Sport PZC Zaamslag kan niet zonder de derby tegen Terneuzense Boys Zierikzee is na lang seizoen aan het einde van zijn Latijn Jong Ambon mist kans na kans Depothouder m/v 32 Maandag 2 juni 2008 PZC B Verliezersfinale wordt derde kans op promotie voor Schouwse club. Zeeuws-Vlamingen naar de eerste klasse na 3-1-zege op Almkerk. Zondag-vierdeklasser is oppermachtig, maar verliest van FC Bergen. Acht spelers scoren voor promoverend ZSC Zierikzee-voetballer Martijn van Grunsven treurt om de nederlaag. Maar de ploeg krijgt nog een herkansing. foto Tonny Presser door Rudy Boogert HALSTEREN - Peter Brussé was hard op weg de redder van Zierikzee te worden. Met een aantal reflexen die grensden aan hekserij hield hij zijn ploeg gisteren in de race tegen Dubbeldam. Tien minuten voor tijd was er echter ook voor Brussé geen houden meer aan. Hij gaf een rebound weg, die Zierikzee fa taal werd: 1-2. Nadat de Schouwse ploeg de titel moest laten aan Vlissingen, blok keerde Dubbeldam gisteren in de finale van de nacompetitie de tweede toegang tot de tweede klas se van het zondagvoetbal. Zierik zee krijgt komende zondag de der de en laatste kans om de sprong hogerop te maken. CHC/Orka uit Eindhoven is bij Madese Boys dan de opponent. „Maar we zijn fysiek aan het einde van ons Latijn", erkende trainer Marco Groeneveld. „We gaan de 45e week van het seizoen in." Alle doelpunten vielen na rust. In de 48e minuut kwam Dubbeldam voor, één minuut later stond het dankzij Mathijs Hage al weer 1-1. Tien minuten voor tijd schoot Ro- ry Willemstein de winnende bin nen. Zierikzee-Dubbeldam 1-2 (0-0). 48. Sjoerd Boutens 0-1, 49. Mathijs Hage 1-1, 80. Rory Willemstijn 1-2. Scheids rechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Peter Brussé (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 350. Zierikzee is in het duel met Dub- beldam veroordeeld tot verdedi gen. De ploeg houdt lang stand, maar moet uiteindelijk het hoofd buigen: 1-2. door René van Stee DINTELOORD - Hij moest het na af loop eventjes laten bezinken. Na langdurig blessureleed aan zijn en kel en rug had Tom Nieuwelink niet verwacht dat hij nog een cru ciale rol zou spelen in de promotie- jacht van Zaamslag. Mede dankzij zijn doelpunt versloeg zijn ploeg in Dinteloord Almkerk met 3-1 in de finale van nacompetitie. Een dolblije Nieuwelink: „En dan speel je volgend seizoen in de eer ste klasse. Het is ongelooflijk. De doelstelling was om een zorgeloos seizoen te draaien. Dat is dus méér dan gelukt." Zaamslag won verdiend. Almkerk, dat Arnemuiden uitschakelde, mocht van geluk spreken dat de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd in het eerste halfuur verzuimden te beslissen. De 1-0 viel al na vier minuten. Tom Nieuwelink, op het middenveld de vervanger van de geschorste Joris Rademakers, was de koele afmaker van een fraaie aanval, die begon met een diepe bal van Mario de Fouw op Peter Dieleman. Die kaatste, waarna De Fouw Nieuwelink kon wegsturen. GOES - De voetballers van Jong Am- bon moeten op herhaling tegen SC Emma (Dordrecht) om alsnog pro motie naar de derde klasse af te dwingen. De Middelburgse ploeg Zaamslag creëerde daarna kans op kans. Die waren niet besteed aan onder anderen Ugur Kahveci, Al- faro Pentury, Peter Dieleman, Jor- dy Bakker (kopbal op de lat) en Mario de Fouw, die tussendoor even kwam voetballen omdat hij ook een trouwfeest van zijn schoonzus had. Almkerk had tot dan toe weinig in te brengen en beperkte zich vooral tot lange halen naar voren. Een kwartier voor rust viel de 1-1. Die werd ingeluid na slordig balverlies van Zaamslag op het middenveld en in een fase waarin de ploeg te 'Het is ongelooflijk. De doel stelling was om een zorge loos seizoen te draaien' veel ruimte weggaf Machiel Rou- bos kon in alle vrijheid een diepe bal terugkoppen op Robert Vers teeg. Die liet Bart Corstanje kans loos. Na de thee was het duel meer in evenwicht. Zowel Tom Nieuwe link als Omer Malagic bracht met het hoofd redding op doelpogin gen van Almkerk. Nieuwelink had daarna pech dat zijn geplaatste schot precies op de kruising be landde. verzuimde in de eerste helft om FC Bergen op achterstand te zetten en kreeg kort na rust prompt het deksel op de neus: 1-0. „Dit was de tweede domper op rij dus", zei trainer Paul Telussa kort na afloop. „Niet dat we de mindere partij waren vanmiddag, integen deel zelfs. Maar opnieuw kwam ons manco weer om de hoek kij- Na dik een uur kwam Zaamslag op 2-1. De over links opgekomen Coen Goossen was de maker. Hij kon na een steekpass van Kahveci op het vijandelijke doel afgaan. Waar iedereen een voorzet verwachte, verraste Goossen uit een moeilijke hoek de Alm- kerk-goalie. Almkerk nam meer risico. Vlak voor tijd had Waker Pellekaan de gelijkmaker op zijn voet, maar hij miste voor open doel. Kort daarna was Peter Dieleman op weg naar de 3-1. Almkerk-verdediger Mar tijn Verweij keerde zijn schot ech ter met de hand. Arjan Hamelink mikte vanaf de strafschopstip raak. Na het laatste fluitsignaal kon alles wat Zaamslag was uiteraard zijn of haar geluk niet op. De ploeg speelt voor het eerst in de eerste klasse. Een schertsende Mario de Fouw: „Dan komen we Terneuzense Boys weer tegen. Zaamslag kan echt niet zonder die derby." Zaamslag-Almkerk 3-1 (1-1). 4. Tom Nieuwelink 1-0, 30. Robert Versteeg 1-1, 71. Coen Goossen 2-1, 87. Arjan Hame link 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: Martijn Verweij (Almkerk). Gele kaart: Walter Pellekaan, Rik Donker (Alm kerk), Tommy Tissink, Ugur Kahveci (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 900. ken. We creëeren voldoende kan sen, maar het benutten hiervan lie ten we opnieuw afweten. Dat het weer niet is gelukt hebben we toch echt aan onszelf te wijten." FC Bergen-Jong Ambon 1-0 (0-0). 47. Thijs Quaden 1-0. Scheidsrechter: J.L.P. Willems (Rosmalen). Gele kaart: Harold Wilting, Niels de Haan (FC Bergen). Aan tal toeschouwers: 500. SCHARENDIJKE - Naast Wolfaarts- dijk promoveert ZSC'62 naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Door de 8-1-overwinning van zaterdag op Alliance eindigde de ploeg uit Scharendijke als tweede in de nacompetitiepoule. En ook die plek gaf recht op een stapje omhoog. Voor rust was al duidelijk dat de Schouwse formatie een maatje te groot was voor de Roosendaalse ploeg. Het eerste doelpunt (Kasi- mier Snoek) viel 'pas' na 27 minu ten, maar daarna was de beer los. In de volgende achttien minuten werd namelijk nog drie keer ge scoord. Na rust voerde ZSC'62 de score verder op. Opmerkelijk was dat de thuisploeg acht verschillende doel puntenmakers had. ZSC'62- Alliance 8-1 (4-0) 27. Kasimier Snoek 1-0, 33. Jan Willem Dorreman 2-0, 40. Arjan Smalheer 3-0, 44. Niels van de Moezel 4-0, 52. Gerard Verhoek 5-0, 55. Fouad Aouraghe 5-1, 65. Marco de Jonge 6-1 (strafschop), 75. Edgar Louwerse 7-1, 89. Jos Erades 8-1. Gele kaart Rick Pen- ders en Ivo Jooren (beiden Alliance). Scheidsrechter: R.J. Colle (Leerdam) Aan tal toeschouwers: 100. Gemiddeld 350,- per maand bijverdienen? PZC zoekt op korte termijn een Heinkenszand Als depothouder ben je verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. Je bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat jouw bezorgers de kranten op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. Verdiensten De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast lees je gratis de PZC. Aanmelden of informatie Ben je bereid om 's ochtends vroeg kranten in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgersteam, wanneer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen en in uitzonderingsgevallen zelfde kranten te bezorgen? Neem dan tijdens kantooruren voor aanmelden, of meer informatie, contact op met 0800-02 32 333. Voorwaarden Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepassing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78