Zeeland Breed programma op Southpark Festival Strandtent Panta Rhei overvallen Witsnuitlibel duikt op in Advocaat wil Checkpoint deze week open 22 I Dinsdag 3 juni 2008 PZC Multicultureel feest in Middelburg Zuid beleeft alweer de vijfde edite. 9 CQ I.P.L. Ontharing Vlissings paviljoen voor tweede keer in één week doelwit. Hogere parkeerboetes in Vlissingen Debatavond over geloof en politiek Boekenmarkt in Hofpleinkerk Fancy Fair op school De Vossenburch Kinderen kunnen peer of appel adopteren Jaarlijkse rommelmarkt van muziekvereniging Nieuwe duinpoelen Valkenisse trekken bijzondere libellen aan. W Rudy de Queljoe bij het optreden van Massada tijdens Southpark 2007. foto Ruben Oreel door Dominica Croenleer MIDDELBURG - Veel muziek, kunst, theater, sport en multiculturele hapjes. Dat is ongeveer wat je kunt verwachten op het multicul turele Southpark Festival op 28 juni op het Meiveld in Middel burg. Bluesformatie The Juke Joints is de eerste muziekact, waarna op het hoofdpodium vele uiteenlo pende bands zullen spelen. Zo kan het publiek genieten van de win naars van de Zeeuwse Belofte 2007 De Hobbyisten, gothicband Neme- sea, de Nederlandse zangeres Den nis, de Middelburgse zanger Dan ny Vera en coverbands Bestel Mè en The Fabulous Wannabeatles. Op podium B (het podium de Spot) laat de Spot als cultureel cen trum zien waar zij voor staat. Bands uit de regio zijn gevraagd om een samenwerking aan te gaan met andere bands en muziekan ten. Rockband The Artemis en britpopband The Straits treden op met violisten, singer-songwriter He Shot Arrows speelt samen met een koor en de jonge jazzmuzikan ten van Capital Sentimental zul len optreden met rappers. Naast muziek is er uiteraard nog meer te doen op Southpark Festi val. Zo wordt het publiek verrast met een bijzonder optreden van het Chinees Kung Fu-gezelschap 'Wushu Academie Xia Quan', met in de hoofdrol grootmeester en Kung Fu-acteur Sifu Kong. Vooral de spectaculaire Chinese Leeuwen- dans moet het Southpark Festival op z'n kop zetten. Grootmeester Si fu Kong zal ook nog workshops Kung Fu geven voor iedereen die daarin geïnteresseerd is. De groep opent samen met burgemeester Koos Schouwenaar om 12.00 uur het festival. Het Southpark Festival is er voor alle leeftijden, dus ook aan de se nioren is gedacht. Zij kunnen el kaar ontmoeten op de 'senioren hangplek'. Dat is een grote tent met daarin verschillende Oud-Hol landse spelletjes, zoals sjoelen. Het Southpark Festival, met de naam verwijzend naar het Mei veldpark én de populaire televisie serie, is begonnen als wijkfeest. Vijfjaar geleden was de eerste edi tie van het grotere festival. Vanaf het begin was het gratis toeganke lijk, omdat de organisatie het feest zo laagdrempelig mogelijk wilde houden. Intussen werkt het festi val met een begroting van 40.000 euro. De gemeente Middelburg draagt 12.000 euro bij. Burg. Hackstraat 2 Arnemuiden Telefoon 0118 603673 de definitieve oplossing voor overbeharing! Southpark Festival is op 28 juni van12.00 tot 23.30 op het Meiveld in Middelburg-Zuid. Op 28 juni is voor de vijfde keer het Southpark Festival in Middel burg Zuid. Er is een divers mu ziekprogramma. Ook aan de ouderen is gedacht. TERNEUZEN - Raadsman Wilfred Suijkerbuijk van coffeeshop Check point in Terneuzen hoopt deze week het Openbaar Ministerie in Middelburg zover te krijgen dat de beslaglegging op het pand geheel of gedeeltelijk wordt opgeheven. Daarnaast wordt de komende da gen duidelijk of de 65-jarige eige naar van de shop en de twee ver koopmedewerkers nog langer in hechtenis moeten blijven. Suijkerbuijk diende vorige week een klacht in tegen de sluiting en beslaglegging. De raadkamer buigt zich deze week over die klacht. De advocaat wil het beslag laten opheffen omdat de zaak dan weer gedeeltelijk open kan. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Strandtent Panta Rhei in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag overval len. Een medewerker van het be drijf is bedreigd met een vuurwa pen. De daders hebben geld buitge maakt. Ze zijn nog niet opgepakt. De strandtent was net gesloten toen de overvallers binnen kwa men, om ongeveer kwart over twee. In de zaak was nog één me dewerker aanwezig. De rest van het personeel was net naar huis ge gaan. „Misschien hebben ze daar op staan wachten", zegt eigenaar Willem Jan Buijs. De medewerker heeft aangegeven dat de de overval van kwart over twee tot vier uur duurde. Politie woordvoerder Alwin Don beves tigt dat de overvallers langere tijd in de strandtent aanwezig zijn ge weest. „Hoe lang ze binnen zijn ge weest, weten we niet precies. Ze hebben de boel doorzocht. Verde re details ga ik niet vertellen." De overvallers waren twee man nen, waarschijnlijk met een licht getinte huidskleur. Ze droegen alle bei een bivakmuts. Beide mannen waren tussen de 1.70 en 1.80 meter lang. Ze spraken allebei Neder lands. Volgens de politie had één van de twee mannen een vuist vuurwapen, een pistool of een re volver. De technische recherche heeft on derzoek gedaan naar de overval. De recherche heeft mensen ge hoord. „Uiteraard zijn we nog op zoek naar mensen die iets gezien hebben", zegt Don. „Of mensen IJl Twee mannen hebben in de nacht van zondag op maandag strandtent Panta Rhei in Vlissin gen overvallen. Een medewerker is bedreigd met een pistool. die iets meer weten." Vorige week was Panta Rhei ook al doelwit van criminelen. Er werden een paar ra men ingegooid. Een auto die bij het paviljoen geparkeerd stond, werd totaal vernield. Vermoedelijk is een inbraak voorkomen doordat het alarm afging. Of de twee zaken verband met el kaar houden, is niet duidelijk, zegt Don. „We sluiten het niet uit, maar het kan ook volledig los van elkaar staan. Als we straks iemand oppakken, kunnen we daar pas meer over zeggen." Het zit Panta Rhei niet mee. Vorig jaar werd de strandtent volledig verwoest door een brand. Die was aangestoken. Klanten en relaties or ganiseerden een benefietconcert. Dat leverde bijna 13.000 euro op. Uiteindelijk ging Panta Rhei na drie maanden weer open. Eigenaar Buijs wil verder niets kwijt over de overval. „Dat lijkt me niet verstandig. De politie is be zig met het onderzoek." vlissingen - De parkeerboete in Vlissingen moet omhoog. Dat vin den B en W van Vlissingen. Wie momenteel geen of te weinig geld in de parkeermeter gooit, kan een boete krijgen van 44 euro. Volgens het college kost het verwerken van een parkeerboete, meer geld. B en W willen daarom de boete met ingang van 1 juli verhogen tot 49 euro. Het voorstel wordt 12 juni in de raadscommissie behandeld. vlissingen - Geloof en politiek. Dat thema staat woensdag 4 juni centraal tijdens een debatavond in Vlissingen. De Amerikaanse schrij ver Craig Parshall debatteert daar over met Hans Krabbendam van het Roosevelt Study Center. De bij eenkomst wordt gehouden in de christelijke gereformeerde kerk aan de Kasteelstraat in Vlissingen en begint om 19.45 uur. MIDDELBURG - In het jeugdgebouw van de Hofpleinkerk in Middel burg wordt zaterdag 7 juni een boe kenmarkt gehouden. De boeken markt is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en is een initiatief van de werkgroep Georgië van de Hof pleinkerk. De opbrengst gaat naar het project Moeder en Kind, dat er voor zorgt dat jonge moeders in Georgië een soort 'blijde doos' krij gen. MIDDELBURG - Basisschool De Vos senburch in de Middelburgse wijk Dauwendaele houdt zaterdag 7 juni een fancy fair. Er zijn een lote rij, een rad van avontuur, een play- backshow, een veiling van taarten en optredens van Champagne Charlie. De markt begint om 10.00 uur. De opbrengst van de dag wordt gebruikt om de schoolplei nen verder op te knappen. kapelle - Kinderen vanaf zes jaar kunnen morgenmiddag bij het Fruitteeltmuseum in Kapelle een peer of appel adopteren. Het idee is dat de kinderen een appel of peer in de museumtuin uitkiezen, er hun naam aan geven en de vrucht blijven volgen totdat die kan worden geplukt. De adoptie actie begint om 14.00 uur en duurt een uur. Het museum is te vinden aan de Biezelingseweg 10. nieuw- en sint joosland - Muziek vereniging ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland houdt zaterdag 7 juni de jaarlijkse rommelmarkt. Van 9.00 tot 13.00 uur worden er rond de Nederlands hervormde kerk spulletjes verkocht. Om 9.30 uur begint een veiling van antieke spullen. De opbrengst gaan naar nieuwe instrumenten en unifor- door Selma Osman KLEIN-VALKENISSE - Staatsbosbe heer is opgetogen over de ontdek king van een bijzondere libellen- soort in de duinen van Klein-Val- kenisse: de Noordse witsnuitlibel. „Niet één, maar meer dan tien exemplaren", zegt boswachter Piet de Keuning verrukt. „Het is voor het eerst dat we deze soort zien. In Zeeland is hij nooit eerder aange troffen." Het schone duinwater heeft er vol gens de boswachter alles mee te maken dat de witsnuitlibel nu in Zeeland haar eitjes afzet. „Want", zo zegt De Keuning, „dit proces duurt al jaren." De Noordse wit snuitlibel heeft namelijk al voor nakomelingen gezorgd. „We we ten dat het één tot vijf jaar duurt voordat die eitjes een volwassen li bel zijn." De zeldzame libellen zijn ontdekt door de libellen- en vlinderwerk groep Zeeland. Dat naast de Noordse soort ook gevlekte wit- snuitlibellen zijn waargenomen, maakt de euforie nog groter. Beide soorten zijn volgens Staatsbosbe heer kieskeurig bij het zoeken naar poeltjes met schoon water. De plas sen van één tot drie meter diep worden ook bezocht door andere libellen en juffers. De poelen in de duinen van Klein-Valkenisse zijn een paar jaar geleden gegraven als leefgebied voor padden, kikkers en salaman ders. Eerder zorgde waterwinning er nog voor dat natuurlijke plassen droogvielen. Nu met de komst van de witsnuitlibellen een extra suc cesje is geboekt, wil Staatsbosbe- 'Als je ziet dat het creëren van zo'n biotoop resultaat oplevert, ben je blij' heer meer poelen graven. De Keu ning: „Als je ziet dat het creëren van zo'n biotoop resultaat ople vert, ben je blij. We willen niet het risico lopen dat het misgaat in één put en dat zo'n populatie door een incident kan verdwijnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24