Verbazing over uitsterfbeleid bouwterrein M 7o0I9I1I Meeuwen geven geld aan Kika Tempur®-dealer Sïrïkf'ita ÏSÏ'1 II WALCHEREN 27 Buiteling op de Koningsbrug ZLTO en SGP-raadslid begrijpen niet waarom Veers college streng is. Alles draait om deze zomer Junta Dinsdag 3 juni 2008 Dinara Safïna zorgt voor stunt tegen favoriete Sjarapova Drinkwaterbedrijven moeten hun tarieven matigen Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Bergers zetten een omgekeerde auto weer op zijn wielen. De auto heeft gistermorgen voor verkeershinder gezorgd op de Koningsbrug in Vlissingen. Rond zeven uur botste een 21-jarige automobilist op een ver keersgeleider. Daardoor kantelde de auto. Hij schoof op zijn kop de Koningsbrug op. De auto kwam vervolgens op de ver keerde helft van de weg terecht en raakte een tegenligger, een 49-jarige man uit Goes. Beide mannen raakten niet ge wond bij het ongeluk. De brug was enige tijd afgesloten voor het verkeer. Dat is omgeleid via het Bellamypark en de Paul Krugerstraat. foto Roland de Jong door Wendy van den Hurk DOMBURG - Toegegeven: het is ze de laatste decennia niet bepaald ge makkelijk gemaakt, de elf intensie ve veehouders van Veere. Maar de gemeente zal hun sector toch niet zomaar de nek omdraaien? Voordat Adriaan den Hollander als legkippenhouder, maar vooral als ZLTO-woordvoerder wil reage ren op de landbouwnota, wil hij eerst het Veerse college eens aan de tand voelen. Want dat die de in- kijk ook op www. tensieve varkens- en pluimveebe- drijven wil laten uitsterven, dat kan de Grijpskerkenaar zich maar nauwelijks voorstellen. „Ik kan het gewoon niet geloven. Er hebben nog verschillende ZLTO'ers meege holpen aan dat rapport." Zij spraken zich, samen met ande re belangenbehartigers van de in tensieve veehouders, uit voor de sector. „Dat advies legt het college nu naast zich neer", is ook de kriti sche conclusie van SGP-raadslid René de Visser. En dat steekt hem. „De sector wordt weggezet. Die ne gatieve grondhouding was vroeger misschien terecht, maar nu zijn in tensieve veehouders bewust bezig met dierenwelzijn. En we moeten ook naar onszelf kijken: we heb ben wél genoten van dat stukje vlees, dat altijd maar zo goedkoop mogelijk moet zijn." Bovendien, beweert De Visser, wil niemand in Veere de gevreesde varkensflats. „We moeten stoppen met het opplakken van die negatie ve etiketten. Biologische boeren noemen we toch ook geen geiten wollen sokken? Dit zijn gewoon hardwerkende mensen in een fa- ZLTO-woordvoerder is verbaasd over het uitsterfbeleid voor in tensieve varkens- en pluimveebe- drijven van de gemeente Veere. ZOUTELANDE - Jeugd- en kaderle den van voetbalvereniging De Meeuwen in Zoutelande hebben zaterdag zevenduizend euro opge haald met een sponsorloop. Van dat geld gaat 4200 euro naar Kika, een kinderkankerfonds. De rest van het geld gaat naar de jeugd van de voetbalvereniging. Al le jeugdleden van De Meeuwen krijgen aan het begin van volgend seizoen een nieuw trainingspak omdat de vereniging zestig jaar be staat. miliebedrijf. Maar waarom mogen zij geen kwaliteitsslag maken en campinghouders wel?" Wat het landschap aangaat: daar houden de boeren rekening mee. „Zij willen best nadenken over au thentieke schuren." En luchtwas- sers die ammoniak, fijn stof en geur verwijderen. En een glazen wand in de strostal, om toeristen uit te nodigen. Ze krijgen van be denker Jan Francke nog een kopje koffie ook. „Maar om dat te kun nen betalen", vervolgt de varkens houder uit Grijpskerke, „moeten we wél kunnen uitbreiden." zie pagina 21: „Je kunt ons bedrijf niet eens zien" Spo(r)tgoedkoop adverteren? www.pzcadverteren.nl MIDDELBURG - Van een bouwter rein in de Middelburgse wijk de Mortiere zijn het afgelopen week einde tien tot twaalf koperen lei dingen gestolen. Ook in Tholen en in Kamperland werden spullen gestolen. In Tho len ging het om vier haspels en een lasbrander. In Kamperland werd een verdeelstation meegeno men. Deze diefstallen vonden plaats op bedrijfsterreinen. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tei: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 Tip? redactie@pzc.nl Laatst parkeerde er een Spaanse touringcar in de Zeeuwse hoofd stad. Nieuwsgierig liep het reisge zelschap even later rond over het Abdijplein. Eén van hen schoot een Middelburger aan, die daar net zijn middagwandelingetje aan het maken was. „Monasterio?", vroeg de toerist. „Si", antwoordde de Middelbur ger, trots op zijn taalgevoel. Tot de Spanjaard wilde weten of het gebouw nu ook nog een klooster was. Nee dus, maar wat was het juis te Spaanse woord ook weer? „Mi- nisterioprobeerde hij. „Ah....!", riep de Spanjaard. Junta!" Die had het begrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23