Zeeland PZC Prijs op hoofd autobekrasser(s) Wmm 21 Tempur®-dealer Dieven actief op bedrijventerrein Burgemeester Asselbergs eist excuses ZMF BEVELANDEN-THOLEN 37 27 Bewoners Goese Evertsenstraat loven 500 euro beloning uit. Gratis spaarlampen voor een milieubewust EK WËÊórmK Éis!!® Alles draait om Junta Dinara Safina zorgt voor stunt tegen favoriete Sjarapova Dinsdag 3 juni 2008 Drinkwaterbedrijven moeten hun tarieven matigen Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Bewoners van de Evertsen straat in Goes van wie de auto afge lopen weekeinde is bekrast, loven een beloning van vijfhonderd euro uit aan degene die de dader(s) bij de politie aangeeft. „Het wordt ge woon te gek", zegt Bram de Kub- ber. In de nacht van vrijdag op zater dag werden zo'n beetje alle auto's die in de straat in Goes-West ge parkeerd stonden, aan de straatzij de van voor tot achter bekrast met een scherp voorwerp. „Het is elke keer wat anders", zegt bewoner Bram de Rubber. „Ik woon hier nu twee jaar, maar er zijn inmid dels ruiten ingegooid en auto's ver nield of gestolen." De Rubber, die een autobedrijf heeft, is zelf ook slachtoffer van de bekrassingen van afgelopen vrij dagnacht. „Ik kan het nog zelf repa reren, maar als je WA-verzekerd bent, moet je het uit eigen zak be talen. Dat kost zo een paar dui zend euro." Hij heeft geen idee wie verantwoordelijk is voor de be schadigingen, die in veel gevallen 'tot op het ijzer' zitten. „Je kunt wel personen gaan verdenken, maar dat is altijd gevaarlijk." Een burgerwacht instellen is vol gens De Rubber geen optie. „In de straat wonen vooral ouderen, die kun je niet midden in de nacht la ten opblijven. Je ziet wel dat men sen hun auto ergens anders gaan parkeren, terwijl ze een parkeerver- 1^ Bewoners van de Evertsenstraat van wie de auto afgelopen week einde is bekrast, loven een belo ning van vijfhonderd euro uit aan degene die de dader(s) aangeeft. gunning voor de Evertsenstraat hebben." Bewoonster J. de Hoon doet dat niet, hoewel ook haar Opel Astra voor voor tot achter is voorzien van maar liefst twee duidelijk zichtbare krassen, ,,'t Is echt vrese lijk, zelf probeer je zuinig op je spullen te zijn en dan gebeurt dit. Zo zinloos." Volgens De Hoon zijn de bewo ners van de Evertsenstraat mensen met 'een kleine portemonnee'. „Een eindje verderop woont bij voorbeeld een man die nog niet zo lang geleden van zijn pensioen een nieuw autootje heeft ge kocht." Hij was gistermiddag niet thuis. Bram de Rubber hoopt dat de belo ning iets oplevert. „Want het wordt gewoon te gek." Behalve in de Evertsenstraat werden afgelo pen vrijdagnacht ook in andere straten in West en in de Goese Pol der auto's bekrast. In totaal is bij de politie 26 keer aangifte gedaan. Een week eerder was het in de Goese Polder ook al raak. Daar werden, eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag, meer dan tien voertuigen bekrast en één werd er besmeurd met verf Twaalf men sen deden toen aangifte. i'z- ssMi GOES - Bij Sportpunt Zeeland in Goes delen me dewerkers van energieproducent Nuon maandag de Nederlamp uit, een gratis spaarlamp met oran je omhulsel. Het bedrijf wil met de actie het Ne- A derlands elftal millieubewust supporten tijdens het EK-voetbal. De promotiejongens rollen bij Sportpunt Zeeland ook een voetbalveldje uit. Wie wil, kan er een balletje trappen. Op een kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 THOLEN - Op bedrijventerreinen in Tholen en Kamperland zijn afgelo pen weekeinde diefstallen ge pleegd. Aan de Bergsche Diepsluis in de Oesterdam bij Tholen gingen die ven er vandoor met vier haspels en een lasbrander. De waarde van de gestolen goederen is niet be kendgemaakt. In Kamperland werd uit een bouw put in de Patrijzenlaan een verdeel station gestolen. De schade loopt in de honderden euro's. www.pzcadverteren.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Burgemeester Jack As selbergs eist excuses van de Zeeuw se Milieu Federatie. De burgemees ter is zeer geïrriteerd over het feit dat directeur Tjeu van Mierlo van de ZMF de verantwoordelijkheid voor het afgelasten van een leden vergadering in de schoenen van de gemeente schuift. Op 20 mei wilde de Zeeuwse Mi lieu Federatie een ledenvergade ring houden op een passagiers schip op de Oosterschelde. Die ver gadering zou gaan over de proble matiek in de mosselsector en is op het allerlaatste moment afgelast. Volgens Van Mierlo omdat mos selkwekers actie wilden voeren en de veiligheid van de leden niet ge garandeerd was. Dat zou blijken uit signalen van de politie en de ge meente Schouwen-Duiveland. Asselbergs weerspreekt dat de ge meente dat signaal heeft afgege ven. Hij zegt dat hij - via een me dewerker - heeft laten weten dat de beslissing bij de ZMF lag. „Ik heb alleen aangegeven dat als er sprake was van ordeverstoring, dat de de waterpolitie dan geen boot beschikbaar zou hebben." groepje jongeren na laten de Goesenaren het ech ter afweten. Het Nuon-team deelt een handje vol lampen uit en vult de rest van de tijd met voet ballen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Laatst parkeerde er een Spaanse touringcar in de Zeeuwse hoofd stad. Nieuwsgierig liep het reisge zelschap even later rond over het Abdijplein. Eén van hen schoot een Middelburger aan, die daar net zijn middagwandelingetje aan het maken was. „Monasterio?", vroeg de toerist. „Si", antwoordde de Middelbur ger, trots op zijn taalgevoel. Tot de Spanjaard wilde weten of het gebouw nu ook nog een klooster was. Nee dus, maar wat was het juis te Spaanse woord ook weer„Mi- nisterio?", probeerde hij. „Ah....!", riep de Spanjaard. „Junta!" Die had het begrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45