Afrikaanse markt er komt...? Dwayns campagnetips Zet familie en vrienden in. Maakt flyers en posters. Zorg dat al je medescholieren je steunen. Kies een thema en een leus waarmee je echt opvalt. Stel je op de Goese Grote Markt strategisch op en lok kiezers het stembureau in. Neem een megafoon mee. Trek je breedste glimlach, laat zien dat je kinderburge meester wilt zijn. door Frank Balkenende KRABBENDIJKE - De 150 deelnemers aan de avondvierdaagse in Krab- bendijke beleefden door het nood weer gisteravond benauwde mo menten. De bliksem sloeg in en rond het dorp in en trof de toren van de hervormde kerk en een huis aan de Drie Minuten. De avondvierdaagse in Krabbendij- ke werd gisteren na een half uur af geblazen. De stoet was toch ver trokken ondanks aangekondigde regen. De eerste spetters vielen om tien voor half zeven. Al gauw hoosde het en kwam de bliksem rap dichterbij. door Luc Oggel KRUININGEN - In de zoektocht van de provincie naar een locatie voor een watergebonden bedrijventer rein in Midden-Zeeland, zit weinig voortgang. Dat bleek gisteravond tijdens een tweede informatiebij eenkomst voor de bewoners van de Kersenpolder bij Kruiningen, het projectgebied Schorebrug. Die locatie gooit de hoogste ogen, maar veel nieuws kregen bewo ners, na de eerste sessie begin fe bruari, niet te horen. Er zijn nog steeds twee locaties in de race, door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Strandtent Panta Rhei in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag overval len. Een medewerker van het be drijf is bedreigd met een vuurwa pen. De daders hebben geld buitge maakt. Ze zijn nog niet opgepakt. De strandtent was net gesloten toen de overvallers binnen kwa men, om ongeveer kwart over twee. In de zaak was nog een me- De deelnemers aan de vijf kilome ter liepen op dat moment ter hoog te van de zeedijk. Volgens organisa tor Lia van der Schoor was het niet meer verantwoord de tocht uit te lopen. „Het was echt nood weer. Ik had nog wel op de buien radar gekeken, maar dat het zo erg zou zijn, hadden we niet kunnen voorzien, anders hadden we de avondvierdaagse afgelast." Onder de wandelaars waren veel kinderen, die in paniek raakten en naar huis wilden. „Het vervelende was dat de gsm's het niet meer de den. Of lijnen waren overbezet of er is een mast geraakt, ik weet het niet. Daardoor gingen ouders per auto hun kinderen zoeken." Van der Schoor zegt dat veel dor pelingen spontaan de lopers per auto kwamen oppikken. Zo bracht Schorebrug en Goese Sas. Dat die laatste nog wordt genoemd, is vol gens raadslid Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal een 'dooddoenertje'. „De projectleider Goese Schans (het woningbouw project waarvoor watergebonden bedrijven uit Goes moeten wijken, red.) heeft klip en klaar tegen mij gezegd dat er geen sprake van is dat het daar komt." Zijn partijge noot Wim Dieleman viel hem bij: „Als dit zo'n kans zou zijn, waar om laat Goes hem dan schieten?" Ook andere aanwezige raadsleden dewerker aanwezig. De rest van het personeel was net naar huis ge gaan. De overvallers waren twee man nen, waarschijnlijk met een licht getinte huidskleur. Ze droegen alle bei een bivakmuts. Beide mannen waren tussen de 1.70 en 1.80 meter lang. Ze spraken allebei Neder lands. Volgens de politie had een van de twee mannen een vuurwa pen. Vorige week was Panta Rhei een personeelslid van een uienhan- del met een bedrijfsbusje een flink aantal doorweekte deelnemers te rug naar Krabbendijke. Na afloop toonde Van der Schoor zich blij dat iedereen heelhuids naar huis kon keren. Als er van avond weer kans is op onweer, gaat de tocht niet door, laat Van der Schoor weten. Overigens stond ze zelf kort voor zeven uur in hartje Krabbendijke, toen de bliksem insloeg in de to ren van de hervormde kerk. „Dat gaf werkelijk een enorme knal. De bedrading in de toren is compleet verbrand." De brandweer bleef een tijd aan wezig om na te blussen. Een mon teur van Delta was ter plaatse om dat in de Dorpsstraat aansluitin gen waren uitgevallen. kraakten kritische noten. Dieuwke Louwrink vindt de locatie Schore brug 'niet realistisch'. Rinus van den Berge (SGP) waarschuwde dat de ruimte beperkt is, je kunt over tien jaar niet uitbreiden. Boven dien is het één van de mooiere plekjes in Reimerswaal." Projectlei der gebiedsontwikkeling van de provincie Lies Dekker erkende dat er weinig nieuws viel te melden, maar noemde de bijeenkomst toch 'zinvol'. Op 1 augustus worden bewoners weer bijgepraat. ook al doelwit van criminelen. Er werden een paar ramen ingegooid. Een auto die bij het paviljoen ge parkeerd stond, werd totaal ver nield. Vermoedelijk is een inbraak voorkomen doordat het alarm af ging- Het zit Panta Rhei niet mee. Vorig jaar werd de strandtent volledig verwoest door een brand. Die was aangestoken. Klanten en relaties or ganiseerden een benefietconcert. door Luc Oggel WEMELDINGE - In Wemeldinge wor den de speciale hondenpoepzakjes niet altijd gebruikt waar ze voor zijn bedoeld. De Noordstraat in het dorp lag afgelopen vrijdag be zaaid met lege exemplaren. Wet houder Gieljan Burger is veront waardigd. „De hondenpoepzakjes moeten het probleem oplossen en niet het probleem worden." In haar strijd tegen de hondendrol len heeft de gemeente in augustus 2006 in de diverse kernen op proef zes zogeheten hondenhaltes ge plaatst: een afvalbak met een klep, waarboven een kastje zit met poep- zakjes. Hondenbezitters moeten er één meenemen, er de uitwerpse len van hun viervoeter in doen en het zakje vervolgens in de afvalbak deponeren. Het experiment bleek succesvol, waarna het aantal haltes een jaar geleden werd uitgebreid naar elf Sindsdien zijn 40.000 zak jes verspreid, maar na telling is ge bleken dat er slechts 4000 zijn in geleverd. „Dat is natuurlijk wel een erg grote wanverhouding, dus we willen eerst even bekijken of die cijfers echt kloppen", zegt Bur ger. De wethouder wil nog niet spreken van een mislukking van het project. „De animo om de zak jes te gebruiken was in het begin wel groter. Het moet weer wat nieuw leven worden ingeblazen." door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Marian (41) uit Wolphaartsdijk begint een burger initiatief om afdoende te regelen dat gescheiden vrouwen daadwer kelijk alimentatie ontvangen voor hun kinderen. Zelf loopt ze al en kele jaren alimentatie mis, omdat haar ex-man schulden heeft. Het burgerinitiatief maakt in de Tweede Kamer alleen kans als er 40.000 handtekeningen onder staan. Marian - die om privacyre- denen haar achternaam voorlopig geheim wilt houden - heeft twee internetpagina's geopend waarop sympathisanten een steunbetui gingsformulier kunnen downloa den. Vervolgens kunnen ze dat met een handgeschreven handteke ning opsturen naar een post busnummer in Goes (zie feiten- blok). Marian vecht al sinds 2002 voor kinderalimentatie. Het probleem is dat haar ex schulden heeft. „Ik heb twee opgroeiende kinderen en ik heb een baan. Met mijn werk verdien ik te weinig om mijn kinderen te kunnen geven waar ze recht op hebben, namelijk een on bezorgde jeugd. Als gezin zijn we deels afhankelijk van de kinderali mentatie die ex en vader van bei de kinderen dient af te dragen voor het onderhoud van de kinde ren. Geld komt er echter maar mondjesmaat binnen, hoewel de rechter heeft bepaald dat mijn ex-man verplicht is alimentatie te betalen." Marian heeft loonbeslag laten leg gen, maar ook dat zet niet zoveel zoden aan de dijk. „In de praktijk 'Heeft je ex-man veel schulden, dan sta je als gezin altijd achteraan in de rij' pakt het anders uit. Als hij bij ver schillende partijen schulden heeft, gaan instanties en overheden voor. Dan heb je het over de Belasting dienst, de uitkeringsinstantie UWV en de gemeente. Het gevolg is dat het gezin achteraan in de rij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46