Italiaans design Hollandse mode Consument 'Op banken van Natuzzi zit ook de Percyvrouw 'Tas met as van Kurt Cobain is gestolen' Jerry Hall laat haar oude bruidsjurk veilen Tatum O'Neal gepakt met crack en pijp Lindsay opgenomen na astma-aanval Van leer kun je banken maken, maar ook jurken. Meubelmerk Natuzzi, dat dit jaar flink uitbreidt in Nederland, ging de samenwerking aan met modeontwerper Percy Irausquin en de Rietveld Academie. PZC Dinsdag 3 juni 2008 17 De leren jurk die Percy Irausquin maakte ter gelegenheid van de opening van tien interieurwinkels van Natuzzi. Vrijdagmiddag. Studen ten van de Rietveld Academie zijn druk met grote lappen leer, waar normaal bankstel len en stoelen mee worden be kleed, maar nu jurken worden ge maakt. Met monumentale kragen en diepe splitten. Modeontwerper Percy Irausquin geeft aanwijzin gen: „Die achterkant is niet fijn. Je moet meer bloot laten zien. Er zit geen seks in die jurk." Het taferelen op de afdeling mode vormgeving van de Rietveld Acade mie is het resultaat van de samen werking tussen de Italiaanse meu belfabrikant Natuzzi en modeont werper Percy Irausquin. Omdat Natuzzi, in 1959 opgericht door Pasquale Natuzzi, van plan is dit jaar tien winkels in Nederland te openen, werd het creatieve project Italian Design meets Dutch De sign bedacht. Irausquin werd ge vraagd een galajurk te creëren uit Natuzzileer. Irausquin: „Na een beetje googelen was ik meteen om. De banken van Natuzzi zijn precies het soort banken waar de Percyvrouw op zit." Irausquin werd naar Bari, Italië, ge vlogen om het leer en de bewer kingstechnieken van dichtbij te be kijken. Vervolgens vervaardigde hij in zijn atelier in Amsterdam in 120 uur uit zes lappen Natuzzi Sie na 4oBQ;leer een galajurk. Een ty pische Percyjurk: lang, met een strik, een kleine sleep en volants. „Percy was onze eerste keus. Hij doet op modegebied wat wij op in terieurgebied doen. Percy heeft de ambitie vrouwen zo mooi moge lijk te maken, Natuzzi wil de woonkamer zo mooi mogelijk ma ken. Ook past de uitstraling van Percy bij Natuzzi en hij heeft flink groeipotentieel. Dat schept moge lijkheden voor de toekomst", zegt Jan Mentens, directeur van Natuz zi Benelux. Natuzzi koos bewust voor samen werking met een modeontwerper. Het bedrijf had evengoed een be ginnend interieurontwerper kun nen vragen een collectie te ontwik kelen. „Wij hebben in Italië een ontwerpafdeling waar 180 mensen werken aan vormgeving, interieur trends volgen en de basismateria len selecteren", zegt Mentens. „Na tuzzi heeft een duidelijke eigen stijl. Daar past een andere ontwer per niet zomaar tussen. Bovendien hebben mode en interieurdesign enkele overeenkomsten. Het gaat allebei over het uit hoogwaardige materialen maken van creaties die stijl en elegantie hebben. Of dat nu jurken of banken zijn. En het is beide iets dat vrouwen aangaat. Zij beslissen meestal over inrichting en de keuze van een bankstel." Dus moet je goed liggen bij de vrouwen. Samenwerken met Iraus quin is dan ideaal. Vrouwelijk Ne derland loopt immers weg met de kleine Arubaan die zich gespeciali seerd heeft in prinsessenjurken. Nog een overeenkomst tussen de modeontwerper en de meubelfa brikant: ze hebben beide een twee de lijn, goedkoper en bedoeld om het grote publiek aan te spreken. Irausquin doet dat met PRC, een prêt-a-portercollectie die onder meer te koop is bij de Bijenkorf Natuzzi bedacht Italsofa, een col lectie zitmeubelen die minder duur is dan de Natuzzicollectie. Natuzzi is met een marktaandeel van 8 procent wereldleider in le ren zitmeubelen. Vorig jaar werd een omzet van ruim 600 miljoen euro gerealiseerd. De collectie is zo omvangrijk, dat in totaal meer dan 2 miljoen verschillende banken rea liseerbaar zijn. Kwestie van combi neren van verschillende stijlen, op stellingen, bekleding en functies. Het samenwerkingsverband met Irausquin behelst meer dan de ene jurk die onlangs met veel bomba rie gepresenteerd werd. Natuzzi wilde volgens Mentens 'ook jong talent de kans geven zich verder te ontwikkelen'. Zo ontstond het idee studenten met Natuzzileer te laten werken. Natuzzi stelde daar voor 21 huiden ter beschikking. Irausquin koos voor de Rietveld Academie omdat hij daar zelf op school zat. De creaties zijn te zien tijdens de eindejaarsshow van de studenten en worden daarna ge presenteerd in de verschillende Na- tuzziwinkels in Nederland. Maar voorlopig staat Irausquin el ke vrijdagmiddag voor de klas. door Bregje Lampe foto Peter Elenbaas der de hamer. Hall zegt dat ze een ander graag de designerja pon gunt. „Maar het is wel gek dat een andere vrouw er in kan trouwen. Ik hoop dat ze meer ge luk heeft dan ik." De jurk wordt ingezet op 400 euro. De as van Kurt Cobain is gesto len. Althans, volgens de Britse ta bloid News of the World. Vol gens de krant zijn de overblijfse len van de Nirvana-zanger gesto len uit het huis van zijn weduwe Courmey Love in Los Angeles. Love zou de as van haar man, die in 1994 zelfmoord pleegde, samen met een lok van zijn haar bewaren in een roze tasje in de ALLEMENSEN Jerry Hall, voormalig supermo del en ex-vrouw van sir Mick Jag- ger, laat haar trouwjurk veilen. De opbrengst van de jurk is be stemd voor een instelling die daklozen opvangt. Hall droeg tij dens de plechtigheid op Bali in 1990 een nauwsluitende crème kleurige kanten jurk. Negen jaar nadat het stel scheidde, gaat een deel van haar kledingkast nu on vorm van een teddybeer. Dit tas je zou zijn gestolen, samen met wat juwelen en kleding. Tatum O'Neal (44), die als kind een Oscar won, is het afgelopen weekeinde in New York betrapt bij het kopen van crack en cocaï ne. Volgens de politie zei O'Neal bij haar arrestatie dat ze de drugs kocht voor haar werk. „Ik doe dit voor een rol als junkie." Ze zou ook een crackpij p bij zich hebben gehad. De actrice is moeder van drie kinderen en de ex-vrouw van tennisser John McEnroe. O'Neal is eerder be handeld wegens verslaving aan alcohol en drugs. Lindsay Lohan. foto EPA Actrice Lindsay Lohan is vorige week op de eerste hulp van een ziekenhuis beland na een flinke astma-aanval. „Ze verloor zuur stof, ze kon niet ademen", ver telt haar moeder Dina aan het Amerikaanse tijdschrift People. Vrijdag ontkende een woord voerder van de 21-jarige actrice een ziekenhuisopname nog cate gorisch. Dat moest wel, aldus een woedende Dina: „Lindsay durfde niet eens naar het zieken huis te gaan omdat ze bang was dat de pers erover zou schrijven. Als je ziek bent en je kan niet naar het ziekenhuis omdat de pa parazzi dan een verhaal zouden verzinnen, is dat triest, heel triest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17