Spor t 'Dit is prachtig voor de club en het dorp' Hoek hoopt tevergeefs op Human Eersteklasser Kloetinge heeft zeven nieuwe spelers in de selectie. VCK zet het zestigjarig bestaan luister bij met promotie. FC Lisse stevent op de landstitel af Rini Verwest samen met broer verder Vier nieuwe speelsters voor Smerdiek Hoek 2 loopt finale van strijd om landstitel mis BPZC Maandag 2 juni 2008 33 Veere-voetballer Gerben Bakker druipt af na de 3-0-nederlaag, terwijl VCK op de achtergrond de promotie viert. foto Lex de Meester door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoek gaat de komen de weken in België nog op zoek naar een extra aanvaller. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofd klasser hoopte op de terugkeer van Arjan Human, maar de uit Middelburg afkomstige spits be sloot bij ASWH te blijven. Hoofdklasse zaterdag. Hoek. Nieuw: Geert Bosschaart (Goes), Corné Schilperoort, Regilio Pinas (beiden Kloetinge), Tim Mechelink (HW'24), Jo- simar Pattinama (Jong Ambon). Ver trokken: Pieter de Munnik (DFS), Sam Ysebaert (Patro Eisden), Djamel Buyse en Ramazan Kesikbas (beiden Terneuzense Boys), Niels Breijaert (HW'24). Eerste klasse zaterdag. Terneuzense Boys. Nieuw: Djamel Buyse, Ramazan Kesikbas (beiden Hoek), Abuba- kar Kourouman (Vlissingen), Jules Bazelier (Terneuzen). Vertrokken: Ben Ongenae (Biervliet), Jordi Goossen (Hoek 2). Zaamslag. Vertrokken: Jean Dooms (Ter- neuzen), Björn den Hamer (RIA. W), John ny Kloonen (Hoek), Jan-Gerard Hartman (Terneuzense Boys). GPC. Nieuw: Jeanot Wolf (Arnemuiden). Vertrokken: Rodi Uranie (Goes), Najim Boughmari (Kloetinge), joey van Zalen (Veere), Michel Carol (Nieuwland). Kloetinge. Nieuw: Marinus Baas (Arne muiden), Teun Rentmeester, Jeroen Wes- trate (beiden Nieuwdorp), Najim Boughma ri (GPC), Rick Mulder, Björn Quartel (A-ju nioren), Wesley den Hollander (tweede). Vertrokken: Robin de Pagter (Goes), Cor né Schilperoort, Regilio Pinas (Hoek), André Siereveld (Vlissingen), Kyle Does burg (Goes), Bésar Xhoxhaj (Vlissingen). Tweede klasse zaterdag. SSV'65. Nieuw: Thomas Matheijer (Krab- bendijke), Lucas Besters (Kloetinge 2), Mitchel van Belzen (RBC), Aleksander Vel- janovski (Hansweertse Boys), Chris Kabuli (Vlissingen A1Vertrokken: Christol van Campenhout (Oosterhout), Chafik Aitih- da (onbekend), Mo Ben Sadik (Heerjans- dam), Luc van Loon (Heinenoord), Jorden Takiddine (HW'24). Nieuwdorp. Nieuw: William Sallet (Patrij zen), Kevin Joosse (Kapelle), Michel van Hese (SSV'65 2). Vertrokken: Jeroen Weststrate, Teun Rentmeester (beiden Kloetinge), Vincent Lous (Volharding), Ha- luk Tamambay, Ferhan Topal (beiden Zee- landia M.). Bruse Boys. Nieuw: Rudi van der Bijl (RBC Roosendaal). Vertrokken: Johan Vroegindeweij, Elwin Buskop, Remco Groen (allen DJS) en Bouke de Jonge (Zie- rikzee). Arnemuiden. Vertrokken: Peter Bil (ge stopt), Marinus Baas (Kloetinge), Jeanot Wolf (GPC). Serooskerke. Nieuw: Arjen Francke, Jef frey Poppe (A-jeugd), Rogier Wauwe (A- jeugd Zeelandia Middelburg), Marvin Ets- burg (TSC), Eddy de Looff (Zeelandia M). Vertrokken: Ezra de Korte (FC Dauwen- daele). Oostkapelle. Nieuw: Wilco van Eijzeren (Domburg), Wilco de Keuning (Veere). VCK. Nieuw: Thomas Arendts, Martijn Jansen (beiden Walcheren). Vertrokken: Leroy Patty (Jong Ambon), Samuel San- derse (Zeeland Sport). door Jan Dagevos DOMBURG - Een jubileum met een gouden randje. De Voetbal Combi natie Koudekerke (VCK) vierde za terdag het zestigjarig bestaan en kreeg het mooist denkbare cadeau. De hoofdmacht dwong op het veld van Domburg in de finale van de nacompetitie promotie af naar de tweede klasse. Opponent Veere was kansloos: 3-0. Het bereiken van de tweede klasse is voor VCK en mijlpaal. Nog nooit kwam de club op dat ama teurniveau uit. „Dit is prachtig voor de club en het dorp", zei een trotse trainer Hans de Nooijer. „Het gaat er allemaal zo gemoede lijk aan toe. Hier doe je het ook al lemaal voor. Natuurlijk geniet ik zelf ook. Ik ben als trainer nog nooit kampioen geworden of met een team gepromoveerd." De oefenmeester keerde dit sei zoen als hoofdtrainer terug op de velden en bouwde met VCK aan iets moois. In de competitie moest de ploeg wel afhaken in de titelra ce, maar in de nacompetitie pakte de selectie de draad weer op. Klun- dert, AZW en ook Veere moesten eraan geloven. „We hebben een prachtige groep", stelde De Nooijer. „Het is een goede lich ting. Van achteruit staat het goed en we zijn niet van elf man afhan kelijk, we hebben een brede selec tie. We zullen het best lastig krij gen in die tweede klasse, maar we kunnen de boel misschien ook wel uitbouwen. De ploeg zit nog niet aan zijn plafond." De oefenmeester deed zaterdag een meesterzet in het duel met Veere. Normaliter speelt zijn ploeg in een 4-4-2-systeem, maar nu in de finale koos hij vol voor de aan val en speelde hij met drie spitsen (Erik Goudt, Merijn Dek en Bou- WJ VCK bereikt een mijlpaal in de historie van de club. De club pro moveert na een 3-0-zege op Veere naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. LISSE - De strijd om het landskam pioenschap in het zaterdagvoetbal lijkt beslist. FC Lisse rekende zater dag af met Spakenburg: 6-2. Hierdoor heeft Lisse morgen in Hardenberg tegen HHC aan een gelijkspel genoeg om de titel op te eisen. FC Lisse heeft na drie wed strijden nu zeven punten. Spaken burg staat op twee punten, terwijl HHC Hardenberg na twee duels slechts één punt heeft. SCHARENDIJKE - Rini Verwest gaat volgend seizoen samen met zijn broer Kees aan de slag als trainer van Brouwershaven. Kees Verwest stond dit seizoen al als trainer aan het roer bij de zaterdag-vierdeklas ser. „Nadat ik door enkele andere clubs ben benaderd, heb ik deze week mijn keuze gemaakt", zei hij zaterdag in Scharendijke, waar hij ZSC62 zag promoveren. Karakteristiek VCK-Veere 3-0 (2-0). 1. Erik Goudt 1-0, 30. Erik Goudt 2-0, 67. Erik Goudt 3-0. Scheids rechter: S. van Wijk (Nieuw- Lekkerland). Gele kaart: René Michel Gerritsen en Giacomo Wattel (beiden Veere). Aantal toeschouwers: 1100. wen Legemate). Veere, dat achter in één-op-éen speelde, wist zich er geen raad mee en werd er in de eerste helft compleet door over rompeld. Na één minuut lag de bal al in het doel. Merijn Dek speelde de snelle Erik Goudt aan en die mocht ver volgens ongehinderd de 1-0 bin nenschieten. Veere drong hierna even aan, maar kon niet echt een vuist maken. De ploeg maakte een matte indruk en lag voortdurend onder bij een verbeten strijdend VCK. In de 30e minuut werd het 2-0, toen Dek met een fraaie steek pass Goudt vrij voor de keeper zet te. De spits rondde andermaal be kwaam af. Goudt groeide uit tot man van de wedstrijd. In de 67e minuut stoom de hij van het middenveld op en haalde hij met links vernietigend uit: 3-0. Hij bracht zijn totaal in de nacompetitie daarmee op vijf tref fers, net zoveel als in de reguliere competitie. „Onze kracht is het collectief', zei Goudt. „Eigenlijk is dit heel bijzon der. Vorig jaar vochten we nog te gen degradatie en nu promoveren we naar de tweede klasse." En Veere... Dat stond er zaterdag bij en keek ernaar. De formatie heeft genoeg kwaliteit in de gelede ren, maar blokkeerde volledig. Niet voor het eerst overigens, want Veere stond voor de derde keer in de finale van de nacompeti tie, maar greep ook nu weer mis. „We hebben ons niveau niet ge haald vandaag", oordeelde midden velder Theo van Tatenhove, „en dan is het terecht dat je verliest. Wat dat met ons en die nacompeti tie is, weet ik niet, maar het lukt maar niet. De teleurstelling is we derom erg groot." SINT-MAARTENSDIJK - Het eerste vrouwenteam van voetbalvereni ging Smerdiek heeft vier aanwins ten voor het komende seizoen, lanouk Amperse (Kloetinge Bi jon gens), Marieke Goeree (Goes A jon gens), Kaylee Dieleman (Terneu zen) en Jehonne Kodee (De Knickerbockers) komen naar de eersteklasser uit Sint-Maartensdijk. Tamara van Boven keert na de zo mer terug van lang blessureleed. HOEK - Hoek 2 is er zaterdagmid dag niet in geslaagd om zich ten koste van UDl'19/Beter Bed 2 als nog te plaatsen voor de finale van de strijd om het landskampioen schap voor reserveteams. Na de 2-0-nederlaag van zeven da gen eerder in Uden bleef de Zeeuws-Vlaamse ploeg van trainer Piet de Vries op eigen veld steken op 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79