Barack Obama heeft nominatie op zak Buitenland CDA wil nieuw overzicht gsm-tarief KRAS.NL KARINTHIE VENETIE BLOEMENRIVIERA PYRENEEEN LOURDES POLEN DE MAZUREN Obama breekt met zijn kerk door predikant Brand verwoest filmstudio Hollywood Partij bepaalt dat uitslag Florida en Michigan slechts voor helft telt. Vóór zomervakantie inzicht in tarieven binnen Europese Unie. waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm LOS ANGELES - Een brand op het terrein van de Univer sal filmstudio's in Hollywood heeft gisteren voor tiental len miljoenen dollars schade veroorzaakt. Onder meer een gebouw met een tentoonstelling over de King Kong-films en verschillende filmsets ging in vlammen op. Daaronder was ook de klokkentoren uit de film Back to the future. De brand zou zijn ontstaan tijdens op names voor een film. Honderden brandweerlieden be streden het vuur. Ook in 1990 ging een deel van de stu dio's al in vlammen op. foto Nick Ut/AP WASHINGTON - In een tumultu euze vergadering van de Democra tische partij heeft Hillary Clinton zaterdag aan het kortste eind ge trokken. Pogingen van Clinton om de diskwalificatie van de door haar gewonnen staten Michigan en Florida volledig ongedaan te maken, mislukten. Tegenstrever Barack Obama zal daardoor naar verwachting deze week de Demo cratische nominatie voor de presi dentsverkiezingen binnenslepen. De partijcommissie, die in Was hington bijeenkwam, besloot dat gedelegeerden van de twee staten slechts een halve stem krijgen op de conventie eind augustus. Clin ton liep daardoor 24 gedelegeer den in op Obama. Ze had op veel meer gehoopt. Michigan en Flori da werden eerder gediskwalifi ceerd, omdat ze tegen de zin van de partij hun voorverkiezingen ver vroegden. Obama is nu dicht bij de absolute meerderheid. Hij heeft nog 66 ge- W* Nu de uitslagen in Michigan en Florida meetellen heeft Obama de democratische nominatie voor de presidentsverkiezingen bijna binnen. BRUSSEL - De website van de Euro pese Commissie voor de laagste in ternationale gsm-tarieven in de EU is al een half jaar niet bijge werkt. Europarlementslid Van Nis- telrooij vindt dit onaanvaardbaar voor de vele consumenten die bin nenkort op zomervakantie gaan. De site ec.europa.eu/roaming toont de grensoverschrijdende gsm-tarie- ven van alle aanbieders in de EU van vorige zomer. „De site is een uitstekend initiatief van de Europe se Commissie, maar dan moeten de tarieven wel bijgewerkt zijn", vindt Van Nistelrooij. Hij heeft hierover vragen gesteld aan EU-commissaris Viviane Reding (Informatietechniek). De EU dwong vorig jaar fors lagere tarieven af voor mobiel bellen in of naar een ander EU-land. De ta rieven daalden soms wel met 60 procent. Aanleiding waren de ex treme winstmarges. Uit onderzoek bleek dat sommige mensen hun gsm thuislieten om torenhoge fac turen te voorkomen. Deze zomer moeten de maximumtarieven vol gens het EU-besluit verder om laag. Van Nistelrooij wil weten wel ke maatregelen de Commissie neemt om de tariefsvergelijking meer onder de aandacht van de burgers te brengen. PZC Maandag 2 juni 2008 7 «Zzsm -m m Busreis naar Oostenrijk met o.a. de Weissensee, de Nockalmstrasse en Venetië Vertrekdata: 6*-20'/6, 4*/7, 1 *-8-22/8, 19-26/9 en 3-10/10 Karinthië... de provincie van de schitterende meren, langgerekte bergmassieven, ruisende beken, glooiende alpenweiden, vele historische bezienswaardigheden en een zonnig klimaat. In deze schitterende omgeving schenken we aandacht aan de Weissensee waar al sinds jaar en dag de alternatieve Elfstedentocht geschaatst wordt, maken we een natuurtocht over de Nockalmstrasse en bezoeken we Lienz, dat zijn oorsprong vindt in de Romeinse tijd. Ook het Karinthisch merengebied zal ons betoveren met zijn schoonheid en alsof dit allemaal nog niet genoeg is kunt u facultatief naar romantisch Venetië! Deze stad moet u eens gezien hebben! Data met gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/35105 delegeerden nodig om het 'magi sche getal' van 2.118 te halen. Na de laatste voorverkiezingen, mor gen in Montana en South Dakota, kan hij dat al bereiken. Bovendien staan veel partijbonzen, de super gedelegeerden, klaar om de sena tor aan de meerderheid te helpen. Aanhangers van Clinton reageer den emotioneel op het besluit van de partijcommissie. No-bama, No-bama", riepen aanwezigen. Campagnemedewerker Harold Ickes liet weten dat Clinton de be slissing mogelijk aan zal vechten. Puerto Rico hield gisteren voorver kiezingen. Clinton boekte daar, zo als verwacht, een ruime overwin ning. WASHINGTON - De Democratische presidentskandidaat Barack Oba ma heeft gebroken met de kerk in Chicago waar hij twintig jaar lid van was. De Trinity United Church of Christ kwam negatief in het nieuws na omstreden uit spraken van predikanten. De zaak achtervolgde hem in de verkie zingscampagne. Vorige week stak een gastpredi- kant, dominee Pfleger, de draak met Obama's rivale Hillary Clin ton. Pfleger zei dat Clinton recht meent te hebben op de Democrati sche nominatie voor de presidents verkiezingen omdat zij blank is. Eerder zei dominee Wright dat de VS de aanslagen van 11 september aan zichzelf te wijten hebben. 11 l/ Vertrekdata: 23/6,14/7, 11/8 en 1/9 Boeiende rondreis waarbij alle highlights van Polen aan bod komen, inclusief het uitgestrekte natuurgebied Mazurië! Na een overnachting in Berlijn komen we aan in historisch Poznan. In Malbork schenken we aandacht aan de immense Kruisridderburcht Marienburg en in Gdansk, ooit één van de rijkste steden van Europa bewonderen we o.a. de Groene Poort. Na een rondrit door het Mazurisch Merenplateau rijden we naar naar Warschau waar we o.a. het Koninklijk Paleis en het indrukwekkende Krasinski-paleis zien. We bewonderen de middeleeuwse stad Krakau en uiteraard brengen we een bezoek aan het indrukwekkende Ausschwitz Alle data gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon o.b.v. 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35093 Vertrekdata: 6*-20*/6, 4*/7, 5*-19/9 en 3/10 Italië met een vleugje Frankrijk! Reis naar de Italiaanse Bloemenrivièra, een schitterende kuststrook, met bruisende steden als Monaco binnen handbereik! We nemen u mee naar Alassio, de chique badplaats San Remo, het Ligurische binnenland met zijn pittoreske dorpjes en de vroegere badplaats van allure, Rapallo. Heel bijzonder is het bezoek aan de Cinque Terre dat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat. Het bestaat uit vijf dorpjes, die als het ware tegen de rotswanden aangeplakt lijken! Het Franse vleugje proeven we in het mondaine vorstendom Monaco! Data met gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon o.b.v. 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35002 Busreis door Frankrijk met o.a. Nevers, Lourdes, Garvarnie, Pau, Cauterets en St. Savin Vertrekdata: 13*-27*/6, 258/7,1-15*-22-29/8, 5*-26/9 en 10/10 Wilt u meer zien van Lourdes en zijn indrukwekken plechtigheden en de schitterende bergachtige omgeving? Dan is deze reis absoluut iets voor u! Via Nevers, waar in het klooster Gildard, Bernadette Soubirous in een glazen schrijn opgebaard ligt en Auch, een rustig plaatsje met de mooie Maria-kathedraal, rijden we naar Lourdes. Hier verkennen we natuurlijk de heiligdommen en maken we vanuit ons hotel uitstapjes naar het bergdorp Gavarnie, bewonderen we de koningsstad Pau en genieten van de natuur van de Pont d'Espagne. Optioneel kunt u bovendien nog naar de mondaine havenstad Biarritz! Data met gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon o.b.v. 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35132

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7