TOP en AID Ready wacht spannend slot Boot en Gijsel ontketend op circuit Rilland-Bath Rijnberg is in finale van clubklasse net op tijd binnen. Eersteklasser Tjoba wint en blijft in de race voor de tweede plaats. Hameling en Pankow verrassend naar huis Favorieten door in triatlon biljarttoernooi B PZC Maandag 2 juni 2008 [35 Goesenaar Marcel Joziasse is in balbezit voor All Ready, dat met 11-11 gelijkspeelt tegen Avanti. foto Dirk-Jan Gjeltema door Herman Heuvink RILLAND - De zestienjarige Mark Boot uit Burgh-Haamstede en de zeventienjarige Roy Gijsel uit Hei kant waren de grote winnaars tij dens de motorcross op het Schel- de-circuit van Rilland-Bath. Boot won de MX 2, terwijl Gijsel de sterkste was in de MX De MX 2 was met dertig deelne mers goed bezet. Toch was er om de eerste plaats in beide manches geen spanning. Daarvoor reed Boot veel te sterk. De strijd om de volgende posities was daarentegen het aanzien meer dan waard. In de eerste heat legde Steven Ovaa uit Oost-Souburg beslag op de tweede plaats, in de tweede manche deed Mike van Ham (Wouw) dat. In de klasse MX t was Roy Gijsel uit het Zeeuws-Vlaamse Heikant de sterkste. Niemand kwam in de buurt van de ontketende Kawasa- ki-coureur. In beide manches werd Marinus Hoek tweede. In de finalerace van de clubklasse - er waren zelfs series en herkansin gen - leek Aron Rijnberg uit Sint-Annaland op een simpele ze ge af te stevenen. Toch moest hij tegen het eind nog op zijn tellen passen. René Nowak uit Vlissin- gen was wat minder goed op gang gekomen, maar wist in verdere ver loop steeds meer terrein goed te maken. De fmishvlag kwam echter net een ronde te vroeg voor de Yamaha-rijder. Bij de veteranen was de winst eens te meer voor Erik van der Wekken uit Zierikzee. Lars de Nood (Oost-Souburg) en Martijn Roos (Zuiddorpe) wonnen respec tievelijk de 65 cc en de 85 cc. MOTORCROSS Clubcross Rilland-Bath. 65 cc: 1. Lars de Nood, Oost-Souburg, KTM, 97 punten (klasseringen in de man ches 1 +2); 2. Rick van Belzen, Westkapel- le, KTM, 90 (6+1); 3. Jochem van de Dor pel, Kapelle, KTM 88 (4+3); 4. Jordan-Lee van Maaren, Vlissingen, KTM, 87 (2+6); 5. Cuido Boone, Oost-Souburg, KTM, 84 (3+7); 7. Troy van de Ketterij, Vlissingen, Suzuki, 78 (9+5). 85 cc: 1. Martijn Roos, Zuiddorpe, Suzuki, 100 (1+1); 2. Davey de Fouw, Colijnsplaat, KTM, 94 (2+2); 3. Mike Beekers, Etten-Leur, Yamaha, 88 (4+3); 4. Marvin Boone, Yerseke, KTM, 86 (3+5); 5. Björn Oreel, Oost-Souburg, Suzuki, 84 (5+4); 7. Robin de Jonge, 's-Heer Abtsker- ke, Suzuki, 78 (7+7); 8. Jurian van de Vel de, Yerseke, Suzuki, 76 (8+8). Clubklasse: 1. Aron Rijnberg, St.Annaland, Yamaha; 2. Rene Nowak, Vlissingen, Yamaha; 3. Mi chael Maaskant, Lepelstraat, Suzuki; 4. Denny Hage, St. Annaland, Yamaha; 8. Joro- ny Roose, Middelburg, Kawasaki. Vetera nen: 1. Erik van der Wekken, Zierikzee, Honda, 100 (1+1); 2. Wim van de Eijnde, Roosendaal, Honda, 94 (2+2); 3. Roger Loos, Kalmthout (B), Yamaha, 90 (3+3); 5. Ron Bos, Goes, Yamaha, 81 (5+6); 6. Ad Geldof, Oostkapelle, KTM, 79 (8+5); 8. Marcel Willeboordse, Kamperland, KTM, 75 (7+10). MX 2: 1. Mark Boot, Burgh-Haamstede, KTM, 100 (1+1); 2. Mi- door JaapJan Ritsema GOES - In de slotronde van de veld- korfbalcompetitie wordt het zater dag spannend in met name de eer ste en de tweede klasse. Eersteklas ser All Ready (Zierikzee) pakte een punt tegen Avanti en deed daar mee goede zaken in de strijd tegen degradatie. Tweedeklasser TOP klopte ACKC en is nu nog in de ra ce voor een promotieduel. Oost Arnhem-Fortis 18-8: Na an derhalf uur vertraging - Fortis stond in de file, de scheidsrechter kwam niet opdagen - werd het duel toch nog gespeeld. „We had den een voorbereiding van niets", zei coach Aarnout Crucq. Desal niettemin speelde de Souburgse overgangsklasser naar zijn beleving een verdienstelijke eerste helft. Bij 11-6 zakte het echter in elkaar. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq 2, Mark Trimpe, Elze Blankenburgh en Chantal Caljouw 1. Kinderdijk-Tjoba 15-16: De num mers drie en vier maakten er een spannende pot van in Alblasser- dam. Tjoba ('s-Heer Hendrikskin deren) trok aan het langste eind. Op basis van het betere veldspel en de hoeveelheid kansen was dat ver diend. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Sander Harinck en Melissa de Jonge 3, Johanne- ke Vleugel 2, Robert van Schaik, Dennis Broerse en Kim van de Broeke 1. Swifït-Pernix 14-12: In een rechts reeks duel met de degradatiecon current uit Leiden speelde het Mid delburgse Swift zich veilig. Coach Ralph Gillissen sprak vooral van een mentale overwinning. Hij zag de nodige spanning in de openings fase vertaald in onnodige fouten, waardoor Pernix in de race bleef maar complimenteerde zijn ploeg met het harde knokken in de twee de helft. Tjoba wint in de eerste klasse van Kinderdijk met één punt verschil: 15-16. Togo verliest in de derde klasse juist met de kleinst mogelij ke marge van Ondo: 9-10. ke van Ham, Wouw, Yamaha, 92 (3+2); 3. Steven Ovaa, Oost-Souburg, Suzuki, 92 (2+3); 4. Johnny van Eekelen, Goes, KTM, 80 (9+4); 5. Dennis Zoeteweij, Yerseke, KTM, 78 (8+6); 9. Stefan Hage, Goes, KTM, 72 (15+5); 10. Kevin van Houdt, Ter- neuzen, Kawasaki, 71 (12+9). MX 1: 1. Roy Gijsel, Heikant, Kawasaki, 100 (1+1); 2. Marinus Hoek, Halsteren, Yamaha, 94 (2+2); 3. Rene van den Eijnden, Wouw, Honda, 90 (3+3); 4. Ronald Melse, Melis- kerke, Honda, 86 (4+4); 5. Thijs Lampio, Vlissingen, Kawasaki, 80 (7+5); 8. Sander Weug, Borssele, Yamaha, 75 (10+7). TENNIS Jeugdtoernooi. Arnemuiden. JE t/m 10 D. de Ruiter-M. van de Wal 6-3 6-1. JE t/m 12: M. van der Meer-N. Siereveld 6-0 6-0, M. van der Meer-G. Siderius 6-0 6-2. JE t/m 17: D. Buse-J. Ten Bruggencate 7-5 6-4, E. Sprinkhuizen-G. Steketee 6-1 6-3. ME t/m 10: K. Verschuure-L. Siderius 6-4 6-0. ME t/m 12: S. de Jager/L. iderius 6-0 6-0. ME t/m 14: B. Du Pon-C. Oosterling 6-1 6-1. ME t/m 17: E. Vleugel-K. de Nooijer 6-1 7-6. JD t/m 10: Y. Oppatja/M. Van de Wal-D. Goedegebure/T. Kleunen 6-1 6-1. JD t/m 12: D. De Ruiter/R. Na- vest-S. de Nooijer/T. van den Berg 6-3 6-1. MD t/m 10: N. Hermanides/S. Poppe-N. Kempees-K. Verschuure 6-0 4-6 6-0. MD t/m 14: M. Goense-C. Priem-I. Dodmond/C. Traas 6-0 6-0. Scores Swift: Richard Geldof 5, Ivo de Hond 4, Paul van den Berg 2, Anita Hoek stra, Judith Steenbergen en Mathijs Pagé 1. All Ready-Avanti 11-11: Met een maximale inspanning heeft All Ready een punt van mogelijk grote waarde binnen gesleept. Door het verlies van De Vinken staan beide ploegen met zeven punten op de gedeelde zevende plaats. De slot ronde (Fortissimo-All Ready en De Vinken-VEO) wordt bepalend. De ploeg die als zesde eindigt is veilig, de nummer zeven speelt een degra datieduel. Scores All Ready: Marcel Joziasse 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Remy Quist, Desiree Voshart, Anouk van Tiggel- hoven en Krista Bergsma 1 TOP-ACKC 13-7: Voor rust (5-5) was TOP wat ongelukkig in de af ronding, na de thee werd een ho ger rendement gehaald en stond het (onder impuls van een excelle rende Peter van Belzen) verdedi gend als een huis. Een prima gene rale repetitie voor de topper van volgende week wanneer TOP in een rechtstreeks duel met Merwe- de mag uitmaken wie op de twee de plaats eindigt. Scores TOP: Petra de Ridder en Jordi Meulmeester 3, Nelleke van Belzen en Jantine Meulmeester 2, Frank Bouwsma, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. Togo-Ondo 9-10: Als een dief in de nacht ging Ondo er in de slotmi nuut met de winst vandoor. Het Goese Togo was 60 minuten domi nant, maar vergat te scoren op de breekpunten. Toen een onmachtig Ondo leek te berusten in de neder laag mikte Joris Hoogwerf twee keer raak van afstand en klaarden de invallende A-junioren Jeroen Mesu en Ronald Wisse alsnog de klus voor de ploeg uit Sint-Lau- rens. Scores Togo: Marscha van Belzen 4, Rob- bertjan Huijbregtse 2, Marcel Viergever, Dennis Boelman en Johan Wondergem 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu en Joris Hoog werf 3, Wim Allaart en Annelie Wisse 2. Seolto-Stormvogels 10-10. Scores Seol- to: Anniek Reijnierse 6, Mariëlle Francke 2, Remy Schuuring en Dennis Goedege- buur 1Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Frank Peene, Francky Koole en Arja Groenleer 2, Niek Peene 1. KWADENDAMME - De verrassing van de herkansingen in het drie banden klein koppeltoernooi in Kwadendamme was de eliminatie van de favorieten Jaap Hameling en Rinus Pankow. Eén carambole kwam het duo tekort voor een plaats in de tweede ronde. Sjaak van 't Westeinde en Peter Plat- schorre uit Ovezande profiteerden optimaal van de handicap die de tegenstanders kregen opgelegd. WEMELDINGE - Na de tweede ron de van het triatlon biljarttoernooi van Micha in Wemeldinge hebben de meeste van de getipte kansheb bers zich weten te handhaven. Richard de Bruin, Toby van de Vre de, Bram de Waard, Sjaak Dekker en Kees Hoogesteeger gingen vlot jes door. Dinsdag en woensdag wordt de derde ronde gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81