Zeeland Winterpeil toch 'acceptabel' Stichting Werkt voor Ouderen berco veel voordeel Burgemeester Asselbergs eist excuses ZMF w Noord-Beveland en ZLTO overwegen hun bezwaren in te trekken. Gratis spaarlampen voor een milieubewust EK Snel, accuraat, vertrouwd, 365 dagen per jaar, met persoonlijke aandacht voor u. 0118-448 448 www.werktvoorouderen.nl PZC Dinsdag 3 juni 2008 25 door Harmen van der Werf KORTGENE - Landbouworganisatie ZLTO en de gemeente Noord-Be- veland overwegen hun beroep te gen wijziging van het waterpeil in het Veerse Meer in te trekken. Ze hebben er langzamerhand vertrou wen in dat Rijkswaterstaat vol doende aan hun bezwaren tege moet wil komen. Tegen wijziging van het waterpeil zijn nog zeven andere beroepschriften ingediend. Het Veerse Meer heeft sinds het ontstaan in 1961 een hoog zomer- peil en een lager winterpeil. Dat is niet natuurlijk en de recreatie wil 't liefst één vaste waterstand op zo- merniveau. Ondiepe delen van het meer staan in de winter - van de herfstvakantie tot in april - droog. Watersporters kunnen dan slecht uit de voeten. Na veel discussie hakte staatssecre taris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat vorig jaar de knoop door. Het winterpeil gaat tot 2015 in drie etappes met 30 centimeter omhoog tot 20 centimeter onder het zomerpeil. Na 2015 wordt beke ken of er in het Veerse Meer een vast waterpeil komt. In de landbouw en bij de gemeen te Noord-Beveland is dit besluit in eerste instantie slecht gevallen. Boeren aan het Veerse Meer vre zen aantasting van ondergrondse zoetwatervoorraden. Ze verwach ten ook dat land in het voorjaar langer nat blijft. De gemeente voor ziet gevolgen voor buitendijkse be bouwing. Voor landbouworganisatie ZLTO en de gemeente Noord-Beveland waren dit voldoende redenen om bezwaar te maken. Op 19 juni wordt de zaak behandeld voor de Middelburgse rechter. „Maar we weten nog niet of we ermee door gaan", liet wethouder Piet de Put ros Rijkswaterstaat wil gevolgen ho- ger winterpeil Veerse Meer zo compenseren, dat landbouworga nisatie ZLTO en Noord-Beveland eraan denken verzet op te geven. ter (WD, Veerse Meer) gisteren weten. „Rijkswaterstaat werkt met de Dienst Landelijk Gebied hard aan compensatiemaatregelen. Ik kom er liever zo uit dan via de rechter." De Noord-Bevelandse raad praat 12 juni over de kwestie. Voor belanghebbenden is donder dagavond al een informatiebijeen komst in het dorpshuis van Kortge- ne. „Het zal onder meer van die avond afhangen of wij ons beroep doorzetten", aldus ZLTO-vertegen- woordigster Aly Wisse. Zij is in middels te spreken over afspraken met Rijkswaterstaat. Volgens Wis se zitten er voor de landbouw ook voordelen aan het project, onder meer door de aanleg van (extra) drainage. GOES - Bij Sportpunt Zeeland in Goes deelden medewerkers van energieproducent Nuon maan dag de Nederlamp uit, een gratis spaarlamp met oranje omhulsel. Het bedrijf wil met de actie het Nederlands elftal millieubewust supporten tij dens het EK-voetbal. De promotiejongens rollen bij Sportpunt Zeeland ook een voetbalveldje uit. Wie wil, kan er een balletje trappen. Op een groepje jongeren na laten de Goesenaren het ech ter afweten. Het Nuon-team deelt een handje vol lampen uit en vult de rest van de tijd met voet ballen. foto Willem Mieras lange vorststraat - goes door Melita Lanting ZIERIKZEE - Burgemeester Jack As selbergs van de gemeente Schou- wen-Duiveland eist excuses van de Zeeuwse Milieu Federatie. De burgemeester is zeer geïrriteerd dat directeur Tjeu van Mierlo van de ZMF de verantwoordelijkheid voor het afgelasten van een leden vergadering in de schoenen van de gemeente schuift. „Van Mierlo heeft in de PZC een verhaal ge schreven dat volledig haaks staat op de waarheid. Dat is een derma te eenzijdig verhaal dat ik een brief op poten aan de ZMF heb ge schreven", zegt Jack Asselbergs. Op 20 mei wilde de Zeeuwse Mi lieu Federatie een ledenvergade ring houden op een passagiers schip op de Oosterschelde. Die ver gadering zou gaan over de proble matiek in de mosselsector en is op het allerlaatste moment afgelast. Volgens Van Mierlo omdat mos selkwekers actie wilden voeren en de veiligheid van de leden niet ge garandeerd was. Dat zou blijken uit signalen van de politie en de ge meente Schouwen-Duiveland. Asselbergs weerspreekt dat de ge meente dat signaal heeft afgege ven. „Ik had geen enkele indicatie j van ordeverstoring. Dat teksten die mosselkwekers hanteren niet welgevallig zijn, is wat anders dan ordeverstoring." Volgens Assel bergs had de ZMF op dat moment zélf al het voornemen om de verga dering af te gelasten en werd de burgemeester alleen nog maar ge vraagd om advies. Directeur Tjeu van Mierlo: „We konden geen goede inschatting maken wat er ging gebeuren." In houdelijk wil hij verder niet in gaan op de brief Hij geeft wel aan dat de burge meester de gevraagde excuusbrief tegemoet kan zien. «Ml Kent u de Thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen al? Wij zijn een snelgroeiende thuiszorgorganisatie op Walcheren. Honderden mensen worden nu al geholpen door onze deskundige medewerkers. Ook voor u staan we graag klaar. Als het nodig is 7 dagen per week, 24 uur per dag. Thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen: wij zijn er voor u! Stichting Werkt voor Ouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27